Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner, pomoć oko dizne  (Posjeta: 7131 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Gilera Runner, pomoć oko dizne
« : 02 Kolovoz, 2017, 11:20:48 »
Pozdrav,

Evo imam jedno pitanje u vezi dizne za Runnera. Evo u kratko da objasnim u par riječi o čem se radi:

Prije par godina sam se dosta bavio tuningom skutera i bio dosta u ovoj prići, ali eto već 5 godina nisam niti pipnuo skuter niti se vozio niti ništa. Sad sam odlučio ponovo registrirati skuter ali uz par prerada. Imao sam ovdje profil prije ne sjećam se usernamea pa sam novi napravio samo. Uglavnom radi se o Gileri Runner imala je kit od Top Performance aluminski neki ne sjećam se više. Pred par godina je stavljen malo slabiji kit od Stage 6, isto aluminijski neki jbga isto se ne sjećam više modela. Nešto pro je bilo u imenu, ne znam ni sam. Uz njega je išao i Stage 6 auspuh. Uglavnom gore je bila ona gljiva od Malossia (sportski filter) s kojim je motor radio jako glasno :D . e sad pošto sam već u godinama odlučio sam srediti skuter da ne troši toliko, da ne oglušim prilikom svake vožnje itd. vratio sam serijski airbox unutra je onaj red sponge od malossia ili kako se to zvalo.

Moje pitanje je oko dizne, fergazer je Dellorto 21, sa gljivom je bila dizna 92 (to mi se čini nekako previše tako da ne znam zašto je bila tolika, nebitno). Sad kad sam vratio airbox, kolika dizna bi bila dobra? Ima na raspolaganju i 2 igle ona neka "oštra" i tupa, mislim da se W7 zvala tupa.

Znam da je puno informacija ovdje na koje ne znam odgovor ali eto nažalsot izašao sam iz svega toga skroz i ne sjećam se više detalja uopće. Ovo ostalo znam složiti ostalo mi je sve u glavi ali ovo s diznama ne znam niti otprilike :D

Zahvaljujem na pomoći

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #1 : 02 Kolovoz, 2017, 11:34:43 »
e da, ako nekome pomaže mogu poslikati dijelove pa ih možda netko i prepozna.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #2 : 02 Kolovoz, 2017, 11:57:02 »
Bilo bi dobro kad bi poslikao dijelove...

Ako je u planu vratiti se na filter kutiju onda moras osigurati dovoljno zraka da bi taj karburator radio kako treba.Optimalno je nekih 20% veca ulazna rupa od promjera karba.Pitanje je jel imas veliki trokutasti airbox ili mali novi tip.Na malom se mora preraditi i poklopac jer mu je tu isto suzenje.Mozes koristiti w7 iglu,ona je dobra za airbox.Tesko je reci za diznu ovako napamet ali 10-15 brojeva manja s filter kutijom.

Kit valjda imas stage6 sport pro,ali svakako poslikaj kit i auspuh.Pogledaj i sta je od prijenosa gore pa da ti se i tu da konkretan savjet i da to slozis kako bog zapovjeda.Ipak ovo nije serijala da ide po forumski ali vidim da je volja i opis tu pa ce ti se i pomoci. :hello:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #3 : 02 Kolovoz, 2017, 12:11:49 »
Ej hvala na pomoći. Ajd ček idem slikat dijelove. Neke se sjećam šta je bilo za neke pojma nemam. Samo malo dođem uskoro sa slikama.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #4 : 02 Kolovoz, 2017, 12:14:24 »
Nema frke,samo pomalo  :icon_thumright:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #5 : 02 Kolovoz, 2017, 12:20:58 »
Evo slika:

https://goo.gl/photos/qtSb8uyCpe7fsBJ19

Mislim da ovako imate pristup svim slikama.

Ovako šta se ja sjećam, na skuteru je rađeno slijedeće:

Malossi Variomat, Rolice hm ja mislim jedno 6 gr. Imam ih pun kup doma tako da mogu bilo koje stavit xD
Kevlar remen
Stage 6 kuplung (onaj šta se daju zatezat opruge)
Stage 6 zvono
Paljenje je pomaknuto ranije za ne znam koliko stupnjeva, onaj neki osigurač šta zamakne magnet.
Airbox ima 3 dosta velike rupe na sebi dodatne. Mislim dosta velike, svrdlo od oka 10 - 12 cca :D
Taj kit i Auspuh za koje nemam pojma koji su xD Znam da je Stage 6
Dellorto 21 - Imam na izbor i te dvije igle
Centralna opruge (mislim da se tako kaže) iza na kuplungu je zelena, vjerojatno malossi. Imam isto na izbor opruga svih boja haha ako bi neka druga bolje pasala.

Uglavnom, moja želja je taj skuter složiti malo normalnije, tiše. Ono da se ugodno vozit. Znam da je ranije bio jako živčan šta mi je bilo super u ono doba. Al eto 30 godina je tu pa sam više za ugodnu vožnju i da ne trebam svaka 2 dana šrafat po njemu :D Ako treba još detalja tu sam.

Hvala

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #6 : 02 Kolovoz, 2017, 12:22:28 »
eeee da da zaboravio sam napisat,

Glava na kitu je uzeta od Top Performance aluminijskog kita isto, modular glava od 2 dijela.

Znači glava je od onog kita, bio je Due+ al taj je gusnati. Onaj drugi kao isti manje više samo alu. Od toga je modular glava na kitu.


Edit : TPR mi se čini da se zvao kit o kojem pričam -> od njega glava je na ovom Stage 6 sad
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2017, 12:25:13 kajo_vz »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #7 : 02 Kolovoz, 2017, 13:10:38 »
Nisam 100% izgleda da je cilindar sport pro,sad kakva je kemija s glavama nezz ali moguce da je pasala ta od tpr-a jer su vanjskim izgledom slicne.Auspuh mi izgleda kao stage6 pro.To nek neko iskusniji potvrdi...

Prirubnicu trebas zamijeniti i zadihtati ulaz gume u airbox,kao i staviti selnu na spoju frge i gume.
Pregledati airbox i vidjeti koje tocno rupe ima pa cu ti izracunati jel to dobro.Skini i poklopac filtera jer i njega treba razbusiti i preraditi pa da vidimo jel i tu nesto radjeno...Pa cemo onda na stelu frge.Bilo bi dobro da njega pocistis ako je dugo stajao pa usput popisi sve komponente koje su u njemu(klipic,pilotka,cok dizna,glavna,igla,atomizer)

Zeleni centralni ti je premekan ako je bez tc-a gore,treba probati ljubicasti ali to su vec finese.Rolica i federa imas tako da to nebi trebao biti problem.

Paljenje je zamaknuto vjerovatno s kajlom 3*
Stelajuci kuplung imas i sve ostale komponente,samo treba malo volje i budes si to slozio...
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2017, 13:12:24 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #8 : 02 Kolovoz, 2017, 13:50:18 »
Ej, hvala opet za odgovore.

Glava od TPR-a je bila identična ko i od ovog kita. Sjećam se da sam ih uspoređivao i da su iste samo TPR je modular šta bi kao trebalo bit bolje radi hlađenja jer voda ide i bolje i oko same glave ako se dobro sjećam šta nije slučaj kod orginal glave od tog Stage 6. Uglavnom, ako je potrebno mogu stavit orginal glavu jer ju imam. Paljenje je zamaknuto s tom kajlom da. Isto mogu vratiti na normalnu ravnu kajlu ali ako je moguće ne bi to dirao jer sam imao neki home made tool za vadit magnet kojeg me uvijek bilo više strah nego samoga vraga. Neki home made radapciger sam imao koji je bio horor prilikom svakog vađenja magneta. Tako da ako je moguće to bi zaobišao haha.

Uglavnom budem kasnije danas otvorio prijenos opet pa poslikam i te dijelove sve. Svaki savjet je dobrodošao, jer kako kažem izašao sam iz svega toga. Ruke nisu problem, napravim sve šta treba ali nemam baš više teoretskog znanja haha :D jbga sad radim roštilj i domaće pive xD Šaljem slike airboxa i prijenosa kasnije danas.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #9 : 02 Kolovoz, 2017, 14:08:37 »
Gle hladenje glave je bolje ali je pitanje kolika je razlika u kubikazi glave i kolika je kompresija.Sve se moze sloziti i podesiti dihtunzima ispod cilindra ali onda u pravilu cilindar radi vislje od predvidenoga ili niza ako je kompresija premala.Ako ti je radilo dobro za sad ostavi tako.Kajlu ne treba skidati.Poslikaj i izvidi sve pa cemo dalje,do tad mozda uleti neko ko se vise kuzi pa da utvrdimo koji je tocno kit i auspuh u igri...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #10 : 02 Kolovoz, 2017, 15:27:52 »
Ej,

Evo novih slika:

https://photos.google.com/share/AF1QipPvUqJ0BdbR1LeFYW3SJkHCcISZ9zdi1EfaIBQkgk_iJxiLFgPN7l0iIfplRQf-oA?key=NmptVEJDS0NvT2k3S0kwM1dBM3Z3bUFTaUU3eF9R

Evo ovako, imam ta 2 fergazera. oba 2 su 21, Dellorto. Onaj crni je bio od Malossi mi se čini nešto black nešto uglavnom :D. Crni na sebi ima onu deblju iglu (makar igla se može premjestiti na bilo koji). Onaj drugi koji je sad na skuteru je Dellorto 21 al kao običan ne to black čudo. Ako uopće ima kakva razlika.

