Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ApriliaSR50r Euro4 by fran_hr  (Posjeta: 1593 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fran_hr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r 2018
  • Moja Kaciga: SHIRO
  • MojSetup: Multivar, ljubicasti centralni, plavi lv fedrici
  • MojSpuh: tt
ApriliaSR50r Euro4 by fran_hr
« : 10 Kolovoz, 2021, 11:14:20 »
Evo da i ja ovdje otvorim temu o svojoj sr-ki nakon skoro 3 godine od kako je kod mene. Kupljena je nova tamo kod zapadnog 2018. godine i placena 19500kn. Evo slikice od tada post image online Iskreno tada nisam znao skoro ništa o skuterima ali s vremenom sam stekao dosta znanja jer sam stalno šarafio. Vožena je s blokadama otprilike 2 tis km, tada je skinuta blokada i to sam pisao u temi ovdje http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,110600.msg1324833.html#msg1324833 . Ukratko stavljen je multivar, ljubicasti centralni, leovince tt kratkograni auspuh s kojim sam se namucio da bi ga namontirao jer je dolazio pre blizu kotacu. Ako nekog zanima kako izgleda na srki dugograni i kratkograni tt, evo slike di se jasno vidi: free image hosting website Dizna je stavljena 65, nakon par mjeseci stavljen je i ručni cok i tada je potrosnja pala za pola litre otprililke. Nakon toga od upgradea je na red dosla getriba (jer euro4 modeli imaju kratku getribu) koju sam mjenjao za neke dijelove sa clanom foruma matija84m, nju sam montirao tek krajem prosle godine. Sve sam sam odradio i za sada je sve kako treba s tim da sam ostavio poklopac od org getribe, evo i slike kad sam o radio . Nakon toga skuter je poceo postizati dosta vece brzine ali nisam mjerio s gpsom. Tada sam zablindirao crijevo dodatnog zraka koji ide u karb i isključio solenoid. Skuter je vožen stalno uz redovito tocenje ulja i goriva. Jednom sam iz dosade isao skidati zadnje zmigavce i prilikom vracanja sam pretegnuo i sjebao oba zmigavca... neko vrijeme su bili zakrpani sa vrucim ljepilom ali sam nakon toga nabavio str8 zatamljene i to sad puno bolje izgleda Nakon toga zaželio sam bočnu nogaru i nabavio je od Correctora, baš mi je bilo drago upoznati ga i vidjeti uživo kakvu moć ima purejet :toothy10: . Evo kako sada to izgleda


Evo jedna s vožnje:
Skuter je i dalje samo vožen i vožen i sada već ima 8900km, prije 250km sam napravio servis, kupio sam nove malossi rolice 5.5gr i podmazao ih bardhalovom mašću, filter zraka malossi double layer, novi oem piaggio remen, novu svjecicu, novi centralni feder. To je to ukratko, i da top speed je neki dan izbacio 92kmh po gpsu, ja zadovoljan i ništa ne diram za sada! Sve kritike i pohvale su dobrodošle.

Online aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: ApriliaSR50r Euro4 by fran_hr
« Odgovori #1 : 10 Kolovoz, 2021, 11:46:37 »
top,. napokon neko novi realan s top spedom
0981674245

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: ApriliaSR50r Euro4 by fran_hr
« Odgovori #2 : 10 Kolovoz, 2021, 13:36:34 »
Super je to sve. Bas mi je drago da si ga ufazio i da imas super skuter sada.
Bitno je da si zadovoljan kako ubrzava. A max brzina je ok za covjeka tvojih gabarita. Bitno da si se rijesio one getribe i sada nizbrdo mozes jurit preko 100 :headbang:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ApriliaSR50r Euro4 by fran_hr
« Odgovori #3 : 10 Kolovoz, 2021, 14:40:38 »
Pravi si primjer osobe koja je brzo stasala od pocetnika da bi dan danas imao dobro slozen i zahvalan setup. :icon_thumright:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline fran_hr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r 2018
  • Moja Kaciga: SHIRO
  • MojSetup: Multivar, ljubicasti centralni, plavi lv fedrici
  • MojSpuh: tt
Odg: ApriliaSR50r Euro4 by fran_hr
« Odgovori #4 : 11 Kolovoz, 2021, 10:10:14 »
Hvala vam svima :notworthy: stvarno sam se trudio jer me skuteri sad najvise od svega zanimaju pa da mi ne bude dosadno sam nabavio ditecha koji je vozio na mješavinu :laughing7: Trebat cu nesto dijelova, najvjerovatnije cijeli blok drugi jer mislim da su nastradali lezaji radilice, kompresor je mrtav, daje 0.6 bara :sad1:

Offline fran_hr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r 2018
  • Moja Kaciga: SHIRO
  • MojSetup: Multivar, ljubicasti centralni, plavi lv fedrici
  • MojSpuh: tt
Odg: ApriliaSR50r Euro4 by fran_hr
« Odgovori #5 : 08 Lipanj, 2023, 23:25:50 »
Dosta dugo nije pisano u temi, srka se i dalje vozi…vec je na 13tkm. Vecinom se samo tocilo i vozilo od zadnjeg pisanja, nakon nekog vremena propisala je uljna te je stavljena nova OEM piaggio kupljena od clana dario007, nakon toga za sitnu lovu je uletio gianelli rekord kao nov pa sam ga zamjenio sa leovince tt.

Vec mi je dosadilo tih 50cc, pa je za dobru ponudu uletio prakticki nov yasuni r i dr.evo 70 tako da to nisam mogao propustiti…
Pomalo sam krenuo u slaganje i tako odvojio masinu od rame, skinuo oem cilindar i klip koji su u top stanju, nakon tog mi se pojavio problem…naime dr.evo kao i svi ostali piaggio agregati do 2017 u glavi su koristili obican senzor temperature, euro 4 ima zeleni konektor sa m12 navojem te sam dao glavu tokaru da nareze novi navojkako bi mogao ugraditi originalni senzor, to je odrađeno i placeno 5€..
Stavljen nov polini igličasti, nove dr.evo karike, dihtunzi, polini usisne lamelice. Karburator ostaje 17,5 jer smatram da nema potrebe za vecim na drevu, stavljena dizna 85 za pocetak. Ostavljena je uljna i pojacana dosta. Ulaz u airbox proširen na 20mm, odrezana pregrada u poklopcu airboxa. Evo kako to sada izgleda:
Osjeti se velika razlika i zadovoljan sam kako ide, za sad su 6,2 gr rolice u multivaru sa ljubicastim centralnim, fali mu okretaja ali preostaje fino štelanje prijenosa i karburatora.. :headbang:
Ide i na zadnji!! ;D https://youtube.com/shorts/zRc8Nom5u2A?feature=share