Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Na kurblu pali iz prve, a na anlaser nece  (Posjeta: 2559 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Na kurblu pali iz prve, a na anlaser nece
« : 04 Studeni, 2017, 14:10:34 »
Ovo se cesto voli desavati na pezama koje imaju Tranzistorsko paljenje, to je sivi cdi koji je osjetljiv na pad  napona jer se napaja iz akumulatorčeta, a ne preko visokonaponskog namotaja.

Naravno, nisu postedjeni ni drugi karbos skuteri, iako je to manje ucestalo.

Dakle, skuter pali na kurblu iz prve. Anlaser vrti i vrti, ali nece upaliti jer akumulator nije u top stanju. Tek kad mu pomognem s auto akumulatorom, onda pali bez problema.
Testni primjerak je TŽB r50x skuter.








Zanimljivo je kako injection skuteri nemaju problema s ovakvim glupostima, on nece upaliti ako stvarno nemas srece pa se desi kratki spoj u akumulatoru i on iznenada crkne, ili kad iscijedis akumulator do kraja (a to si sam kriv jer vozis poluprazan duze vrijeme). Ali vlasnik bi trebao poznavati stanje akumulatora i prepoznati kad mu kapacitet padne na rezervu.





Al ne bi peza bila peza da mi se nije desilo sljedece. Jet Force, sve super, ide predobro jer je sve poslozeno kak spada, stavio novi akumulator kao secer na kraju. Pali na zub 100 puta za redom kako na anlaser, tako na gumb. Provjeren skuter pod konac i istestiran. Dodje kupac, a on anlasuje turbo brzo i nema tog boga da upali. A na kurblu upali iz prve. Kad me je kupac poslao u picku materinu, onda sam ja extremno zamrzio pezu, zelio sam ga premazati govnima. Ali cim je kupac otisao, sve je bilo po starom. Jer to je peza, izjebati ce te kad tad i to extremno.
Dno ljestvice najomraznenijih skutera zauzima morini ditech koncept, zatim dijele mjesto peza i kinesceti. Ako peza potraje mjesec dana bez greske,onda ce biti treca od zacelja prema vrhu. :laughing7:
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2017, 14:22:38 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Na kurblu pali iz prve, a na anlaser nece
« Odgovori #1 : 04 Studeni, 2017, 21:08:08 »
Nemoj mi kinesčeta dobri su to skuteri, ja nemam problema sa njima.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"