Poslikao sam prijenos, vidi se to zvono od Stage 6 i ispod je kuplung onaj koji se da štelat. Za njega imam različite opruge bijele i naranđaste te imam jedne crne šta su ako se dobro sjećam najtvrđe. To je od onog Malossi kuplunga Delta mi se čini. Uglavnom, sad trenutno sam stavio bijele od Stage 6 koje su mekše jer bi htio da kuplung lovi nešta ranije da skuter "mekše" kreće. Velim, nije mi više poanta u performansama, koliko u pouzdanosti skuta i da se normalno da vozit (ne da maltene čupa na zadnji kod kretanja itd.). Centralna opruga je zelena a imam još i bijelu i plavu.

Šta se tiče glave, kubikažu ne znam, al mogu izmjeriti onaj squish. Imam i one alu dihtunge za glavu s kojima mogu štelati squish u glavi. Podatak o squishu šaljem uskoro.

Šta se tiče airboxa ono nešta u poklopcu je odrezano, to se nešta sjećam da sam rezao po uputama iz fergazera. Bar mi se čini tako. Samo ako se dobro sjećam oni su predvidjeli 2 rupe dodatne a ja imam 3. Možda i nije tako to mi je nešta u glavi. Uglavnom mogu i zakrpati rupe ako treba nije problem. Veličine rupa su ove:

Velika rupa iz koje sam maknuo onu ko lulicu gumenu je: fi 23 mm
3 dodatne rupe izbušene svaka je fi 10

Ako treba šta dalje od podataka šaljem :)

EDIT: Squish je 0.7 mm, nemam nažalost trenutno mikrometar za preciznije mjerenje al šubler veli 0.7mm :)

Šta se tiče trenutnog setupa dizna na fergazeru je bila 70. Skuter se vrti na nekih 10k okretaja šta je mislim ok za taj auspuh.
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2017, 15:49:53 kajo_vz »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #11 : 02 Kolovoz, 2017, 16:06:28 »
Promijeni crijevo od goriva,ovo ti je ispucalo.Opcija je ili zatvoriti ove tri rupe po 10mm na airboxu ili ubaciti orginal lulicu od 14mm i ostaviti rupe,to je malo tisa opcija.Poklopac je okej.
Frgic ostavi koji oces,samo jos iscitaj onu najmanju diznu koje brojeve imas.
Dizna 70 je jako mala za ovaj setup,da ne pricam o 60 dizni.Iglu prebaci onu w7 koju imas.Centralni je sa tc-om to je ovo zuto sto se nazire kroz rupe,tako da njega ostavi za sad.

Znaci trebas prirubnicu,novo crijevo/a,prepraviti airbox kako sam opisao pa onda lagano u stelu.Imas set dizni?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #12 : 02 Kolovoz, 2017, 16:28:11 »
Imam dizni dosta. Moram vidjet jedino koje točno. Znam da su bile neke uže i šire jer sam počeo to slagati sa orginal fergazerom onim 17.5. On ima širi navoj ako se ne varam. Al imam dizni uglavnom. Koju otprilike da stavim?

Šta se tiče airboxa definitivno tiša opcija al ne znam dali imam tu lulicu. Moram na tavan pogledati.

EDIT:

E da za ostale dizne budem pogledao al znam da oni nisu dirane. 50 mi je neki broj u glavi al moram pogledati stvarno ne znam.

EDIT OPET: Druga ona dizna je 60
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2017, 17:09:09 kajo_vz »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #13 : 02 Kolovoz, 2017, 19:28:37 »
Okej, 50 je pilotka,60 je cok dizna.Provjeri jos jednom,najmanja je pilotka,ona dugacka je cok.Jedino pilotku moras odserafiti da bi broj vidio.Pogledaj jos broj na klipicu(ono di iglu guras) i koje sve igle imas.Nadi onu w7 iglu pa nju stavi na 2.zub sa diznom krenes od najvece pa se spustas.Preko 100 ne trebas ici.Serafic smjese postavi na nekih 1 krug od zatvorenoga.Sire m6 su za 17,5 a m5 dizne su za 21.

Lulicu ulaznu si sam napravi ako nemas,tekuca plastika i komad unutarnjeg promjera od 14mm pa zalijepis.Snadi se nekako.Napravi da je cijev oko 5cm duga da ubije zvuk.Usput operi filter zraka i filter kutiju.

Frgu koristi ovu koja je i bila gore radi desnog stelanja serafa,ostale stvari osim poklopca su kompatibilne.Na oko je klipic 40 i igla w16 gore,zato je vjerovatno i tako mala dizna gore.To u pravilu nije krivo ali je ta igla vise za gljivu pa obicno na airboxu trokira,trazi malu diznu i trosi puno goriva.

Sto se prijenosa tice,pogledao sam opet i vidio da na centrqlnom federu imas orginal piaggio klizac do polutke i malossi tc do kuplunga,treba izvaditi ovaj orginal i ostaviti samo ovaj malossiev jer se medusobno sudaraju pa se drobe i prijenos ne radi dobro.
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2017, 19:41:03 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #14 : 02 Kolovoz, 2017, 21:47:36 »
Ej,

aj budem pogledao sutra. Da dizna 60 je ona duga bila, malu nisam dirao. Stavio sam stari fergazer ali sam onu čašicu stavio od od onog crnoga jer ima šraf za mjenjanje glavne dizne tako da se ne trebaju sva 4 dirati. Budem pogledao još za lulicu ima frend možda.

Uglavnom za dizne, pa misliš da od 100 treba ako je 92 bila sa gljivom? :-/ mislim nije bed za probat budem pogledao al nije to puno malo. Stavio sam onu tupu iglu sad al moram vidjet na kojem je zubu, to se ne sjećam.

Čisto u teoriji sad, bi bilo možda bolje da stavim stari fergazer 17.5 pa da se jače "začepi" airbox, onda bi bila manja dizna ili? jer pazim malo i na potrošnju sad. Prije mi je skut bio ono za nateravat se malo i dosta. Trošio je ko lud, trebalo je tankat svako malo. Sad ga slažem više za svakodnevnu uporabu pa malo i na to pazim haha :D dok mi ranije potrošnja nije bila bitna baš. jbga znam da s kitom ide i potrošnja i sve, jasno mi je to. Jer imam neki filing da ako će trebat dizna tipa 90 da će to gutat opet ko auto jbte :D

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #15 : 02 Kolovoz, 2017, 22:02:15 »
Provjeri za lulicu,nabavi ili iskombiniraj nesto...

17,5 nikako na ovaj setup,da ne objasnjavam puno,nejde u ovu kombinaciju ako oces da potraje...

Imao si 92 diznu ali sa ostrijom iglom u tome je razlika.W16 i W7 mijenjaju 10-15 brojeva na glavnoj dizni.
Niko ne kaze da ce gore biti 100 ali tako se stela i u pravilu se ide od vece k manjoj.Uzrok velike potrosnje nije samo glavna dizna nego i ostale komponente frge,tako da w16 igla i 70 dizna trose vise goriva od w7 i 82 na airboxu.Jednostavno najmanje trosi kad su sve komponente pogodjene.

Tvoj setup je dosta jak za svakodnevnu voznju pa nemoj ni ocekivat da bude trosilo 3L.Ipak bude se to vrtilo oko 11soma pa mora i pit.

Casica moze ostat od crnog,sve je kompatibilno osim onog gornjeg poklopca...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kajo_vz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Runner 70 SP
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Stage 6 Pro Mk1
  • MojSpuh: Stage 6 Pro
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #16 : 02 Kolovoz, 2017, 22:26:29 »
Da ma ni ne očekujem 3l. Al ono prije evo bez zajebancije sad, puni tank, taj novi runner ima dost mali tank, 5 ili 7 litri? tak nešt. Stari je imao dost veći. Uglavnom tank je bio prazan za 50 - 60 km. Koma ono :D ali da je na nekih 5-6 litara šta je duplo od neke serijane to mi je skroz ok. Ništa budem se sutra pozabavio s diznama kako kažeš. javim kako je prošlo pa ćemo vidjet šta dalje. puno hvala za pomoć do sad.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #17 : 02 Kolovoz, 2017, 22:47:46 »
Nema na cemu,samo prije nego krenes u stelu,novu prirubnicu stavi i nova crijeva,ova su ispucana...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline ditek

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1091
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Zip SP70, Nrg 50
  • MojSetup: Stage6 Sport Pro MKII
  • MojSpuh: Roost SP1
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #18 : 02 Kolovoz, 2017, 23:25:26 »
Auspuh je Stage 6 Pro, a cilindar Stage 6 Sport Pro MK1 ili eventualno Racing MK1. MK2 cilindri imaju glavu sa zubom 2.5mm, a ako kazes da je glava kao od tpra onda je MK1 jer oni su imali klasičnu glavu..
koji je cilindar lako provjeriš kroz ispušni kanal kad skineš auspuh, zaviri unutra i vidi jel izlaz iz jednog dijela ili ima pregradu po sredini. Ako ima pregradu onda je Racing, ako nema pregrade Sport Pro je

Offline Fast Nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 487
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr180
  • Moja Kaciga: Hjc Is-17
  • MojSetup: Kb glava,multivar,s6 28 pwk
  • MojSpuh: Kucelj pm59
Odg: Gilera Runner, pomoć oko dizne
« Odgovori #19 : 02 Kolovoz, 2017, 23:34:30 »
Tpr ima modularnu mk1 ima obicnu glavu
Tetrapak cjuning