Tehnički kutak > Tehnička pitanja

Pripasivanje polutke ditech/piaggio

(1/20) > >>

dario007:
Malo sam pretrazivao i nisam nasao da je ovo netko pokusavao napraviti prije mene.
Zna se da pia polutka nije full linearna i na jacem setupu okretaji variraju oko 500 okretaja.

Imam dva nacina koji cu napisati pa me zanimaju vasa misljenja...

Ocu pomicni dio ditech polutke staviti na napomicni od piaggia.Sve pase 1/1 osim pinova na polutkama.Kanali pomicne ditecha su uzi kao i rupa na nepomicnoj od ditecha.Mjere pina su 6-4.5mm a kod pia je 6.5-5.5mm.Kako se pinovi nebi smjeli tokariti jer su cementirani ili kaljeni ta opcija otpada a druge pinove da odgovaraju nisam nasao.Trebam pinove 6-5.5mm.
Sad me zanima postoji li neki tokar koji na nepomicnoj polutki moze izbusiti 3 rupe pa da koristim ditech pinove?Trebalo bi i rupu malo bolje pozicionirati jer fali 1mm da bude skroz sklopljena a s druge strane skroz otvorena ima 2mm viska kanala.
Evo slike:



Druga opcija je koristiti komplet ditech polutke.Lim koji prekriva kanale pase od pia,tako da se i dalje koriste piaggio federi.
Sad jedan lager je isti a iglicasti je neki ogroman i nisam nasao lager koji pase dimenzijama za ono sto meni treba,pa bi trebalo napraviti piksu koja se upresa i onda na piksu piaggio lager.
Komplet polutke treba distancirati oko 1.5-2mm(nisam precizno mjerio jer klapa bez jednog lezaja).
Sad kad se distancira zvono preplitko sjeda pa bi i njega trebalo toliko distancirat i otokarit maticu da pase dekl gore.Puno vise posla ali ga je lakse odraditi kod tokara jer uglavnom idu sajbice i piksa.Ovo je malo rizicnija obrada jer je sve knap i trebalo bi se igrati distancama da se sve to dobije po ps-u.

Ovako izgleda provizorno montirano sa sajbicom koju sam doma napravio:




Meni se vise svidja prva opcija i manje je kemije i sve bi bilo savrseno(bar se nadam)
Pa me zanima i vase misljenje?
Moze li se to odraditi ili da idem na rizik pa da samo pinove dam tokariti?

Otvoren sam za sve prijedloge...




Poslano sa mog D5503 koristeći Tapatalk

gumy:
Na mojim polutkama tokareni pinovi prije 3-4 godine i radi sve bez ikakvih problema.

dario007:
Korisna informacija...probat cu onda to,bar za prvu ruku.

Za koju namjenu si ti to tokario?

Zanimljivo 60+ pregleda i jedan odgovor...ipak je zanimljivije citat koje rolice i federe na neki setup staviti.

Corector:
Dao si 2 opcije koje prolaze, radis dalje onako kako ti je lakse. Bolje i jedan konkretan odgovor nego 10 suvisnih.  :dontknow:
Uostalom, malo tko da vozi nesto jace od basea i ima potrebe za takvim finesama.
Svaka cast na experimentiranju, to se cijeni! :icon_thumright:

dario007:
Hvala!

Idem s pinovima prvo,tako imam jedne viska.Bitno mi je da testiram kako se ponasa i jel zadovoljava.Kasnije cu lako ici na drugu kemiju ako ovo ne bude dobro.

Gumy kaze da igra,onda ce i meni valjda igrat!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju