Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner, pomoć oko dizne  (Posjeta: 7217 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #20 : 03 Kolovoz, 2017, 00:22:04 »
Definitivno je sport pro ili racing,ditek se dobro sjetio za pogled kroz ispusni kanal.  ;D

Nisam onda ni fulao ako nije racing u igri.Ja sam se vezao za sport pro jer je rekao da je s tpr-a isao na nesto slabije...

Racing mk1 ima modular glavu,sport pro mk1 obicnu i mk2 serija ima obicne glave.Tako ako imas orginal obicnu glavu onda imas sport pro mk1 ali pogledaj i kroz ispuh da budemo ziher...



« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2017, 01:49:49 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #21 : 03 Kolovoz, 2017, 18:25:16 »
ej bok ekipa. hvala za svu pomoć. ;)

evo ovako danas sam bio u shoppingu, uzeo sam akumulator novi, zamijenio onu prirubnicu. Sutra moram kupiti crijeva još. Našao sam još jedan airbox taj na sebi ima lulicu onu orginal i ima 2 rupe fi 10.

probao sam malo štelati skuter međutim sad se novo sranje desilo i ne kužim zašto. kad sam zamjenio sve dijelove skuter je radio normalno. s diznom 75 unutra. reko idem probati kako ste rekli al stavio sam diznu 92 ta je bila kao original unutra u fergazeru sa w7 iglom. Međutim kad sam zamijenio diznu skuter upali normalno. al dam gas uopće ga ne love nego počne gadno trokirati. reko ok prevelika dizna idem na manju. stavim 82, isti vrag, probam 72 opet isti vrag. uopće ne lovi promjene dizna i dosta teško pali. probao sam s dvije sviječice, imam onu Denso Iridium, pa reko možda ne radi sviječica. Stavim neku običnu NGK, isti vrag.

ima ko kakvu ideju?

idem snimiti s mobom šta se događa pa uploadam

PS za cilindar ću provjerit čekam frenda da dođe jer dignem skut na zadnji a on pogleda samo onda.

EDIT: evo i videa



Znači ovo nakon 6-7 sekundi držim noge na podu bez kočnice i full gas i mogu s nogama zadržati skut.

A sve je radilo najnormalnije do trenutka kad nisam stavio diznu 92. smanjivao sam i video je trenutno s diznom 72 unutra. ko da nema razlike uopće. i još jedna stvar šraf za ler gas je skroz unutra šta bi da je normalno jako previše diglo ler. a nakon par sekundi ako ne dodam gas skuter se ugasi sam od sebe...
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2017, 18:36:45 kajo_vz »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #22 : 03 Kolovoz, 2017, 18:42:31 »
Koji ti je sad airbox na kraju gore i koja kombinacija?

Trebas 3rupe po 10mm i orginal lulicu od 14mm,to je onda 10% veca povrsina rupa od 21mm koliko je karburator.Idealna bi bila 1 rupa 12mm i 2kom 10 sa orginal lulicom,onda si na 20% vise od promjera karba.

Lijepo si krenuo,samo strpljivo.Za pocetak seraf smjese postavi na 1krug i iglu na 2.zub pa trazi glavnu,samo prvo sredi airbox.

Mozda si skurio svjecicu prebogatom smjesom ali jbg od nekud moras krenuti a tako se ide po skolski.Probaj ga ispuhati na nogari malo,mozda se samo nalijo s gorivom.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #23 : 03 Kolovoz, 2017, 18:49:13 »
sad je airbox sa 2 rupe i orginal lulicom. mogu dodati još jednu rupu nije bed. pogledao sam baš u auspuh, nema one pregrade na spuhu. TPR je to imao ovaj ima rupu samo. sad provjerio.

aj ček, idem spuhat i sviječice počistit. mada sumnjam iskreno da je to u pitanju. dođem odmah.

Offline ditek

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1091
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Zip SP70, Nrg 50
  • MojSetup: Stage6 Sport Pro MKII
  • MojSpuh: Roost SP1
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #24 : 03 Kolovoz, 2017, 18:51:49 »
Eto onda imaš stage 6 sport pro mk1..
Sto se tice ovog troksanja to je do struje

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #25 : 03 Kolovoz, 2017, 19:08:48 »
Dap onda je sport pro u igri.

Zaboravih ti rec,onaj odrezani poklopac isto stavi,koji si preradivao.

Sad ili struja zafrkava ili svjecica ili si dosta bogat s diznom...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #26 : 03 Kolovoz, 2017, 19:12:36 »
odrezani poklopac je gore  ;D

uglavnom, probao počistiti sviječice. isto se ponaša. moguće da su odjebale oba dvije? trenutno je glavna dizna 72 koja vjerojatno neće biti dosta ali skuter ne radi ni u leru trenutno. ler gas je dignut do kraja, počne radit normalno al s vremenom samo pada polako ler gas i onda na kraju krepa skut. dok se ohladi malo opet se upali radi na 3k cca okretaja i samo rikne. ne kužim šta je moglo bit sa strujom radilo je super, kad sam tu diznu promjenio onda su problemi počeli. sad vratim na staro i ne radi više  :icon_biggrin:

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #27 : 03 Kolovoz, 2017, 19:17:34 »
sad mi je neka ideja došla da probam očistiti fergazer. nije dugo radio da nije nešto unutra došlo. ne stignem danas budem ga sutra probao rastaviti i počistiti sve dobro. meni to više zvuči ko da benge ne dobi kako spada. makar velim nisam dugo po tome dirao možda skroz gluposti pričam :D

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #28 : 03 Kolovoz, 2017, 19:19:48 »
Moguce da je do svjecice,to je najlakse od kud mozes krenuti pa od tuda i kreni.

Ajde kad krepa vidi kakva je svjecica...mokra ili suha?

Da vidimo jel ostane bez iskre ili bez goriva...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Fast Nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 487
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr180
  • Moja Kaciga: Hjc Is-17
  • MojSetup: Kb glava,multivar,s6 28 pwk
  • MojSpuh: Kucelj pm59
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #29 : 03 Kolovoz, 2017, 19:23:43 »
Kupi novu svjecku pa probaj moguce da je i cdi krepo pa probaj posudit od nekog
Tetrapak cjuning

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #30 : 03 Kolovoz, 2017, 19:31:40 »
ej pospremio sam skut moram ići do grada. uglavnom, zadnje kad sam vadio sviječicu bila je suha al skroz crna. baš jako crna. i kad šrafim onaj šraf za štelat smjesu, šrafim ga u smjeru kazaljke na satu, i malo počne ko dizat okretaje, međutim više nema mjesta da se jače zašrafi šraf. ako vam to šta govori možda isto :-/. makar velim radilo je ranije normalno.

U vezi cdi-a jel stari runner ima isti ko i novi ili? imam jedan u dijelovima stari haha

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #31 : 03 Kolovoz, 2017, 19:36:30 »
Ja sam tek naknadno pogledao video...definitivno je nesto sa strujom...ili svjecica ili nesto od popratnog...

Isti su cdi-i samo moras dzek odrezati pa stopicama spojiti i novi tip ima posebno masu na dzeku a stari tip ima izvedeno sastrane pa se spoji pod seraf.Uglavnom da se uz sitne modifikacije.

Probaj sa svjecicom prije...

Svjecicu ngk br9es,champion rn2c ili denso w27esr kupi
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2017, 19:39:14 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #32 : 03 Kolovoz, 2017, 19:39:46 »
budem probao sviječicu sutra kupit. to mi jedino ima nekog smisla iskreno. makar da jbga niko ne kaže da je nemoguće da je baš sad nešto drugo odjebalo

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #33 : 07 Kolovoz, 2017, 20:02:20 »
Alo ekipa,

Evo danas su mi došle svjećice. Uzeo sam NGK BR9ES. Čovjek u dućanu kaže da je NGK kao najkvalitetnjiji u usporedbi sa Denso i Champion. Dal je il nije nebitno. Uglavnom, problem sa trokiranjem se riješio. Imam 2 teorije, naravno svjećica i druga mogućnost, čini mi se da je sajla od čoka bila prezategnuta. Pa makar je čok bio ugašen je zapravo bio lagano upaljen. Uglavnom tog problema nema više. Stavio sam diznu 94. Onaj pilot/idle dizna je 48. Imam i 50. Malo sam od oka poštelao skut radi super. Makar trebam se za vikend primit pravog štelanja s pregledavanjem svjećice itd. Probao sam se malo provozat, i full gas, i lagano i motor radi super ovako od oka. Temperatura nije ni u jednom trenutku prešla 5 onih crtica šta je dosta ispod polovice te njegove skale.

Međutim, događa se nešto šta mi nije jasno. Po meni bi to mogao biti problem s svjećicom, makar neka netko drugi kaže svoje mišljenje. Kad sam držao gas do kraja, skut je nabrao do 94 km/h. U tom trenutku ko da mu je nešto "odrezalo" benzin ili iskru. Ne znam kako da objasnim, ako u autu ubrzavamo i ne mijenjamo brzine. U trenutku kad auto dođe do blokade osjeti se onaj pad ubrzanja  skoro ko da netko lagano zakoči ustvari. E točno to se i meni događa, ko neka blokada. Onda sam otpustio gas i normalno opet sve vuče. Probam za minutu dvije opet dođe nekih 92-93 i opet doslovce ko blokada. Temperatura ni u jednom trenu nije prešla 5 crtica, bila je na 4 ustvari 90% vremena. Upali se 5. i opet za 2-3 sec padne na 4. Šta bi po mom značilo da se ok hladi.

A šta bi onda moglo odrezati tako to?

Zahvaljujem ponovo na pomoći. 

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #34 : 07 Kolovoz, 2017, 21:26:09 »
Vrlo vjerovatno ostajes bez goriva,moguce i da je iskra ali vjerujem da bi onda stalno zafrkavao...

Provjeri nivo plovka,frgic okrenes na dio di se kaci u prirubnicu i stavis na stol.Dihtung casice skines i izmjeris,tvornicki navod je 16+/-1 mm.

I provjeri boju svjecice na punom gasu...

Jesi na kraju zatvarao rupu na airboxu?

Btw prodavac te zajebao,ngk se srozao u kvaliteti i rekao bi da je najgori od gore navedenih...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #35 : 08 Kolovoz, 2017, 10:57:22 »
Ma šta se tiče svjećice osobno mislim da je to sve isti vrag. Lik je mogao naručit od sva tri proizvođača pa mi je rekao za te kao. Možda je najskuplja (23 kn komad) pa zato. Nema veze, ako krepaju uzet ću onda drugog proizvođača.

Vidio sam ovo za plovak kako se mjeri, nisam nikad to radio do sad.

Na airboxu sad trenutno imam lulicu onu gumenu, znači to je 14mm si rekao prije? nisam mjerio lulicu. I 2 rupe od 10. Imam još jednu rupu od 10 al ta je zatvorena s izolir trakom. Ne sjećam se više zašto je to tako bilo bušeno. Ali ako se dobro sjećam po uputama od Dellorta je bilo kao 2 rupe fi 10 al ne znam dali je bilo sa lulicom ili bez lulice. Šta da otvorim i tu zadnju rupu ili?

E nego daj mi reci malo sam čitao upute za fergazer od Dellorta manual neki. Išao sam malo krivom logikom. Kad vrtim šraf za smjesu onaj. Ako je skroz unutra zašrafan to bi značilo da treba veća ler dizna? Jer sad sam vidio ja sam bio uvjeren kad to unutra šrafim da ide manje benzina. Sad na kraju ispada da se s tim zatvara dovod zraka šta bi značilo da treba više benzina onda. Jel tako ili? Jer trenutno je 48 ta idle dizna a imam i 50. Da stavim onda 50?

Thanks

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #36 : 08 Kolovoz, 2017, 13:47:31 »
Nije ni bitno za svjecicu,to je tak najjeftinija stavka...

Plovak stelas piganjem limica,najbolje se stela frgic kad je na tvornickim postavkama,pa to provjeri...

Izracunao sam ti,otvori i tu zadnju rupu fi10,idealno bi bilo kad bi tu jednu rupu prosirio na 12mm,onda ti je zbroj svih rupa bio oko 20% veci od promjera frge i to je optimalno.Sa 2 rupe 10mm nemas ucinak 21mm frge jer je zbroj svih rupa u povrsini manji od promjera karburatora.Formula je r2xpi
Znaci za 20mm rupu 10x10x3,14.ako je vise rupa onda racunas svaku posebno i zbrojis ih.

Kod phbg karburatora serafic dodaje gorivo u smjesu i ako se nadje ispod kruga ide manja ler dizna.Radi on i sa pola kruga otvorenosti ali nije idealno.Sve izmedju 1 i 2 kruga je idealno.
Znaci trebao bi jos manju od te 48 da bi bilo idealno.Ako nemas manje onda iglu spusti za zub(podigni zeger) a stavi 2-5br vecu glavnu diznu.Na tu foru ces dobiti odaziv serafica a neces znacajno poremetiti stel frge.
Prije nego krenes u ikakvu stelu prilagodi airbox kako sam ti napisao.
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2017, 13:51:18 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #37 : 08 Kolovoz, 2017, 14:33:40 »
Kod phbg karburatora serafic dodaje gorivo u smjesu i ako se nadje ispod kruga ide manja ler dizna.Radi on i sa pola kruga otvorenosti ali nije idealno.Sve izmedju 1 i 2 kruga je idealno.
Znaci trebao bi jos manju od te 48 da bi bilo idealno.

E al to mi nije jasno :D mislim ne kažem da nije tako ali gle ovo, to su upute of Dellorta baš:

Link na cijeli manual: http://projectmopedmanual.info/manuals/dellorto/dellorto-phbg-manual.pdf

Ali ova slika je bitna: https://i.imgur.com/vQb7TdD.png

Mislim možda krivo razmišljam, ne kažem da sam u pravu, ali na slici je broj 1 taj šraf jel tako? E sad ako ga ja šrafam unutra znači u smjeru kazaljke na satu, sve manje zraka dolazi na istu količinu benzina jel tako? E ako sam ga ja zašrafio skroz unutra onda ima najmanje zraka. Šta bi značilo da treba još više benzina, a to znači još veća dizna. Prije sam imao logiku kako ti kažeš al onda sam vidio ovu sliku i sve mi se pobrkalo. Si siguran da ide manja dizna?

EDIT:

Pa sad čitam zapravo gle šta piše: "...screwing in results in a richer idle..."

A ja ne mogu jače zategnut. Znači da bi tom logikom trebala još veća dizna a ne manja.
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2017, 14:35:45 kajo_vz »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #38 : 08 Kolovoz, 2017, 14:55:58 »
Nemoj se drzat logike i manuala,jer to nije manual za frgu koju imas.
Ako je seraf blize strani airboxa dodaje zrak,ako je blize prirubnici dodaje gorivo.
Kod phbg-a dodaje gorivo i tako je skroz stegnut najmanje goriva u smjesi a otpusten na 3.5 kruga je najvise goriva u smjesi.Odserafi ga pa ces vidit da radi sve tvrdje i nize,da dodaje zrak radio bi vislje i bez tvrdih taktova.

Ja da nisam siguran rekao bi ti,kako sam rekao i za cilindar i decki su potvrdili.Za ovo sam 100% siguran i to je tako,doktorirao sam tu frgu ;).
Da uvrnes bilo koju pilotku u rasponu od 30 do 50 mozes ga namjestit da radi dobro,samo ce se s manjom pilotkom seraf naci vislje a s vecom nize.
Razlika je sto ti s 50 pilotkom ne mozes fino podesavati jer je vec skoro zatvoren seraf a sa 40 pilotkom mozes jer si oko 2 kruga pa je omoguceno fino podesavanje.
Gotovo uvijek se s pilotkom 50 nadjes na oko pola kruga ako uskladis sve ostale komponente u frgi i postelas pravilno smjesu na pilotki.Kad na 2mm gasa odleti u rezonancu onda znas da je dobro.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #39 : 08 Kolovoz, 2017, 15:07:07 »
ok budem naručio manju diznu čak onda. sad je 48 i šraf je zategnut do kraja. znači treba manja.


EDIT:

E a koju diznu da uzmem onda? :-/ 40? ili neku veću? jer tih nemam cijeli set.
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2017, 15:17:46 kajo_vz »