Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 199608 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1220 : 26 Veljača, 2022, 16:49:21 »
Ja sam svoj kiler prao.... Temp pala za 10 stupnjeva :frajer:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1221 : 27 Veljača, 2022, 12:47:17 »
Cuo sam i vidio s cim. Jesi to ubacio u sistem i vozio se?

Ja sam prvo odspojio crijeva s masine i zablokirao. Pa sam uljevao sodu i vruc ocat u samu posudu i hladnjak. Nakon toga isprao sve, i onda ulio samo sodu i vodu pa spojio crijeva na masinu i vozio se do radne temp i ponovno izbacio sve van.

Prvi dojmovi nakon ciscenja su da sporije podize radnu temp., makar je vani puhao grdi sjeverac. Uskoro cu saznati benefite.


Extremno mi je drago sto je kiler narusio ugled PureJetu, jer to znaci da je ozbiljno vjecan. A torture kakve sam radio, to fizika ne opravdava  :toothy9:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1222 : 27 Veljača, 2022, 12:56:23 »
Izvadio kiler van... Natocio onaj denk mit od DM-a za ciscenje kaffe masina :laughing7: od kamenca... Pustio unutra 5 min.... I onda mućkao..... I istocio van... I dobio čaj :frajer:...... Zablokirao sam onaj dovod od posude u kiler i povrat da odsoji to malo unutra..... A mislio sam na pumpu onu sta se stavi na bušilicu spojit i u kantu kuhane vode i to za kamenac al nisam mogao naci pumpu u šteku..... Negdje sam ju zagubio
« Zadnja izmjena: 27 Veljača, 2022, 12:58:43 SCANIA R500 »

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1223 : 27 Veljača, 2022, 13:08:29 »
Na kraju sam stavio samo sodu direktno u posudu i provozao isto dok nije termostat otvorio.... Ali nije islo blato van.... A i crijeva su iznutra čista skroz... Pa mislim da i nema hrđe unutra.... Antifriz ponovno ulio onaj crveni INA... - 25 smješao... I sad je super.... Dok nisam ocistio dan prije na 10 stepeni vanjske sam imao 70 stepeni na celindru.... Poslije ciscenja imam na 14 vanjske temperature 59 na celindru....

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1224 : 27 Veljača, 2022, 15:08:50 »
Ako si ulio g12 antifriz uskoro ces imati isti problem.Sa g12 gus jako hrđa i kontaminira cijeli sistem sa hrđom.Izvrstan je Inin g11 plavi u kombinaciji sa gusom i njega mogu preporucit.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1225 : 27 Veljača, 2022, 16:27:58 »
Ako si ulio g12 antifriz uskoro ces imati isti problem.Sa g12 gus jako hrđa i kontaminira cijeli sistem sa hrđom.Izvrstan je Inin g11 plavi u kombinaciji sa gusom i njega mogu preporucit.
hm... Pred dvije godine sam ga stavio mislim da pise g12+.... I sad opet isti taj... Nisam primjetio hrđu u sistemu..... E sad... Hm... Mozda ga bacim van

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1226 : 01 Ožujak, 2022, 16:35:29 »
Misterij rijesen. Provrtio impeler vodene.

Ovo je bilo danas na voznji  :happy3:

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1227 : 01 Ožujak, 2022, 17:46:13 »
U mrale to je zakuhalo :thepukokokokokica:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1228 : 01 Ožujak, 2022, 17:48:18 »
Diglo se na 98, i reko stat cu i gledat. I krene na 100... 106 i reko gasi. I o da se jos nabralo do 119.
Pipnem cilindar, cujes kss.


U potrazi sam za elektricnom pumpom, staviti cu je samo in-line nek radi s ovim provrcenim propelerom, jer fusati se mora.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1229 : 01 Ožujak, 2022, 23:01:41 »
Znaci li to da se masina treba skroz rastavljati ako želiš popraviti vodenu pumpu, da bude kao što tvornica propisuje ?

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1230 : 01 Ožujak, 2022, 23:03:15 »
Znaci li to da se masina treba skroz rastavljati ako želiš popraviti vodenu pumpu, da bude kao što tvornica propisuje ?

samo da bi izvadio propeler ... osovina sa ležajevima se izvadi bez skidanja bloka
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1231 : 01 Ožujak, 2022, 23:08:34 »
Znaci u njegovom slucaju treba.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1232 : 01 Ožujak, 2022, 23:25:40 »
Znaci li to da se masina treba skroz rastavljati ako želiš popraviti vodenu pumpu, da bude kao što tvornica propisuje ?

samo da bi izvadio propeler ... osovina sa ležajevima se izvadi bez skidanja bloka
sta nije propeler vodene u piaggiou izmedju blokova? da se izvuc od strane uljne sve sa propelerom?

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1233 : 01 Ožujak, 2022, 23:46:06 »
Propeler ostaje između dva bloka, ostatak se može mijenjati bez otvaranja blokova ali ovo nažalost ne može proći bez toga. Siguran sam da će Pero ugraditi električnu i zaboraviti na to do kraja života jer je fušer i purejet je vječan :toothy12:

Btw super što si ovo podijelio s nama. Mislim da se ovo dosad nikome nije desilo i dobro je imati na umu u slučaju da se nekome ponovi jer je stvarno glupo a natjera čovjeka da se duži period češka po glavi i pita zbog kog vraga se pregrijava a (skoro) sve provjereno.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1234 : 02 Ožujak, 2022, 01:07:58 »
Pa sa orginalnim impelerom se ne događa. Tako da je cudno da je ovaj popusti.
Zamjenski je los i voli provrtit ali to je neka druga dimenzija vec.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1235 : 03 Ožujak, 2022, 14:39:45 »
Propeler ostaje izme%u0111u dva bloka, ostatak se mo%u017Ee mijenjati bez otvaranja blokova ali ovo na%u017Ealost ne mo%u017Ee pro%u0107i bez toga. Siguran sam da %u0107e Pero ugraditi elektri%u010Dnu i zaboraviti na to do kraja %u017Eivota jer je fu%u0161er i purejet je vje%u010Dan :toothy12:

Btw super %u0161to si ovo podijelio s nama. Mislim da se ovo dosad nikome nije desilo i dobro je imati na umu u slu%u010Daju da se nekome ponovi jer je stvarno glupo a natjera %u010Dovjeka da se du%u017Ei period %u010De%u0161ka po glavi i pita zbog kog vraga se pregrijava a (skoro) sve provjereno.


Mrale me procitao i otkrio. :toothy12: Elektricnu cu ugraditi sutra. U razgovoru s iskusnim majstorima, provrtavanje originalnog impelera je rijetkost.

Daily je to!
Tko ne zna, da je moj cilj, glumiti teenagera koji dobiva 10kn dnevno za gablec, a zeli (a mozda i jest) nadmasiti propisno slozene setupe, onda sam to ja...
Jer sjecam se tih vremena, i naj**** im se mamice kad nisam imao za benzin, a tuko sam u debilne dijelove :happy3:
OK, sasvim je druga prica kad se nesto slaze i radi, ali realno, to se slabo i vozi, pa je tu fokus iskljucivo na gust. Ovo je daily, koji nastoji biti konkurentan u kapitalizmu, i zeli uz sto manje uloga, ostvariti sto vise.

U fazi sam nabavke elektricne vodene i problem ce biti rijesen. A stari impeler slobodno neka se batrljaka, jer ce protok vode biti vrlo vjerojatno dovoljan.


Ta vodena pumpa je prva, iz 2003. ima oko 40 000km. U pravu ste sta bi trebao napraviti, ali ne pada mi na pamet kad postoji jednkstavan bypass. I sto ie najbolje, vec imam mjesto i dzek za vodenu posto sam na njoj vozio Peugeot original LC masinu.


Ova masina je prvi put bila pregrijana do 130* sigurno, kada smo palili gumu. Od prevelikog pritiska je izbilo crijevo s lulice, i culo se kao eksplozija. Natocili vodu i deri opet jer nismo.uspjeli poderat amolasicu koja je bila mlada, pa je imala stravican grip i opako je gusila masinu. Ali, uspjeli smo nekako satrati gumu i onda smo satrali felgu..... Moguce da je tu vec plastika impelera bila naceta....

U svakom slucaju, tesko se pitati zasto, zbog vrlo nezahvalnih i nerealnih uvjeta koristenja.

Kasnije mi se raspao termostat, koji je izgleda bio neprekidno stisnut u iberu, i jednostavno se raspao. A jedan mali komadic nisam nasao, i ostavio sam ga koga jebe, jer mi se nije dalo sve zivo rastavljat. Mozda je i on dosao dole pa prckarao...



Nebitno sve, sve ce to bit dobro. Bez pokazivaca temperature ne bi vise nikad. To osluskivanje, gdje ti pogotovo digitalni prikaz odmah kaze kad je nagib zapoceo je nesto zanimljivo.
« Zadnja izmjena: 03 Ožujak, 2022, 15:36:30 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1236 : 04 Ožujak, 2022, 10:16:18 »
Konacno rijesio problem i skuzio kako me je serijski impeler zajebavao na podmukao nacin (provrti kad se sve dobro ugrije, a zapazio sam da ne vrti ponekad od samog pocetka, pa se ugrije u par stotina metara). Svi znate koliko se izgubi zivaca kad vas nesto isprci na podmukao nacin, ali sreca pa sam iskulirao.


Moram priznati, kako sam i ovdje fusario. Ulio sam antifriz kojem je istekao rok priie 5 godina! :laughing7: Jebiga, bolje u Dailya nego da zavrsi u prirodi. Treba se ponasat odgovorno.

Nabavio elektricnu vodenu




I samo sam dodao ovaj kratki ravni komad crijeva iz pumpe i ustekao u glavu. A originalno crijevo sam pod lukom ukopcao u drugi kraj pumpe tako da je sve na KLIK.


Natocio plavi antifriz i odzracio. Elektricna vodena je odmah progutala zaostale mjehurice i culo se kako gura vodu pod opterecenjem jer je doslo i to promjene zvuka.


Nakon toga sam istrkao dzek s elektricne vodene, i reko idem ga sto prije zagrijati. Kad ono, serijska vodena radi dobro :toothy12:
I gasiram, gasiram, dok nije krenula temperatura da se dize, 70, 71, i reko neda mi se vise jer sam skuzio da impeler provrti samo odjednom kad se sve ugrije. Malko je pomoglo dotrzanje impelerq, ali uzalud kad proklizuje i dalje jer sam to testirao jos prosli put.

I ukljucim ja elektricnu vodenu, kad temperatura u 100m padne na 56, i nema sanse da predje vise preko 56  :toothy9:


Sad je to to, u leru je i niza  :headbang:






E da, i nema vise onog da mi se remen "rasteze" kao Hubba Bubba od ruke do ruke, to me je ubijalo u pojam dugo vremena.



Ove godine Daily ide opet na tripcinu, i to do Lastova :headbang:
« Zadnja izmjena: 04 Ožujak, 2022, 10:31:13 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1237 : 04 Ožujak, 2022, 10:33:40 »
Evo video kak je izgledalo sve kad mi je zakuho nakon 4km od hladnog starta. Istopila se plasticna lulica vode na spoju s glavom, pa je tu izbio antifriz. Istopio se senzor temperature, pa mi ie to dobro doslo da u cahuru samo umetnem novi. Zanimljivo, kako se teflon plavog injektora nije istopio, ali sam ga preventivno zamjenio. Istopila mi se unutarnja brva glave, karbonizirala se bokte. I karike su ovaj put dobile riseve, pa je kompresija pala na 5 bara. Taman je palio , ali ie vec teze primao gas. Stavio sam nove oem karike i polovne dobre brtve. Kompresija je 6.5bar, a masija pali vozi bas onako zdravo kako treba. Cilindrru nije nista, nesto malo risica, na klipu je isto bilo al sve to mora da vozi...

Ono sto dam rekao da se skoro zapalio, je bila bomba za mog druga. Ali posto je drug presao na Tomosa, mnogo respektiram takvu odluku.


Morao sam ubacit glazbu, jer je promet bio vulgaran.
« Zadnja izmjena: 04 Ožujak, 2022, 10:47:12 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline rs50e9

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 354
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zelja
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1238 : 09 Ožujak, 2022, 12:42:32 »
heheheeh super mi je ovo 10kn za gablec. a svuda si uz minimalna odrzavanja.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ex peugeot elystar, GILERA PUREJET 50>70>50LC +52 000km
« Odgovori #1239 : 14 Ožujak, 2022, 14:16:35 »
Testirani usponi i Sljeme.

Po prvi put imam momentalan odaziv na gas i punu snagu u sred zavoja. A prije sam stalno imao Delay po 10-30m nakon zavoja. Ja sam to pripisivao prekomjernoj tezini za 50 kubika.

Najvisa radna temperatura je bila 65°C, dakle nista. A priie je to stalno bilo na +100.

Jedno je sigurno, majstor uvijek ima najlosije vozilo. Al ajd, ovdje sam bar ispitao sve krajnosti i vise me nista ne moze iznenaditi.










« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2022, 14:18:18 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<