Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia sportcity 2T 70ccm AC-smjesa negdje kapa i curka  (Posjeta: 939 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Aprilia sportcity 2T 70ccm AC-smjesa negdje kapa i curka
« : 05 Listopad, 2017, 17:56:59 »
znaci prije par tjedana uocio sam kapljice smjese(ne velike) na podu ispod skutera, pa je onda prestalo kapati tako da nisam nista proveravao, sad sam isao mjenjati svjecicu i vidim da je sve okolo zaspricano sa smjesom, svjecica je bila okupana u smjesi, komplet plastike zaspricane cak i karb malo , skinem filter on je isto kod usisnog dijela masan nije tak puno ali je, cak je kabel od rucnog coka masan....skuzio sam dok sam mijenjao svjecicu da lulica bas ne sjeda vise kak spada , sjedne ali malim pokretom vec lagano iskace

e sad prije neg pocmem rastavljati i kopati dal neko ima mozda ideju kaj bi to bilo i gdje to pusta

skuter vozi normalno , u vožnji ne daje nikakve znakove problema, osim da se možda potrosnja povecala, ali ne drasticno da bi trebao reagirati na to, skuter pali prakticki isto normalno kak i prije
nedavno sam stavljao nove dihtunge na karb i ocistio ga cijeloga fino detaljno, sve sam pritegnuo kak spada( to bi mogao jos jednom recimo provjeriti)
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aprilia sportcity 2T 70ccm AC-smjesa negdje kapa i curka
« Odgovori #1 : 05 Listopad, 2017, 21:14:26 »
vidi da ti tokom rada ne baca iz fergazera na uberlauf gorivo zbog zastekalog plovka
ili da ti ne slini na crijevima koja idu u fergazer


isto tako vidi da nije dihtung na svjecici (press prsten) los ili ostecen pa da baca kompresiju i smjesu kroz nju van

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Aprilia sportcity 2T 70ccm AC-smjesa negdje kapa i curka
« Odgovori #2 : 06 Listopad, 2017, 11:26:33 »
da nije bas bila dole čašića od karba najbolje zategnuta i ler gas je bio jako visoko postelan, odvrnut tj. zavrnut skoro do kraja, cijevi su sve ok nigdje ne pustaju ( a i nove su) recimo da je to bio problem sto se tice karba i zasto je bio sav od smjese zasprican,

e sad i dalje me muci zašprican blok naprijed i plastike oko bloka i svjećice....to jos moram provjeriti oko svjećice....kad sarafim svjećicu( novu sam stavio ima mozda 200km,  osjecam da bas ne ide glatko kak bi trebalo, jel moguce da svjećicu zategnem do kraja koliko trenutno ide, a da ubiti nije zategnuta do kraja? to bi trebao provjeriti i kad je vruce sve, pa mozda bude lufta jos za zategnuti
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aprilia sportcity 2T 70ccm AC-smjesa negdje kapa i curka
« Odgovori #3 : 06 Listopad, 2017, 19:19:17 »
novu svjecicu zatezes tako da
ju s rukom usrafis do udara i onda kljucem za 1/4 kruga dotegnes da se spresa dihtung
koristenu zategnes za 1/16 kruga od udara

svjetli si s baterijom i vidi di je motor jako masan ili di je jako cist tamo ti i zapisava

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Aprilia sportcity 2T 70ccm AC-smjesa negdje kapa i curka
« Odgovori #4 : 21 Studeni, 2017, 16:56:56 »
da zakljucim temu: na kraju je bila vakum pumpa u pitanju, kad sam manuo crijevo to je teklo kao dunav
 sta da kazem takva zbrka se desava kad ne provjerite prvo najosnovnije stvari i razmisljate odma o većim komplikacijama...ali jednostavno sam to zanemrio kako sam vec jednom mijenjao vakum, ali sam glup sta mi jednostavni pokazatelji nisu na to uputili...kapljice ispod skutera dok je parkiran i stoji po dan-dva, mokar filter, kakve pogreške i greške :angry7: :binkybaby:.....ali ajde pošto nisam ni M od mehaničara mogu si oprostiti
 eto zamijenio sam vakum i sve 5
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia sportcity 2T 70ccm AC-smjesa negdje kapa i curka
« Odgovori #5 : 21 Studeni, 2017, 17:11:21 »
Na mom Sportcity-u se desio problem s vakum ventilom i to na nacin da nije htio propustiti gorivo. Upalio ga, i dok sam stavio kacigu, spustio s nogare, samo se ugusio.

Pokusao sam ustima kroz crijevo stvoriti vakum, i nista. Slepao ga 15km...

Kad sam dosao doma, nadrukao sam kompresor na 10 bara, i htio samda raskine taj kineski ventil. Medjutim nekim cudom je proradio.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<