Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 198293 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50 je zamalo pokojni
« Odgovori #20 : 12 Studeni, 2017, 01:40:57 »
Evo dax ispravio sam se, posto mi je fonce zakazalo taman kad sam trebao sve objaviti.

Apdejt 3
Nije stalo u prethodni post pa nastavljam ovdje. Da sam jucer imao vise vremena izbrasnario bi ovo ex zamorce u 2 dana  :party0049:

DISTRIBUCIJA GORIVA

Dalje sam odlucio ugraditi pumpu benzina, malo gledao, odmjeravao, trcao sa pumpom po skutercetu, i odlucio je spojiti ispod uljne pumpe, i naravno rezervara kao osnovni preduvjet, inace bi morao neku prepumpu hemijati... ne znam gdje stoji pumpa na originalnom TSDI modelu, ali me niti ne zanima jer sam jako zadovoljan sa svojim rijesenjem koje je KLIKNULO
Izbusio sam samo jednu rupu za M6


i KLIKnuo pumpu s originalnim gumenim i metalnim nosacem od nrga mc3 purejet


Bit ce do dobro, nigdje nista ne zapinje niti ne smeta, ovo je bolje nego tvornicko rijesenje


Gore prikazana pumpa je neko zamorce, ali ja sam za ovaj vjecni skuter pripremio specijalnu pumpu koju sam nabudzio.



Guzva se polako povecava, a ovu zicu ispred pumpe sto drzi usmjerivac zraka sam maknuo, da izgubi koji gram mase


Ovdje sam ga ogolio jer od sada uvelike olaksava posao



Pumpa je smjestena, dovod goriva je rijesen (ici ce jos obujmice na spojeve), pripremljen je prikljucak za rezervar (vakumska slavina ide van koju koristi karbos). Na ovaj slobodni prikljucak cu spojiti povrat iz injektora.


Kad sam montirao pumpu, preostaje mi da povezem izlaz pumpe i ulaz u injektor, te povrat iz injektora u rezervar, odnosno na onaj slobodni prikljucak s prethodne slike. Jer nemam izvod na rezervaru za povrat, pa sam rijesio da povrat jednostavno vrati na ulaz pumpe. To mi je jos i lakse.
Ovdje imam 2 vrste prikljucaka, onaj na gumena crijeva i selne (morini ditech) ili na brze spojnice (purejet). Purejet sistem je kvalitetniji jer ima teflonska crijeva koja nikad ne odlaze (citaj, vecna su, kao i masa drugih stvari).
Prikljuci za brzi sistem su ovi povezani crijevom, a za gumena crijeva su preostala 2.


Ja sam se odlucio na kombinaciju posto je slucaj specifican.

Tu sam stavio ditech prikljucke na injektor, ali definitivn su mi bolji purejet jer s njima imam prikljucak pod 90°


Sto izgleda ovako, izlaz pumpe i ulaz injektora su povezani. Povrat je povezan s onim prikljuckom na ulazu u pumpu. A ovo crijevo s bijelim slovima je od kompresora zraka. To je OEM prva ugradnja i drzi se jos od 2003 godine. Ali vec je plasticno tako da i ono ide novo.


Evo par slika od izmjene kompresorskog crijeva




Sve slozeno na 90%, finalne korekcije kad sve legne





RASHLADNI SISTEM
Tu sam vec imao poslozen kiler i crijeva prilagodjena pezi. Odlucio sam zadrzati elektricnu pumpu pa cu mjeriti temperaturu da vidim kako to radi dok je impeler u bloku od originalne pumpe. Crijevo koje ide na glavu, pase mi bez ikakvih prerada. A ulazno crijevo u masinu mi ne pase, pa sam morao izbunariti neki tocno perforirani dio crijeva koji ce pasati.


Ovo drugo crijevo sam izbunario od nrga, pase originalno na ovu poziciju.


I vodeni sistem je rijesen ukljucujuci i onaj malo bypass


Otprilike kako taj dzumbus sada izgleda dok se jos kockice slazu




ELEKTRICNA INSTALACIJA
Jos mi samo iskra nedostaje i palim pilu! A joj da, treba prijenos sloziti, ali to se vec zna, malossi multivar i 5.8gr, novi remen Mitsuboshi, ljubicasti centralni i to je to za pocetak.


Odsjekao viskove s instalacije, bome imaju te zice dosta kila, nije mi se dalo vagati. Nisam slikao, ali na sekundarac idu kablovi od zadnjeg kraja (lampa, zmigavci), zice senzora ulja, releja za paljenje, dzekova od kmh sata, tipki volana, trube, releja zmigavaca.
To je sad u fazi kemijanja gdje treba naci mjesto za ecu, novi relger, vecu bobinu, kuciste s osiguracima i tako to.







E da, rezervar je skoro pun goriva i nije mi se dalo vaditi gorivo van, sreca pa se tank neovisno izvadi sa strane. I bio je nagnut prema plovku. Osjetio sam zagadjen zrak benziskim parama, ali nisam obracao pozornost na rezervar sa strane. Na kraju imam sto za vidjeti, slini na plovak goriva. Znaci i ove iznutrice od peze sto su ostale ima da me bockaju svako malo.




Fascinanto, toliko stvari se pokvarilo na koje jednostavno nemres utjecati. Al fakat se nikad nisam osjecao tako usrano i nezadovoljno, prvo sam se zajebavao dok se to desavalo, ali vrag je odnio salu nakon valjda petnaestog kvara, zapravo jesam prije sa speedfightima, a razocarao me i vivacity, a jet force karbos i iskarao onda kad je bilo najpotrebnije. Ovog sam najduze vozio pa je i najvise rasturio. Davao sam mu sanse i sanse i kod mene je pao, za vijeke vijekova. Jos onaj euro1 blok i struja mogu nekako proc, al uzalud kad ovaj piaggio purejet agregat ima vise prednosti i to ne malih od tog agregata, i normalno da cu izabrati ono najbolje kad sam vec upoznat sa svime.
I ne zanima me agregat koji traje, a koji trazi brdo dijelova da se ulozi u njega i onda mi netko kaze da traje, tako da nije samo peza, pljuvacnicu mogu otvoriti za svaki drugi agregat.
« Zadnja izmjena: 12 Studeni, 2017, 02:04:12 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Pezistar 50 je zamalo pokojni
« Odgovori #21 : 12 Studeni, 2017, 15:02:53 »
Corectore, nemoj jos bacit pezistarovu masinu smecarima.
Prije tog ces mi prodat morini remenicu?!

Btw, ja sam isto imao problem sa plovkom, ja se krizao kad mi je Lunjo trosio 7L, ali đoko, kinescet pustao gorivo na poklopcu plovka, kao i kod tebe.
Dihtmasa sve rjesava

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50 je zamalo pokojni
« Odgovori #22 : 12 Studeni, 2017, 21:56:15 »
Ma svaka ti dala,ovo si skarabuđio samo tako
Sad ces imat vjecno pežo zamorce

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #23 : 12 Studeni, 2017, 23:54:55 »
Evo rijesio sam ga, efektivno manje od 2 dana. Od najvecih problema koje sam imao su korigiranje nosaca motora, korigiranje zadjeg amortizera i jedna jebena zica koju je netko ostetio u instalaciji od purejeta. Suhi je bio sretan kao mala veverica i rekao mi da skinem taj tumor s peze. Ja sam extremno zadovoljan, a ova stvar je X puta bolja, moram priznati da mi se ovaj koncept sada dopada vise od runnera. Centralni nosac je toliko cvrst da je masina kao zavarena prilikom iscimavanja, vidjeti cu kako se ponasa na cesti, ako ne bude piganja,ide EX peza kompletno u pod.

Morini remenica ce ici u prodaju kao i pezo zamorce.
Dax veliki ide ko veliki, skarabudzen je za Stelvio za iduce ljeto  :laughing7:
Bitno mi je da sve radi perfektno,a toliko sam ga procesljao i cekirao da nema sanse vise da napravi bilo kakav problem. Neke sitnice cu kasnije doraditi jer piaggio masina je nevjerojatno pristupacna na ovom skuter, kao da je masina na stolu.





Nesto me vuce da nakitam i ovog, makar to znaci kockanje sa garantiranim vecnim agregatom,ali malossi mhr replica je savrsena stvar za ovu masinu jer su oboje vecni.
Prvi dojmovi su fenomenalni,momemt ispucava iz nule, a ne peza zamorce tek od 20kmhpotegne nesto čmrljavo. Ovo ide osjetno bolje i bokte propinje se odnosno sabija straznji amortizer od susa. Osjecaj je kao da sam stavio kit naspram pezine masine. Mislio sam da je skuter pretezak, ali purejet motor ga nosi i ovo je pun pogodak.


Skuter moze imati 2 uljne pumpe i 2 vodene, odnosno ima ali je samo 1 set ukljucen. (Vodena i uljna od piaggia i elektricna bosch vodena i elektricna uljna). Nije li to nesto najextremnije i najvecnije??



Evo i snimka, trenutno je s pecurkom i malossi smjesom za 70ccm,prebogato je al za pocetak nisam imao 50ccm smjesu niti mi je se dalo praviti je iako je to sekunda posla



Imam jos nesto slika, mogao sam sloziti 10 obicnih skutera za ovaj jedan. Staviti cu kasnije jer nisam raspolozen sada j****ti Kendine gume!!
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 20:59:06 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #24 : 13 Studeni, 2017, 00:36:21 »
Mrak!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #25 : 13 Studeni, 2017, 00:48:26 »
ajd sad bar ima postenu masinu,mada skuter je ruzan ko gubava kurva na samrti od tripera :zubo:
a ta pezolica masina ne valja ni dok stoji sastrane bacena u garazi,a kamoli na skuteru  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bore Ši

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 135
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg mc2 lc
  • MojSpuh: sc08
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #26 : 13 Studeni, 2017, 10:38:44 »
neman nista pametno reci osim da je ovo impresivno

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #27 : 13 Studeni, 2017, 11:38:45 »
Ovo je odradjeno u nakgorim mogucim uvjetima, to je ono kad nemas uopce volje zapocinjati raditi jer prakticki nisam imao slobodnu garazu, sve je nabacano zbog drugog posla koji je u tijeku,tu nema uveta za koncetraciju, nisam imao slobodan stol, imao sam jebeni kvadrat i pol... Nisam uopce imao pravo ovo zapocinjati jer nista nisam ni pripremio- sve je islo iz glave u realnom vremenu bez pripreme jer nisam ovo ni smio sad raditi. Ali jednostavno mi se pezo toliko zgadio da bih ovo napravio na sred ulice. Jos sam imao ultimatum, i neku rupu u vremenu od kraja petka do nedjelje. Tako da mi je preostalo pocistit halat i finesice cu ustelati malo kasnije. I zamislite jos da vam netko skace po lubanji i radi ne obican,nego HIDRAULICNI PRESSING s nervozom i potanjima jel gotovo jel gotovo da sto prike odj**** iz garaze, i onda kad ti jos netko gazi pp dijelovima i zicama s kojima radis. Ostao sam hladne glave inace bi kao bilo tko drugi sve to zgrnuo i bacio u 3 picke materine. Ali PEZA me je toliko nasekirala da sam joj se EXTREMNO zamjerio i swapao bih ovo u sred sahare jer necu da me djubre konstanto jebe, a HIRURG sam opcenito i specijalista za purejeta za koji mi treba 30 sekundi da ga popravim, ali nece se taj  pokvarit nikada jer sam mu par mana rijesio za svagda, a 30 sati da odradim kompletan swap na karbos zamorce koje jos nitko nike odradio.

Pored stola, radim na podu....






Tokom radova, shvatio sam da ipak im nesto untome sto je peugeot jeftiniji u piaggia. Materijali su meksi, ukljucujuci i ramu jer navoji s lakoco proklizu, plus ostali dijelovi u koje sam se uvjerio da su jako mekani dok sam ih pilio inobradjivao...

I nikako da prestane peza zamorce efekt, bacim drob u djubre a ono opet popis pi*darija.
I evo zasto mi je se pigala peza kroz zavoje, DA DA PEZA QUALITY nakon skoro 20tkm. Na piaggiu a na purejetu se ovo ne desava nakon duplo a bogami niti na 100tkm.


Evo ih oba su ko ljesnjaci iz 91



Najradje bih otvorio isprskaonu peze, ali neda mi se vise jer ima previse stvari. E da, i ona metalna cijevcica sto dodje izmedju 2 usice bloka i spaja 2 selena, kroz nju ujedno prolazo i centralno seraf. Kad je lupis i bacis od pod, ima zvuk 5.8 cvrstoce, a piaggio ima jebeno tvrde koje nemrem ni zabiljezit s pilom.
Nije piaggio kompletan extremno dobar, ali je peza extremno zamorce. Ali zato purejet agregat u kombinaciji sa super pouzdanom strujom jednostavno ima da bude vjecan. To je sad bas moj custom skuter kojem znam svaku zicu. Jedino sta valja na pezi je valjda ona radilica s lezajevima, to mi se nije batalilo i klimalo,sve ostalo je i da se nije pokvarilo, slabasno.


E da,i EX peza konacno BLANJA,a posto je trenutno Dunlop run skot zamorce od gume ima da je je demontoram iz 2 polovoce s crtom u sredini :headbang:
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 20:59:23 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Bez prigovora, svaka cast.
Jedino probaj sa malom filter kutijom, mozda nece smetat amortizeru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Hahhahahaha
Extremno.......extremno
Peza u dubar,a pia gore.....ko bi reko da ces se toga sjetit
Malo sam bio zatecen i iznenaden kad si rekao da ces to napravit i poceo radit,ali sada nemam rijeci
Ima da skarabuđena pi-za radi 14 sec na 201
Uf Tomi ce se pojest ako budes imao bolje vrijeme :))))

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #30 : 13 Studeni, 2017, 12:17:28 »
Rodjeni nek ti je vecna slava i hvala!!! Ovo ima samo kod nas :icon_biggrin: Moram da stanem i da se zapitam NIJE LI OVO EXTREMNO! :headbang:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #31 : 13 Studeni, 2017, 12:46:49 »
Hvala na prijedlozima, ali sve je to u planu, i obloziti buzirom ono crijevo od uljne i tako to. Uglavnom ispostovat ce se tvornicki standardi za sve sto se moze. Sad je ovako djelomicno skarabudzeno, ali vecina najbitnijeg je na mjestu.

Tog ima samo kod nas.. istocno do Tokija preko New Yorka i nazad. Jedino je Richard otisao par koraka dalje, stas kad smo sirotinja jer nemamo nuklearne bombe pa da se kurcimo svima. Makar se u zadnje vrijeme krecem po radioaktovnim krugovima pa bih barem polusao slozti purjeta na nuklearni pogon. Nije li to apsolutno vjecno skuterce? Samo moram pripaziti kad odzracujem rashladni sistem, pa da ga greskom ne oZracim :laughing7:


Evo jedan jeftin i domisljat trik za digitalno pracenje temperature. Kupis od kinesceta digitalni mjerac za dvadeset ak kuna., kupis i sondu s odgovarajucim navojem kakav ti je u odzracnika na glavi. Samo moja je M6 a treba mi M8.






Userafis i vozi misko.




Ova ideja moze posluziti svima pa sam spomenuo. A koliko ih samo imam za purejeta i zato je sve extremno jednostavno, ali cak niti to ne treba jer je vjecno. Netko ce pitati a kako odzraciti sistem. Pa samo odvrnes da zrak izadje i iserafis jer ces izgubiti 10 kapljica. Ili prvo odzraci s odzracnikom pa ovo na brzaka ubacis. I jos kad napravis vakum s najlonom na cepu ppsude nebu nista izaslo. Ali treba imati na umu da se odzracuje s odvrnutim cepom.



I evo jedna snimka,konacno bez troksanja i momentalnim susom. Napokon je zamorce postalo ozbiljan trkac i odvaljivac.




Upozorenje, snimka nije za mladje od 18, i nije za vlasnike pezo skutera jer ce pasti u depresiju. I jos smjesa nije rijesena haha blanjanje power





Posljenje sekunde prikazuju trenutak kad sam zamalo bio.pokojni, ali tu treba udarit kontru i odskakutat ko veverica blanjajuci dalje

Steta sto moram jednom rukom snimati, a drugom gasirati i blanjati inace EX zamorce fino bokari u voznji zbog stare Danlopice, koje je to tvrdo smece i neopisovo sklisko cak i po suhom naspram recimo starog Bridgestonea.


I jedva cekam da ga odvezem u piaggio ovlasteni na izmjenu klizaca variomata  :laughing7:




Cijena ovog projekta? U svakom slucaju ste u plusu, nitko me nije ozbiljno shvatio da se ovim potezom zaradjuje.

Kako?

Kupis purejet masinu zamorce za 300kn, ako nastelas karb nesretnom vlasniku onda je dobijes za dzabe.
 Prodas karbos zamorce za 1000-1500kn.
Extremno stedis na rezervnim dijelovima (nema neocekivanog popisa jer se nista ne kvari, sve ostaje iz 2003 godine).
U ovom slucaju cu dobiti gratis +100km na svaki puni rezervar.
Isto tako, imam gratis 1 litru ulja prilikom svake izmjene.

I jos mogu bacit trku kljuc za kljuc i osvojiit svaku pezu. I jos na kraju, ima da te ispostuji na 201m.

Tko je pametan, shvatit ce, kroz svu ostalu zamorcad sam prosao i necu gledati 1 na 1 jer mi se neda usporedjivat sretnike i iznimke, nego 10 na 10 i dobro poznajem tu statistiku u kojoj purejet ubija brasno.
Sljedece sto cu predstaviti je Gilera Runner Purejet sa 57 000km, i 2 piaggio nrga koji skupa imaju oko 50 000km.
Sad kad sam sve istestirao, prosao brdo km, imam argumente da je to najbolji agregat, to cu i pokazati.


« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 20:59:44 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #32 : 13 Studeni, 2017, 13:38:05 »
Ovo je definitivno viši nivo

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #33 : 13 Studeni, 2017, 14:20:09 »
Jel bi ga uspija dignit na kolo s tom purejet masinon?
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #34 : 13 Studeni, 2017, 15:00:24 »
Uzeo sam si vremena pa sve do detalja procitao,pratio sam odpocetka pa vidim da si dopisivao i malo detaljnije slike i opise ubacio.Svaka cast na pothvatu,zanimljivo je citati. :notworthy:
Ima tu dosta detalja koje je tesko opisati,pogotovo nama koji se nismo susretali i serafali po purejetu...jos nisam pokopcao kako si onaj dolaz i povrat goriva rjesio,idu li iz onog izlaza za vakum pumpu pa si ih onda granao ili kako?

Zanimljivo je ovo s eksternom vodenom i uljnom pumpom,svakao javljaj kako ti to radi...

Sto se cilindra tice nije li ti jednostavnije ici na nesto s 5 kutova i koristiti purejet glavu?Kasnije lako bijaksom prilagodis kubikazu glave ili se cilindar otokari ako treba veca kompresija a uostalom da se i dihtunzima pod cilindom postelati sve to skupa.

Nije ti ni malossi pjesma po pitanju karika,na mom sportu na 3000km je zazor 0.9mm...Dobro vrtio sam ga vislje nego je radjen ali kvalitetna ulja i bomba smjesa je bila uvijek...

Pratim,zelim puno sretnih i bezbriznih km sa novom makinom  :hello:
« Zadnja izmjena: 13 Studeni, 2017, 15:18:51 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1059
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #35 : 13 Studeni, 2017, 15:48:01 »
Francuz sa srcem od taljana jedino šta valja puno sretnih kilometara

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #36 : 13 Studeni, 2017, 19:45:45 »
Pravi si :fusher:  Ovakav karcinom od masine staviti na francusko torpedo :icon_puke_r:

Da bi rijec reko dobro si ti to pokopcao, sigurno si nocas  :drkdrk:  trebala ti samo neka ma :lickmeee:

Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Pravi si :fusher:  Ovakav karcinom od masine staviti na francusko torpedo :icon_puke_r:

Da bi rijec reko dobro si ti to pokopcao, sigurno si nocas  :drkdrk:  trebala ti samo neka ma :lickmeee:
Hahahahahhahahahaa
Torpedo hahahahahha
Koj si ti lik
Suhy ti si car

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #38 : 13 Studeni, 2017, 20:42:24 »
 Suhiii SPONJKAJ SE skupa s pezom.  :laughing9: Upitati cu te samo jedno..I ja sam to isto prosao s minarellijem koji je malo manje zamorce od peze.

Nabroji mi kompletan popis dijelova koje si utukao u pezu i navedi okvirnu cifru za ukupne predjene kilometre. I opet si sporiji od purejeta makar imas dobru krajnju u piku ali to nije svakodnevno :vidiga:

A ja cu ti navesti svoju sa 3 tj. ovo mi je cetvrti purejet. 4purejeta su vise nego duplo jeftinija nego jedna peza to sam siguran ovako u grub, cak i 3/4 iznosa nadmasuju.

Imas srece sto vozis euro1blok, taj je bolji od euro2 priznajem.


I gdje ti je sad peza da te ispreskacem ko veverica grane i to blanjajuci u startu  :hbusa:
I lakse mi je sad serafit ovu masinu nego od peugeota haha.



Dario. Napajanje gorivom ti ide ovako; iz rezervara izvadis vakum ventil i stavis obicni izlaz kao na rezervaru od ulja. Njega sam i uzeo i ubacio u tank. Zatim na njega spojis crijevo goriva i ides direktno na ulaz pumpe u razdjelnik s 2 prikljucka.. Ali na pumpi je razdjelnik s 2 prikljucka jer je drugi prikljucak predvidjen za odzracivanje pumpe i on se povezuje na vrh rezervara tako da zrak izazi iprema vrgu rezervara. Ali ja nemam izvod na vrhu rezervara jer je to karbos. Taj odzracnik sam zapravo eliminirao je pumpa funkcinira i bez njega. Tako da mi je taj drugi prikljucak ostao slobodan i njega sam iskoristio za spajanje povrata goriva.
Sljedece sto treba spojiti je izlaz pumpe na ulaz injektora, to je jednoszavno.
I preostaje povrat goriva iz injektore, ono sto ne ode u masinu, vraca senazadipredvidjeno je da sevrati u rezervar. Ali posto nemam prikljucak narezervaru ja sam taj povrat jednostavno vratio na ulaz pumpe na o aj prikljucak za odzracivanje. I to sve radi bez greske.

Ovo ti je rezervar od tsdi ajnspric verzije elystara,on ima ova 2 bijela prikljucka i jedan sluzi za odzracivanje sistema goriva a drugi za povrat. I taj je rezervar malo manji kao i prostor ispod sjedala,tako da je ova karbos kombinacija jos bolja nego tvornicka. A da sam imao tsdi verziju ovaj swap bi bio gotov za 1 dan.

Imam jos slika moram okacit.
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 20:59:58 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Peugeot Elystar 50AC zamorce >>>Piaggio Purejet 50LC = vjecni skuter
« Odgovori #39 : 13 Studeni, 2017, 20:58:39 »
Sad mi je jasno,vidio sam onaj izlaz sa uljnog tanka/runner tanka/purejet tanka goriva ali mi nije bilo jasno kako si rjesio.Sad sam skontao,hvala...

Sta s cilindrima,onaj stritrejs bi mogo pasat fino a dosta je jak?Onda bi mogo purejet glavu imat i dalje...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!