Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 198332 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #320 : 06 Kolovoz, 2019, 17:45:21 »
Nabijem ja tvoj pezo na goli otok jer dok sam ga imao upadao je u takve rupe da ga sveti ilija ne bi s gromovima izgurao. Znas i sam o cemu pricam, a to je da vecno imas raspadajici prijenos na pezi.

I natovari si vrecu cementa pa bus onda imao normnu potrosnju, al nemres skinut purejeta koji je za pola litre ispod i sa vecim teretom te otporom vjetra.

Zakljucak. Peza se vozi bolje od klimavog piaggia, ali pezi treba piaggio agregat da bi bio odlican.
Ta odserafljivanja matica i trosenja variomaata i problemi s prijenosom me ne zanimaju.

I ono najbitnije, kako ces pezu upaliti pomocu štrika?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #321 : 06 Kolovoz, 2019, 18:04:32 »
Upalio ju jos bi,ali kako bi ju ohladio? :icon_scratch:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #322 : 06 Kolovoz, 2019, 20:19:20 »
Ok, dovrsio si misao do ibera, a na silu uguras vodenu pa ce je valjda ufazit, prije toga pljunes na one gumice da lakse klizne.

Danas sam opet extremno opterestio elistarce i to je najsportskoji skuter za voznju ubdvoje s prtljagom. Moram priznati da je runner teska ispigotina i smetliste po tom pitanju, a da ne govorim o nabijacini osoba koje se voze na njemu!!! Za solo voznju je druga prica.


Primjecujem da se Elystarce u zadnje vrijeme intenzivno koristi, nakon sve one jebe zamorcadi potencijal za extremnim prostorom se kad tad prepozna. Prevoze se bicikli, miniwashi iz Varazdina... a jedan od jacih tereta je miniwash u kutijetini koja je veci od dosta skutera.

« Zadnja izmjena: 06 Kolovoz, 2019, 20:41:28 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #323 : 06 Kolovoz, 2019, 20:48:39 »
Zamorce pretovaren :headbang:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #324 : 06 Kolovoz, 2019, 21:05:58 »
Evo, sad sam slucajno zavrsio u trgovini i vidim na extremnoj akciji moje omiljene torteline, odmah sam uzeo 5kg za nedaj boze, i utrpao u Elystarce ne narusavajuci prostor za kacigu i majicu dugih rukava, te visecu mrezu i deku...

Trebao sam danas poceti sa apgrejdanjem, Elystarce se mora pod hitno apgrejdati i istjerati na magistralu, makar je vec bio u 11 mjesecu, ali to nije to, Elistarce mora postati pravi Sporcki i Triperski skuter!!!
« Zadnja izmjena: 06 Kolovoz, 2019, 21:09:46 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #325 : 06 Kolovoz, 2019, 21:23:32 »
Moj jedini problem je kaj nikada nisam ulagao u taj prijenos i nisam odlucio ga ustelati. Evo do danas vozio  centralni sa peze iz 97g. spio se u bananu. Remenje sam isprobavao jbg kada nitko nije mora netko lako na piagu svi ga voze i kkopiraju se setupi. I sam znas kak je to kada se boris sa necim novim u startu , u tvojem slucaju pura pumpama. Kolko si imao neuspjeha itd itd

Jbg ja sam probavao Dopplera jel ga itko osim mene probao ? Izmedu ostaloga probao Malossi , POlini i Stage6
Jel itko probat Top , Malossi , Polini , Stage6 , Bando , Motoforce Athena , Ditech  remenje ?
Kolko sam spulja isprobao na pezi ? TT ,ZX , Rekord , Yasuni R , Leo 70HM , RS , S leovince , to isto nitko nikada na pezi nije probao.
Kitevi Dr.evo , Polini 70 , Stage6 Pro , Malossi replica
Guma sam isto probao tonu : M7teen , MC29 , MC16 , ScootSmart , Evo 21/22 , MC20 i sada idem na K61

Sve to treba uzet u obzir , ja sa svime time imam samo obogaceno znanje o pezi i iskustvo. I to je meni najbitnije.

Da ti odgovorim kak bi ga uplai na znirance koji je moj patenat koji je spasio tvoja jaja u madarskoj , a mogao i ustediti 10L vode kolko si izgubio da si me odmah poslusa a ne gurao svoju tvrdoglavost.
Znaci  ovako ukoliko bi imao vode sa sobom skinuo bi pumpu i izrezao malo otvor na pumpi kroz koji bi isla spaga. Namotao bi spagu oko gumica pumpe i namotirao pumpu. Spga pbi prolazila kroz taj otvor.
Drugi nacin je da oko ventilvara namotas spagu. A sada ono najbolje...
3 nacin je da ga zakurblam kao svi ostali kak kurblamo kad rikne akumulator ili alnaser osim ti na pjurdetu pa izgubimo pola noci.

Uglavno samo francuz i francuski mozak  :rock_: :rock_: :rock_:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #326 : 06 Kolovoz, 2019, 22:20:46 »
Kad je se tebi raspala getriba i zblokal se kotac bi malo sutra izvadio primar i odslepao pezu s purejetom. Ak nista drugo zbog ramena. Tak da smo kvit. Onaj tko promatra sa strane je uvijek pametniji.

E, al ima jedna bitna razlika, nakon svega s pezom, opet nema interesa dok za purejeta ima :D

I sad je peza na redu da odapne :D


Samo francuz s australskim patentom za ubrizgavanje!!!
« Zadnja izmjena: 06 Kolovoz, 2019, 22:36:20 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #327 : 21 Kolovoz, 2019, 01:24:32 »
Elystar presao 30 000km, masina piaggio purejet ima oko 25000km, nikad otvarana, sve iz 2003 godine i nikad reparirano ista, niti vodena pumpa, ni usisne lamelice, ni prirubnice. Jedino sam zamjenio cini mi se semering do variomata posto je bio mrvicu mastan.

Danas odradjeno oko 300km u dvoje.

Prekjucer sam reparirao pumpu goriva posto je ova durala  12tkm i povremeno bi zastekala, to sam razvlacio jedno 2 mjeseca.

U steku je DRevo cilindar i drugi blok s manje kilometara, taj DRevo ce biti malo nabudzen, i ide s malossi glavom. Elystar je zasluzio da ga se pocasti sa 70ccm, makar sam prezadovoljan i sa 50ccm, pogotovo jer je nemoguce unistiti tu mehaniku, a kod 70ccm ce mi svakako pomoci moment i veca snaga da raskinem bolcnu ili iglicasti lezaj...



Samo purejet u pretovaru!
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2019, 01:29:39 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #328 : 21 Kolovoz, 2019, 06:10:40 »
Jedva cekam vidjeti rezultat,samo jako PJ2Freak :laughing3:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #329 : 21 Kolovoz, 2019, 07:59:43 »
Jucer je viden Peuzegiot sa Correctorom i Corectoricom.
Nakon kratke probe na moriniju uocena je lista poboljsanja za Peuzegiot, i ustanovljena trajna ljubav za suhija i durdevacke pjeske.
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2019, 08:03:18 JogFromYamaha »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #330 : 31 Kolovoz, 2019, 09:29:24 »
Trenutno na 31000km, ovaj Elystar mi je primaran. Vrijeme je za servisni interval prijenosa jer vise ne dize remen do vrha, vidio sam kroz plasticni poklopac na prijenosu, a i skuter je non stop u iberu, pogotovo jer ima 120 70 12 zadnju gumu koja dodatno krati prijenos za neku sicu, ali ne mogu vise slusati taj iber na 80+ gpsa...

Posto je prednji kraj spusten do ibera, odlicio sam i zadnji kraj zabiti kokiko ide, i 17mm manje i aman pase da bude u vagi. To sam rijesio ovako, i sada je puno veca krutina. Kad skinem kofer, ovaj Elystar ce postati ozbiljan trkac.

Isao sam maksimalno i taman nalegne malo na blok





Stavio sam si i bolji kompresor jer je postojeci oslabio, tako da sam dobio bolji odaziv na gas. Nakon 30tkm ibera 1karika se osjetno potrosila, to moram jos otvoriti i pogledati, ali sada je onako kako treba biti

Usput sam ga pocastio dozom tuninga, digao tlak ubrizganog goriva za 0.5 bara i prejebeno mi ide da mi se neda stavljati 70ccm masinu.
Airbox je vec od prije malo budznut, i one pregrade su izbusene sa svrdlom tako da mam bolji pickup gasa.

Malo se povecala krajnja, bolje puni, i puno bolje puni nizbrdo.


Slozio sam si i odzracnik za pumpu goriva posto sam si je reparirao , sada se 100% odzraci istog casa. Napravio od serafa prikljucak, stavio gumicu i zaserafio na grlo rezervara. Malo mi je jako prskalo u rezervar, pa sam stavio u crijevo redukciju promjera i sad je super.



>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #331 : 31 Kolovoz, 2019, 09:46:12 »
Evo kako sam skarabudzio prikljucak za odzracnik, izbusio ga kroz sredinu sa 1.5mm svrdlom, turpijomskinuo navoj i smirglom ga uglancao , smanjio malo navoj na vrhu serafa da lakse prevucem crijevo i radi.
Napravio sam si vec puno stvari prototipa koji funkcioniraju, pogotovo kad radim od plastike, onda nju tokarim debljim nozem od skalpela into je onda milina. Izuzetno je bitno imati busilicu kojoj glava ne seta aksijalno, naravno, ak imate radijalni onda imate busilicu za smece ili reparaciju.






Ovo prskanje po cepu je eliminirano i sada diskreno lagano slini jer sam ubacio plasticni umetak u crijevo kojo sam odrezao od potenciometra, u tom umetku sam napravio Z putanju za izlaz zraka i goriva od 0.8mm, tako da sada nema prskanja.


I za kraj, stiglo jos jedno Elistarce, ovaj put u TSDI original varijanti, sto podrazumijeva peza vertikalu masinu s ajnspricom. Iznenadjujuce dobro ide, a ustanovili smo da postoje 3 vrste AC cilindara na pezi, i karbosi imaju izgleda oznaku 1 i 2, a ovaj nosi broj 3, pa tako ima vidljivo boolju portmapu, primjerice isouh je visi za 1mm, prelivni su isto visi, a ako sam dobro zapamtio, i povrdina boost kanal je veca.

Najjaca stvar na pezi je SBC sistem kocenja. A to znaci na Elystaru da desna ruckica kocnice aktivira samo zadnju kocnicu, a lijeva, s ogromnik kocionim sistemom, aktivira obje kocnice istovremeno, s tim da zadnja priie proklize. Sve je jako dobro napravljeno da skuter brutalno koci.

I sta se desi kad imas 2 Elystara? Jasno se vidi koliko je lijevi zabijen u pod, veliki sam fan struganja ralice, i pun mi je kufer kozastih skutera, jer kad sjednem na takvo sto, onda izgledam kao jebeni cempres i hendikepiran sam u jebenom startu jer predstavljam visoko teziste.



Sljedeci korak je maksimalno iskoristavanje variomata, a to znaci da stavljam piaggio 19mm remen po prvi put na Elystara nakon Mitsuboshija 18.5. I stavljam 0.7mm podlosku ispod kvacila da ditech polutka otvori do ibera.
Na zalkst, moram se odreci bendixa, jer tako sirok eme brutalno struze i okrece ga tokiko brzo da unisti cetkice od anlasera. Elystar je inace isao 96gpsa na autoputu OD Daxa... ce da vidimo, makar je tada imao 130 gumu iza...



Primarno mi je da masina i preijenos ne bruje na 80kmh, i da se nastavim bezbrizno voziti s otpisanim agregatom kojeg nitko nece, jer kupovati nesto drugo, pogotovo sto svi hoce, mi dodje isto kao da imam kravu doma, a kupujem mlijeko u trgovini, i to ono K, S plus trajno iz rezervi europske unije jos od proslog stoljeca...
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2019, 10:29:08 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #332 : 31 Kolovoz, 2019, 10:51:04 »
Dobro bi sjela malo duza gertiba na ovo zamorce :icon_thumright:
Mogo bi ostavit bendix i podsajbat variomat koliko treba da nejde remen do bendixa. A brzinu bi imal zbog duze gertibe :toothy10:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #333 : 01 Rujan, 2019, 13:46:28 »
Na 50ccm bi proslo produljenje bez extremnog dizanja remena. Budem vidio, cekam sajbice za podlozit, tj morammsi ih sam sloziti jer nemam zivaca cekati tokare, posto sam do sada potrosio 6mjeseci u ovoj godini na cekanje....
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #334 : 27 Rujan, 2019, 23:48:50 »
 :laughing9:Od ove brojke krecem sa 70ccm,, nakon swapa na 50 purejet vrijeme je da se to nabudzi jer 50 masinu nisam uspio priklati. Sto se tice kvarova i pi*darija, izuzetno sam i extremno zadovoljan, mehanika vrhunska, izmjenjeno poneko srot crijevo, reparirana pumpa goriva i to je to, kombiniralo se s prijenosom i malo sa smjesom. Anlaser je nesto ponekad zezao, ali to nisam dirao.

Elystar se stalno vozi, i danas sam konacno odradio swap, slozio sam na stolu drugu masinu na kojoj je malo nabudzeni DRevo 70 s malossi glavom, remen je pao na 17.3mm tako da je to bio motiv ove igre.

Izvadio iz steka neke polovne blokove (navodbo 12tkm ima, a tako i izgleda) s prvom radilicom i getribom te vodenom pumpom. Nabacio DReva, kojeg smo prije jos nesto karabidzili, tu sam angazirao Radeta jer nisam bio u stanju ista radit osim potuc se s nekim u kafani.

Stavio sam i neke nove stvari da budem dugo miran:
- novi semerinzi radilice
- novi seleni u usicama bloka i za zadnji amortizer
- novi zupcanik vodene i novi zupcanik mikroremena na radilici
- novi oem mikroremen i pogonski remen
- novi klizaci variomata
- nova spuzva filtera zraka

Od ostalog, tu je drugi termostat na 60*, serijska lulica na glavi umjesto Malossijeve koja je pod neobicnim kutem, zaljepio sam magnet posto se njegov plasticni kavez zna rasklimati malo, airbox je razbusen na 20mm ulaz i pregrada je izresetana iznutra, tps je razbusen na 20mm,rasirio sam grabicnike od lamelica usisa do bloka.
Ubacen je crveni i injektor onako iz dosade, novi tefkonje gore, zeleni i injektor sam testirao i malo je curkao pa sam stavio polovan ali ko nov nakon testiranja, smjesa goriva se ubrizgava za 1bar vise od tvornicke postavke i to je za sada dobro, dakle 3.5bar goriva, tako imam na Runneru. Kompletna crijeva od goriva su silikonska nova HQ provjereno i testirano godinama, stavio sam i HQ kompresorsko novo crijevo da sam miran.

Imao sam peh da mi je probila svijecica tokom prve probe, previse sam ulja napacao u termo grupu, prvi dojmovi su odlicni, nikad bolji odaziv na gas i moc koja se osjeca.


Moram jos ustelati prijenos (planiram samo staviti 7.5gr umjesto 5.3gr rolice, a bijeli centralbi i serijske federe kvacila bi ostavio.

Narucene sinter plocice za prednju i zadnju osovinu zadnje plocice sam potrosio do ibera.
Staviti cu i 10W umjesto 20W ulja u prednju vilicu, makar mi sada mozda i treba 20W....


E da, ugradio sam i onaj boa lock.
« Zadnja izmjena: 27 Rujan, 2019, 23:54:45 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #335 : 28 Rujan, 2019, 07:02:43 »
Opa
Servisira se na veliko.
Jel se to vjeverica priprema za neku tripcinu :dontknow:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #336 : 28 Rujan, 2019, 16:07:04 »
Ajmo reci da se sprema, zapravo skut mora biti spreman za sve.
Osjeti se porast snage pogotovo na visim okretajima, i manjak momenta na jako niskim, u usporeebi sa serijskim DRevom. Malo me muci smjesa na 1/3 gasa, tu je prebogat.

Evo jedna iz stele:


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #337 : 28 Rujan, 2019, 16:32:14 »
Da da
Fina razlika naprema 50 ccm
Cuje se moc i napokon kazaljka radi cjeli krug :headbang:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #338 : 28 Rujan, 2019, 16:41:55 »
Zar nijje purejet konstanta, otkud sad da i on trokira na nekom otklonu gasa?  ;D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #339 : 28 Rujan, 2019, 17:27:42 »
Ovo su novi izazovi, cilindar je skinut s gornje strane, a s donje strane je deblja brtva, ispuh je obradjen u sirinu, visinu i na spoju s auspuhom. Desilo se i sranje, cilindar je na tokarskom tokom.skidanja gornje povrsine ispao cak 2 puta i oba puta se noz zario u cilindar, tako da je dodatno skinut i snaga je smjestena na visim okrtajima.... Imam sve negdje na papiru, ali nemam vremena to prezentirati.

Uglavnom, fino se osjeti porast snage.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<