Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Održavanje i servis novokupljenog skuca  (Posjeta: 899 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline First rider

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
Održavanje i servis novokupljenog skuca
« : 31 Svibanj, 2018, 10:25:08 »
Sad kad se već raspitujem koju pilu uzeti, opremu, red bi bilo pitati i za održavanje i servis. Ukratko, potražujem si skuter 125 kubika s kojim bi se koristio kao sa sekundarnim vozilom, osobito sada po ljeti jer mi je posao takav da često moram ići na malo zabačenije lokacije ili usred grada, pa je parking nekada izazov. Relacije na kojima ga mislim voziti nisu nešto ekstra duge, no nisu baš ni gradske isključivo. Prosjek udaljenosti recimo 20 do 30 km u jednom smjeru, možda bi se ponekad u slobodne dane htio i provozati do mora...to imam nekih 100 km starom cestom...

S obzirom da namjeravam uzeti novi skuter...nisam zicer koliko je garancija, ali sumnjam da je duža neka od 2, max 3 godine... zanima me da li da se strogo držim knjižice i servisnog intervala, isključivo propisanog ulja i dijelova u knjižici ili da potražim neku bolju/ekonomičniju soluciju...

Uspoređujem to na neki način s održavanjem auta na kojem bez obzira bilo riječ o malom servisu na 15 ili 20 ili 30 tisuća km, ja uredno svakih 10 000 ili jednom godišnje mjenjam sve filtere i ulje... ulje iskreno ne točim koje je proizvođač propisao jer mi je litra 55 kn, a filtere uzimam najjeftinije jer ih relativno često mjenjam... za distribuciju i tako neke stvari, kočnice uzimam kvalitetnije dijelove jer ipak o njima više ovisim... na gumama nikako ne štedim...

Eto ukratko, što preporučate...isključivo ovlašteni servis i po knjižici ili preventivno nešto i prije, možda po mogućnosti DIY jer imam nekoga tehničkog predznanja, radio sam u autoindustriji jedno vrijeme

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Održavanje i servis novokupljenog skuca
« Odgovori #1 : 31 Svibanj, 2018, 10:57:12 »
Nek se nitko ne nađe uvrijeđen ili prozvan jer ih ima tu koji rade u ovlaštenima(ne odnosi se na njih),al općenito je stanje katastrofa,ne bi ostavio ni skuter ni motor u nikakvom servisu jer sve izgrobare i sjebu,božesačuvaj,imam jako loša iskustva iz prošlosti,a i poznam hrpu ljudi sa istim iskustvima

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Održavanje i servis novokupljenog skuca
« Odgovori #2 : 31 Svibanj, 2018, 11:04:13 »
Ako ćeš već sve po propisima i ako namjeravaš kupiti nov novcat skuter, onda se drži manuala, servisnih intervala i svega ostaloga dok ti traje garancija. Kad istekne garancija onda možeš na svoju ruku.

Bar bi ja tako da kupujem nov novcat skuter il da kupujem nov novcat auto :dontknow:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!