Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 180cc by Toni46  (Posjeta: 107964 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #200 : 02 Prosinac, 2017, 10:21:37 »
Ja sam nekidan malo procistia kiler crijeva itd,izlija sam antifriz i onda vodom iz crijeva samo pusta vodu na cep da ide na donje crijevo,i iza par puta nalia samo destiliranu vodu pa pokupi taloga i kamenca,dobro ga ugrija,pa ohladia pa ponovo 2 puta,mogu rec da je izbacilo sporke vode jos dosta dok nije nakon 3 puta tako destilirana-grijanje pocela tec potpuno cista voda,onda ulija pola antifriz pola destilirana i mogu rec da se sporije grije nakon toga,pala mi je temperatura za crticu iako je ista temperatura bila vani!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #201 : 02 Prosinac, 2017, 10:44:23 »
ja bas i nebi skidal navoj na manji,nebu to dugog vijeka i zdrava radilica zbog navoja zavrsi u smecu..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #202 : 02 Prosinac, 2017, 10:59:13 »
Da tu se slažemo,ak baš nije grdo stradao ja bi tu samo prošao nareznicom da se izravna koliko se da,novu maticu i provjerena fora je namazat navoj ne loctiteom nego baš diht masom onom za blokove i zabit pištoljem,jednom sam tak skarabuđio načetu radilicu i držalo je godinama,samo svaki put kad se skida vario ponovo namazat navoj,staru diht masu ne treba ni skidat unutar navoja nego samo ono kaj viri prema van

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #203 : 02 Prosinac, 2017, 11:35:51 »
to se jedino napravi kak se spada da se nosi navarit materijala,potokari i nareze novi navoj..to je procedura al je opet jeftinije nego nova radilica i napravi se posel kak treba..
ne kuzim kak se sj#bo navoj,sam od sebe se nije.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #204 : 02 Prosinac, 2017, 11:49:59 »
Svi znamo kako se navoj sjebe , ne treba od toga raditi polemiku. Ovo sa diht masom je dobra ideja ali bolji je loctite. Kolko cesto se skida ta matica... Svakih 10000km
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #205 : 02 Prosinac, 2017, 11:55:10 »
Diht masa za zaljepit maticu maticu na sjebanom navoju na radilici na 180 turpiji jer je na 50ccm drzao godinama...uzmimo trenutak da procesuiramo gomilu sranja napisani u predhodnim postovima. Daj Firke kupi taj skuter i kupi novu radilicu, znamo da imas keš. Navoj na radilici je jedino sta trebas pazit na radilici jbt
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #206 : 02 Prosinac, 2017, 12:06:54 »
Čok odlepio si  :toothy12:
Krivo si me shvatio,ne drži diht masa spojebani navoj kojeg nema nego je tu samo da je,i to u slučaju da je većina navoja kad se prođe nareznicom još na radilici,jer je bolje s njom nego bez nje,bolja je i od loctitea,isprobao sam i znam kaj govorim,nebitno koliko je kubika,bitno da ima dosta zdravog navoja,a ak je većina abrajzana i matica se vrti u krug onda ide ova Štefova metoda

Mada ni meni nije jasno kak je to stradalo,jer mi se matica dok nisam nabavio pištolj otpustila jedno 8X,čak sam jednom vozio 15km sa odšarafljenom maticom da se na dva zareza držala u vožnji jer je remen sve držao napetim i opet mi je navoj čitav
« Zadnja izmjena: 02 Prosinac, 2017, 12:11:25 Tomi_ZG »

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #207 : 02 Prosinac, 2017, 12:15:09 »
Ma nejde ni stefova metoda, varenje navoja i narezivanje se cini kao dobar nacin povratka navoja ali var je mekan i nebi se slozio da je dobro rijesenje pogotovo sto varenje moze upigat radilicu od topline lol. Rade bi odrezao navoj i zabusio rupu u radilici i stegnuo sarafom M8, M10 il kako vec...samo zato sto si probo i sto je drzilo ne znaci da je nacin za preporucit. Mislim ja jedem g#vn# tu sad isto jer samo ubacim tu i tamo komentar i ne pratim previse, ali kad procitas ovako nesto i na koji nacin ljudi rijesavaju probleme sa svojim skuterima, dode mi da odlepim i pisem postove ko corector preko cele strane. Krhko je znanje
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #208 : 02 Prosinac, 2017, 12:24:17 »
E pa treba se snać,Balki ima pametnu izreku po tom pitanju  ;D
Ja nikog ne tjeram da tak radi,al jbg ak čovjek ne želi otvarat po pola nek proba ak hoće,ak neće ne mora,ova tvoja fora s bušenjem je isto dobra ak ima mesa,tak čini mi se ima tmax serijski

Tak su se meni spojebali zubi na radilici kod kalote da se sve vrti u krug i to 4500km nakon ugradnje nove radilice,lagera,vodene...,uz to zubi di sjedi bolcna su se sprešali da bolcna pleše 1mm po radilici kad je nasadiš,a znaš da mora bit na knap,većina bi valjda opet sve otvarala,ja sam samo zavario zupčanik uljne na kalotu,sve pribio pištoljem i vozim tak već 37 000km dan danas tu radilicu nakon tog "fuša"
« Zadnja izmjena: 02 Prosinac, 2017, 12:26:06 Tomi_ZG »

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #209 : 02 Prosinac, 2017, 12:29:54 »
Sve 5, al meni je to smijesno. Kolko skutera nemaju uopce zube na radilici ni na kaloti pa voze...kuzis. moze drzat i jos 100 000km kad je zavareno nece nigdje. Mos se ti snac da, al znas sta te ceka drugi puta ili ako prodajes znas da si uvalio u g#vn# nekog. Ne osudujem, just sayin. Ovo za zbe nisam siguran o cem pricas da su se spresali, mislis od lufta kao da je plesalo po radilici? Pia ima samo malo spresane zube uzduz radilice
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #210 : 02 Prosinac, 2017, 12:31:40 »
ide jer je isprobana..ne vari se sa elektro aparatom i elektrodama nego na tig i slicno..
radjeno je i na ozbiljnijim radilicama i motorima,ko i na ovima od skutercica..
je cole,bas ima mesa za ubusit rupu i navoj za m10 saraf,mozda ni m8.. uh kako bi to drzalo  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #211 : 02 Prosinac, 2017, 12:33:45 »
Hahhaa odrezao navoj i probusio radilicu. Dobra ideja ali nije da radilice ne pucaju same po sebi , a di jos kad ju probusis.  :frajer:
Jeli nekome pala ideja zbusit ju prek na prek , gurnut seraf sa strane variomata skroz do magneta i sa kontra maticom stegnut  :icon_thumright:

Ok dosta zajebancije , mislim da se svi slazemo da je radilica za smece bez navoja. Ako ima nesto navoja zdravoga onda uzeti  loctite i tako maticu "stegnuti" kolko se da. Osobno kiristim loctite jer pezine matice su ko od putra. Ajde ako nista drugo nemogu sjebat radilicu jer uvijek matica ode nakon 5 odserafljivanja i zaserafljivanja.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #212 : 02 Prosinac, 2017, 12:38:26 »
Bata Saug

Gle ja nikad laiku ne bi agresivno nametao svoje "fuš" stavove,jer znam da većina neće izvest taj fuš "kvalitetno",samo velim ak se nekom da zajebavat,pa nek probava,ja sam strojar po struci pa volim takve hemije koje budu uspješne na kraju,nekome kome je pothvat zamijenit svječicu neće se upuštat u to niti bi preporučio

Za zube: kod sklapanja staviš kalotu s variomatom na radilicu,pa bolcnu,e bolcna mora bit nabita na radilici ajmo reć gore-dole kad je mrdaš,kod mene se taj dio poglodao kad je vrtilo kalotu jer je vrtilo i bolcnu po radilici,pa sad između bolcne i radilice možeš gurnut čačkalicu  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 02 Prosinac, 2017, 12:49:04 Tomi_ZG »

