Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 199591 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1100 : 02 Studeni, 2021, 21:31:39 »
Nije to ništa što varstroj ne može riješiti hehe
Dobro je trajalo spuhče s obzirom na godine i uvjete korištenja.

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1101 : 02 Studeni, 2021, 22:12:54 »
Tomi nije polozio, napadao je nasip dijagonalno i jebiga, izulo ga. Dolazio je s lijeve strane prema desno, i fino ga je zarotiralo.



Meni se čini, da je jako dobro položio. :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 03 Studeni, 2021, 12:38:35 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1102 : 03 Studeni, 2021, 07:47:25 »


Tomi nije polozio, napadao je nasip dijagonalno i jebiga, izulo ga. Dolazio je s lijeve strane prema desno, i fino ga je zarotiralo.



Meni se čini, da je jako dobro pložio. :icon_thumright:


Ziga, pa doslovno si citirao situaciju. I 30min kasnije, idem to isto reci Tomiju na mini nasipu, i namjerno radim to sta je on radio, dijagonalno pod jako malim kutem. I desilo se isto :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1103 : 03 Studeni, 2021, 10:55:00 »
Zadao sam si posla. Usput sam vidio da moram pod hitno uzeti zadnje i prednje kocione plocice. Dosta mi kratko traju plocice, pitam se zasto  :happy3:

Odserafila se svijecica. Kako sam nedavno stavio novu, nisam je jako dotezao, i niie stigla zapeci da izdrzi kvalitetan OFF.


Masina nije isojeskarenq, cisto je iza filtera. Neki su za 300km uspjeli usisati toliko pijeska da su karike odmah otisle, a cilindar je bio ispoliran. Njima je strunula spuzva filtera zraka, jer je stara preko 15 godina.










Auspuhu se ne pise bas najbolje, postoji mogucnost da nece biti spasen.




Nabacen kratki GP kao zamjena i s njim nema zezanja.


« Zadnja izmjena: 03 Studeni, 2021, 11:21:31 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1104 : 03 Studeni, 2021, 16:16:19 »
jel ostalo sta vune u ovom dugom topu?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1105 : 03 Studeni, 2021, 20:41:55 »
Jest ostalo je, makar PJ ima vecu temperaturu ispusnih pliniva pa krace traje.


Daily dajlija, daj mi samo sto extremnije uvjete
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1106 : 09 Studeni, 2021, 15:25:09 »
Nesto me stislo ovo redovito odrzavanje, istina da je neprimjerenim kocenjem vijek skracen za barem dvostruko, al kociti se mora. Nabralo se tu par kebaba pa ppstajem nervozan :confused5: sta ja znam, ponekad me uhvati panika pa bi ga se najradje rijesio, reko da to nije pocetak lavine i bankrota? :upsopetja:

Sad su otisle zadnje plocice, zadnjih par stotina kilometara koci barem 70% slabije, tj. nikako i postalo je neprihvatljivo. Rucku kocnice sam mogao stisnuti do kraja jer je i prazan hod abnormalan. Zbao sam da sam na rezervi.

I u zadnji cas:







Ipak sam skinuo celjust od bloka pa oprao klipice da klize. I ubacio polovne al skoro ko nove Heng Tong plocice. Nemam vise para za sinter, prekratko mi traju te plocice sta god da vozim, a ove su bile za dzabe jer su kao cvilile, ali budem ih skurio propisno i bit ce to dobro.
Inace sam navikao ulagati po kojih desetak, par desetaka kuna, al bojim se da cu se navuc na dzabalesko odrzavanje dailya pa ce mi stvarati velik stres bilo kakvo pozamasno ulaganje, primjerice pogonski remen od 120kn. Ali cekaj malo! Snasao sam se i u tom polju, kako imam 7% getribu, prolongirati cu izmjenu remena za 3x dulji period. Nije li to krasna prica? Ali cekaj! Specijalizirao sam se u svakom mogucem segmentu na takav nacin, jedino gume treba nove kupiti, taj osjecaj kad provozas novi set je bas cool i vrijedi svake lipe.


Testiranja se vrse i dalje, sad se trazi sto vise vode i blata, samo nek je sto vise sklisko.



Jednorucni spust niz mokru podlogu se podrazumijeva, jer nikad ne znas kad ces pisati poruku i kociti u zajebanoj situaciji.



« Zadnja izmjena: 09 Studeni, 2021, 15:41:10 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1107 : 14 Studeni, 2021, 11:03:42 »
Nema se sta apgrejdat, osim sigurne voznje. Ovo ne pokusavajte raditi, pogotovo ako je mokra padina.
Jucer nesto hitno isao obaviti nabrzaka, i reko ajde ne budi lijen polozi odmah i kondicijski test da budes spremniji nego jucer.





I jebiga, kratka grana mi ostala bez rezonancije na posljednjem metru uspona. :confused5: Znaci od te grane moze imati koriti sano netko tko ie lagan, jer cim ispadne iz powerbanda ti si gotov u sekundi. Salim se, nisam ni pipnuo prijenos jer sam samo nabio auspuh gore i vozim se u "rupi" dok se ne zavari ZX s dugom granom. Makar, realno, na 50ccm s kratkom granom imas veoma uzak powerband, sto malo tko voli, a tezi vozac garantiram niti jedan.

Bila je zanimljiva borba na vrhuncu kad nisam smio pustiti gas inace bi skuco samo spizdio u rikverc, kako ga gravitacija voli to nisu istine :toothy9: I kao pravi influencer, ne onaj obicni, u zaru borbe dok sam drzao gas, izvadim mobitel, i snimim tu borbu, ali nije za javnost jbg. Pa imam par slikica, eventualno mogu izvuc poneki screenshoot.








Isjecak snimke borrbe gdje sam pokusao skuter isparalelizirati s padinom, mamu mu tesku, a ja ispod njega!!!














Tags: izvukao mobitel iz desnog cepa lijevom rukom jer dam desnom drzao gas, dok se borio sa neugodom, a masina vristala da se zadnji kotac ne zaustavi, al opusteno
« Zadnja izmjena: 14 Studeni, 2021, 11:16:44 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1108 : 20 Studeni, 2021, 14:12:22 »
Danas je otvorena tuning masina koja je bila na ovom skuteru 10tkm. 70DR evo, 20% getriba, blok je bio polovan s nekih 14tkm ako me nisu zajebali, dakle radilica je odvrtila nekih 24tkm. Radilica je dobila opak luft, i poremetila je tajmnige pa sam isao vidjeti sto je i tu ie sve stalo. DR-evo je prosao bez greske.

Pojeo se dosjed radilice do variomata, podosta, vidi se zub.
Pojeo se blok kod magneta, pa je lezaj provrtio. Veli Rade da je to zbog toga sto sam vozio s luftom na radilici, medjutim, sve se odigralo dosta brzo i naglo, a lako moguce da sam odradio neku tripcinu i eto razloga zasto sam se puno vozio s luftom do variomata, pa je povuklo za sobom i stranu do magneta.

Sve u svemu, ova je radilica trpila jako puno, i ne smijem izuzeti faktor pretovara , tako da ce masina biti slozena nanovo (polovni ko novi blokovi i bas nova radilica), ali nece vise biti izlozena na 30kg teze ovom skuteru, niti voznji u dvoje. Vrlo vjerojatno ide na Nrg-a mc3, jer ce mi taj minijaturni skup mehanickih dijelova extremno, ne obicno, nego extremno biti zahvalan kad mu skinem s grbace 100-150 suvisnih kilograma.

Sto reci, stil voznje, neprekidno maksimalno opterecenje masine i teznja da prevrti, prekomjerna ukuona masa koju osjeti koljenasto vratilo, sve mi je to poznato. :happy3:








Evo i video:
https://youtube.com/shorts/KcDpCslCpJ8?feature=share


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1312
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1109 : 20 Studeni, 2021, 14:20:33 »
To je sve od premalo ulja cim se sve plavi oko iglicastog,blokaju lageri sto je logicno.
0981674245

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1110 : 20 Studeni, 2021, 21:44:51 »
Lageri su zdravi, jedino je bolcna klipa malo rumena, i jedva se vidi plavkasti trag, ali to mi je uduvijek tako sto god vozio (forsirao).

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1111 : 21 Studeni, 2021, 23:19:17 »
Kasnim 1 dan s apdejtom. Skinuo privremeni GP spuh s kratkom granom. Kako nisam htio stelat prijenos, to je islo ocajno, al navikne se covjek na sve, doduse, nisam vise mogao jer je to bio kriminal kad sam ganjao kolegu Glovo dostavljaca na Mc3 Purejet full serijskom. Frajer mi bjezi...


Kao sto vidite, styling na prvom mjestu, bome tako ce i ostati sve dok se ne bude moglo gasirati.
Stavio sam TT dugu granu, i nakon danasnjeg pravog hard testa na Sv.Geru, moram reci kako se jasno osjeti brzi odaziv na gas, i elasticniji je agregat nego sa ZX-om. Najvise se osjeti u brdu, reakcija na gas je fantasticna, nema onaj lag. Vidjet cemo jos kad zagrije, jer priue nije bila neka razlika, ali ovo je sad bio kompletan test koji se sastojao od voznje na hladno, neprekdinog przenja i gasiranja u ravbici, te neprekidnig przenja i gasirabja u brdo s velikim porastom nadnorske visine. TT je reza koja je najelasticnija i najkompletnija, sano danas, i jucer u dvoje, sam skuzio osjetnu razliku.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1112 : 22 Studeni, 2021, 09:03:13 »
Sjebana vijest, uspio sam sahraniti 50tku. Dobra vijest je da nije extremno gasiranje krivo, koliko extremno i bezibrazno svjesno neodrzavanje, tesko zidovstvo jbg, daily je to.
 Kasniie cemo pricat o mom nemaru oko mikroremena i zuocanika koji povezuje vodenu i uljnu. Bio ie jako klapao veliki.zuocanik, ali ja se tjesio kako tomoze to progurati cijelu zimu, i stalno se ugledavavsi na ove sto prelaze po 60 000km bez da su ikad ista pionuli, jedino sto ja vozim Rally i jedno 600x extremnije opterecujem agregat :laughing6:

Uglavnom, jutros masina kresne, i lagano prvih 400m i zaljepi mi u voznji. Odma sam ugasio i odgurao ga, steta, taman je isao ko metwk, kak se obo kaze, pred kraj ide najbolje :confused5:

Extreman nemar i neodrzavanje vitalnih dijelova su me.kostali, al dobro je to sve. Vjerujem da ce odlijepiti. Zuocanik je sigurno sjeban na strani vodene jer sam ga cak cuo jucer u sumi, i reko ovo mijenjam cim dodjem, a planirao sam danas popodne plotvoriti deklo :happy3:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1312
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1113 : 22 Studeni, 2021, 10:56:00 »
Kad te krene krene te jbg.
0981674245

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1114 : 22 Studeni, 2021, 11:02:15 »
Bilo je preocito  :laughing7:



>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1115 : 22 Studeni, 2021, 16:13:46 »
Isao sam upaliti skuter, reko da vidim je li termo grupa zavrsila karijeru:


 :jumping:

Preostaje da otvorim deklo i vidim razvaljeni veliki zupcanik uljne i vodene pumpe koji nisam nikada dirao na ovoj masini, a i mikroremen nisam dirao nekoliko godina vec sam pratio mlohavost istog.
Samo extremno!


Neda se makina, neda se kroz vjecno nevidjene, i vjecno nedostizne pothvate za grobarsku vertikalu koja je kod mene vjecno sahranjena, i laserski ugravirano na spomenik - vjecno zamorce. :pop:

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1116 : 22 Studeni, 2021, 16:37:07 »
Crkotina od vertikale se mora vjesto skrivat :dajmenemojj:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1117 : 22 Studeni, 2021, 17:10:04 »
Ma nije to on zapravo cviko, samo se malo šalio purejet :icon_biggrin:
Malo prođeš brusnim cilindar, klip rabljeni i karike sa što manje zazora i teraj dalje taj vječni daily  :toothy10: Kome još treba kompresija heheh....

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1118 : 22 Studeni, 2021, 17:21:02 »
Kasnim 1 dan s apdejtom. Skinuo privremeni GP spuh s kratkom granom. Kako nisam htio stelat prijenos, to je islo ocajno, al navikne se covjek na sve, doduse, nisam vise mogao jer je to bio kriminal kad sam ganjao kolegu Glovo dostavljaca na Mc3 Purejet full serijskom. Frajer mi bjezi...



Kao sto vidite, styling na prvom mjestu, bome tako ce i ostati sve dok se ne bude moglo gasirati.
Stavio sam TT dugu granu, i nakon danasnjeg pravog hard testa na Sv.Geru, moram reci kako se jasno osjeti brzi odaziv na gas, i elasticniji je agregat nego sa ZX-om. Najvise se osjeti u brdu, reakcija na gas je fantasticna, nema onaj lag. Vidjet cemo jos kad zagrije, jer priue nije bila neka razlika, ali ovo je sad bio kompletan test koji se sastojao od voznje na hladno, neprekdinog przenja i gasiranja u ravbici, te neprekidnig przenja i gasirabja u brdo s velikim porastom nadnorske visine. TT je reza koja je najelasticnija i najkompletnija, sano danas, i jucer u dvoje, sam skuzio osjetnu razliku.

Prodaj mi GP, da probam kratku granu. (ili mjenjam za Malossi sport 70) Ako ne valja si ga produžim za 4cm. Za foru izmeri kolko je na Gireli GP zapravo  duži.
Purejet racing :aprilia:

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1312
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +50 000km
« Odgovori #1119 : 22 Studeni, 2021, 20:51:39 »
PERO SAD JE NOVA: PURA SE PO KVARTU GURA
0981674245