Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 198364 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #580 : 18 Veljača, 2020, 09:52:40 »
Upoznat sam s tim necistocama na teleskopu, mijenjao sam ulje na njemu vec 2x da dobijem zeljenu tvrdocu, i nije bilo nikakvih problema, pogotovo jer su teleskopi jedva izlozeni, ali istraga ce reci svoje.

A sad iskrena tuga :angry7: , bas sam razocaran zbog sljedece situacije, a to me je jedino drzalo, samo nek se mogu provozat bez posljedica koje se zovu bol u ledjima na bas ovom skuteru, jebes to sto se francuz kvari, to se "lako" popravi i ides dalje. Fascinantno je kako ima ruzan polozaj sjedenja koji ti doslovno rastema kraljeznicu, recimo na Runneru mi je to nepoznanica. I nek mi netko objasni zasto je Piaggio Zip barem dvostruko udobiji i na njemu nisam imao nikakvih problema do Rijeke i nazad. A ovo je kao najveca i najkomfornija peza.
Pezo nikak da polozi na duge ture. Jucer je bio prvi test od cca 2.5h voznje, nakon sto sam maknuo onaj oslonac za trticu, tako da povecam unutarnji kut nogu koji je bio ispod 90°.. Sinoc sam osjetio onu tipicnu francusku bol u ledjima, znaci kanta rastura i dalje lumbalni dio.
E ovo je bas ozbiljan krc krc u glavi i to me veoma demotivira.
Sve je ono prethodno dobro i pickin dim, ali kad sam ja dosao na red da trpim zajebanu bol, u stanju sam ga ladno uvesti u presu.

Sad bih kao trebao podici sjedalo za bubam 3cm, sto je solidna investicija, i experiment, sto znaci da ne mora biti dobro, a to potencijalno znaci skup sport, i gratis masaza zivaca u toj igri.
Priznajem, umoran sam vec lagano i moj prag tolerancije prema ovom slonovskom izrodu je poceo popustati, trazim utjehu sto mi je dobar do ducana i placa, i recimo kad sam isao po zeljeznu cijev od par metara, lik mi odrezao po 50cm i sve stane kulturno pod sic.
« Zadnja izmjena: 18 Veljača, 2020, 10:01:11 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #581 : 18 Veljača, 2020, 13:39:07 »
Treba presjec pozitivom, ovaj skut je ispunjen kontrastima.

Odusevljen sam koliko nisko moze raditi agregat, u ovom modu nadmasujem i one koji misle da su gmizalom napravili posao, medjutim, ovo je fina sirina powerbanda.
Trebao bih izmeriti sirinu piaggio remena, jer mi se trenutno ponasa najbolje. Onih 19mm je previse za elasticnost agregata, zato mnogima lose idu skuteri s novim remenom.

Jucer sam postigao i maksimalan broj okretaja masine niz jedno brdo, a to je @9400rpm.
Na ravnici postizem @9000rpm.

Nemojte zamjeriti za ova zveckanja i zveketanja u pocetku, to nije masina, nego druga suprotnost, kmh sat i plastika preko njega vibriraju i medjusobno se tuckaju, oem nikad dirano.


Ovakvu nisku raspolozivost nemam kod Runnera jer sam podigao cilindar s debljom brtvom za 0.4mm, i imam veci squish.  On radi za nekih 400rpm vise, malo je slabiji je opcenito kroz cijeli spektar.
« Zadnja izmjena: 18 Veljača, 2020, 13:48:58 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #582 : 18 Veljača, 2020, 21:17:52 »
VIC
Prije dva mjeseca, ugradio sam si OEM prekidac za paliti poziciju i glavno svjetlo, da rasteretim akumulator prilikom anlasovanja, i nije lose to imati.
Priie negoli sam ugradio, lijepo sam rastavio, ocistio kontakte i podmazao ih, kao i plasticnu polugu te oprugu i kuglicu zbog koje postoji onaj klik u prekidacu. I evo, sada, maloprije, taj klik se istopio.

Na Runneru takodjer imam OEM talijanski prekidac vec 2 godine, i imao sam problem da su kontakti malo oksidirali pa bi ponekad "trepnulo" glavno svjetlo. Skuzio sam da je sve suho unutra, podmazao i ko bog.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #583 : 19 Veljača, 2020, 22:20:59 »
Do maloprije sam shvatio da sam ostavio kljuceve ispod sjedala i jebiga, cuo se klik. Prokleta zurba :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #584 : 19 Veljača, 2020, 22:45:09 »
Upoznat sam s tim necistocama na teleskopu, mijenjao sam ulje na njemu vec 2x da dobijem zeljenu tvrdocu, i nije bilo nikakvih problema, pogotovo jer su teleskopi jedva izlozeni, ali istraga ce reci svoje.

A sad iskrena tuga :angry7: , bas sam razocaran zbog sljedece situacije, a to me je jedino drzalo, samo nek se mogu provozat bez posljedica koje se zovu bol u ledjima na bas ovom skuteru, jebes to sto se francuz kvari, to se "lako" popravi i ides dalje. Fascinantno je kako ima ruzan polozaj sjedenja koji ti doslovno rastema kraljeznicu, recimo na Runneru mi je to nepoznanica. I nek mi netko objasni zasto je Piaggio Zip barem dvostruko udobiji i na njemu nisam imao nikakvih problema do Rijeke i nazad. A ovo je kao najveca i najkomfornija peza.
Pezo nikak da polozi na duge ture. Jucer je bio prvi test od cca 2.5h voznje, nakon sto sam maknuo onaj oslonac za trticu, tako da povecam unutarnji kut nogu koji je bio ispod 90°.. Sinoc sam osjetio onu tipicnu francusku bol u ledjima, znaci kanta rastura i dalje lumbalni dio.


Ako imas problema sa tim dijelom kicme (kao ja u odredjenoj mjeri), onda ti je vjerojatno problem sto se sjedi uspravno i sve neravnine zavrse u kicmi. Srecom, na Z750 nisam imao problema jer sam visok pa sam blago nagnut naprijed i udarci ne sjedaju okomito na kicmu, a tako je i na Z900. Znao sam otic i na djir od 600+km, a da me kicma bolila. U voznji nisam osjecao, samo kad bi sisao s motora i uspravio se ili hodao. Ne mogu ni zamislit sto bi bilo da je bio skuter ili motor u pitanju na kojem se sjedi okomito
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2020, 22:47:35 3alfa3 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #585 : 19 Veljača, 2020, 23:08:05 »
Na peugeotu se upravo tako sjedi, i bas se osjeti vertikalna nabijacina u kraljeznicu, jos k tome skuter je neudoban. Ta visina izmedju podnice i vrha sjedala je premala. Na nogama je recimo 20% mase, a na dupetu 80%, i jos te tjera da nemres prema nazad ici zbog oblika sjedala, a volan je preblizu, u krilu.  A recimo na Runneru, na nogama je 60%, a na dupetu 40%, bubam, ali bitno je da noge preuzimaju dobar dio tezine i onda nema nikakvih problema, i bitan je taj kut kraljeznice pa da i ruke nesto preuzimaju, dok kod peze prakticki sve ide na dupe i rastema ti lumbalni dio. Na motorima nemam takvih problema, samo na tuta skuterima.
Na Runneru sam osjetio jedino napetost u ramenima, ali to je bilo nakon 800km u komadu.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #586 : 19 Veljača, 2020, 23:20:10 »
Da, to je to. Zamisli sad da vozis chopper koji nema ovjes otraga, ruke iznad ramena, a noge ispruzene naprijed  ;D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #587 : 19 Veljača, 2020, 23:37:11 »
Cisto sumnjam da se organizam moze adaptirati na takve uvjete, ne znam kako ti ljudi spavaju.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #588 : 20 Veljača, 2020, 19:04:51 »
Viđeni ste danas oko 12 na držičevoj, baš fino ide Pežol za tako malo kubika.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #589 : 20 Veljača, 2020, 21:04:24 »
To je purejet masina hehe
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #590 : 20 Veljača, 2020, 22:10:00 »
Kaj je bilo sa originalnom ?

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #591 : 20 Veljača, 2020, 23:20:47 »
Kaj je bilo sa originalnom ?
Bolje ne pitaj, jako tuzna i bolna prica..
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #592 : 20 Veljača, 2020, 23:26:05 »
Uz pocetnu dobru volju i vjeru, pokusavao sam i borio se da izvucem nesto konkretno iz originalne pezo masine. Zakljucujem da je peza nepotrebna karacina, i da voli vaditi mast iz mozga, za sto, sta to nudi da uvjerljivo, ili blago nadmasuje konkurenciju?

Ne ide s mjesta, neopisova nemoć agregata, krajnja brzina ocajna, 68gpsa uz povoljne uvjete, uz nadvoznjak bi gubio 20kmh toliko naglo da je to frustrirajuce (nabije ti se kolona od dvadesetak vozila, zastrasujicue), velik potrosac, neisplativo mi je bilo prelaziti na Peugeot platformu zbog ulaganja u specificne dijelove koji ne traju bas dugo kao sto sam navikao na piaggiu.
« Zadnja izmjena: 20 Veljača, 2020, 23:34:20 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #593 : 21 Veljača, 2020, 10:09:22 »
I onda se transplatirala piaggio masina u taj motor.

Zasto ?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #594 : 21 Veljača, 2020, 10:55:28 »
Pise ti u drugom odlomku prethodnog posta.

Kad vec imam preslab i neupotrebljiv agregat, odlucio sam se na radikalno, ali prije svega zabavno i ne tako komplicirano rijesenje kako se cini, u konacnici i neusporedivo jeftinije i pouzdanije rijesenje u piaggio bloku.
Cilj mi je bio iskoristiti kad se to vec dokazano nudi (u konacnici sam sebi potvrdio vise puta):
- imati masinu koja trazi najmanje ulaganja oko redovnog odrzavanja i doštelavanja, dakle da su performanse dugo vremena stabilne, a ne svako malo daj jos malo ovo, daj ono da bi to bilo to
- iskoristiti maksimalnu pouzdanost
- gorivo i ulje svesti na minimalnu razinu, 3.2L max. i 1800km za litru dvotaktola
- performanse i vise nego dovoljne za gradsku voznju
- mogu se normalno voziti i na duge ture

Posto se smatram vozacem koji ce jako dobro iskoristiti ove prednosti i benefite, ovo mi je top kombinacija. A danas u svijetu trenutne informiranosti gdje svi sve znaju, smatram da nisam pogrijesio, sto mi potvrdjuje vec ne znam ni sam koji ovaj agregat po redu.

Za ovo sam saznao tezim putem, kao promatrac, samoinicijativno sam nanjusio da tu ima nesto, pratio sam godinama kako stvar funkcionira kod drugih, činjenice su postojale - ja serafim i non stop drkam ko budala na skuteru s karbom, a ovaj godinama nista pipnuo nije. Ja ga zicam da mi posudi purejeta da si odem kupiti dijelove za generalku...
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2020, 11:24:33 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #595 : 21 Veljača, 2020, 16:46:18 »
Da ok ali zasto ta fuzija a ne neki piaggio model ?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #596 : 21 Veljača, 2020, 16:47:58 »
Slusam sugestiju :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #597 : 23 Veljača, 2020, 18:16:28 »
Danas sam malo otvorio prijenos, spakirao sve u listopadu, deklo je zapeklo, tako da sam poceo podmazivati pikse i navoje serafa.

Ovaj post zasluzuje da bude izdvojen. Naime, izmedju ostalog, izmjenio sam i ulje u getribi, poznato francusko ulje Total za getribe, vec u pocetku se ucinilo neobicno rijetko. I getriba mi je dosta krestala.

Izlio francusko ulje van, u ima sta da vidim, pretvorilo se u vodu i jos je crno j#bote wtf samo francuz retardić.



Ova plasticna posudica od Tonka sira se savrseno uglavi u rub felge i lijepo ostavis tako da se francuska pisalina iskapa do kraja.

Zasto opet pljujem po jebenom francuzu, pa zato sto je debilana i teski otpad, ovo je ulje preslo oko 3500km. I jucer sam saznao da je glupi bratic dozivio krsolom sa svojim novim francuzom od 200ks, kojem se sjebala elektronika getribe pa je otresao 14 somica. Bas me zanima kaj ce uzeti nakon tog zamorceta. Ne interesiram se o kojem je modelu rijec jer zelim biti zatucan po pitanju francuza.

Kad sam stavio gusto ulje za getribe, skicanje je utihnulo za 80%, a izgleda da je skroz prestalo jer mi je vjetar poceo puhati u kacigu pa je nisam uopce cuo.


« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2020, 18:22:59 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #598 : 23 Veljača, 2020, 18:33:08 »
Koje ulje si natocil?
Imas kakvo specijalno ispitano dobro?
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +34000km
« Odgovori #599 : 23 Veljača, 2020, 19:06:30 »
Neki bilo koji piaggio model sa pj mottorom.


Koje ulje je sad u getribi ?