Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 198478 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #660 : 30 Travanj, 2020, 14:16:57 »
Meni je start prelos jer sam neki dan stavio pia kvacilo sa bjelim federima i serijsko mina zvono koje je tolko usko da pakne od kvacila vire 4mm van. Sa starim setapom kvacila i zvona sam se drzao sa nmaxom i iso je na zadnji ko od sale...
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #661 : 30 Travanj, 2020, 14:28:41 »
Eto, ima mjesta za napredak na minarelliju. Definitivno serijsko piaggio kvacilo, i rms obicno zvono koje je sire od oem minarelli, a odlicno obavlja posao jer su povrsine piaggio kvacila u potpunosti iskorostene.
To je jedan od rijetkih RMS dijelova koje lajkam.

Koga iznevjeri karbos priie prave sezone i kad se pogube zivci i volja, slobodno nek se javi na terapiju za smirenje na duzi period :D
« Zadnja izmjena: 30 Travanj, 2020, 14:41:22 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #662 : 30 Travanj, 2020, 15:23:05 »
Evo Minarellija


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #663 : 30 Travanj, 2020, 17:52:26 »
E da, Elistarče ma 130kg zive vage, vagano na sekundarnom otpadu. Posto nisam vjerovao, osobno sam stao na vagu i uvjerio se da je tocno.

Rally bi trebao imati nekih 100kg s koferčetom.

Uzet cemo to sve u obzir i nabacit usporedbu u maksimalno identicnim okolnostima.




Najvise bih volio da netko vozi ovu masinu na Nrgu mc3 primjerice, da ima 65kg i da edikuje okolo s purejetovom moci.
Ovako sa 80kg suvisnog pretovara, tesko je ikome pokazati zube, ali nazire se potencijal koji karbos sa istim setupom bas i ne moze nadmasiti...

Planiram maksimalno podrzati purejet 70 vozace u light kategoriji s light skuterima, to bi bila odlicna reklama i nak vidis ga trecu sezonu s istom radilicom i karikama, hehe.
Podrsku orijesavam na nacin da volontiram u radu i doniram neke dijelove tako da nista ne predstavlja problem.
« Zadnja izmjena: 30 Travanj, 2020, 17:56:40 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #664 : 30 Travanj, 2020, 18:01:15 »
Da da. Taj potencial sam ja davno prepoznao. Samo nikako da to dokazemo jer uvjek ti vozis tesku puru koju svi kao sa lakocom prelaze.
Ali nije to tako. Jer ta masina na malo laksem skuteru sa laksim i manjim vozacom ide bolje od base konkurencije.

Zamisli da sam swapnul takvu masinu na derbia koji ima 82 kile+ vozac 78 i duza getriba i ko me ima? Imam blizu 120 gpsa sigurno sa jako dobrim ubrzanjem.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #665 : 30 Travanj, 2020, 18:29:08 »
Tomi je reko da prelazi na purejet ako zabiljezim 120gpsa.
( Ima jedna doobra nizbrdica kod Balatona gdje remen okrene anlaser pa ti potrosi cetkice haha).

Znaci ovaj cca 17.8mm remen sa 6tkm mijenjam sa 19mm + 140 nova guma iza sto je +3% ako uzmemo u obzir da je zadnja malo zaravnata :D
« Zadnja izmjena: 30 Travanj, 2020, 18:32:11 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #666 : 30 Travanj, 2020, 19:48:08 »
Tomi je reko da prelazi na purejet ako zabiljezim 120gpsa.
( Ima jedna doobra nizbrdica kod Balatona gdje remen okrene anlaser pa ti potrosi cetkice haha).

Znaci ovaj cca 17.8mm remen sa 6tkm mijenjam sa 19mm + 140 nova guma iza sto je +3% ako uzmemo u obzir da je zadnja malo zaravnata :D

E sad puste price. Njemu dosta njegova izdusotina i 86 gps-a
A kad vidim kako ti navuces 108 na teskom skuteru pa znaci u idealnim uvjetima kako sam rekao ide 120. Naravno dobro ustalano kako je sada i duza getriba.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #667 : 01 Svibanj, 2020, 14:52:45 »
Upalio maloprije gps, neka cudna vrtlozenja vjetra su vani, ali da se. Reko idem upaliti 4G mrezu, mozda mi gps nije pouzdan na 2G, i ispalo je sve u redu. Danas sam ga razvrtio do 9100rpm koliko sam vidio, i drzao sam ga na ravnici na ovih 105gpsa. Islo bi jos malo da masina nije frisko upaljena.

Odradio sam i test, koliko ide na 8000rpm, i ide 88gpsa odnosno 89 u jednom i 87 u drugom smjeru. To mi je triperski mod s manje gasa i prezadovoljan sam.


« Zadnja izmjena: 01 Svibanj, 2020, 14:55:37 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #668 : 04 Svibanj, 2020, 10:57:42 »
Dobio jutros dojavu da je postar OPET donesao kuvertu od suda, posto sam u ocekivanju jedne iz Gospića s Ninjom... Najjace mi je voziti se po D1 bez tablice, a svako malo patrola stoji, i to copor patrola.

I tako ti ja picim s Elistarcetom, nalozio vatru u kotao i ide parnjaca oko 100gpsa, svjesno i namjerno ne pustam gas preko nadvoznjaka, iako sa 90%-tnom sigurnoscu znam da cekaju s radarom preko, i neki s Mazdom 3 iz Osijeka, ,odlucio se trkat protiv Elistarceta taman u trenutku kada su ovi s radarom osvanuli ispred mene, a ovaj s Mazdom daje jos gasa, imao je oko 115 gpsa...

Moram priznati da sam veliki fan uvodjenja u klopku ovih jacih, brzih i superiornijih, do sad sam ih uveo barem desetak, i bilo je tu ganjacine kada patrola krece u potjeru., kada presretac iskace kao aligator iz jebenog grmlja za ovim kaj je brzi, a ja sve gledam jer jebiga, nisam prosao kroz crveno kao ovaj, i samo gledam show.  U konacnici imam nezaboravna megacool iskustva i od tada vise ne gledam americke filmove nego ih sam kreiram  :D
Planiram pisati za zalbu jer nisam dobio niti kune, a napravio sam posao od vise desetaka tisuca kuna.
« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2020, 11:02:32 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #669 : 19 Svibanj, 2020, 20:08:19 »
Namontirao gume konacno, i extremno razocaranje.

Vulkanizer mi je spigao disk. Toliko, da rucka kocnice izgubi tvrdocu u potpunosti nakon sto sligani disk razmakne plocice i klipice. A kad kocim, pulsira mi kocnica i non stop struze disk od susjedov auto. Dignem se sa skutera i imam sta za vidit, vrajer ga je spigao jebacki, lamata kao tepsija iz burekdzinice.


I pazi sad ovo. Lijepo dofuram felge skupa s onim od Nrga mc3. Donesem mu pred stroj. I odnesem sve u auto, i taman dok sam nosio od nrga mc3, radio je prednju od peze.....


Spigo mi je disk kojeg skoro nigdje nema. Pa j**** ti mrtvu majku u picku, a sutra mi je 13 dan otkako je istekla rega jer sam cekao gume 2 tjedna.

PS j**** mater svim klosarskim fuserima u po picke!!!
« Zadnja izmjena: 19 Svibanj, 2020, 20:11:32 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #670 : 19 Svibanj, 2020, 20:37:38 »
A jeba ga pas :sad1:
Zato se i bojim davat svoje gume na montažu nekome, donesem mu friško obojane felge i nakon tretmana mogu komodno nazad na bojanje :sad3:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #671 : 20 Svibanj, 2020, 01:18:30 »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #672 : 20 Svibanj, 2020, 06:34:12 »
A jbt.
Pa unistio je disk.
I kako sad ostat pristojan? Ko ce to platit?
Nakon ovoga ostajem sam svoj majstor i sam si mjenjam gume.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #673 : 20 Svibanj, 2020, 12:17:16 »
Ovaj frajer mi je dobro radio i nikad problema kao i svi ostali extremno srećni ljudi, do jucer. Ne mogu se ici zaliti za disk jer je situacija nezgodna. Do sada nije bilo problema, osim onih klasicnih kad ti malo ogrebe rubove (na to sam otupio jer to smatram standardom struke).

Skuter nije u voznom stanju, a vozim Pezoa, za kojeg treba sve narucivati cekati i masno platiti, a tehnicki mi izasao...


Ubili su me u pojam majstori fuseri, sjebali su auto na brutalan nacin, i tek neki dan sam odlucio rijesiti curenje nafte mimo motora i zracni cep u dovodu goriva jer je auto verglao ko isus.

Frajer na tandem pumpi nije zaserafio jedan seraf, i to bas na pumpi goriva pa je lijepo ulazio zrak u sistem, i pisala je nafta van. I to sve zato sto je taj seraf jeben za zaserafiti.


Ali dobro, kulturan sam i fin, makar je sve ovo akumulirano u meni i kad tad ce netko popit trostruki nokaut da mogu i ja konacno biti extremno srećan covek. Samo cekam kristalno cistu situaciju, jer ovo nije neki teski sljamo kojeg je gazda zaposlio da uspara na nekvalificiranom kadru, kao i onaj za auto koji je kao frend od buraza...

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #674 : 20 Svibanj, 2020, 12:36:55 »
Ja bi svakako isao reklamirati,ako je normalan i zna da tu cesto radis izmjene,pokrit ce trosak diska,ako nece to bi mi bio presudni faktor da promijenim vulkanizera...Bez svađe,bez povisenih tonova,dodes i kazes kakvo je stanje,pa ces vidjeti razvoj situacije.

Svaka radiona je pokrivena u slucaju da se desi nesto takvo.Evo ti Dacerovsa na novom autu su mu ogrebali felge,a radi covjek doma u pol manjoj garazici neg moja.Covjek priznao i pokrio mu je stetu bez ikakvih problema...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #675 : 20 Svibanj, 2020, 16:49:19 »
Otisao sam do Vulkanizera. Pokazao, sve jasno. Covjek mi se ispricava, ne zna ni sam kak je sj#bo, pita posto je disk, i hoce platit iz svog dzepa. Rekoh necu iz tvog dzepa  jebi mu mater, ako imate kakvo osoguranje daj iz toga i rijesimo tako. Na kraju nema gazde,  pa cu vidjet ak se da sta, ak ne zaboli me, ak se sjetim uopce, necu mu cupat iz dzepa jer lik nije antitalent i dugo radi, a i korektan je skroz bez imalo drskosti..

Jer Peza je to, znam kako je mene izjebala, a u stanju sam slozit skuter za obici cijeli svijet.


Ok, jedan cijeli dan je izgubljen na pripremu peze za tehnicki, danas je novi. Vise od pola ovog dana je otislo u k**ra* i jos nisam regao skut.

Naime, isao sam iz steka cupati drugi disk, skini s jednog, oa ponovi to na ovom olus montazu. I tako zbrka strka extremna jebacina najviseg nivoa koja vodi u vrapce za mjesec dana, dodjem na tehnicki i ovaj put ja zaj****. U svoj toj silnoj jebacini, pojma nemam gdje mi je prometna dozvola zavrsila. Jos ovo iskvareno usrano vrijeme, sad si za full zimsku opremu, sad u kisnjaku, sad u kratkim pa trpas u torbice...m pitaj boga gdje je... Ali potraga je u tijeku ce mi je dostaviti.


Jebes disk, samo da se danas obavi rega, jer u extremnom sam kur*u 2 tjedna, dzaba ti motori picke materine neupotrebljive, i tamo neka zamorcad, kad nemas dvokotaca kojeg si prilagodio svojim potrebama.

Ovi sabani nenormalno operiraju i sezona im je za ubrat pare, vjerujem da cu pobrat kaznu zbog musica na viziru, jer jebiga, te musice nisu homologirane pod e9 drzavom i mos ga jebat, naknadno si nadogradio, ali sve se moze ako naknadno upises u CVH kod privatnika i otreses mu par stotina kuna.... Makar su te musice stecene na ilegalan nacin, jer 2 glave po gradu nije za zajebanciju.
« Zadnja izmjena: 20 Svibanj, 2020, 16:54:41 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #676 : 21 Svibanj, 2020, 08:35:33 »
Danas odradjen jutarnji test guma na hladno. Odmah nakon 400m u zavoj gdje se garantirano pada sa 43kmh (Sve ove ostale padavicarske gume), ja sam prosao sa 65kmh.

NE ZANIMAJU ME NIKAKVE GUME KOJE TRAZE ZAGRIJAVANJE! To je kompletna padavicarska gama guma.

Moram priznati da zalim sve koji nisu vozili Bridgestone!



PRISEŽEM!

-DA, nikad vise necu jesti g#vn# experimentirajuci i istrazivajuci sva ostala sranja osim Bridžsa.

- DA, me necete nikad vidjeti da sam kupio i vozim gumu koja nije Bridgestone. Probali smo jos Monsumku, s ciljem da potraje 2 sezone, ali kad se potrose, za Nrg mc3 i dalje stize Hoop.

- DA cu i dalje s grcem sjedati na vozilo koje ima neke druge gume osim Bridzsa, i jadati se u sebi kaj je ovo trebalo. Svaki put kad provozam paćeničke padavicarske gume, to je klizanje. Klizanje ce biti zimi na Salati ili Velesajmu kad ja odlucim.

Bridzs mi daje 100% grip tokom cijelog vijeka, ove tu 99% gume me ne zanimaju, a pogotovo onih 1%, pa nek je to i jedan pad u 3 sezone.

PS, radje bih uzeo drugu odgovarajuci dimenziju da nadjem Bridzs nego da sam prisiljen uzimati markentisku socijalu u deklariranoj, to cu uvijek raditi.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Oliverxxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 214
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #677 : 21 Svibanj, 2020, 10:58:01 »
Bridgestone...koji model??

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #678 : 21 Svibanj, 2020, 11:40:11 »
Molas ML50
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +36000km
« Odgovori #679 : 21 Svibanj, 2020, 12:19:14 »
vec godinama najbolja guma za skutere