Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 4t Eni ulje?  (Posjeta: 6972 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #20 : 04 Rujan, 2017, 11:25:56 »
stvar je da vlasnici imaju iste odnose prema pedesetkama,bilo 2t ili 4t..vecina ih kupi i dere dok se ne pocnu raspadat..kakvi servisi,samo da je sto jeftinije ulje i manje troskova,a da se skuter ne kvari naravno..
ima njih kaj po 4 hiljade km nisu zamjenili ulje u batinama koje su stare vec i 10 godina..za takvog je dobro obda bilo kakvo frisko ulje nego ovo koje je sad unutra..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #21 : 04 Rujan, 2017, 12:34:26 »
Nek ti Zvonkec potvrdi s ovim za batinu,kod njega sam to vidio,a ni jedan mu se nije rasuo zbog ulja

I ne treba sad ić u krajnost,ja govorim o tome da ak na deklu imaš eni naljepnicu možeš uredno natočit repsol koji je vj. i bolje ulje,eni je u kompi s piaggiom i zato preporučuju to ulje,a netko zbog toga sprema paru u džep,prije je bila selenia,sutra će bit neko treće...


s time se i ja slažem, kvalitetno ulje renomiranog proizvođača namjenjeno za skuter je jednako dobro za zamjenu "originalnog" ulja...
kočnice te samo usporavaju....

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #22 : 04 Rujan, 2017, 13:46:41 »
Dobro de, meni nije bitno jel eni ili koje ulje, iskreno i nemam neko misljenje o tom brandu, ali to ulje bi trebalo zadovoljavat : SAE 5W-40, API SL, ACEA A3, JASO MA , Synthetic oil 

E sad, meni je lakse onda trazit Eni, nego svaku kanticu ic pogledat i citat, jer vecina ducana ne napise te oznake, pisu samo gradaciju...

Osobno bi najradije stavio Mobil ili Castrol...al nisam naso da imaju te norme

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #23 : 04 Rujan, 2017, 13:58:39 »
Dobro de, meni nije bitno jel eni ili koje ulje, iskreno i nemam neko misljenje o tom brandu, ali to ulje bi trebalo zadovoljavat : SAE 5W-40, API SL, ACEA A3, JASO MA , Synthetic oil 

E sad, meni je lakse onda trazit Eni, nego svaku kanticu ic pogledat i citat, jer vecina ducana ne napise te oznake, pisu samo gradaciju...

Osobno bi najradije stavio Mobil ili Castrol...al nisam naso da imaju te norme


Zanima te SAE i API. To na svakoj kantici pise. SAE postuj, a API mora bit minimalno SL, ali i svako slovo u abecedi koje je iza slova L ce biti dobro, dapace, svako naredno slovo znaci vecu kvalitetu
JASO oznaka je za mokri kuplung



Inace, ne slazem se da je motorno ulje za aute istih oznaka jednako dobro kao i takvo ulje za motore. Razlika ima dosta, a jedna od njih je i da ulje za motore mora bit kvalitetnije, jer okretaji su bitno veci nego kod automobila. Nevezano uz mokre kuplunge, govorim iskljucivo o podmazivanju i sto ulje mora "istrpit". To je i jedan od razloga zasto u autima ulje moze napravit puno km, a na motorima bitno manje - jednostavno ga mashina "razbije"

Tako da, bez obzira sto neki skuter ili motor nema mokri kuplung koji trazi JASO specifikaciju, ipak bi u njih tocio ulje namijenjeno motociklima, a ne ono za aute.
« Zadnja izmjena: 04 Rujan, 2017, 14:00:50 3alfa3 »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #24 : 18 Rujan, 2017, 15:40:28 »
Ko jos drzi motorex osim auto krese?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #25 : 18 Rujan, 2017, 17:17:37 »
Ko jos drzi motorex osim auto krese?

Drze neki, ali je u pravilu ista cijena ili skuplje.


U Auto Kresi nemaju ili ti je preskupo?
Jeftinije nebus naso, osim ak ti neki frend nema deal sa opakim popustom (znali su nudit 30+% rabata nekima, znam iz prve ruke jer sam tako nabavljao). A sad imaju 20% off ako imas instaliranu njihovu aplikaciju na mobu.
Btw, masovno se zatvaraju poslovnice, izgleda da nece jos dugo, ili ce se svest na 2-3 ducana u HR

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #26 : 18 Rujan, 2017, 17:30:34 »
Ma kreso nema nis osim motula za 120kn :/
Zapravo niko nema nis drugo... zval sam tokica, kao imaju seleniju, odem u ducan, veli nemaju -.-  Na kraju mi nude neki shell za 60kn  i petronas... Ciak ima motul, ikreso ima motul... Mondo ima Castrol za 100kn...
Nemam pojma sad, dal uzet motul ili castrol ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #27 : 18 Rujan, 2017, 17:32:44 »
Ja kupio 10 litara nedavno 10W40 Motorex Top Speed u Kresi  + 3 filtera Hiflo (ZG). Miran za sad  ;D

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #28 : 18 Rujan, 2017, 17:36:21 »
jbg meni treba 5 40 :P
znaci nazivam vec tjedan dana , nigdi ulje nac  :icon_biggrin:
Naso sam silkolene pro 4 plus ali u krizevcima xD

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #29 : 18 Rujan, 2017, 17:43:55 »
Pa nemrem vjerovat da nema moto ulja 5w40 u Zagorju ili ZG. Daj googlaj malo, pa zovi da provjeris jel imaju.
Ak se ne varam, 5W su najcesce (mozda iskljucivo) sintetska ulja, a to znaci i visu cijenu.

Ovisno koliko km radis po sezoni, kupi za 2-3 izmjene, da ne moras poslije opet trazit. Ulje moze stajat godinama u garazi, to nije problem.
« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2017, 17:46:12 3alfa3 »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #30 : 18 Rujan, 2017, 17:49:35 »
Velim ti zvao sam sve kaj sam prek neta naso... ostalo mi samo motul ili castrol... naravno pricam o skuter uljima, ne auto program, toga ima ko dreqa...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #31 : 18 Rujan, 2017, 18:04:05 »
Velim ti zvao sam sve kaj sam prek neta naso... ostalo mi samo motul ili castrol... naravno pricam o skuter uljima, ne auto program, toga ima ko dreqa...

Auto program ni ja nebi gledaoo (sto god neko mislio o tome, ja imam svoje razloge).
Ali moto program bi gledao na tvom mjestu, ne samo skuter

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #32 : 18 Rujan, 2017, 18:06:15 »
Ne znam, sutra jos zovem fuchs u samobor, da vidim jel ima kaj.. pa budem odlucil

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #33 : 18 Rujan, 2017, 18:10:05 »
Top moto na Zagrebackoj ti drzi motul,seleniu,repsol,,pa si pogledaj na njihovoj stranici sta ti pase...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #34 : 18 Rujan, 2017, 18:15:18 »
Fala, budem i njih nazvao sutra onda

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #35 : 18 Rujan, 2017, 21:07:14 »
Ja nisam vidio da netko komplicira s uljem na 4t skuteru više od tebe,mjesec dana kupuješ dve litre ulja  :toothy12:

Sad bez zajebancije znam podosta ljudi s firtaktima od 125-500ccm većinom su to baš piaggio agregati,nitko ne čita deklaracije na tim flašama i većinom su to motul,repsol,motorex,silkolene namjenska ulja za skutere i nikad problema,daj odi u prvi dućan i kupi kaj ti je od toga pod ruku,bezveze patiš samog sebe

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #36 : 18 Rujan, 2017, 22:04:54 »
sad velim da nema nis za skuter osim motula za koji mi nije svejedno dat 120 kn, kad su ova ulja bila cca 80kn... , jos mi ostalo pitat top moto i fuchs...I na kraju budem moral u zg po ulje, a kisa nikak da prestane :/

trazil sam seleniu, eni i motorex i nema nigdi...

I da naso sam i silkolene, ali u krizevcima...


ps, ovaj castrol u  piaggiu, je sad api sj, a ranije je bilo sl, kaj su presli na nizi standard? :D

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #37 : 18 Rujan, 2017, 22:08:16 »
Pleša skuterdijelovi ima čini mi se povoljan 5w40 repsol(ja ga točio par ljudi u pijađa) al daj ga pitaj ne znam kakvo je sad stanje,ima ga i skutermoto samo su nabili maržu

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #38 : 18 Rujan, 2017, 22:14:22 »
ok, tnx, sutra zovem onda sve, pa bum videl... bokte, ko da niko vise ne vozi skutere, 2 ulja u cjeloj hr :/
Se isplati mozda u Sloveniju? Nije mi daleko, samo ne znam nijedan ducan...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: 4t Eni ulje?
« Odgovori #39 : 18 Rujan, 2017, 22:31:29 »
Jbt sad sam se sjetio da sam u moto mondu prije mj. i pol dana kupovao 5w40 eni,bio je dosta skup al tak ga nisam ja plačao odnosno uzimao za sebe,oni su ovlašteni moraju ga imat