Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aerox spajanje karburatora - kako_  (Posjeta: 2455 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
aerox spajanje karburatora - kako_
« : 21 Listopad, 2017, 18:53:08 »
Pozdrav ekipa
dakle prvi put imam aeroxa i sad ga nakon otprilike mjesec dana poceo zezat karburator, pusta benzin, ili se masina gasi sama od sebe, ili sam daje gas na leru...... vuce malo fals zrak sigurno ali to znam rijesiti no ima jos
e sad skinuo karb dolje, ocistio , vidim vakum pumpica ne valja, ali stavio rucni ventil  i stvar ista ili jos  malo gora
eto ako mi netko moze objasniti kako tocno spojiti karburator, dakle s gornje strane ima dva prikljucka, jedan najveci je valjda od goriva, ima jedan mali mesingani to je valjda od vakum pumpe, zatim sa strane ima 4 prikljucka, jedan od ulja i dva bi trebala bit nekakav preljev a cemu onda slizi 4 ti??? na sto se spaja? ako netko moze  reci gdje ide crijevo goriva a gdje vakum pumpe bio bi jako zahvalan
lp

Offline kmet ljubo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: baustela
  • Moj Skuter: sta god tata kupi
  • MojSetup: pive, alat i ostalo za dvorit zidove
Odg: aerox spajanje karburatora - kako_
« Odgovori #1 : 21 Listopad, 2017, 19:34:31 »
Najveci ti je gorivo, najmanji ti je ulje iz uljne pumpe, pored tog najmanjeg su 2 prikljucka za grijanje i na njih se spajaju dvije cjevcice koje idu iz glave cilindra i stvaraju krug kojim kola antifriz i grije frgu po zimi. To 90% ljudi odma makne i zacepi rupe na cilindru, ako je kod tebe tako onda ostavi. Jedino ako se vozis na temperaturama ispod nule onda si to spoji da ti se klipic ne zaledi :toothy12:
Vakum ti je odma na onom djelu fergazera koji ulazi u prirubnicu.
Vakum pumpa mora bit ispravna, nikakve pipice ne pomazu jer kad napunis tank to je takav pritisak kojeg ona mala iglica  u fergazeru ne moze drzat, pogotovo ako je vec izlizana i zato ti curi benga.
Fals zrak si isto odma sredi jer ako ti zacvika klip imat ces par soma kuna stete.
Nudim uslugu odzracivanja uljnih pumpi

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
Odg: aerox spajanje karburatora - kako_
« Odgovori #2 : 22 Listopad, 2017, 19:34:46 »
hvala, sve spojeno kako si naveo, osim vakumske koja ne radi pa cu zamjenit kad kupim, cijev je zacepljena sarafom pa za sad drzi
Upalio je i jako lijepo je radio jedno pola sata , dobro je vukao i lijepu je brzinu razvijao, ali onda se samo ugasio i vise nece da upali, iskru ima super, svjecica je masna i crna, sto bi znacilo da uzima previse goriva, kako to nastelat , ima dva sarafa , ali oba samo smanjuju ili pojacavaju minimum, sto je mozda uzrok i vakumska, ali sada jos nesto lupa kad se pali preko elektropokretaca, kao da negdje u masini ili u deklu nesto krse ,struze tako nekako
ali upalit nece samo daje znakove kao da bi ali nece
mozda se karb zastopao pa nece
ideja???

Offline kmet ljubo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: baustela
  • Moj Skuter: sta god tata kupi
  • MojSetup: pive, alat i ostalo za dvorit zidove
Odg: aerox spajanje karburatora - kako_
« Odgovori #3 : 22 Listopad, 2017, 20:43:54 »
Najbolje je da prvo rijesis tu vakum pumpu, kosta ti oko stotinjak kuna. Ta dva serfica ti ne sluze za istu stvar, onaj koji je smjesten odma tamo di spajas airbox na frgu ti sluzi za stelanje kolicine zraka na leru i nesto sitno kod otvorenog gasa. On bi trebo ovako okvirno biti na izmedu 1,5 kruga do 2,5 kruga otvorenog. Znaci skroz ga zavrnes i odvrces tolko krugova. Najbolje po masini cujes kak najbolje radi. Ovaj drugi serafic smjesten obicno u sredini frge ti je za fizicko stelanje ler gasa, ako ga zavrces on podize klipic gasa i samim time podize ler gas. Istu funkciju dobivas ako sajlu fizicki nategnes gore na volanu na seraficu kod gasa. Prvo ti nastelaj ta dva serafica da ljepo radi na leru,  pa ces dalje vidjet, jer ako ti je prije skuter radio dobro ne moze se frga sama od sebe rastelat. Crna svjecica ti moze bit jer si ovaj serafic za zrak skroz zatvorio pa ti je zalilo svjecicu i zato nece upalit.
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2017, 20:45:37 kmet ljubo »
Nudim uslugu odzracivanja uljnih pumpi

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: aerox spajanje karburatora - kako_
« Odgovori #4 : 23 Listopad, 2017, 14:25:37 »
Podešavanje rada karburatora i prijenosa

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=17423&share_tid=45072&url=http%3A%2F%2Fforum%2Emojskuter%2Ecom%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D45072&share_type=thttps://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=17423&share_tid=45072&url=http%3A%2F%2Fforum%2Emojskuter%2Ecom%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D45072&share_type=t

Ovu temu pogledaj, jer stelanje frge nije samo tako, pogotovo ako imas kakav fals zrak, ako semerinzi malo pustaju ili prirubnica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
Odg: aerox spajanje karburatora - kako_
« Odgovori #5 : 26 Listopad, 2017, 07:08:09 »
hvala svima na odgovorima, sad cekam vakumsku pa onda cu to nastelat
nasao sam sto to krse i struze, bendix anlasera se raspao pa cu i to zamjenit pa onda dalje
lp