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #213 : 02 Prosinac, 2017, 12:55:15 »
ide jer je isprobana..ne vari se sa elektro aparatom i elektrodama nego na tig i slicno..
radjeno je i na ozbiljnijim radilicama i motorima,ko i na ovima od skutercica..
je cole,bas ima mesa za ubusit rupu i navoj za m10 saraf,mozda ni m8.. uh kako bi to drzalo  :icon_thumright:
Ne, ne BI drzalo, nego drzi. Kolko je navoj na radilici na piaggiu 50 a kolki na 180? Zasto nebi bilo mesa za urezat isti? Onolko kolko je navoj dugacak na radilici toliko moze uc u radilicu bez problema da je ne oslabi, jedino suhom moze past na pamet da ju probusi prek na prek, al dobro on je mlad jos. Radilica je radilica, ne znam koja je ozbiljnija a koja nije, stef, i u cicu ima specijalno zavarivanje i mi smo upoznati sa tig mig magom, :icon_thumright: povuci turpijom var pa vidi jel skida materijal a povuci radilicu pa vidi razliku.
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #214 : 02 Prosinac, 2017, 13:36:59 »
povuci turpijom po navoju tog sarafa koi mislis usarafit u krak pa vidi dal skida  :icon_biggrin:
a kad smo kod turpijanja navoja na radilici,bez problema sam sa malin kineskim turpijicama turpijal navoj kad su ga cekicem rastukli dok su vadili radilicu van,da mogu proc nareznicom.
drugi slucaj bev 125,navoj zrajsan skroz..skinuli vodenu pumpu,kolega na poslu je sa aku busilicom vrtil radilici a ja sa druge strane skidal meso s navoja da se nareze m10 navoj (da,fus tezi ali vlasnik nije htel nist kaj kosta para da se napravi to kak se spada)..i poturpijal se navoj bez problema..
da je navoj tak tvrd kak pricas,nebi se nikad sj#bo,nego bi maticu poj#bo ;)
« Zadnja izmjena: 02 Prosinac, 2017, 13:49:55 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #215 : 02 Prosinac, 2017, 13:46:02 »
Kako se navoj sjebe?
Dodje ti tgb 303r pred oci. Nema struje, crko namotaj. Ides odvrnuti maticu od radilice s pistoljem i izuje se navoj radilice. A kod peugeota mi se izula zdrava matica. :laughing1:
Ovo je hardcore verzija, nije mi to nikad poslo za rukom pa mogu pretpostaviti da je to od prekoracenja sile zatezanja. S obzirom da to striktno postujem, bogami nije mi se nikad ni odserafilo, a znam ih jako puno kojima jest. Valjda su na dan zatezanja postili :dontknow:

Trebali bi se zapitati kod pucanja kraka radilice. Ako zategnemo maticu jace od propisanog,nije li vlacno naprezanje vece na onom oslabljenom dijelu, i da li ono kumuje pucanju radilice Tri upitnika


Meni nikad nije pukla radilica, a s piaggio radilicama se druzim xxx xxx tisuca kilometara.
E da, i nije mi jasno dokle ce durati radilice skup s lezajima kojima je vidljivo spigan krak u variomatu? Oscilacije su nekad tolike da zupci ventilvara struzu od bendix. Sutim i pratim par slucajeva.



Cekaj da si bacim par kletvi posto vozim vjecni agregat; dabogda mi pukla radilica, dabogda mi se odserafila radilica, dabogda mi se izuo navoj na radilici i matici, dabogda istupio borer buseci radilicu poprijeko da je osiguiram.
Slobodno se mozete pridruziti kletvama prema vjecnom agregatu, on ak se ne pkvari ja cu uzeti cekic i napraviti si posla  :confused5:
« Zadnja izmjena: 02 Prosinac, 2017, 14:03:48 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #216 : 02 Prosinac, 2017, 14:04:11 »
E da, i nije mi jasno dokle ce durati radilice skup s lezajima kojima je vidljivo spigan krak u variomatu. Oscilacije su nekad tolike da zupci ventilvara struzu od bendix. Sutim i pratim par slucajeva.

mjenjal sam 2-3 takve spigane,kad su dobile luft na lezajevima i kad sam ih izvadil van,svaka je imala pojeden dosjed lezaja
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #217 : 02 Prosinac, 2017, 14:06:31 »
U jednom kriticnom trenutku, to bi se trebalo eksponencijalno brzo razvaliti. Tako da je najjeftnije voziti pa ce da vidimo. Za jednog znam da dura oko godinu i pol dana, samo nemam podatak koliko je presao...

Nisam spomenuo da te radilice nemaju "nista" lufta pod rukom. Radi se o purejet radilicama koje generalno ne klapaju za razliku od onih s karburatorom. Jednu spiganu vozim ja, evo vec 2500km. Znaci dobrih 2000km punog gasa na tripovima. Nist ne trese, nema cudnih zvukova.
« Zadnja izmjena: 02 Prosinac, 2017, 14:10:59 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: New Aprilia sr50 to 180 2t LC
« Odgovori #218 : 03 Prosinac, 2017, 11:22:01 »
povuci turpijom po navoju tog sarafa koi mislis usarafit u krak pa vidi dal skida  :icon_biggrin:
ovo mi je dosta, hvala

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Toni46

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 172
  • Moja Kaciga: AGV K3-SV
  • MojSetup: Malossi 172cc, Dellorto PHBL 25
  • MojSpuh: OEM
Odg: Aprilia SR 180cc by Toni46
« Odgovori #219 : 23 Prosinac, 2017, 18:57:36 »
Evo decki da se javim da je srka presla u moje vlasništvo, bit ce sad nekih radova preko zime i tako. Stay tuned :headbang: :icon_thumright:
:aprilia: