Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 198263 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #40 : 13 Studeni, 2017, 21:14:21 »
Popis je ogroman ali vise zato jer sam ja tukao u pezu kaj sam trebao i kaj nisam trebao... Ali od potrosnih dijelova i pokvarenih.

Remen svakih 5000 znaci 3 remena ove sezone
Rolice  10000
Klizaci oni losi polinijevi ( Da losi su poceli su ih fusarit) 5000km
Plocice  10000
Matica variomata svakih 5 odvrtanja  :toothy9:

Jos bih dodao ali nemam kaj. Eto i svake zime promijenim iglicasti i provijerim karike. Sada se karike mijenjaju isto jer imam kinesko g#vn% unutra. E da zaboravio sam, tko bi rekao da nakon 20g procuri semering na getribi. Zamijenio i teraj dalje to ner smatram pod kvar vec normalna stvar isto kao sam promijenio selen na bloku za amortizer. 
Ovo mi treca masina. Jedna je odkinuta jednoj ja unistio dosjed lezajeva nakon cvikanja zbog pucanja klipa. Ali ova treca masina iz 96g. Prosle godine preventivno zamijenjeni lezajevi i jos uvijek su beton.

Vidim muci te pezin grob od masine bacas ju u dubre. sam da znas dubre je tu dolje kod moje zgrade pa kada prolazis baci to kroz prozor. Sve bum pokupil i ocistil da ne dodje ekipa za ocevid :toothy9:


Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #41 : 13 Studeni, 2017, 21:20:55 »
Suhi kaj ti pricas,pa dao si soma kuna za remenje  ove godine. Kakve karike i iglicasti preventivno haha pa to u purejeta nikad ne mjenjas tako da baci u djubre taj alu koncept. Zapitaj se zasto si mjenjao i onda kada nije trebalo??  Zato sto se non stop poremete performanse i stalno ti peza stisce RESET tipkicu.Ja nemam uopce potrebu jer je sve konstanta,a kod peze si prisiljen jer mjenka performanse i opadaju mu svako malo. Meni je na elystaru nakon 17tkm bio zazor karika 3mm, nataknem na kolac takav aluminij i quality haha. A purejet na 20tkm kad sam otvorio zazor 0.2.mm i 0.25mm

Nemoj dalje jer ce se peza samo jos vise isprskati s trecom rukom  :toothy12:


Dario, zaboravio sam na 5 kuteva, dobra ti je ideja,morao bih usporediti zapremninu glave,a geometrijiski su jako slicne.
Sto se tice malossija, njega sam izvozao na minarelliju i karike mi se nikad nisu potrosile izvan tolerancije. Ovo kod tebe je malo extremno wtf pa nije to polini sport s 1mm karikama.
« Zadnja izmjena: 13 Studeni, 2017, 21:26:00 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #42 : 13 Studeni, 2017, 21:25:27 »
Potrosio na remenje kada ga nema u dimenziji :dontknow:

Na dragu sam ispreskako nrg pjurdet i runner by tommi ... to mi dosta
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #43 : 13 Studeni, 2017, 23:08:40 »
Muckam sprej s crnom bojom i bacam cetvrtu ruku po pezi. :la:  :happy3:
Od toliko remenja nesto ti mora odgovarati, a koja je prednost skutera za koji nema vise nekih dijelova?

Sad za drag, istina je, peza je bila bolja, ali ne mogu da joj se divim jer je situacija bila sljedeca :laughing7:
Nrga nisam ja vozio (10kg laksi vozac) i zbog prevelike G sile (susa) gorivo je stalo s ulaskom u pumpu (crijevo je okrenuto u smjeru kretanja skutera) i na sekundu je izgubio gas. Inace bi nrg preskocio kao veverica granu pezu. To mi se neda rijesiti jer moram rastavit pola nrga da uklonim tvornicki odzracnik jer povremeno radi problem u startu, jer nrg mc3 ima vrlo nezgodan polozaj za ditribuciju goriva, ali nakon ovog purejeta to cu rijesiti. Kad je imao slabiji agregat s +40tkm to se nije desavalo, a s ovim mogu tockarati koliko susne. I kao za vraga nije stucnuo vec jako dugo, a na dragu eto prilike da se peza proslavi, polako ali sigurno rijesavam svaku manu koja se nasla i dobivam savrsenstvo. Ono sto je sigurno, bilo koji skuter s direktnim ubrizgavanjem je tvornicka greska, to je istina i to svi znaju, a mnogi su se uvjerili. Dakle zamorce kakvog nema. Ali to su uvijek isti problemi, i kad se to rijesi sto dobivas nego vjecni agregat  :frajer:
Aprilia Ditech morini ispada iz igre, preskupi originalni dijelovi, polovni dobri su jako rijetki, zamjenski su zamorce, dosjed na radilici im voli otici izmedju 20 i 30tkm.
Peza tsdi, iskomplicirali ga extremno, slaba podrska.
Piaggio purejet, ima dijelova na svakom cosku i nitko ih nece, biraj sto te volja.

Dakle peza pobjedjuje onda kad ti purejet to dozvoli  :toothy12:

Druga stvar, na pezi si imao 30kg lakseg vozaca. Da je bio 20kg laksi, izzgubio bi  :thefinger:

Treca stvar, kada si god vozio pezu, i kada sam ja trebao voziti jednog od 2 purejeta, cesto sam se sazaljevao i uzimao onog malo pohabanijeg s +40tkm da ti ne bjezim puno. Jer onaj nrg s 8tkm je ubijao brasno u pezi da to nije bilo humano.

Cetvrto, peza nikad nije imala bolje ubrzanje od purejeta, sto se tice krajnje tu si ponekad znao biti brzi ako se ne varam, ali to je toliko rijetko da se niti ne mogu sjetiti kada je i gdje to bilo. A setup purejeta je, sve serijski osim multivara, rolica druge gramaze i auspuha TT ili ZX. I naravno sportske mape, to se da natjerati 96kmh gpsa, makar sam nedavno lovio 98kmh.





Sve sam rekao onako kako jest, s purejetom sam imao problema u pocetku, malo sam skurio 2 dizne zbog neznanja i nepotrebnog posla (ako jednom izvadis plavu diznu, moras staviti novi teflonski prsten, ali dizna mi nikada nije riknula kao i masa drugih dijelova), ali ja sam uspjesno i trajno rijesio te probleme i dosao sam to toga da se nista vise ne kvari, trazim najbolje za sebe, i koji su to razlozi da se ja vratim pezi ili bilo kojoj drugoj masini?


Ako se sjetim mana purejeta rado cu to iznesti :icon_scratch: jer kad su ga radili, nisu smjeli riskirati s losim komponentama posto je sustav kompleksniji, ali neke stvari su namjerno ili slucajno zeznuli i dobili su sranje. Sad jesu li to namjerno napravili da se opare jer to je isto jako dobar razlog, ili slucajno ja ne znam. Uglavnom, nasao sam i likvidrao te probleme, a ostali su izuzetno pouzdani sklopovi koji su u danasnje vrijeme nepojmljivi. Tako da je to old school masina i tu je se radilo da traje.
« Zadnja izmjena: 13 Studeni, 2017, 23:23:14 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #44 : 14 Studeni, 2017, 11:29:13 »
Na zalost, imam losu vijest za sve fanove. Skuter odjednom vise ne pali, cijelo jutro se borim da ga dobijem, posjetio 379 majstora i nitko nista i na kraju sam digao ruke od svega. Naravno, ovo je zajebancija i to se nikad nece desiti  :happy3:
































Rijesio sam da zadam pezi posljednji udarac, ovo je cista giljotina :djirdjir: Suhiii, vrijeme ti je  :primirje:




Setup sportskih dijelova i tako ostaje trajno, nema vise nikakvog cackanja:

Leovince TT
Malossi multivar, rolice su piaggio original crne 6.4gr od karbosa
Mitsuboshi remen



I konacno, snimka koja ce ubiti brasno u pezi, ostvario sam 4 sekunde prednosti s purejetom do 80kmh po satu, a da ne pricam o krajnjoj i vecoj putnoj brzini za 10kmh, i konacno mogu preticati jer stalno nabire, :rock_:  a ne pezin agregat koji povuce rucnu kad dodjes nekom do prednjeg lijevog kotaca jer ne moze savladati vjetar od vozila koji pretices  potrosnja goriva je za 1.5l niza.



Stay pjurdžetiša :frajer:




Ici ce to jos gore  :headbang:













Update: do sad sam napravio 48km, besprijekornih bez ikakvih serafanja.

Izmjerio sam i potrosnju od cepa do cepa, na 33.3km sam ulio 0.94l benzina na istoj benziskoj i istoj pumpi.
Ovo je sad vec apsolutni potop peze u svakom mogucem pogledu  :toothy9:




I evo snimka s pezinim agregatom

« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 21:00:45 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #45 : 14 Studeni, 2017, 13:49:55 »
Fino,fino...Ima mi puno zdraviji i reskiji zvuk kad krene u prevrtavanje,ja bi ipak probao 0.2-0.3gr lakse rolice,mislim da bi jos bolje bilo.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #46 : 14 Studeni, 2017, 14:02:41 »
To cu jos ugoditi jer ovaj pezo ima uzasnu aerodinamiku. Makar je i ovako predobro, jos malo cu pricekati da remen odradi jer je novi . Start je na nekih 3500-4000rpm. Cudan je osjecaj s gljivom, ona ide dole jer sam izbunario mali airbox, a nasao sam i originalni amortizer od Diesisa koji gore ima prihvat kao peza, znaci samo plug&ori. Ako mi se bude dalo, korigirati cu polozaj zadnjeg amortizera i onda cu smjestiti veliki box.
Tu bi cak trebale i malo teze rolice, vidjeti cu. Cudan je osjecaj na ovoj rami, moram se snaci.
Fora je u tome sto se mogu igrati ako hocu, a ne zato sto moram.

Na ovom skuteru je sve nevjerojatno pristupacno,i sad kad mi je lakse nego ikada odraditi jos neke experimente, meni se neda. Bitno mi je samo da pali i vozi, i da sto rijedje skrecem na benzisku jer mi se totalno neda gubit vrijeme na to izbacivanje iz takta. Najvise mrzim kad se idemo voziti i uvijek netko mora na benzisku. Daj hiti to zamorce ako ne mozes preci bar 300km bez posjete bengi.
Razmisljam da mu stavim jos veci kofer jer sad ima momenta da potegne, ali za sad mi je ovaj taman.

Na skuteru je akumulator star 8 godina, vrti kao lud nigdje ne mogu naci vise takav, svi ostali duraju po 2, 3 sezone i jos se muce zadnju sezonu.


Ubacio si mi bubu u uho s onim streetraceom,ali rekao sam da necu nista dirati jer sam iovako prezadovoljan.
« Zadnja izmjena: 14 Studeni, 2017, 14:27:31 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #47 : 14 Studeni, 2017, 14:06:39 »
Ova snimka sa pezinim agregatom me podsjeća na mog chinarellija. Setup je Leo Vince ZX, 4.5g rolice, Malossi Special X remen i sve ostalo serijski(vario, kvacilo, centralni i oprugice) Usporedbe radi:



92kmh po satu je 80 gpsa ali ne poredim krajnju brzinu jer kina ionako ne moze parirati pezi po tom pitanju, samo ubrzanje gledam..

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #48 : 14 Studeni, 2017, 14:40:39 »
Ma sve je islo bolje od tog elystara. Vivacity s istom masinom susa, a ovo je bilo grob, i to neizdrzivo sporo. Da stavim purejeta 50 na vivacity-a (stari model), to bi garantirano dizalo na zadnji.

Onda sam stavio LC u nadi da ce ici kao bilo koji normalan speedfight, i opet to nije to jer je tezi i veci skuter.

Sadkad sam stavio purejeta,puno je bolji osjecaj na nrgu, ali ovo je isto super.

Sad je konacno tipka za blicanje dobila pravu funkciju, jer s pezinim agregatom to nikada nisam koristio :laughing9:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #49 : 14 Studeni, 2017, 19:03:29 »
Koja si ti prevara... Vijetar ne da puse u leda nego je tornado  :laughing6: vidi se na zastavicama na videu. Mene farbal nebus.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #50 : 14 Studeni, 2017, 20:35:48 »
suhi bu hitil kletvu na taj pj pezola i ode sve u 3 lepe materine :zubo:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #51 : 14 Studeni, 2017, 20:51:34 »
Suhi, ovih dana puse sjeverni i sjeveroistocni vjetar, a ja sam se kretao u smjeru zapada. Bez brige, isao sam i u smjeru juga i jugozapada i ide jos bolje gdje kazaljku drzi non stop prekucanu. Slobodno si pogledaj na karti pa se sponjkaj   :toothy12:
I gdje ti je pezica da malo napeglam,ak te ja dobijem ima da stavis purejet masinu gore  :toothy10:

Ugradio sam i airbox jer nisam fan za gljivu. Prvo sam pokusao ubaciti mali airbox, ali to malo smece ne ide jer mu smeta crijevo od kompresora, pa bih morao kemijati. A i napet je sav neki.
Zato sam uzeo stvari u svoje ruke i ubio brasno. Oem trokutasti airbox sam grijao kod amortizera gdje zapinje za oprugu. Udubio sam ga za 1cm koliko mi je falilo. Nemam slike udubljivanja jer mi je crklo fonce, ali imam dok je bilo gotovo. Uglavno. Sad ne moram dirati amortizer, a airbox je lijepo upasan s trkacom naljepnicom.



I poruka za Suhog
« Zadnja izmjena: 14 Studeni, 2017, 20:59:06 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #52 : 14 Studeni, 2017, 20:55:27 »
suhi bu hitil kletvu na taj pj pezola i ode sve u 3 lepe materine :zubo:
Kletva je bacena  :happy6:

Je je pricaj ti meni teorije kakve hoces , jasno se vidi na snimci... tako ja pegliram 107gpsa :laughing7:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #53 : 14 Studeni, 2017, 21:00:52 »
Snimit cu ja jos snimki,a jedva cekam da MOMENTALNO izvadim mobitel kad vidim pezu na cesti... Ima da je snimam u retrovizoru dok se ne smanji na <1mm
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #54 : 15 Studeni, 2017, 08:36:49 »
Vlasnici peže nikad ne vide ove brojke koje ti sad vidiš

Ti si vj. prvi i jedini na ovim prostorima koji je napravio ovak nekaj,a i puno šire rekao bi

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1059
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #55 : 15 Studeni, 2017, 12:33:51 »
S tom naljepnicom češ da dobiješ +5 konja će peža da preskakuje 70-tke ko veverica

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #56 : 15 Studeni, 2017, 14:24:12 »
Ne radi server za slike...

Masina je 100% rijesena. Svaki serafic je na svom mjestu... Originalni... Ne onaj za drvo. Sad je milina za voziti s oem airboxom. Jedino mi se malo cuje na nekim frekvencijala TT spuhce odnosno selen njegovog nosaca se raspao , to mi je vec cetvrto leolonce kojem se raspao selen. Sad jel to zbog pomicanja nosaca dok je stegnut pa se torziono rasturi ili zbog voznje,nisam siguran. Uglavnom kupio sam ijh rasturene ili polurasturene.
Trebalo.bi dati napravit tih selena, u medjuvremenu cu izbunarit zdraviji nosac jer je to milina za voziti, a ne pezin agregat koji zvuci kao mjesalica puna kamenja sa 150 decibela buke. Manje su i vibracije, iako piaggio purejet ima manje gume na selenima.


Sve su plastike gore i normalno se vozi. S radom agregata sam zaovoljniji nego ijedan vlasnik karburatora, kako i necu biti kad je ing. Luigi odradio smesu za Nobela, sve je u najboljem mogucem stanju. Zadnja kocnica je odzracena i zato nisam probavao cimat na zadnje kolo. Inace nema sanse., prevelik je mesjuosovinski razmak, a da sjedam na kofer to mi se neda.


Pali gumu kao lud, napravio sam nekoliko velkih oblaka. Pezina masina nije mogla zavrtiti kotac, i kad bi zavrtila malo nekim slucajem, brzo bi se kvacilo otpustilo i nastavilo bi paliti zvono. Za to ima svjedoka s meeta  :laughing7:


Skuter je sada jebeno upravljiv, direktan, puse za vrat runneru ,izglda da se vise ne piga, odnosno pezino piganje je bilo zbog trulih i propalih selena na bloku zbog pezine masine. To cu jos vidjeti kad vratim Bridgestone zadnju gumu,jer s ovim starim Dunlopom sam zamalo pokojni vec 60-ak km koliko je vozim.

Odradio sam i provatni tehnicki, izmedju ostalog testiranje zanosenja zadnjeg kraja kad se zablokira zadnji kotac na 80kmh pa do zaustavljanja. S pezinom masinom mi je navlacio u stranu i to opasno. Situacija je za Oskara jer se tragovi na vise kriticnih test dionica poklapaju. Tu je polozio kao i za odlicnu upravljivost. Centralna nogara nece strugati.




Pored svega ovoga postoji jos 1 problem, odnosno 2. To su naravno pezine iznutrice i kontinuirano me nadrazuju i zivciraju, jer su zamorcad.

Rijec je o kocnicama. Prednja Ajp gore i dole s opletenim lajtungom i diskom 226mm. Odzracivao ozracivao mijenjao plococe. Slaba je sila kocenjam kao da ima premali potisni klipic. Malo i zvace. Nagazis je do kraja svom snagom i onda nekako koci,ali zamorce je celjust sigirno.

Zadnja kocnica. Ajp pumpica, isprobane 3 ajp celjusti,opleteni ljtung. Cak i nije losa,ali je prije swapa znato produljila hod, a plococe s malo km jer sam ih stavio ljetos. Sad s piaggio celjusti onak zvace,vidjeti cu kad sjednu plocice.





Sto se tice budzenja, imam sve osim termo grupe i glave. Sve sitnice i detalje... Cak sam dobio od bate from Sukosan TPS leptir gasa od Jet Forcea 125 koji ima promjer 26mm ak se ne varam. Imam i prirubnicu za piaggio 26mm.




Ne znam jesam li spomenuo ,jedan od razloga zasto je purejet struja kvalitetnija,lezi u tome sto je originalni patent za skutere s direktnim ubrzihavanjem iz Orbital engine company smjestene u Perthu (Australija). Kasnije ih je otkupio SynerJect koji proizvodi kucista injektora,dizne,regulatore pritiska,kompresore.. TPS Bing u Njemackoj. Namotaji su Mitsuba. Svi dijelovi ajnsprica su vrhunske zavrsne obrade i nema traga kinescetima. Ono sto ja primjecujem kroz godine iskustva, je vrlo mala mogucnost kvara,a mnoge stvari se nikada ne kvare. Cesti su kvarovi zbog nestrucnog rukovanja kad se fizicki nesto osteti,ili ako se pali s gotovo praznim akumulatorom pa se moze sprzit ecu.
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2017, 15:44:26 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #57 : 15 Studeni, 2017, 15:08:33 »
Dr. Pura imam za tebe jedna klijesta koja bi trebala pasat na saraf pa ti ih poklonim. Jesi znao da npr utva 75 ima jednoklipna klijesta i da koce za oskara?

Jedva cekam da to nabudzis pa da ubijes brasno u skepticarima i hejterima!!! Doletit cu posebno from sukosan u city kad se bude slagalo :icon_biggrin:

Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #58 : 15 Studeni, 2017, 15:14:37 »
Sve razmišljam,sad bi i ja prešao na večni agregat,koliko bi samo goriva manje trošio  :icon_scratch: :icon_scratch:

Offline Toni46

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #59 : 15 Studeni, 2017, 15:30:48 »
Sve razmišljam,sad bi i ja prešao na večni agregat,koliko bi samo goriva manje trošio  :icon_scratch: :icon_scratch:
Ustekaj ti sebi BB :icon_thumright:
:aprilia: