Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 199619 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #360 : 11 Listopad, 2019, 10:25:15 »
Uljna pumpa je stalno skroz do kraja. Preteske rolice ne preferiram, jer je vece opterecenje masine s njima, ovako imam skoro pa taman pogodjene rolice i samo mekano :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #361 : 15 Listopad, 2019, 16:11:39 »
Nabavio getribu od Zipa, 7%primar i 13% sekundar. Ravni zubi me ne zanimaju, samo oem bez buke.
Nesto od toga cu ubaciti.




I narucio sam H4 projector led zarulju, i to je tocka na i.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #362 : 15 Listopad, 2019, 16:30:11 »
Ubacis odma 13% pa si miran :icon_thumright:
Ako zatreba onda jos imas 7% za ubacit.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #363 : 17 Listopad, 2019, 14:19:01 »
Mislim da cu mu ipak 7 stavit, a na runnera 13.

Do sada presao 180km, razradike se i kocione plocice ebc sinter, elistarce konacno koci dobro! Stavio sam i novu kocioni tekucinu, vidi se da je uzegla, bome kurim fino te tekucine od pretovara
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #364 : 17 Listopad, 2019, 16:44:19 »
Mislim da cu mu ipak 7 stavit, a na runnera 13.

Do sada presao 180km, razradike se i kocione plocice ebc sinter, elistarce konacno koci dobro! Stavio sam i novu kocioni tekucinu, vidi se da je uzegla, bome kurim fino te tekucine od pretovara

Da, to ti je pun pogodak. Upravo sam razmišljao, da bi i meni 13% bila gornji nivo. 7% je najbolji kompromis za moje uvjete. A Elystar sa svom težinom i zračnim uporom, nebi 13% dobro izkoristijo.
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #365 : 17 Listopad, 2019, 22:49:21 »
Mislim da cu mu ipak 7 stavit, a na runnera 13.

Do sada presao 180km, razradike se i kocione plocice ebc sinter, elistarce konacno koci dobro! Stavio sam i novu kocioni tekucinu, vidi se da je uzegla, bome kurim fino te tekucine od pretovara

Da, to ti je pun pogodak. Upravo sam razmišljao, da bi i meni 13% bila gornji nivo. 7% je najbolji kompromis za moje uvjete. A Elystar sa svom težinom i zračnim uporom, nebi 13% dobro izkoristijo.

Sada sam izračunao, da imam ja ukupno sa gumom 12,4% (7%getriba +5,4% guma) produženje, protiv tebe. Znači na Elystaru češ imat skoro ko ja i bit če u nulu. A Gilera če 13% izkoristit bez problema.
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #366 : 23 Listopad, 2019, 01:19:22 »
Ugradio sam getribu +20%, na zadnju gumu 120/70-12.
Ubacio sam i novi 6203 lezaj primara s poliamid kavezom, jer je iz ove getribe malo ruzio, 26kn Koyo.

Imam serijske federe kvacila, zeleni centralni, piaggio remen sa 700km, malossi multivar 6.4gr i ZX duga grana.

Nisam izgubio nista u startu, pacenje i klizanje kuplunga je zanemarivo i vrlo kratko. Izuzetno zadovoljan i predozirano prezadovoljan.

Izgubio sam vibracije na startu, u niskim okretajima i brzini, jer peza ima 2 selena manje. Pre pre prezadovoljan, milina za voziti.

Dobio sam izrazeniji moment, ljepsi je za voziti, puni bez prevrtavanja,putna brzina je porasla i meni se cini da bi ti moglo biti 95gpsa. Bacio sam neke testove krajnje i vrti se oko 100gpsa, nizbrdo 105, bacilo je i 113gpsa, ali vidjeti cu jos posto zeleni centralni prerano pusta prijenos u visi omjer pa sam za jedno 1000rpm ispod idealnih.


20%, odnosno ovo dodje kao nekih 17% u odbosu na 140/60-13 kotac, cini se kao jako dobar izbor, i sa ovim mi remen nece strugati od bendix, a mogu i limitirati prijenos.


Ovo mi je najbrzi purejet do sada, i plan je staviti 7%na Nrg 50, a i Runner zasluzuje 20%, ili 13%









Dobro je Rade rekao, ovo je pravi potez za niskoturazne momentne setupe.

Steta sto to nisam probao prije, mogu reci da nisam nista zgubio, ako i jesam, zanemarivo je toliko da mi ne pada na pamet vise ikada voziti serijsku getribu.
Start je odlican sa serijskim oprugama iz mrtvih okretaja, putna brzina je veca, maksimalna je veca, ako cu imati povoljan vjetar ili nizbrdicu, mogu samo oboriti rekord, mirnija je masina i ljepse se kruza uz bolji ugodjaj.

Sad mi je otvoren prostor za razne nove igre, tipa serijski variomat, potroseno remenje...

« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2019, 01:29:11 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #367 : 23 Listopad, 2019, 06:06:32 »
Dugo vremena si bio tvrdoglav i nisi htio staviti 20% jer si se vodio pricama onih koji to nisu probali.Drago mi je da si uzeo moje iskustvo kao relevantno i stavio to gore.Nisi jos izvukao sve i ima tu lufta za jos igranja.Budi uporan i isteraj to sad do kraja i vjeruj mi bit ces jos zadovoljniji,a i masina ce ti biti zahvalna.
Tezi je skuter i ti si tezak,ali vjerujem da ces uspjeti ostvariti 110ak gps-a po ravnome i extremne putne brzine na relativno malim okretajima.

Od velikog uzbudjenja dobio sam Gyros kao znak zahvale od Corectora :toothy10:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #368 : 23 Listopad, 2019, 06:37:37 »
Davnih dana sam ja pisao, al to nikog nije jebalo 5%!

50cc=serijska getriba
70cc=duza getriba ovisno o setapu

Znaci kakva god 70cc termogrupa bila, ona trazi duzu getribu da pokaze puni potencijal.
Al jos tu ima igra i mogucnosti za napredak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #369 : 23 Listopad, 2019, 09:52:36 »
Rade ja sam mislio Gyros dati za getribu 20%, ti sretan dok ne pojedess i ja sretan trajno.
Sad si razmisljam trebaju li mi ravni zubi od Malosso getribe, jer prilicno sam siguran da me i oni iritiraju pa cu ti vrlo vjerojatno vratiti da to rijesis nekom tuneru.

Bio sam tvrdoglav samo zato jer sam probao 50% getribu,doduse na serijali, i kad sam vidio da kuolung spaja tek na 45kmh, a kad usporavas otpusti na 50kmh i onda si u leru, reko sta je ovo, totalno nevozljivo. I mislio sam da ce biti slicno tako za 20%, recimo do 25, 30kmh, sto mi se gadi, kao i predugo proklizavanje kuplunga.

Medjutim, ovo je fenomenalno,bolje nego kada stavis malossi crne federe, ma milina.

Sad imam jako dobar razlog da izvucem maksimum, jer su benefiti ogromni. Ono s turpijanim DRevom ne drzi vodu, makar bi bilo bolje da je samo Stage 1 odradjen.

Na 50ccm purejeta cu utrpati 7%, jer na Runneru 70 mi je 7% malo kratko, trebao bi barem 13%. Ak je Suhi mogao sa spidijem sisati dalje dok je nrg posustajao jer je odlucio ici u prevrtavanje, ici ce i purejet jer ima potencijala cim krene dizati okretaje.

Sad moram nabacit drag race, Runner vs Elystar, jer Elystar osim sto je ruzno pace, bio je uvijek i zadnje pace. A sada se pretvorio u stroj koji nadmasuje moja ocekivanja.

Ugraditi cu mu i razne gadgete, digitalnu obrtaljku, termometar i voltmetar. Navikao sam na te stvari i malo se glupo osjecam bez njih, a jako su korisne kad se naviknes na izmjerene vrijednosti.

Jucer sam izmjerio potrosnju na 160km (115km tripa, gasiranja s prekratkom oem getribom, i 45km po gradu), iznosi 3.1l, za ovog snorlaksa nimalo iznenadjujuce jer je ovaj Elystar uvijek saugao vise od Runnera, a pogotovo Nrga.
Ali ici ce to sada dolje, jer nema vise iber ture i nepotrebno visokih okretaja.

Korak po korak, i Elystar bi mogao potpuno zamjeniti Runnera, jer sada vise nemam ni vibracija, a imam kruci skuter.

I konacno, sada mogu obici autobuse, dosta mi je njihovih 100gpsa koje ne mozes preskociti, u pokusaju da dobije drag race, autobus se spusio do ibera




Sada se vise nemam sto sramiti s purejetom, s ovim potezom ce karbosi konacno biti iza mene, a osim toga dobivam sve ono sto oni nikada nece imati:
A) vjecnost
B) mizernu potrosnju, a radis ganjacinu
C) nizak nivo buke, elasticnost da se moze ponasati kao mrtva serijala, ili budzing stroj
D)smijesan popis dijelova koji mi trrbaju, a baza je sto vise Originalnih dijelova, i sad cu navesti trenutni setup kojem bi trebao jos malo podici radne okretaje

- DR evo s malossi purejet glavom, sve original osim sto je prva specijala 47.5mm, dihtung ispod cilindra 0.4mm
- ZX auspuh duga grana
- Malossi multivar i oem crne 6.4gr rolice
- Piaggio original remen
- Ditech polutka
- Piaggio original kuplung i zvono, original federi kvacila i zeleni centralni
- Piaggio Zip original getriba

-Koristim svijecice od 11kn, traju kao one od 80kn, preventivno mijenjam na 3500km, ali ponekad mi se neda nego jednostavno vozim dok ne pukne na ispuh, e onda znam da je crkla, tj. bude potrosena.
- Original spuzva filtera zraka, TPS razbusen za 1minutu na 20mm sa 18mm, Airbox ulaz je 25mm, ali mogao bi ga smanjiti da mi je sto manje bucan na 20mm.
- Pritisak goriva dignut za 1bar vise, sad je 3.5bar


Eto, to je setup masine u detalje, i takav identican fura runner, dakle bez puno kerfeka, i kineski dijelovi su strogo zabranjeni i kaznjivi s bicevanjem jer imam boa lock!


Jos jedan zakljucak, iako je 20% predugo za ovu masinu, na nacin da je ne mogu razvrtiti u krajnjoj, mene to uopce ne smeta jer na startu nemam problema, a purejet je masina koja se ionako ne voli vrtiti iznad okretaja jer ne postizem prakticki nista s jacim spuhom.
Preostaje mi da vidim izlaznost remena, ako mu treba jako puno do bendixa, onda bi stavio cak i 13%, pa da 7% darujem Nrgu 50, jer na ovaj nacin sa eliminirao struganje remena po bendixu.


Sve mi se cini da bi tuning purejeta mogao postati jebeno smijesan, jer se pitam kako bi ovo radilo sa serijskim variomatom i polutkom i serijskim centralnim, jer serijski prijenos jako dobro radi, samo je kratak zbog variomata... A serijskih dijelova kao u prici, a i kvalitetni su...



Poceo sam bacati malo oko na Nmaxove, ali sad sam dozivio hladjenje, jer iako nije preskup, ovu skarabudzotinu sam si slozio po volji od dijelova koji idu u smece, pa mi je to jos veci gust, neovisan i sve imam uvijek na lageru, jer ČEKANJE dijelova, sitnica, pola dana, dan, me jako jako izludjuje...
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2019, 10:42:15 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #370 : 23 Listopad, 2019, 17:09:36 »

Jos jedan zakljucak, iako je 20% predugo za ovu masinu, na nacin da je ne mogu razvrtiti u krajnjoj, mene to uopce ne smeta jer na startu nemam problema, a purejet je masina koja se ionako ne voli vrtiti iznad okretaja jer ne postizem prakticki nista s jacim spuhom.
Preostaje mi da vidim izlaznost remena, ako mu treba jako puno do bendixa, onda bi stavio cak i 13%, pa da 7% darujem Nrgu 50, jer na ovaj nacin sa eliminirao struganje remena po bendixu.





Mirno ostavi samo 13%. Ako ti bude premalo, stavi zadnji gumu 130/70-12 i dobiješ još 3% i bit če taman. :icon_thumright:
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #371 : 25 Listopad, 2019, 14:23:56 »
Ici ce 13% vjerojatno sutra, ionako ne mogu iskoristiti 20% tako da sam vec dogovorio zamjenu 7% za 13% pa ce i runner imati 13% jer je to taman za purejeta 70. I onda mi ostaje jos jedna 7% i nju planjram na Nrga 50 purejet jer moze to bolje :D
Kod mene nema nazad, vjecbi setup kad se jednom nadogradi, ostaje takav zauvijek.

Stigla mi je H4 ledica s lecom, zadovoljan sam, slijedi nocni test. A izmjerio sam koliko Ampera vuce na 12V, kratko 1.74A, dugo (kratko + dugo 2 ledice se upale) 2.61A, sto znaci da kratko trosi oko 21W a dugo oko 32W



I ovakav si kuplung trazim od hobde sa smedjim ferodana, najmanje vibracija i najljepse mi krece.




Posto ce mi Elystar biti zimski skuter, sva energija ovog svijeta je usmjerena na njega, trenutbo sam tokiko zadovokjan da me ne zanima nista drugo, sve ide pod cerade i garaze, a ostaje samo on na sceni.
Tako da sam korak do toga da ga pocastim Mitas MC34 Super Soft gumama :D

Sad kad sjedne ledica spreman sam za extremno tripanje.

S masinom sam pre pre zadovoljan,niski tajminzi su za Oskara, krecem na 3000rpm, i vozim se na 4500rpm, imam jaku mrtvu serijalu, a kada dam gas fino se nagura neki kosmoski mod.
Jos nisam vidio neki 70ccm setuo s velikim produzecnjem a da tako lako i fino krece sa serijskim federima, purejet moment je konacno dosao do izrazaja i nadmasio svaku vertikalu s dugom granom.


Iako sam gotov, planiram provesti kontrolirano serafljenje jer sam u dusi karbos fan koji odustaje tek nakon sto se sve raspadne, i dira iako je sve dibro, pa ide do vrhunca kada dobro postane lose i tek se onda vrati na najbolje. Tako da si planiram provesti grijanje, i volio bi sloziti ogromni vizir od 1m^2 za suoeriornu zastitu od hladnoce
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2019, 14:35:47 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #372 : 25 Listopad, 2019, 14:33:52 »
Opaaa mrale . Cine mi se dobre te lampice. Aj bas poslikaj i posnimi da vidimo kako to sija
Aa jel nije bilo vecih rukavica? :) Il su to kineske xxl
A te kumplungove sa smedim paknama imaju mf rms i ostali  iz low budget klase. Nekih 15 ojra
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2019, 14:39:57 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #373 : 25 Listopad, 2019, 14:59:34 »
Opaaa mrale . Cine mi se dobre te lampice. Aj bas poslikaj i posnimi da vidimo kako to sija
Aa jel nije bilo vecih rukavica? :) Il su to kineske xxl
A te kumplungove sa smedim paknama imaju mf rms i ostali  iz low budget klase. Nekih 15 ojra
On trazi original Hondin, ne te rms điđe miđe


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #374 : 25 Listopad, 2019, 15:18:58 »
Nista rms kinescad i ostala zamjenska
sranja, pa da mi u sred teske tripcine pukne kineski feder kvacia, odlomi se usica,feroda ili da mi stvara vibracije. Uvjerio sam se u Hondinu finocu kvacila i ta profinjenost mi je vrh jer cesto imam potrebu gmizati, a ikada sam pretovaren necu da gulim jarca jer nema potrebe zbog podrumskog momenta. Jer nemam vise takav setup da  trazi jako kvacilo, a piaggio ferode su grube i ono podrhtavanje me vise ne zanima. Tako sam si ugradio Hondin kuplung u Runnera i krece vec na 3500rpm, tako fino i ugladjeno, a cim napucam gas odmah ide u okretaje s tim da kuplung ne proklizuje na nacin da je preslab, nego fino ugrabi, a opet ne zagusi masinu, jednostavno mi se vise svidja ta finija smjesa koja nije za visoku turazu jer se brzo onda potrosi.

Dakle polovan kuplung s nekog Hondinog zracnjak koji je ko nov, ali je ipak iz 98'e.


Svakako cu detaljnije obraditi zarulju, a Elystar ima, rekao bih najbolje preddispozicije da je iskoristi, jer je sjenilo veliko kao u automobila.


Moram priznati kako sam se proteklih dana vozio ponovi bez svjetalq, zapravo samo s 2 pozicije,najabije ledice. Bila je to extremna adrenalinska voznja gdje sam taman testirao 20% produljenje i razradjenog DR
reva, isprovocirao sam mnogo oduzimanja predbosti, ali sreca pa EBC sinter opet vrhunski koci (cim piknes kocnicu, duh prvo izadje iz tebe).
Organska smjesa je za mene proslost u to je toliko ocajno opcenitno, a na Elystaru sam imao ozbikjne probleme dok sam bio u oretovaru, morao sam iz sve snage kocii i imao sam bolove u prstima tokom tripa kad bi recimo uslijedila nizbrdica i sepertine...
Otkako sam se ukrmio, sa full opremom imam skoro 120kg, a kad se sjetim dok sam bio leptir puno toga je biko drukcije, a sada samo problemi, sto s kocnicama sto s ispigavanjem ... dugo mi je trrbalo da prebolim to sto me namazu 50ccm skuteri a ja vozim 70tku...

E da, Elystar ima 95mm siroku prednju felgu, a Runner 107.5mm (ista mu je i zadnja).
A Battlax na Elystaru 95mm felgi je sirok 117mm (ima preko 30tkm i vozi se 4 pune godine, tako da je se malo rasirio), a na Runneru 122mm. Radi se o 120/70-12 gumi i sad mi je jasno zasto sam imao slabiji gripnakon sto sam prebqcio gumu s Runnera na Elystara, tako da bi ga mogao pocastiti super soft smjesom kako bih opet spigao vilicu :D
Sad mi je jasno zasto se Elystar brze i lakse baca na lrednjem kraju.
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2019, 15:35:49 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #375 : 26 Listopad, 2019, 13:27:22 »
Moras malo i kinesceta, ledice im duraju pod uvjetom da i kostaju.

Ova fora s H4 lecom je prejebena, konacno imam svjetla! Cutoff je savrsen. Dino preporucujem ti ovo rijesenje.

Kad je Suhi vidio, odmah je htio da apgrejdamo i Bumbara, jer pravi triperi moraju imati svjetla koja omogucavaju brzu voznju ponoci.

Elystar ima H4 zarulju u originalu i do je plug&drive, s tim da nisam dobio dugo svjetlo pa cu vidjeti jel se moze podestiti...

Na Vivacitiju je obicna balonka BA20S, i upasali smo H4 ledicu na nacin da smo urezali 3 utora za ona 3 kraja na H4 zarulji, a plasticno grlo od BA20S zarukje smo isjekli tako da je u ulozi podloske koja pritisne i zakljuca H4 zarulju. Rezultat je takodjer odlican jer za kratko svjetlo nije ni bitno sjenilo nego samo prozirna lastika od fara da je sto cisca.




















Na Bumbaru je malo prenisko jer smeta komadic rame koji cemo odsjeci (priprema za kiler)

« Zadnja izmjena: 26 Listopad, 2019, 13:42:35 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #376 : 26 Listopad, 2019, 16:04:43 »
Da da priprema za kiler :toothy10:
Kazes da su skupe? Kolko kosta zarulja?
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #377 : 26 Listopad, 2019, 19:45:45 »
240kn par
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #378 : 26 Listopad, 2019, 20:54:39 »
A cjena bas i nije kineska :dontknow:
Ali dobro svjetle nemas kaj rec. Ako poduraju bit ce ok :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +31000km
« Odgovori #379 : 27 Listopad, 2019, 07:42:59 »
Ja sam skoro promjenio sijalicu u svom Medleyu. Ubacio Erfolg H4 LED od 50€. Sijalica je ok,svjetli jako i bjelo al nije bas da opravdava cijenu. I dalje imam par crnih tacki u snopu. Tako da sam i ja narucio ovu LED projector pa cu vidjeti hoce li moc stat u far.

Evo ovu sam narucio

BAM 32.13  35%OFF | AILEO Canbus 90W/Pair Lamp H4 LED Mini Projector Lens Automobles Bulb 20000LM Conversion Kit Hi/Lo Beam Headlight 12V24V RHD LHD
https://s.click.aliexpress.com/e/EbrlHxAs

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle