Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio sc08 vs sc22  (Posjeta: 3528 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Piaggio sc08 vs sc22
« : 13 Studeni, 2017, 11:31:50 »
Nacitao se svaceg i trazio ko lud,ali nema bas nekih tema o tome
Zanima me razlika u snazi
Znam da sc22 ima katalizator i da se zato malo jace grije i vjerovatno je slabiji
E sad posto je tesko naci sc08,a imam sc22 dali se moze izvaditi katalizator i dali ce onda biti isti kao i sc08 tj. dali ce se dobit nesto ili je bezveze to ici radit?
Dali je netko razrezao sc22 i radio slicno?

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Piaggio sc08 vs sc22
« Odgovori #1 : 13 Studeni, 2017, 23:37:22 »
Nema smisla rezati zato sto ces ga samo unisitit, po meni nema bas neke velike razlike, navodno 08 je mrvicu otvoreniji, pitanje koliko se to osjeti. Ako ces pricekat do proljeca reci cu ti, na Zipu Sp1 serijali imam sc22 ali imam i sc08 ali nisam jos probao.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio sc08 vs sc22
« Odgovori #2 : 13 Studeni, 2017, 23:54:26 »
Imao ja oba (po par komada svakih  :laughing7:) testirao na runneru karbosu i na purejetovima. I jos sam sumnjao u neke da su poluzacepljeni pa sam ih probao dosta komada na istim skuterima. Jedan je cak bio zacepljen, SC22, znaci skuter mi nije mogao upaliti, i kad bi ga jedva upalio trokirao je na dodavanje gasa. Stavio sam ruku na ispuh i skuzio da skoro nista ne puse. Imao je onaj karakteristican zvuk kao da je unutra komprimirani zrak (jer cilindar nabija pritisak s ispusnim plinovima kroz ono malo otvorenog u auspuhu). Ulio loze u njega, izmuckao ga i ostavio tako preko noci. Drugi dan iscijedio lozu i upalio skuter. Opet je troksao dok ga nisam nekako dobio u neke manje okretaje, i nedugo zatim je poceo probijati, kroz 2km to je se toliko zdimilo da se nisu vidjele 2 prometne trake iza mene, i krajnja je se samo povecavala, sa maksimalnih 70km probio je i na kraju sam imao 90kmh po satu. S nekim se spuhovima nisam proslavio ovako, ali ovo je bio show. I loza definitivno procisti spuh, a kolicina dima je enormna i treba par desetaka kilometara da to sve izgori, a smrdi ko kuga  :laughing6:. Zakljucak je isti. SC08 je malo jaci spuh, najvise se osjeti u samom startu, kada jace susne, i malo je veca krajnja s SC08, mislim d aje bilo 5kmh jer bolje razvrti motor. Naravno, ubrzanje ide u korist SC08, pogotovo tamo od 70kmh gpsa.

Sad fizicka razlika, posto je to dvodjelni spuh, grana mu se skida. SC22 ima granu koja je cijelom duzinom isto siroka, a SC08 ima od ulaza do polovice kao venturi, i djeluje malo uza grana. Radio sam kombinacije i nisam nista osjetio  :icon_scratch:
Kad skines tu granu i pogledas u sami auspuh, SC08 je vidljivo veceg promjera i agresivnije mu se siri cijev do samog ulaza u auspuh. To je bas jasno vidljivo.
SC22 bi trebao imati neki slabasni katalizator, ili vise pregrada unutra, u svakom slucaju kroz njega ispusni plinovi sporije prolaze i zato je osjetno tisi od SC08 (pogotovo na purejetu), sporije se razvrtava motor.


Razlika definitivno postoji, imao sam negdje slike gdje sam ih detaljno poslikao, ali mislim da sam dovoljno slikovito opisao razlike.

« Zadnja izmjena: 14 Studeni, 2017, 00:00:17 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Piaggio sc08 vs sc22
« Odgovori #3 : 14 Studeni, 2017, 00:01:29 »
Da nije ovakvo lose vrijeme probao bi odma, ali nista do proljeca. Budem svakako probao pa cemo vidjeti, taman mi fali tih 5 kmh posto mi dode dosta brzo do 75 kmh pa do 80-85 kmh jako sporo puni.

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1065
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Piaggio sc08 vs sc22
« Odgovori #4 : 14 Studeni, 2017, 00:09:49 »
Dali je tko eksperimentirao sa unutarnjim promjerom grane od serijale na tim sc08 ili sc22  recimo mjerio sam ovaj standard spuh što dođe sa serijalom iz tvornice promjer je 18mm dok je na malossi wild lion 20 što je ujedino i istu ima i arrow extreme pričam ovdje o početka grane što ide na cilindar kakvi bi rezultat bili?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio sc08 vs sc22
« Odgovori #5 : 14 Studeni, 2017, 00:22:51 »
SC spuhovi se muce pred kraj, i imaju manju krajnju brzinu, to je jednostavno tako jer taj auspuh nije projektiran za visoke okretaje. I bilo je nekih koji su govorili da im losije ide sa leovince zxr  :confused5:
Zbog toga sto "ne pune" pred kraj sam ih se i odrekao pa presao na ZX klasu. Tko je zadovoljan s manjom krajnjom tu ce i ostati. Ali ZX i slicni su mi bili preglasni i to me je jako zivciralo, pa sam napravio topcinu za zecepi vise s drekom i uspio sam. Onda je dosao ZXR koji je jako tih (veci promjer topa jako igra ulogu kod glasnoce), i na kraju sam se nasao na leovince GP spuhčetom koje je izmedju SC08 i ZX spuha (bolji je u startu od ZXa, ali nije toliko losiji u krajnjoj). To je zanimljiv spuh koji nema protukonusa, i zbog toga ima bolji odaziv na gas i pocetni sus nego klasicni rezo spuhovi. Jedino malo manje razvrtava motor jer ne produzuje rezonanciju kao protukousni spuhovi, ali ta razlika mi je jedva osjetna, tako da mi je to prihvatljivo. Dok je na SC spuhovima ipak osjetna, teli se pred kraj.

Imam i Sito auspuh (kao SC08) i djeluje cak i mocnije od SC08, onak grana je kao veca, ali nisam primjetio neku razliku.

E da, i nije isto jel imas dugi ili kratki ZX, odnosno spuh, jasno je koji vise dreci. Kad se sjetim onog spuhčeta Tecnigas RS2, nis se nije cuo, bio tisi od yasuni R-a, ali je zato strsao izvan skutera pozadi  :laughing7:


Bata Dax, evo izbunario sam ti fotose. Ali imam negdje bas slike gdje su u fokusu ti spuhovi. Ali i ovo ce ti biti dovoljno jasno.

Ovo ti je SC08, ali s granom od SC22.




Ovo ti je SC22 ali s granom od SC08




Primjetiti ces da je ova grana na SC08 spuhu nekako mocnija, a ona je zapravo od SC22. Nisam nista dobio s njom na performansama.
I pogledaj sad od spoja grane prema loncu, ovaj SC22 kao da ima ravnu cijev, a zapravo je blagi konus s manjim promjerom za razliku od SC08 koji je tu vidljivo agresivniji.


Nek ti je vecna slava! Morao sam preci preko par tisuca slika dok sam ovo izbunario, a nevjerojatno koliko sam kombinacija odigrao sad kad odvrtim slike, cudim se sam sebi jbt, skoro za svako pitanje imam sliku  :laughing7:



E da, jednom prilikom sam skinuo s roxa yasuni R (imao je na sebi due+ ali klip s 2 karike, isao je izmedju basea i pravog dueta, cak vise kao base), i stavio sam spuh od drageca (dragstera 50), to ti dodje kao SC08. Bokte skuter je izuvao iz cipela, ali cim bi se zavrtio tu bi se osjetio pad snage, velikim dijelom i zbog kemije u termo grupi. Znaci onaj trenutak dok yasuni ne udje u rezonanciju, ovaj iz podruma izbija. Prije toga sam jednom prilikom odradio usporedni test ali na malossi sportu. Stage2 spuh od roxa, nesto kao sc08, ZX, i yasuni R city. Stage 2 mi je bio onako linearan, ali slabiji. ZX, klasika, a Yasuni je imao sve od pocetka sredine i kraja.
« Zadnja izmjena: 14 Studeni, 2017, 00:50:34 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio sc08 vs sc22
« Odgovori #6 : 14 Studeni, 2017, 11:15:11 »
Bata Corector svaka cast na iscrpnim iformacijama......extremno si ispostovao temu

Probao sam sc22 sa st6 sport pro i 19 frgom,nisam ni mjenjao postavke od yasuni r  i mogu rec da fino vuce iz starta,ali na nekih 60km pocne opadat snaga i moment
Naguzio sam ga 87 i nisam imao vise vremena,a i bilo je hladno da extremno ispostujem sc22

Sad da imam sc08 bi probao bas da vidim razliku,ali na st6 sport pro nema srece takav neki auspuh
Ostavit cu tu kombinaciju za neki drugi setup koj cu slagat u zimi vjerovatno

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Piaggio sc08 vs sc22
« Odgovori #7 : 14 Studeni, 2017, 12:01:16 »
Najbolje koristit na serijali, meni za gradsku voznju ne pase da bude pre glasan, ali opet solidno ide skuter.