Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 198303 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #60 : 15 Studeni, 2017, 15:42:30 »
Svatko tko poznaje batu Tomija zna da bi on prije postao vegan nego ustekao BB :laughing7:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #61 : 15 Studeni, 2017, 16:01:42 »
Citat:
Sve razmišljam,sad bi i ja prešao na večni agregat,koliko bi samo goriva manje trošio  :icon_scratch: :icon_scratch:

Racunica ti je u startu da si u plusu, i ustede ce ti se samo nizati. Jer fora je u tome da ne trazi prakticki nista,svi su dijelovi iz 2003.i nista ne gubi na kvaliteti kao kod karbosa gdje se sve gumene prirubnice stvrdnu,ovdje su kao nove i nemaju niti crtice jer cisti zrakiz 3klime protjece. U djubre bacas kompletnu karbos masinu, namotaje,bobinu,reglerce.
Filozofija ti je ista kao s vecnim kolima, 634 000 na satu od toga mi ispostovali oko 250tkm.

Ustekas masinu na seraf, ostavis si kurblu ako hoces, ali to ti treba samo onda kad rikne aku,to nemoj dozvoliti i nema brige (poneses 2 kabela ako je aku na izdisaju i siguran si,tako sam se ja jednom i nikaad vise pristekao na pezu od suhog), bendix ne zeza. Ne bides nikad imao zezanja oko troksanja prekidanja i gubljenja performansi. Uz Sljeme ce ti bolje vuc,pogotovo kad treba izvuc iz sepertine jer ima vise momenta.

Od mene imas:
- polovicu sajle koja ide u karb, jer purejet ima vecu glavicu da bude oem. A moze se pripasati sa segerom postojeca.
-kompletnu struju koja se usteka na postojecu u 3 tocke
- parce crijeva za gorivo
- garanciju, ako ti nesto slucajno rikne ja rijesim to za 30 sekundi ili slepam


Potrosnja u sitiju ce ti biti oko 2.6 litara, preko 3 nece niti uz Sljeme, 2.9 mi je bilo. Otvorena se spusta na 2.3l. I to je sve sasporCkom mapom,aimas i poluzablokiranu kad agregat postane slabiji,zaboravih koliko onda trosi,2.5l plafon.Litar ulja 2000km.


Taj swap ti odradimo u pola dana, nakon toga tripnemo na neku ispostovacinu i svi extremno sretni. I imas garanciju da ces biti zeljan odrzavanja. Svijecice su ti 10kn komad, provjereno testirano na tripovima i raznim setupima,, filter zraka se sporije prlja jer je veliki, vodena pumpa se sporije trosi, imas vecnu prirubnicu,vecne namotaje i boMbinu. Zaboravi dace ti procuriti semering na serijali iz 2003.
Zaboravi na generalku, zaboravi na diranje termo grupe.
Serafi na deklu ce ti zapeci, kao i ostali,ja sam to dozivio nakon karbosa,i lijep je osjecaj kad prije odvrtanja malo cvrkne seraf.


Mozes se voziti na 4000rpm bez troksanja, linearno raste snaga od 4-5trpm kad uhvati pa do nekih 8tpm,a onda se pali mod kosmoske brzine i tu ga raspali.



U slucaji da se odlucis za tuning, to ti je extremno jednoszavno i JEFTINO. Ili ces busiri na 42mm serijski cilindar ili nabavis 70ccm. Najveci problem je naci glavu,ali to zapravo i nije neki problem, ali eto navodim ga kao najveci jer je sve extremno jednostavno.
Moze se i doradoti serijska glava pa se uzme kit s 5 kuteva, to bi moglo igrati.

Kad se rijesi kit, preostaje ti stelanje smese. To je zajeban posao i trazi dane i dane neprekidnog setovanja. Ali ovo je purejet, samo ti ustekam u ecu malossi smjesu i ima da ubijas brasno. A moze se odraditi i vrlo jednostavno pomocu dizanja pritiska koliko god to nepoznato zvucalo,lakse je nego diznu u karbosu promijeniti.

I jos mu moras dati malo zraka,zapravo ne moras jer je 18mm promjer leptira gasa i airboxa 18.5mm. Ali ide malo bolje. U tom slucaju borer radi hirusrski tuning za par minuta.

I base tuning je gotov.
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2017, 16:31:09 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #62 : 15 Studeni, 2017, 16:32:06 »
Uporan si s tih 18,5 na airboxu...ccc...19mm ti je rupa na trokutastom airboxu.I on brze maze filter od malog boxa,valjda iz razloga sto duplo filtrira zrak,uvijek ostane okrugla fleka na mjestu di vuce zrak.To se primjeti kad razbusis box,nema sanse da filter bude cist duze od 200-300km.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #63 : 15 Studeni, 2017, 16:49:20 »
Jest 19mm je cekirao sam. Sad imam novo pomicno mjerilo jer je staro pokazivalo 18.7mm, a mislio sam da laze u minus 2-3 desete. Filter dobije fleku od prasine, ali ovo okolo je duze vremena cisto. Tvoj setup usisava i malu djecu na 1m.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Fast Nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 487
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr180
  • Moja Kaciga: Hjc Is-17
  • MojSetup: Kb glava,multivar,s6 28 pwk
  • MojSpuh: Kucelj pm59
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #64 : 15 Studeni, 2017, 19:42:16 »
Nepodrzavam skidanje pezo agregata ali meni je veoma zanimljivo citat o tom pureshit agregatu neverovatno mi je da agregat koji se nakon proizvodnje kvari vrlo brzo da doktor kirurg corector dovodi do stanja vecnog zamorceta volio bi provest 2-3sata na edukaciji o pureshit masinama makar mi nikad nebi palo na pamet pridruzit se pure jet ekipi al eto zanima me :toothy9:

I da svaka cast za zamorce
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2017, 19:47:06 Fast Nrg »
Tetrapak cjuning

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 865
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #65 : 15 Studeni, 2017, 20:34:11 »
Zanimljiv projekat. Pratim ga. A daj mi reci kaj je sa ditechom? Jel se isto moze sloziti da bude “vjecno” zamorce ko purejet? :toothy9:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #66 : 15 Studeni, 2017, 21:30:00 »
Zanimljiv projekat. Pratim ga. A daj mi reci kaj je sa ditechom? Jel se isto moze sloziti da bude “vjecno” zamorce ko purejet? :toothy9:

Moze i ditech, pod uvjetom da ima dobru kompresiju, da je kompletna termo grupa oem i da nije ostao bez podmazivanja kao vecina njih (pukne im crijevo od ulja na prirubnici zbog starosti).
Zdravi ditechi su rijetki, a oem dijelovi skupi. Gilera ima puno vise.



Fadile, ti nemas pojma koliko bi bio sretan s takvim zamorcetom. One pohabane karbose baci u djubre i vozi se bez brige.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #67 : 16 Studeni, 2017, 14:05:36 »
Danas je bila hitna intervencija, extremno visokog prioriteta. Za takvu situaciju biram samo najpouzdanije. Runnerce mi zarobljeno, elistarce nikad spremnije ispred lese. Nrg je u operativi.
Dajem kontakt i ne cekam da pumpa odradi svoje. Danas je los dan, ali ovom purejetu kao i svakom mom nikad nije los dan, akumulator star 8 god. vrti bolje nego novi, dajem mu sansu da se zagrije dok natakarim opremu.
Krecem bez troksanja s efektom zelepece za sjedalo. Dobivam 30sec u startu (razlika u ubrzanju iz hladnog starta purejetVpeza na 50m je 50:0). Tko ne vjeruje neka pogleda prvu stranicu - karbos posljednja voznja ikada.
Tokom voznje, frajer u bmwu mi opusteno i bahato oduzima prednost. Pokazujem mu da sam mogao ostati bez glave, dize bahato ruke u smislu tko ti jebe mater g#vn% malo vece. Da sam na zipu taj nagon bi bio jos izrazeniji i s gustom bi me pregazio (sa Zipom sam imao jebenih takvih problema, u prometu sam bio brutalno ponizavan, pogotovo zbog slabih performansi kad sam iskusavao 4t zamorce, nikad nikome cak i sa kupoprodajnim). Za sto je dobar zip 4T, pogledajte ovdje:



 Bjezi kroz polucrveno. Ja se zaustavljam. Ali ga stizem nakon 2km. Zalim sto nemam magnet za tablicu. Defeinitvno cu neke gace nabaviti, ali zao mi mojih jer ih nosim dok se ne poderu, a s rupavim riskiram. Dosli su i zavoji. Zadnja guma je plastika. Moram se zestoko voziti jer imam ultimatum. Zadnji kraj nenormalno klizi. Vozim se klizeci bar malo kroz svaki zavoj. j**** sve zivo onim kretenima koji su se jucer  sjetili mijenjati zimske gume na vozilima. Vulkanizeri su me redom odjebavali. Jedan mi je rekao ionako se sad ne vozis, dodji za 12 dana. Oko vulkanizera je bilo vise desetaka auta i cekalo se po 3h kako su mi rekli. Koji su to kreteni, nemas 3h 2 tjedna prije, a sad imas, nikad necu razumjeti taj proracun. Ista je stvar sa servisom dvotockasa, kad ti svi navale na sluzbeni pocetak sezone, i svima je hitno, gori zemlja (ma mrs u licku materinu, odjebi sa svojom hitnoscu). A po zimi apsolutno nigdje nikoga.
Morao sam vratiti zamorce od kotaca sa prastarom Dunlopicom iz 2012. to mi je bilo isto kao da sam si rezervirao pokop za iducu voznju. U medjuvremenu mi je sinulo da idem kod moto vulkanizera jer oni sada nemaju posla za razliku od svih auto vulkanizera. Bilo je vec kasno. Guma ce biti danas rijesena i moram prezivjeti jos samo danasnji dan inace sam garantirano pokojni.


Dosta o dogodovstinama, bitno je kako ovaj skuter zadovoljava vojne standarde i kako ce svi karbosi biti pokojni ili ce razdijeliti u dijelovima. To je zakljucak.


Nisam stavio niti jednu sliku kompletnog ex zamorceta, stoga evo dvije:





Necu pitati da li je extremno kad imas sve crtice od goriva nakon 50km.




Snaga se osjeca u cijelom komsiluku :toothy10:





Sto se tice stele agregata pod konac, ima malo prostora da se otezaju rolice. Malo ce se postavke razlikovati zbog nesportskih gabarita. Makar sam isa ovim super zadovoljan. Lakse od ovog ne smiju ici. Ova peza je specifican skuter jer se bitno razlikuje od gilere i nrga na koje sam navikao sa stelom. Ogromni poluvizir i prednji kraj velikih gabarita stvaraju prilican otpor. I jos kad se natakarim u zimskoj opremi to mu dodje skoro kao ona velika vizircina. Ako zalegnem, kazaljka trci puno brze nego na ostalim skuterima.





Edit:
Odradio brzinsku usputnu stelu prijenosa na trenutni setup (Multivar 6.4gr ljubicasti i nov mitsuboshi). Ubacio sam zeleni centralni i stavio crne oprugice na kvacilo.

Nakon toga sam momentalno stavio zadnju felgu s gumom na skuter i jos jednu gumu te se uputio do najboljeg vulkanizera na svijet.Unatoc ovom glomaznom teretu mogao sam otici u shopping i natovariti jos puna kolica svega.
Prije same montaze ispostovao sam zadnju staru gumu tako da bude laksa za skidanje., a usput najavio svoj dolazak pred radionu s velikom kolicinom dima, smrada i buke. Skuter mi nije isao bas bolje kako sam ocekivao, tu je negdje. Bas cudno.
Da bih na kraju bez 2 gume i 1 felge shvatio da sam ipak dobio na performansama. Dakle idem u dobrom smjeru i mogu jos malo opteretiti s vecim prijenosnim omjerom u ubrzanju pa ce ici jos bolje. Sa se manje vrti a kazaljka brze ponire. Krajnja je veca jer sam ga razlaufao kao nikad do sada i bilo je veselo kociti, oko 95kmh.
Razlika sa bridzs zadnjom gumom je nevjerojatna. Ide u zavoje sam od sebe, drzi kao po sinma, vjerojatnost da bidem pokojni je neusporedivo manja. Crticu od goriva je izgubio tek na 60km.


Mislim da cu ga ubosti s ljubicastim centralnim i rolicama oko 7.0gr i to ce biti njegov vjecni setup. A crne federe bih mogao izbaciti.
« Zadnja izmjena: 16 Studeni, 2017, 19:30:30 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #68 : 18 Studeni, 2017, 20:27:23 »
Kad se slaze purejet, to se jednom odradi za svagda i nemas vise nikakvih apdejta, a najzanimljiviji su oni sa sto vise havarija, naravno to su projekti s karbosima gdje se non stop nesto kupuje, izmjenjuje i hoce to tako do potpunog gubitka volje.
Ovo je ipak druga strana medalje, slozi, pali, vozi i tocka. Taj svijet nije monoton kao sto se cini laicima, dapace, donosi i brojne benefite, a kao primjer navesti cu samo jedan. Stvari te slusaju i ponasaju se tocno onako kako ti zelis, to jako doprinosi raspolozenju.


Oko 150km voznje se skupilo tokom ove subote. Test je bio u svim mogucim uvjetima. Sto reci, savrseno, upravo onako kako se i ocekuje, jer ovo nije karbos pa da mi treba sreca, ili da cesto mijenjam dijelove prije negoli me ostave na cesti pa da imam laznu sigurnost. Karbos je lutrija i tocka, a purejet je vjecni skuter!

Izmedju ostalog iznosim i finalni susret s karburatorskim skuterom:
Citat:
Nazalost, veceras sam si dijagnosticirao bolest, postao sam bolestan covjek, zove se bjesnoca na karbose. Naime, ostao mi je jos jedan skuter s karburatorom, novi black soul od runnera. Drmnula mu je radilica i slozio sam sve. Posto black soul u originalu ima puno toga suvisnog, to je EXTREMAN skuter za zivce, a jos ako si bolestan, sto ti drugo preostaje nego da ga slomis, ali doslovno.
Uglavnom, karbos je slozen, upalio je nakon stavljanja prsta na airbox i odmah sam ga ugasio na natocim antifriz i rijesim jos neke sitnice.  Dok sam odradjivao sitnice, odjednom je pocelo curiti gorivo iz jebenog airboxa. Rijesio sam to metodom samoniveliranja...
Sreca moja pa je upalilo. Otresao sam ga posteno i karburator je se iznivelirao. Sad vise nista ne curi. Ne bih ti karburator skinuo za ne znam sta na ovom svijetu vise, ikada.
Nakon razdrade, skuzio sam da treba postelati ler gas. A serafic od ler gasa je zapekao pa ga nisam mogao niti sam htio derati jagodice prstiju. Dok sam se vratio po alat i rijesio to, navukao sam jos trostruku dozu adrenalina kojeg je trebalo na necemu otresti.
Kad sam ler rijesio, poceo sam turirati agregat da vidim kako to smece radi. I zanimljivo, drzi par sekundi turazu i odjednom krene trokirati. Na kraju sam zakljucio da trokira iznad 8500rpm.
Izmjenio svijecicu, nista.
Gas savrseno prima, ali odjednom mu dodje rez i krene trokirati pod punim gasom, a ako ga isturiram s 1/3 do 1/2 gasa onda hoce ici u turazu. Sad sam se sjetio da mu suska auspuh, pocinjem sumnjati na katalizator, koji kad se krene raspadati voli uletiti u tanku cijevcicu i zatvoriti je djelomicno...

Uglavnom, ja to necu popraviti, obolio sam niti me zanima. Sve je normalno radilo do prije toga. Radilica i termo grupa je sredjenja, a od ostalog odustajem jer sam na visem nivou.


Da iznesem jedan zakljucak koji se slobodno moze generalizirati.

Kad se serafi karbos, on ce ti kad tad stisnuti tipku RESET, na bilo cemu, i kada to rijesis, opet ce se ponoviti.
Kad se serafi purejet, ako se desi reset, onda vise nema korak u nazad po tom pitanju.

Evo jos jedan; kad kupis polovan karbos skuter to je vecinom teska grobina barem u masini. Kad kupis purejet skuter on je bolji nego novi karbos.




Pogledajmo kako je Runner, takodjer Black Soul danas isprasen od strane purejet agregata:



93kmh gpsa, mislim da preko toga nece moci Elystar, nerealno je ocekivati da ide par kmh vise kao Nrg. Ja super zadovoljan, cim mi drugi smetaju, dobro je.



Sad bi mi neki rekli da lazem. Ako sam ja dobro vidio na snimci, 4 sekunde su potrebne za 100m (uzeo sam znamenku 4 i 5), sto iznosi 25m u sekundi, a to je 90kmh na tom mjestu.




Ugradjena je malossi check engine lampica. Ona ce mi sve reci, ako pacovi pregrizu zicu, ako dodje do zakuhavanja ili blokira, i ono meni najdraze, kad laze da je masina overload-ana. Veliki sam fan te zabiljeske.






« Zadnja izmjena: 19 Studeni, 2017, 16:47:56 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #69 : 29 Studeni, 2017, 12:50:57 »
Djela, ne rijeci. Cisto da malo argumentiram swap na vjecnost s garancijom :binkybaby:

Do sad je odradjeno oko 1400km nakon swapa. Zaboravio sam zategnuti zadnju kocionu celjust, ostalo sve stoji na svom mjestu.

http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,105797.msg1296621.html#msg1296621



O kvarovima cu rado i obavezno izvijestiti, vjerujte mi, necu zaboraviti napisati izvjestaj iako ce se ciniti kao da sam zaboravio na sve. Meni nije problem navesti probleme i pehove s kojima se susrecem. To mi je jedina zelja i prilika za update :laughing7:





Samo extremno!

I jedna misao dana: karbos je kao secer, pruza kratkotrajni uzitak, ali je i veliki kradljivac energije.


« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2017, 12:55:43 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #70 : 11 Prosinac, 2017, 15:19:58 »
Nek joj je vecna slava i hvala!!!


Veli frend imas neke cudne 2 fleke za zadnjoj gumi, nikako da se potrose u voznji.
Manje od 2 godine druzenja s Bridgestoneom, bilo je lepo znas kako, prosla je pola Hrvatske.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #71 : 11 Prosinac, 2017, 15:36:51 »
kako je to moguce da 12 dana nema nikakve post objave :zubo:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #72 : 11 Prosinac, 2017, 16:01:26 »
Napravis posao pa samo palis i vozis.


Upozorenje!
Tek kad postanete vlasnici PJ, tada shvatite da je fraza "pali i vozi" najveca laz za skutere s karburatorom.
Ona bi trebala glasiti ovako: serafaj-pali-serafaj-vozi.
Iduci dan ponovno tako. A svakih par tjedana je vrijeme za kupnju nekih dijelova. :laughing7:


« Zadnja izmjena: 11 Prosinac, 2017, 16:03:00 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #73 : 24 Siječanj, 2018, 18:48:17 »
Nisam vozio ovo meni drago skuterce (OD KAD JE POSTAO PUREJET) ima vise od mjesec dana. Jucer ga kresnuo i sve po starom. Ma milina, ide za Oskara.

Samo, jucer je dan zaloceo lose. U gumi od auta szaroj 3 dana, iscupao sam veci komad metala. Na srecu, ima ripne pa je bilo i vise srece da je ne probije.

Idem s pezom na bengu, usput d natocim pun tank jer od praznog hoce oksidirati plovak goriva... I putem mi nesto krene zveketati...


Ovo cudo od zadnji blatobran dobro da nije lroslo kroz blatobran.



Ovo cudo je uspjelo probusiti ovu gumu koja nije bas reprezentativna (vide se konci :toothy12:)
Tako da sam dosao do benge. Rijesio sto sam trebao. Napumpao gumu na 3.5bara i gas doma. Stigao sam s 2 bara...

Nakon toga sam isao pumpati gumu na cagivi koji sam resio sa 10kg krompira, i pukne mi ventil.



Inace, purejet masina na ovom vjecnom skuteru radi besprijekorno. To tako lijepo radi da ne zasluzuje nikog drugog iako moram rijesiti skuter. Al radije nek mi stoji kao eksponat jer divim se sam sebi kakvo sam si savrsenstvo slozio da mi ne pada na pamet i jednu sitnicu apgrejdati.
Evo danas se izganjao, dobrih 20km i onu kazaljku od brzine sam ispresavijao koliko je kucala u maksimum


Ps nikad vise necu kupiti lg mob kakvo zamorce nemres normalno napisati tekst
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2018, 18:51:05 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #74 : 24 Siječanj, 2018, 19:38:42 »
Vidim ja mutis slova opasno, ajde reko' mozda je u kakvom bircu pa mu verenice oko glave kruže haha.
Nisam znao da se tako lako buše gume na tim purejetima, ne znam baš sad koliko to govori o pouzdanosti i kvalitetu. Nije mi se to nikad desilo na karbosu  :icon_scratch:

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #75 : 26 Siječanj, 2018, 01:11:49 »
Covece, taj zope je ko cigo, samo skuplja metal xD


Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #76 : 09 Ožujak, 2018, 13:03:13 »
Moram apdejtat, desilo se nesto konacno, desilo  :jumping:

Prvo dobre vijesti, onaj Spiracell akumulator je cudo. Zaboravio sam izvaditi taj stari akumulator preko ove ljute zime sto je protrcala. I skuter je upalio iz prve bez problema i bez naznaka da ce aku izdahnuti. Znaci cudo od akumulatora. :notworthy:


E sad losa vijest, konacno se nesto pokvarilo prije vremena.
Svijecica je pocela malo probijati, nekih 1000km prije servisnog intervala, to mi se jos nije desilo na 50ccm tako da sam jako razocaran, ali dobro je jer sreca da se nesto serafi je veca, odvozio sam 9km s povremenim izostajanjem iskre na pravom mjestu.

Ubacio novu za 12kn, okinuo fotku za LOG i deri dalje.




Nikad, nikad nisam bio jedan od onih sreckovica koji predju 80 hiljada, a da ne zamjene svijecicu :(



Kad dodje sezona voznji, i kad nekom karbos vlasniku otkaze masina bas pred neku voznju ili meat, slobodno nek se javi, kljucevi su u bravi :frajer: i nek se ne vraca bez hiljadu kilometara vise inace ce me smrtno uvrijediti! I nemoj da saljem sms poruke "slobodno ga stisni"  :toothy12:

« Zadnja izmjena: 09 Ožujak, 2018, 13:09:25 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #77 : 09 Ožujak, 2018, 14:50:43 »
Ja sam s proslom svicicon championkon prosa 8000 i jos nesto sitno km, nakon toga u 1500 km prominija 2 NGK.
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #78 : 09 Ožujak, 2018, 14:54:04 »
koje ngk si imao, iz krese spanjolke ili japan?


Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #79 : 09 Ožujak, 2018, 15:15:01 »
svjecice su otisle u rac totalno, imam doma 4 komada starih ngk, champion i denso svjecica koje imaju ko zna kolko km  daju bolju iskru od nekih novih.. danas se vise valjda ne isplati dat vise od 20kn za svjecicu jer su sve postale g#vn%

nemora znacit da svi imaju tak losa iskustva ko ja, ali eto, mozda samo nemam srece s njima