Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 198291 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #120 : 04 Lipanj, 2018, 22:32:24 »
kolko ide u krajnju taj motor na baterije, koji im je domet i jednom i drugom?
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #121 : 05 Lipanj, 2018, 07:17:20 »
60 do 100km domet ovisno o kolicini baterija, ovaj veliki ide 50kmh, blokiran je. A kao moze 70kmh potegnuti.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #122 : 05 Lipanj, 2018, 08:29:59 »
neka hvala, meni moj reli onda odlican xD

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #123 : 05 Lipanj, 2018, 09:06:13 »
koja glupost, koja budala to opce moze kupit pa cak i radetova prozdrljiva turpija prede vise km s jednim rezervarom nego to sranje
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #124 : 05 Lipanj, 2018, 09:16:51 »
Ne trosi ta turpija nes ekstra,nisam nikad mjerio,ali predje preko 80km kad je vecinu vremena u punom gasu.Pruzi 8 puta vise zabave od ovog baterijskog cesmeta. ;)
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #125 : 05 Lipanj, 2018, 10:08:43 »
A da tek cujete kako skripe plastike od kinesceta  :laughing6: Ubije ti gust skroz. 
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #126 : 13 Lipanj, 2018, 11:18:49 »
Razmisljam da iz dosade dam serijski cilindar na maksimalno razbusivanje. Dakle 42mm klipcinu bih stavio unutra. Imam cvikani cilindar pa bih se s njim igrao.

Jel itko imao doticaja s takvom kemijom, jer piaggio 50 je stvarno vrhunski iskoristen cilindar i grijeh ga je dirati.
Jednom sam vozio runnera s 42mm, ali je bilo neustelano, osjeti se malo vise momenta. Makar za par stotina kuna mogu imati 70ccm i to je nesto konkretno, tako da mi je ovo cak i glupo, ali ako bi dobio momenta, mozda bi to bio dobar low budget tuning  :icon_scratch:
Cisto iz potrebe experimentiranja bih ovo napravio i kurcenja protiv malecke peze, jer pezi ne pomaze nista diranje cilindra, naprotiv ide jos sporije  :laughing9:



Htio bih Elystaru dati malo momenta samo da mi i on bude brzi od peze posto je ogroman koeficijent otpor, ali da je ta masina na nekom normalnom skuteru, ispreskakala bi vertikalu samo tako  :toothy10:
Moja misija je da PUREJET uvijek bude brzi od peze  :toothy10:
« Zadnja izmjena: 13 Lipanj, 2018, 11:20:57 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #127 : 13 Lipanj, 2018, 11:55:41 »
Po mom misljenju ti se to ne isplati raditi,busenje,honanje i klip dobre kvalitete s novim brtvama te kosta kao i jedan dr.evo.

Druga stvar je da nebus apsolutno nista dobio,odnosno budes mrvu momenta i vecu tromost(jer je i sam klip tezi) uz to i kompresija ide gore pa ce se jos gore ponasat u okretajima.

Eventualno malo dirnut kanale,tu je veca dobit,al opet truba na 50cc.

Tvoj izbor... :icon_thumright:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #128 : 13 Lipanj, 2018, 11:57:08 »
Rodjaaak ajmo mhra stavit
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #129 : 13 Lipanj, 2018, 12:51:35 »
A znam da je kita labudova od 42mm, ali eto. Ma 50ccm je zakon, Suhi me pegla na elystaru malo pa mi je jako krivo zbog toga, zivcan sam, placem, ne mogu se koncentrirati  i tako to.... jednostavno me izbaci iz takta.

Sreca pa postoji NRG50 nocna mora svake peze  :toothy9:

Dobro je to zamorce,neki dan sam prevezao kutiju koja ne stane u gepek od auta :laughing7:




Usput sam.odredio jedan SKUPOCIJENI servis da pezistar  ide bolje. Trebao sam odmah i ubaciti novi remen i napraviti to kako spada, ali posto mi je peza sekundarno vozilo, zelim se voziti 50 000km bez da ista pipnem, nadam se da cu biti i takav sretnik.
Pa evo, pristupio sam s minimnim korekcijama posto mi je remen ppremetio postavke, a ima vec pola godine i ne znam koliko tisuca km na sebi.



Naime, imao sam kvacilo sa serijskim oprugama koje su popustile, skuter je kretao na 3000rpm, a sad kao su dosle vrucine imam rupu u startu. I posto je remen vec ubijen, malo mi rusi okretaje.

Pa sam pristupio rijesavanju problema

Odvalio deklo i sve razbacao van





Zamjenio oprugice koje su se opustile i to ZNACAJNO sa istim takvim oem serijskim koje su osjetno tvrdje, a istih dimenzija i debljine.
Ovu su ugrobarene, ONE SU BILE NA NRGU KAD JE SUHI DOBIO DRAG, ZNACI OPRUGE NEMAJU OTPORA. A sad ga NRG ubija ko raketa u startu hahah


Dalje sam.se bacio na olaksavanje rolica,sa 6.4gr na 5.7gr. Za OEM crne rolice (piaggio gilera) potrrbno ke 8.5mm svrdlo da bise dobilo 5.7gr. A 9mm.svrdlo skida na 5.5mm
url=https://postimg.cc/image/nwyihp5jd/][/url]

Profesionalno hand made odradio i zaljepio utege da budu vecni!!!





Samo po Manualu!!a Nije to peza da si kupujem 10 matica radilice :D





« Zadnja izmjena: 13 Lipanj, 2018, 14:24:39 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #130 : 19 Lipanj, 2018, 09:17:20 »
Kad vozis purejet, nemas tu nikakvih neocekivanih problema. Svaki purejet skuter je meni dio experimenta, svaki testira neke nove ideje, skarabudzotine da bih na kraju dobio sto manju vjerojatnost bilo kakvog kvara. Vjerovali ili ne, trazim izuzetno visoku pouzdanost s polovnim dijelovima uglavnom, i uspjeva mi, jer jednostavno neke stvari nisu sklone kvarenju, a neke samo treba znati procijeniti u kakvom su stanju.
Najzalosnije mi je kad netko uzme nesto novo kinesko za purejeta, a njegovo originalno ispravno polovno odbaci. E tu vise purejet niie vjecan, palim stopericu i odbrojavam kinezu sekunde...

Ovaj skuter nije trazio intervenciju 7 mjeseci glede purejet masine, bilo je perioda kad je odstojao i bio zaboravljen, bilo je i velikih voznji od 911km, bilo je iznadprosjecnog koristenja.


Zapitajte se sto ste radili na svom skuteru kroz 7 mjeseci?
I one najsitnije detalje pribrojite.


Sad cu ja nabrojati sta sam sve radio:
- nakon nekih 3000km sam se isao igrati s prijenosom i stavio sam umjesto zelenog, ljubicasti centralni feder da agregat bude malo zivahniji, ali ce sporiie nabirati krajnju brzinu
- stavio sam i novu svijecicu iako nije bilo potrebe
- neki dan sam olaksao rolice da jos bude zivlji, i izgubio nesto krajnje, izbacio sam opustene federe kvacila jer su totalno izgubili funkciju jos od pretprosle sezone, ali kako je zagrijalo, starta vise nema s njima

Svi ovi dijelovi SU POLOVNI. Dakle prihvacam rizik, svjesno sam ubacio neke dijelove, a i bio sam umoran od projekta da ga stelam do kraja i da mu sad biram dijelove. Dobio je nov remen, mikroremen klizace i to je to od novotarija, ukljucujuci i svijecicu. Filter zraka je zdrav, polovan opran...


Od ostalog:
- palili smo gumu, pa felgu, skoro pregrijali masinu (svjesno smo isli do maksimuma), tu smo unistili gumu, felgu, i trebao sam ponovno uliti antifriz
- kupio sam novu gumu, i drugu felgu sam stavio jer ih ionako bacam u smece
- skinuo sam auspuh da pogledam kroz ispuh jel bilo ZALEPECE, i sve je savrseno sjajno, cisto, bez crtice


To je to, ne postoji apsolutno niti jedna sitnica vise, s tim da prosjecnog korisnika stela prijenos uopce ne bi dirala, a bome ne bi bio ni takva budala da ide paliti felgu. :laughing7:


Tko je pametan, zamisliti ce se.
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2018, 09:22:16 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji

Evo sta se dogodi kad ti se karbos popne na vrh kurca hahah.
Prica se da je lik i Pezu tak bacio, sad mu samo Pura preostaje hahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #132 : 26 Lipanj, 2018, 13:27:12 »
Ja i moji purejeti samo kuliramo. Da mi se barem hoce jedan pokvarit od njih 3, sitnica neka :dontknow:

Ali opet nisam zadovoljan.
Runner mi nije dobar za zavoje.
Peza mi nije dobra za duge ture jer se iskljucivo sjedi pa kraljeznica trpi
Nrg mc3 je cak i najbolji, ali je tvrd :toothy12:

Nrg Power mi ne izlazi iz glave otkako sam skoro nedavno izeo purejeta. Imao ih 2 do sada, jebeno se dobro voze, imaju ravnu podnicu, ali bili su takodjer tvrdi. Otkako sam vidio ovaj najnoviji s teleskopima naprijed, to mi se cini kao savrsena kombinacija, a iza neki dobar stelajuci stavit. I naravno, mora biti purejet :headbang:
Rubi gume.
Baca se s lakocom.
Praktican
Odlicna svjetla ima

Ma nemam mu zamjerke. Jedino ne znam kakvo je sjedalo za duze ture, recimo 500km. Najduze sam odvozio 100...
« Zadnja izmjena: 26 Lipanj, 2018, 13:33:22 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #133 : 26 Lipanj, 2018, 13:40:25 »
Power mi je 3 koplja bolji od mc3,istina tvrd je,ali se brzo priviknes,skuter kojeg peglam 115+ gps-a sa sigurnosti pod guzicom.Mene recimo kicma uvijek bolila na mc3 nakon malo duze voznje,power mi ima bolji polozaj sjedenja i nekako sam uspravniji,kod mc3 sam uvijek pogrbljen...

Vozi se i baca s lakocom i puno bolje od mc3 koji kod mene ima bolje gume od powera.

Nisam probao neki ekstra dugi put,pa ti to ne znam.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #134 : 26 Lipanj, 2018, 13:54:09 »
Slazem se s tobom, na prvu mi je power sjeo i jebiga. Da se malo urediti ovjes, mislim da bi ispunio sva moja ocekivanja :icon_scratch:
S tim da USD vilicu ne bih imao, niti zadnji amortizer, cisto zbog duzih tura.


Ako uleti uleti, ako ne, nema veze.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1059
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #135 : 26 Lipanj, 2018, 13:56:31 »
vjerovatno su uzeli sa gilere te vilice možda si nabavim pa stavim na svog pa javim dojmove

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #136 : 03 Srpanj, 2018, 15:38:20 »
Rijec je o remenju, piaggio/mitsuboshi 811x17.5mm.

Poceo sam lagano pizditi. Nakon 3000km UBIJEM remen na SVAKOM piaggiu. S obzirom da sam presao skoro 3000km u tjedan dana, to me jako zivcira, jer imam osjecaj kao da vozim neko zamorce koje se svako malo poremeti. Stoga sam se odlucio oduprijeti ovom preskupom odrzavanju pa sam se bacio na skarabudzivanje.

Glavni problem nakon 3000km koji se pojavi na svakom skuteru kojeg imam je NELINEARAN prijenos.
Start je los, u medjuubzanjima prevrtava, pred krajnju okretaji padaju u rupu. Uglavnom, zahtjevnog korisnika jako zivcira, prosjecni nem ni pojma sta je to.


Krenuo sam opako, odlucio sam da moram vidjeti kako piaggio prijenos radi, stoga sam sasjekao deklo i odmah mi je sve bilo jasno. LJUBICASTI feder ne zeli napinjati ubijeni remen nakon 3000km. Ne zeli ga napeti do kraja u leru i zbog toga nemam dovoljno kratak prijenosni omjer.

Dok je remen nov i sklizak, on sam ide do maksimuma visoko u polutkama i sve je super,ali kad se remen omlohavi,on tada ima jako dobar grip i kao da cvika u remenicama pa trazi TVRDJI CENTRALNI feder.

Sve mi je bilo jasno cim sam ovo vidio. NAPOMENA, ova problematika mi se desava samo s remenjem nakon 3000km!!!

Ponasanje s LJUBICASTOM centralnom



Ponasanje s tvrdjom centralnom oprugom (nesto kao malossi plava)



Pogledajte tek ovu katastrofu s malossi zutom za Kymco, koja je tvrdja od ljubicaste ali OMEKANI BRUTALNO nakon par kilometara WTF, ovo mi je radila i na gileri, rupcage i septicke jame u ubrzanju. Pogledajte kako pomicna polutka nije do kraja stisnuta u leru, nego varira koliko je sve mlohavo. Start je uzasan...






I sto sam konacno zakljucio i FAKAT je tako.
Dok je remen nov, mogu opusteno staviti MEKSU centralnu oprugu. Meni je do 3000km sve super,a onda krene izremeceni prijenosni omjer daviti masinu, i javlja se potreba za TVRDJOM centralnom ako se vec ne zeli staviti NOVI remen.


Kad sam stavio tvrdju centralnu, stavio sam i teze rolice. Pa je situacija ovakva u prijenosu:
Prvih 3000km > novi remen 811x18.5>rolice 6.4gr>zelena centralna opruga
Od 3000km> remen je pao na 17.9mm>rolice 6.8gr>plava malossi centralna (stavio sam bgm koja je tu negdje)



U konacnici sam dobio konacno linearno ubrzanje. Malo je manja brzina dok se tripuje, ali je dosta zivahniji kad se da gas recimo na 70kmh jer tvrdja centralna daje kraci prijenosni omjer. Sto se tice maksimne, cini mi se da je isto, moram izmjeriti.



Evo kako sad ubrzava:


Ovako je isao kad sam tek stavio remen




Razlika je 3 sekunde prednosti do 80kmh na satu s novim remenom i mekanim centralnim. Opcenito mi skuter slabije ide sa starim remenom. Na drugoj snimci sam imao povoljniji vjetar nego danas, pa cu provjeriti jos taj utjecaj.


Ovaj remen zapravo ima 3500km, i to sa ja izgazio, a najvise je ispatio na tripu od 911km.


Sljedeci je runner na redu, bio je fenomenalan s novim remenom prije Grcke, ali kad sam se vratio,tj. Vec u povrstku na zadnji 200km,remen sam masakriirao i skuter se vuce kao crkotina.

Jedino je nrg prezivio, makar su mu samo oslabole performanse pred kraj i krajnja brzina. To je buraz umjereno vozio i pozivio je.

A ja sam do sad satrao tako desetak remenja...



Realno, za najbolje performanse meni je najbolji novi remen i mekani centralni. A posto mi je elystar sekundarac, pa bio bi red da barem 5000km odvrti.
« Zadnja izmjena: 03 Srpanj, 2018, 16:34:40 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Primjetio sam i ja to isto sto si ti evo ovdje bas fino filmski pokazao. Vozio sam ja malo serijski vario u kombinaciji sa zutim  federom sto dodje uz top tpr vario i sa njim mi je se skuter malo bolje ispucavao u startu al kad se dobro ugrije cujem "klepetanje" varioamata kad radi na leru a vario klizaci i rolnice sve novo i tesko mi krece uz brdo i kvacilo prerano hvata. Odmah mi je bilo jasno da feder nema snage da našpanauje prenos i umiri remen.  Stavim serijski feder i odmah se sve umiri i nemam tu rupu na startu. Kasnije opet s novim remenom i tim zutim federom ide sve ko podmazano al remenu je tek nesto manje od 2000km.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #138 : 03 Srpanj, 2018, 19:37:28 »
Evo pratim situaciji, vrijeme ce sve pokazati. Vidjeli ste koliko ubijem remen, znaci zlostavljam ga, to se zove triperski sindrom za remen.

Situacija je sljedeca;

PREDNOSTI

Skuter ima jaci sus kad pustis gas pa dodas, bas se malo propne i osjetis da masina trza od momenta.

MANE

Ubrzanje je malo slabije, pogotovo nakon 70kmh gpsa, pa na dalje, ali on DRZI OKRETAJE i sporije ali sigurno nabire brzinu.


PREDNOSTI novog remena s meksim centralnim.
Manje susa na gas, putna brzina je s manje okretaja, kazaljka samo prodire.


Zadovoljan sam iovako, slabije je ubruanje, ali osjecaj moci je veci zbog te brze reakcije inprijenosa snage.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #139 : 03 Srpanj, 2018, 20:07:16 »
I ja se danas bavio prijenosom,na kraju sam s novim remenom izvukao 10km/h vece putne brzine,ja neke lude oscilacije nisam ni s mrtvim remenom imao.Odnosno potpuno identicno se ponasa novi s 1mm sajbicom i stari bez sajbice.Razlika je 19.2mm naspram 17.5mm

Sad s 0.5mm sajbicom sam izvukao linearnost do bola,jos bi trebao mrvu tvrdje federe kvacila jer sam na zelenom centralnom,ali popeglat cu to s tc-om,jer mi usijani prijenos vrti 500 rpm manje.Sa ljubicastim je ta razlika 100-200rpm bila.
Danas sam imao drugih obaveza,pa sam svega 2h potrosio na probe i stelung.Turpijao sam i blok radi guljenja remena,al to budem u svojoj temi...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!