Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 198283 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Vjecni skuter - PureJet
« : 03 Studeni, 2017, 23:44:55 »
Jedan od rijetkih skutera koji mi je po mjeri, i jedini skuter koji jos nisam uspio pretovariti, to su razlozi zasto ga imam. I to je skuter broj 2, i izmedju ostalog sluzi za sve ono sto ne bih radio sa skuterom broj 1. Broj 2 su do sada bili razni skuteri, ali svaki je imao previse mana, prvenstveno jer su mali.. Skuter broj 1 je stari Runner s 57tkm, iako bih htio da se vozi kao Nrg Power. Ovaj me iznenadio me kako prolazi zavoje, bolji je od runnera, ali se truli pezo seleni uvija, to sam skuzio tek kad sam ga ugasio niz Sljeme jer serijala ide losije od baotiana i ide brze nizbrdo ugasen nego upaljen  :laughing7:

Peugeot Elystar 50 dolazi s peugeot vertikalnom masinom euro2, zracno hladjenje, a posto moj ima 106kg to ide skoro ovako:



Ovaj Blaž je ubacio trkacu ljubicastu centralnu pa mu ide malo bolje negoli je moj isao, a kako i ne bi kad je ovaj moj bio samoodrzavan pa je uslijedio pocetni haos i ulaganje, max. speed bez blokada oko 50kmh, troksa do 30kmh...

















Zatim su uslijedile zajebancije s karburatorom, trosio preko 5 litara, a nije isao s mjesta. Pa je karburator preljevao, sjebala se iglica... i tako nakupilo se s vremenom dosta toga sto me pretvorilo u robijasa, znaci pojeo sam extremno veliko g#vn%, ali izasao sam na kraj s njim, evo popis od robije:

Citat:
- jer curi i preljeva karburator makar bio cetvrti po redu
- skoro otpao karburator koji je se sam odvnuo iz onog mekanog aluminija, zapravo provrtio je
- navoji u bloku i karba u zescoj kurcini
- crknula brava i kontakt
- iskocila bravica od sjedala pa sam morao provaljivati
- mehanizam od zakljucavanja sica nikako ne mozes iz prve pogoditi nego moras sublerom mjeriti jel u centru da KLIKNE
- pocne trokirati i prekidati kad se vozi po kisi i ne ide s mjesta
- ima start za tesku kurcinu kao da je na njemu 500 kila
- u par mjeseci potrosi kvacilo kad stavis tvrdje oprugice
- ima jbne oscilacije okretaja kad se ugrije i trazi 5grama lakse rolice
- pukao obican remen i razjebao mehanizam kurble
- curi ulje iz getribe, vjerojatno iz semeringa osovine zadnjeg kotaca
- klapa osovina primara
- kocnice slabe i imam upalu prstiju od silovanja rucica
- celjusti AJP najvece gvn na svijetu koje vole zapeci pa zablokira kotac
- celjusti AJP extremno gvn na svijetu pa kad zelis promijeniti plocice moras odzracivati sistem i hidraulickom presom vracati klipice koji su ocisceni prije par mjeseci
- pukao jebeni seraf od prednje kocione celjusti, samo je glava cviknula
- trebas odzracivati 2h po kocnici, zato sto su izlaze mikroskopski baloncici
- jer me opet jebe brava, ovaj put steka zakljucavanje volana nakon par mjeseci
- perfomanse u teskom kuru i ovisne o tome kakav mu je dan
- brzina uz nadvoznjak pod punim gasom brze opada nego kad nagazim na obje kocnice, pa mi ljudi jebu mater jer misle da ih zajebavam
- otisao lezaj prednjeg kotaca
- trokira 10 sekundi pod punim gasom, a ne predje niti milimetra ako ga duze zagrijavam na mjestu uz abnormalnu kolicinu dima, iako je manualni cok gore koji mi sluzi samo da se agregat jedva pokrene
- trazi neprestano stelanje, prvi dan krece na 6000rpm, nakon par dana na 4000rpm
- trazi neprekidno lakse rolice, skines za gram, super, drugi dan vec trazi 2 grama, treci dan jos 2, ko jebeni ovisnik, i opet mu nije dosta
- potrosi polini i malossi rolice u roku keks, pa sam primoran olaksavati serijske, i onda tu spenu sa 8.5gr na 5.5gr moram nositi na sekundarac koliko je ima jer smetlari nece primit
-najbrze ikad ide samo prvi dan kad ga slozis i nikad vise
-jer su mu se raspale zadnje polutke i semering je izbio mast po prijenosu nakon 15tkm



Na kraju sam odlucio da nabacim LC cilindar, jer speedfight ide 3x bolje. Ugradio kiler od Bete Eikon 125, ubacio elektricnu pumpu, i termo grupu LC50.

Evo par slika:


Ovo je bio pokusaj izmjene lezaja prednjeg kotaca, kad mi se to desilo, jednostavno sam se tako vozio par tjedana


Ovoliki je bio zazor karika u original cilindru nakon 15tkm, spijun je sirok 1mm  :confused5: Ne kuzim, to samo peugeot valjda moze


Previse snage dodatne probleme donosi:


Sad to ide otprilike ovako, s tim da sam start malo popravio i ostavio sam serijski variomat:






Evo par trkacih slika, da ne ispadne da je zamorče:







Koliko ubacis drva, toliko ide  :icon_biggrin:








Znaci setup je ovaj:
Citat:
LC50 vertikalna masina, sve je serijsko osim:

- Yasuni R spuhčeta
- Crveni Leovince federi kvacila od piaggio spuha leovince TT
- Morini 123mm linearne remenice

- Rolice su serijske, ali sam ih razbusio na 5.2 grama
- Remen je Bando, mogli bi reci da je to serijski dio
- Dizna je serijska 53  :laughing7:
- LC getriba, jer s AC ide 80 po satu


S obzirom da sam potrosio planinu energije na gore navedene pi*darije, od tuninga nema prakticki nista i preostalo mi je low budget budženje. A niti ne zelim ulagati u peugeot masinu jer nisam lud.





Taman sad kad je sve pod konac, gruntam da to sve otkacim i zakacim piaggio 50 masinu, ali purejet. Godinu dana pokusavam da pronadjem Elystar TSDI koji bi mi znatno olaksao ugradnju piaggio agregata (struja ostaje, moram samo ustekati masinu), a ovako bih morao dodatno preraditi karbos instalaciju na injection. Smatram da je to agregat koji pruza najbolji moguci kompromis glede perfomansi i cijene odrzavanja, ali i definitivno najbolju pouzdanost i trajnost koju sam dozivio u klasi 50. Moja uvjerenja su rano pocela, a sam sam ih proveo u djelo gdje sam neke stvari doveo do savrsenstva.
U startu znam da mi je totalno neisplativo, ali to bih napravio samo zbog gusta koji mi predstavlja proces konverzije. Ovo sam vec jednom radio, dakle karbos u đubre, a purejet gore. A kad ga slozim, zabava ce biti prakticki gotova.
Ono sto bih probao jer mi se samo nudi u startu je izbacivanje vodene i uljne pumpe na piaggiu 50 (zato sto sad imam elektricnu vodenu, a imam i elektricnu uljnu pumpu). I volio bih testirati piaggio termo grupu koju bih nabudzio na 42mm.


Ako peza crkne, to ce se desiti unutar 24h, a ak potraje mozda se i ohladim od ove "sulude" ideje. :pop:



« Zadnja izmjena: 16 Studeni, 2022, 16:28:21 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #1 : 04 Studeni, 2017, 05:34:57 »
Svaka cast za ovo zamorce i ulozen trud u njega, ide mnogo dobro i svidža mi se.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #2 : 09 Studeni, 2017, 12:07:49 »
Ma mrš u đubre vise pezo agregatu,super sam ga nastelao da drzi okretaje i brzinu, ali dnas prevrtava i krajnja manja za barem 10kmh. Jos sam ga dobro forsirao da malo padnu okretaji i nece i nece. Znaci ne mozes biti tjedan dana miran nema sanse.
Nece pezo agregat vise nikad u moju avliju, cak i sa kupoprodajnim!!!

Ovo mu je zadnje prije skidanja, zbog troksanja uvijek kasnim 10 sekundi. Oem dellorto manualni cok koji je iskljucen i 100%zatvara. S elektronskim bi troksao jos narednih 10 startova.






I 2km prije vadjenja droba,stanem na uzbrdici i cekam babu da se odmori pa makne s putica (isao precacima kao teenager bez vozacke samo rijesim agoniju vise jer ne trpim zamorce koje nije pod konac ni sekunde). Kad sam trebao krenuti peza ide u RIKVERC I TROKSA. Zacadio babu i sebe. Sad je ugasen i nikad ga vise necu upaliti dok mu ne izvadim pezo drob! Jucer sam zakasnio jer TCI nije bacao iskru preko pola minute. (Pezo i   TCI umjesto. Cdia je zestoko zamorce,kao i onaj kod kljuc ACI). Slijedi operacija i transplantacija kad cu napokon biti extremno zadovoljan, i to s garancijom :toothy10:

E da, kad sam radio konverziji na LC. Stavim LC termo grupu, nabavim razna crijeva i sve ih po mjeri instaliram na skuter, nabavim kiler i nosace koji savrseno sjedaju. Izbusim to sve i pricvrstim, montiram posudu. Spojim instalaciju od vodene pumpe i cijeli sistem je spreman.
Nalijem antifriz kad vidim da mi kaplje na kiler malo. Skoro sam odustao od cijelog projekta i vratio sve na AC,ali sam se sjetio da mi je extremno mnogo lakse sanirati kiler.

« Zadnja izmjena: 09 Studeni, 2017, 12:49:15 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #3 : 09 Studeni, 2017, 13:10:30 »
Da,ustaljena je praksa kad vidiš da kiler curi sve nazad prebacit na ac,i sam sebi reć džabe si krečio

Živo me zanima kad postane pj


Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #4 : 09 Studeni, 2017, 17:18:10 »
Idem ja do steka, kad netko vice "u djubre, u djubre!"Zujim okolo kad ono ptice sa zice... Prolazim pored peze i imam sto za vidjeti:


Sigurno im smeta oblak dima koji se stvara prilikom svakog hladnog i mlakog starta pa mi se svete... Obecao sam da cu to odraditi cim budem imao slobodan citav dan. Dakle fanovi ovog projekta su tu i cijeli svijet ce saznati za ovo.


Izmjerio razmak od kraja do kraja kotaca (letve ravne i paralelne, zadnja guma celava)




Izbunario instalaciju od runnera purejet


Nju cu sloziti da se pristeka posto ne volim unistavati originalne instalacije, znaci pezo instalaciju necu kasapiti, nego cu je u samo par tocaka spojiti s ovom gilera purejet instalacijom koja ce biti osakacena i sadrzavati ce ono sto zahtjeva piaggio purejet agregat. Tako da ce dzek za cdi, bobinu, namotaje, regler od peze ostati netaknut i istekan.


Sljedece sto ce biti custom made je pripasivanje pumpe goriva. To ne bi trebao biti neki problem iako originalni tsdi elystar ima manji rezervar goriva zbog toga, i manji prostor ispod sjedala. Tako da cu profitirati s autonomijom i prostorom. Nakon pronalazenja mjesta za pumpu,trebati ce je povezati s rezervarom, trebati ce spojiti i povrat goriva s injektora, a za to imam ideju bez preradjivanja rezervara za dodatni izvod.


Zadnju felgu sam izbunario od runnera 12" u sivoj boji, tako da je to rijesena stvar. Moram jos izbunariti pravog konja za trku, kompletan agregat. Trebam vidjeti hocu li dobiti volju za skidanjem cilindra, pa da se to slozi na 42mm, iako imam polinija 70 u steku, ali nemam glavu 70. Jer najvazniji prioritet koji trazim je extremna pouzdanost i stabilne performanse bez mjesecnih, a nedo bog tjednih serafljenja. Evo upravo sam izgubio volju za budzenjem. Samo nek on normalno i isto ide, a to bi se moralo terati barem 90kmh gpsa svakodnevno. Vidjeti cu koliko ga muci aerodinamika i onaj vizir.



Volio bih jos spaliti kvacilo na pezi, i poslje toga nauljiti ga da vidim sta ce se desiti i kad ce poceti proklizavati taj kumplug, granica mora postojati. Uglavnom, moram mu se nekako osvetiti za dusevne boli. A ono skakanje s rizola i polubalkona, niz stepenice, ne bih, jer sasija ce mi ipak trebati. Al dobar je osjecaj, jos bi bio bolji kad bi ga iscekicario...




« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 20:49:23 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #5 : 10 Studeni, 2017, 01:09:26 »
vatafak tek sad vidim ovu temu   :angry7:

Sretno sa slaganjem kauč veverice i ne zamaraj se aerodinamikom, smeša je bitnija  :headbang: . Nadam se da ćeš otići korak dalje pa napraviti airbox sa predfilterom, komorom, predkomorom i nepovratnim ventilima kako nadmorska visina i zavjetrina ne bi mogli ometati idealne uvjete?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggiopurejetstar 50
« Odgovori #6 : 10 Studeni, 2017, 19:37:09 »
Mrale smesa ce biti za Oskara, i biti ce bolje podesena nego ijedan karbos, tako da dzaba vam trud jer je sve uzalud. Ovako kad krenem za BiH, samo si pogledam na google maps lakav je teren i kopiram najbolju smesu za Bosnu.


Nego, evo danas uhvatio malo vremena, i odmah sam otrcao do peze da mu izbadim drob pa neka trune u djubretu! Konacno sam raskinuo za vijeke vijekova s karbosom, nikad vise! Osjecam se extremno opusteno, jer znam da me ne ceka dugi spisak dijelova i problema oko masine. Nije li to extremno kad znas garantirano da nece biti problema??

Posljednje slikanje i trenutak od kojeg zapocinje vecna i garantirana sreca!




Ma mrs vise i peza, ovo je jebeni vrhunac i zadnje sto mi se sjebalo!!!!!!! :angry9:



Usporedba vecnog agregata i zamorceta




Extremno srecan i skacem kao veverica, veceras castim drustvo i kafance!



Vidi filtera za trkacu smesu mraleee, moram napravit distancer jer ne zelim piaggio amortizere koji su previsoki. Medjuosovinski raznak je isti, moram izmjerit u milimetar ali po markeru je to isto kao prije.
[2



Nek je vecna slava piaggio purejet agregatu :poklonitesekralju:
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 20:50:35 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline runn3r

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
  • MojSpuh: Giannelli Extra
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #7 : 10 Studeni, 2017, 19:49:46 »
Ova spužva od filtera izgleda kao da je izrezana sa neke stare fotelje i ubačena unutra haha  :icon_biggrin:

Ma "pežo" mašine su općenito smeće ne znam kako nisi probio do sad s njim.. Imo mi je frend speedfighta 2 i svako malo neki kvarovi lik spušio u njega sve pare i nakraju opet ne radi..




Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #8 : 10 Studeni, 2017, 19:57:12 »
E mrale svaka ti cast, imas pice i to ne jedno nego vise ljutih!!!! Ma ovo je zamorce u picku materinu vise, i ovo nije prva pezo masina koja je extremno jebe. Ovaj euro 2 blok, znaci to je smetliste kakvog nema. Jos onaj euro1 nekako
, ali ovo je horor i slom zivaca. Zaboravio sam reci da mi je izvukao 1 korak navoja iz zadnje celjusti kad sam odvrnuo lajtun. Ma mrs vise u djubre!!! Sad drazim g#vn# od kera pa da nabacam po toj masini.

Ona spuzva i jest od namjestaja, pregusta i herava.



E da,odbit cu peugeotove znakove i staviti cu od bmwa.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #9 : 10 Studeni, 2017, 20:06:20 »
Sta ces s filterom,ako stavis onaj novi mali box,mozes ustekat amortizer?Samo si slozis 19mm ulaznu rupu i otfikaris pregradu na poklopcu...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #10 : 10 Studeni, 2017, 20:13:46 »
Ostaje ovaj filter, distancer ce to sve rijesiti jer prolazi sve fino kad se podigne skuter. Sad je ovako propao na onom parcetu flaha koje ga tek toliko drzi dok ne stigne podizac tj. adapter amortizera.

Prvobitno sam htio pobrusiti selene masine za 3mm, ali imam bolju ideju koja ce kasnije biti temelj za plug&ori  piaggio masine. Trag kotaca je u sredini, udaljenosti i tolerancije odlicne, nista ne lupa niti zapinje.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #11 : 10 Studeni, 2017, 20:20:28 »
Onda odlicno,poslikaj malo vise toga...nemoj skrtariti.

Bit ce serijala purejet ili planiras nesto u 70ccm?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50
« Odgovori #12 : 10 Studeni, 2017, 20:33:52 »
Ovo je ustekano u par minuta. Dobro da nisam uzeo fleksu i sasjekao pezine dijelove da sto prije izleti van. Radije bih isao pjesice opusten nego vozio ovo vristajuce zamorce koje se ne mice s mjesta.

Poslikat cu kad krene svojim tokom, samo nek je masina usla ispod i ja joj se prvo moram nadiviti.
Na ovom ce ostat 50ccm. Iako je u glavi ideja da se usteka jos jedna purejet masina s mhr replicom 70,ali na cagivu. To je 40kg laksi skuter od runnerceta, i ako ide za 2 sekunde ranije na 201m ima da isprska mnogo toga.


Evo ti par slika od kojih krecu ideje





E da, i stavio sam si malo truli regulator pritiska


Ova svijecica sluzi samo kao cep za cilindar,doci ce nova.



Skratio osovinu od vxr klackalice na mjeru



Tek mu je 13500tkm




I taj peza agregat je tako prljav ko krme koje se uvalja u blato. Zadnji kotac ga isprska i izdjubri,karbos malo proslini i usere deklo i to sve izgleda bas onako kako i prilici.
Imam agregat sa 45tkm purejet i kao novi je,avozio sam ga i po kisi.

Po meni je cak projekt i gotov, problem je rijesen i prolema vise nema.
Dalje nastavljam u opustenom tonu, rijesio sam se robije!
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 20:51:54 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Pezistar 50 je zamalo pokojni
« Odgovori #13 : 10 Studeni, 2017, 20:50:07 »
Ja se javljam kao testni vozac za cagivu :headbang: Ipak sam ja testirao i dao plaketu crvenom nrgju, crnom ,runnercetu i cagivi karbos... :toothy12:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50 je zamalo pokojni
« Odgovori #14 : 10 Studeni, 2017, 20:55:29 »
Mrale moze, i jos ti je posudim da tripnes di treba :frajer:

Zaboravih da moram maci malossi ili polini glavu za 70. To je najveci problem. Nije nemoguce, al treba se malo potrudit i nije za dzabe kao sve ostalo :toothy12:
Recimo da stavim malossi,taj nema.problema s cementacijom bolcne klipa,ima silikonske brtve i ima jebeno dobre karike. Sve te probleme sam dozivio s polini smecem koje mi je ukaljalo ugled purejeta, ali zato purejet 50 ne moze nista nadmasiti.
I kad bi stavio replicu, to bi duralo jako dugo, a sljedeca najslabija karika je veliki lezaj u klipnjaci, samo taj bi potrajao u gradu, jer na tripovima makimalno opterecenje potraje vise nego sto je grad dug i sirok.
Makar bi ja duleta rado probao posto sam pripremio smjesu za njegove apetite. A DR evo radi na malo visim tajminzima trenutno i opet izuva u startu od momenta, a vrti se vise od polini sporta.
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2017, 21:08:53 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Pezistar 50 je zamalo pokojni
« Odgovori #15 : 10 Studeni, 2017, 21:10:46 »
Mrale opet ce ici na hard core test, nema gasenja hehe Al to je vecan agregat, vec sad znam da nece biti problema.

Glavu cemo nabavit ne boj se!
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Pezistar 50 je zamalo pokojni
« Odgovori #16 : 11 Studeni, 2017, 02:27:19 »
Nisam bio sretniji nego taj dan,sjecam se ko danas,kad sam skinuo Pure Jet masinu i bacio ju ko cjepanicu u ormar da ju vise nikad ne gledam :D
Da sam znao nebi zavrsila na smecu kasnije vec bi ju tebi poklonio. Jedini covjek koji hvali pureshit,ne znam brate sta da ti velim :D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50 je zamalo pokojni
« Odgovori #17 : 11 Studeni, 2017, 03:20:51 »
Nisam bio sretniji nego taj dan,sjecam se ko danas,kad sam skinuo Pure Jet masinu i bacio ju ko cjepanicu u ormar da ju vise nikad ne gledam :D
Da sam znao nebi zavrsila na smecu kasnije vec bi ju tebi poklonio. Jedini covjek koji hvali pureshit,ne znam brate sta da ti velim :D

Daj provjeri jel mozda ostala u smecu, jer recimo moj smecar nece pokupiti zeljezo. :notworthy:



Postoje jos neke masine koje su na losem glasu, primjerice Aprilia Leonardo i rotax, gdje svi znaju cak i veverice na grani da im crkavaju radilice, zatezaci faznog lanca, regleri...
Onda Italjet 125 koji je prebrzo nestao...
Tgb Skuteri i njihove radilice....

Imam hrpu iskljucivo ispravnih dijelova koji su tretirani kao nepoznate ispravnosti,masina,vlastitih kilometara preko 70 000km s 3 razlicite masine na razlicitim skuterima,i iskustva s desetcima takvih skutera.
Zakljucak je da nema mana, skuter se prakticki ne kvari kad se odradi nadogradnja, inace imas probleme koje svi imaju.

Kad bih uzeo 10 purejeta i 10 bilo kojih drugih masina, na uzorku od recimo 30 000km. Skupila bi se hrpa neispravnih dijelova od strane drugih.


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50 je zamalo pokojni
« Odgovori #18 : 11 Studeni, 2017, 15:17:16 »
Nosac motora je sredjen. Morao sam ga malo korigirati jer je grana spuceta dodirivala nosac.  Mislim da sam to mogao izbjeci s auspuhom od SRke piaggio ali bolje nek bude kasnije jednostavnije.


Usice za produzetak sam odsjekao od derbija gp1 open. Rupa je vec izbusena i potrebno je prosiriti za 1.5mm. Materijal je za Oskara i to je centrirano,provjereno u 4 tocke da bude pod konac sto se tice dimenzija. Masina je okacena bez problema.





Sad je masina za 1cm pomaknuta u nazad u odnosu na original. I grana ne dodiruje nosac.



Jos me muci amortizer. Po mjerenjima ce mi odgovarati podizac amortizera za piaggio koji cu poturpijati. Moram ga jos uzivo vidjeti. A posto nemam vise sanse do ponedjeljka nataknem sve na kolac i omastim.





Apdejt, rijesio sam amortizer. Sad mogu opustenom tonu srediti distancer, vec sam presao 25km s drugim purejet skutercetom (besprijekorno i brze nego sto je ova peza ikad isla) zbog te gluposti koja samo nervira, nemam zivaca ni vremena za trazenja,probavanja,vracanja i povracanja. To cu polako s vremenom. Sad mogu po spagi dalje, neovisan o ikome, samo o steku.
Evo ovako je to nekako izgledalo:

Piaggio amortizer ne dolazi u obzir, predug je. A previsoki skuteri me ne zanimaju niti njihovo piganje.


Rastavljanje amortizera je opasan posao, u najboljem slucaju ste zamalo pokojni. Potrebno je pobrusiti visak navoja od centralne sipke amortizera do matice i onda se matica odvrne. Opruga se mora osigurati da ne ispuca sve u 3pm.


Nakon sto sam si uzeo usicu od piaggio amortizera (rms, i od BB masina je malo manje visoka), slijedi pripasavanje na pezin amortizer
Odsjeku se pezine usice koje su mekane kao sir naspram piaggiovih (a sto nije mekano kao sir na pezi, fkt ima puno stvari, blokovi, frga, ajp celjusti...)


Kad se to odsjece, dobije se ravna povrsina, centralna matica se ne dira, ja sam joj malo smanjio promjer da udje u rupu od piaggio usice (tamo gdje prolazi centralna sipka), i to sam sve svario i imam hibrida. Ovo sam vec radio na runneru s jednim amortizerom.


I konacno ga mogu prosetati malo




Zadnji kraj mogu spustiti za jos nekih 10mm, to cemo vidjeti kasnije jel treba.


I EX peza zapocinje novi, kvalitetniji, ekoloski prihvatljivji, NEtroksajuci, brzi, jaci, starniji zivot. Nek mu je vecna slava!




Apdejt 2
RESIO SAM da izbrasnarim ovaj swap, odlepio bukvalno i umalo dosao do kraja  :rock_: ali danasnji dan je gotov tako da nisam stigao odraditi kompletan projekt extremno brzo. Jbt ima tu dosta detalja, pretrcao sam par kilometara dok sam izbunario 100 stvari, ovaj projekt je prilicno EXTREMAN, a karbosi su smijurija i smaraju jer se svode na odvrni i zavrni, ovo je inzinjering i kreativnost.


Odlucio sam ubaciti zadnju celjust, uzeo sam onu u koju je neki kripl ulio dvotaktno ulje. Vidjeti cemo kako ce se to ponasati. Ispuhao i izbacio dvotaktol. Nije mi se dalo oZracivati kocnicu jer nisam imao olovni prsluk kod sebe danas. Spojio, ubacio plocice i nek ceka svoj trenutak, jer me to jahanje po kocnici smara i dosadno je, najradje bih unajmio profesionalnog stiskaca rucice kocnice, profesionalnog uljevaca dota i profesionalnog odvrtaca odzracnika pa nek igraju.




Sljedeci problem koji jako zivcira i voli oduzeti vremena je gas sajla. Pitaj boga jel pase uopce duzina, a glavica sigurno nije odgovarajuca jer TPS od purejeta zahtjeva vecu glavicu. Prvo je bio problem s duzinom, fale 2cm da se kompletna sajla s buzirom priblizi. To je znacilo demontiranje ralice, i prednje plastike kako bi se gas sajla provukla najkracim mogucim putem. Morao sam je skroz do bravice izvuci, i posto je isla s lijeve polovice, ja sam je provukao s desne i taman sam je dobio da odgovara duzinom i buzirom.
Sljedeca stvar je bila prilagodba zavrsetka sajle, i omogucavanje dovoljne izlaznosti sajle. Tu sam aktivirao odjel kirurgije (odjel patologije je zbrinuo drob od ex masine), i zapoceo sam pimplav posao


Rijesio taj ostatak buzira i upasao sajlu


Preostala je jos glavica, tu sam s gustom rijesio jedan seger od igle karbosa jer mi nikad vise u zivotu nece trebati, garantiram!



I sajla je konacno gotova


Sjeda za Oskara i ne napinje se prilikom skakanja s 2m na sjedalo







« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 20:56:19 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pezistar 50 je zamalo pokojni
« Odgovori #19 : 11 Studeni, 2017, 19:38:13 »
Slabo se vidi kako si rijesio!
Sta si skombinirao!?
E sad ces da radis vecne kilometre:))