Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: [Sonic Land Fly]Gušenje, neravnomjeran rad  (Posjeta: 742 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SonicL

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sonic Land Fly
[Sonic Land Fly]Gušenje, neravnomjeran rad
« : 01 Kolovoz, 2017, 20:46:11 »
Ovako imam skuter Sonic Land Fly već duže vrijeme imam problema sa vučom tj. motor u kretanju neće da primi veći gas već kreće sasvim usporeno, rijetko se dešava kada ga tek upalim malo bolje primi gas. Ali u 98% slučajeva teško krene zamjenio sam rolnice, oprugu od kvačila i stavio novi set, remen i prenos. Međutim to nije pomoglo, na leru radi neravnomjerno. U njemu je bilo sve fabrički do prije 2000km tada mi je pukao klip. I od servisa sam dobio informaciju da je stavljen navodno veći klip, sada da li su mu bušili stublinu ili stavljali novu to ne znam. Ali sa fabričkim postavkama je išao 80km/h bez problema, imao je stvarno agresivno ubrzanje i primao gas.
Ali sada sa ovim klipom sa njim vozim već 3500km ali imam problem i sa ubrzanjem i brzinom sada je maximano 65km/h, tek na 17-18km/h prima gas normalno ali ga već na 45km/h gubi i lagano ubrzava do 58km/h i onda opet normalno ubrzava do 65km/h sa navodono većim klipom.Dešava mi se i to da stavim novi filter kod njega je u onoj maloj kutiji, i nakon možda 100km filter je pun mrlja od ulja i vjerovatno goriva. Svjećicu kad skinem u 90% slučajeva nije zaprljana. Da li ima neko slično iskustvo? Samo da napomenem da nema blokadu elektronikom.