Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Voznja 50cc u traci?sredina,uz rub ili letjeti poput helikoptera iznad trake?  (Posjeta: 4819 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Skyrim

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Dragonborn je stigao...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Vidim da svako drugacije tumaci pa mislim da je vrijeme da ponovimo malo gradivo ili da naucimo nesto.
Naime zakon je jasan pa me jos vise cudi neznanje vecine vozaca automobila,taxija, motora,skutera tj svih sudionika u prometu.
Pocnimo od najvaznijeg , 50cc brzina je do 45 km/h i amen (po zakonu) ,stoga sve ostalo je krsenje zakona a ostalo je nebitno.
Takav je zakon.
Znaci max 45 km/h.Sada kada smo to savladali mozemo dalje....
Zakon ne poznaje skutere samo mopede.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
38) »moped« je motorno vozilo s dva ili tri kotača čiji radni obujam benzinskog motora nije veći od 50 cm3 ili čija trajna snaga u slučaju elektromotora ne prelazi 4kW i koje na ravnoj cesti ne može razviti brzinu veću od 45 km/h,


 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Članak 46.
(1) Vozač motornog vozila za kretanje u prometu mora koristiti isključivo kolnik, kretati se sredinom obilježene prometne trake, odnosno trakom namijenjenom za promet one kategorije vozila kojoj vozilo pripada, osim u slučaju opasnosti za život, zdravlje i imovinu.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, u prometu na kolniku koji ima samo po jednu prometnu traku namijenjenu za promet vozila u jednom smjeru, vozač mopeda je dužan voziti što bliže desnom rubu kolnika.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač motornog vozila koji se kreće vozilom po cesti suprotno odredbama ovoga članka.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19. PROMET BICIKALA, MOPEDA I MOTOCIKALA

Članak 112.
(1) Vozači bicikla dužni su se kretati biciklističkom stazom ili biciklističkom trakom, a ako one ne postoje, što bliže desnom rubu kolnika.
(2) Ako se dva ili više vozača bicikala, mopeda ili motocikala kreću u skupini, dužni su kretati se jedan iza drugoga.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mopedi se voze po SREDINI obilježene prometne trake i to sa svojih 45km/h  OSIM ako u prometu na kolniku koji ima samo po jednu prometnu traku namijenjenu za promet vozila u jednom smjeru, vozač mopeda je dužan voziti što bliže desnom rubu kolnika ALI  posto nije definirano kolko je to blize(npr pol metra od ruba ili 1,5 metar od ruba) nego pise sto blize znaci to je individualna prosudba svakog vozaca mopeda i naravno procjena  u slučaju opasnosti za život, zdravlje i imovinu.

PREPORUKA  MUP-a

Prva je zajednička konferencija za novinare i prezentacija s predstavnicima MUP-a, održana u Ravnateljstvu policije u Zagrebu. U sklopu konferencije pokazana je i sva obavezna, ali i preporučena zaštitna oprema koju bi motoristi trebali nositi.

    Na što bi trebali paziti motociklisti/skuteraši:

    – predviđati poteze vozača automobila, a posebno im može biti sumnjiva nesigurnost vozača u situacijama kada se na takvom mjestu nalaze parkirališta ili kad ponašanje odstupa od uobičajenog za taj odjeljak ceste/ulice
    – pripaziti na brzinu kretanja motocikla/skutera kojom bi se u opasnost mogli dovesti drugi sudionici u prometu
    – obavezno nositi pravilno vezanu kacigu na glavi – preporučljivo je imati kacigu koja zadovoljava ECE normu R 22.05
    – obavezno upaljena svjetla na dvokotaču
    – imati opremu (jakna, rukavice, obuća na vezanje) koja može spriječiti teže ozljede pri banalnim nezgodama (pad pri manjoj brzini, kolizija s vozilom pri manjoj brzini, itd.)
    – izbjeći sindrom ‘bijelog kombija’ (kombi je najpogibeljniji za motoriste: pod kamion se mogu baciti i podvući, a auto preskočiti ili preletjeti)
    – ne „zavlačiti“ se na branik automobilu
    – voziti sredinom prometnog traka – to ostavlja mjesta za reakciju u slučaju izlaska iz ceste/ulice bez prednosti prolaza

http://www.primostenplus.com/savjeti-za-motoriste-kako-izbjeci-pogibelj-na-cesti/


I na kraju najvaznije od svega je sigurnost svakog sudionika u prometu , makar on isao 45km/h po zakonu.





Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Naime zakon je jasan pa me jos vise cudi neznanje vecine vozaca
U kojoj državi ti živiš?
Mene još jedino čudi čuđenje ljudi na bilo kaj u ovoj banana republici

A kaj se tiče vožnje bilo di u svojoj traci,na ovom forumu se ne zamaramo s time pošto nas 99% vozi odblokirano + nabuđeno i s malom tablicom nas je većina po gradu brža od normalnog prometa

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Ja bi u svemu tome volio da smo nas 20ak sa meeta s malom tablicom vozili kroz cijeli grad sredinom trake 45km/h,naravno okupirajuci sve tri trake na recimo slavonskoj :D

Ja ovo uz desni rub po otvorenoj cesti prakticiram oko sredine,manje je rupa i reakcija u slucaju necega je puno jednostavnija a zakon je tu da ga se krsi a mi s malim tablicama to izgleda najvise i prakticiramo.
Po gradu u vecini slucaja se bas ne volim gurat medju aute jer me ko vozaca auta to strasno zivcira...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ovo nisam dugo cuo, a bome niti vidio, kako se netko ne provlaci kroz kolonu vozila (osim gabaritnih dvotockasa koji jednostavno povremeno zaglave)  :laughing7:

Jedno vrijeme se nisam provlacio izmedju kolona jer sam vozio Apriliu Rally, uglavnom po tramvajskoj pruzi. :toothy10: Simpatican je taj rally za zajebanciju, ide uz nasip samo tako, rizoli gore dole, kroz grmlje i zbunje, na prednji samo tako kod paljenja crvenog svjetla dok mi se nije otvorila centralna nogara pa sam otkinuo komad bloka prilikom extremne nabijacne zadnjeg kraja od pod  :headbang:
« Zadnja izmjena: 25 Rujan, 2017, 15:05:30 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Skyrim

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Dragonborn je stigao...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
S ovim postom sam mislio na voznju mopeda  , filtering je drustveno prihvaceno u svim normalnim ,modernim drzavama te se ne kaznjava jer shvacaju nacelo toga i prednosti.
Mogu reci i da je nasa policija stvarno fer glede filteringa bar u Zagrebu, pogotovo policijski motoristi su izuzetno korektni i fer bili prema meni , bar do sada :).
Sto se mene tice osobno, same pohvale imam za zg policiju.


Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Boli me briga šta zakon govori, vozim sredinom trake makar išao 30km/h :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Ja se na svaki semafor provucem, ko propuh preletim uz aute :D :D
Pa najveca prednost skutera u gradu je da se  provlacis uz aute i ostala smetala.
I da, vozim se po sredini trake i izbjegavam proklete sahteve.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Ja se na svaki semafor provucem, ko propuh preletim uz aute :D :D
Pa najveca prednost skutera u gradu je da se  provlacis uz aute i ostala smetala.
I da, vozim se po sredini trake i izbjegavam proklete sahteve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
i onda dodes u sibenik i vozis livo desno da nebi naletija na saht.
nas zakon je losa kopija zakona u sredenin drzavama....
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Vozin po sredini trake jer mi se sere od kretena koji me ide prestic ne izlazeci iz trake...a na semaforu se proguram prvi i obozavam trollat kretene koji se u traci za lijevo/desno pokusavaju ugurat u traku za ravno ili obrnuto
Rock out till your life is at an end

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Ne idem prvi na semafor, stanem uvik iza nekog auta, jer kad stanem prvi često me povuče pa prođem kroz crveno ;D
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Ne idem prvi na semafor, stanem uvik iza nekog auta, jer kad stanem prvi često me povuče pa prođem kroz crveno ;D

Ja ne stanem prvi jedino ako je taj auto toliko naprijed da ne vidim semafor zbog premalog kuta.


btw, treba pazit i na kamione - vozac u njima sjedi visoko, i ak mu se proguras i stanes ispred njega jako blizu, sansa je da te nece vidjet, pa ako zakasnis krenut cim se zeleno upali, riskiras da te pregazi. To sam vidio nazalost prije par godina u Vukovarskoj (ZG) i prizor nije bio lijep
« Zadnja izmjena: 26 Rujan, 2017, 15:05:16 3alfa3 »