Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio X8 200ccm 2004 DU, moze LOCK  (Posjeta: 2889 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Piaggio X8 200ccm 2004 DU, moze LOCK
« : 14 Srpanj, 2017, 21:27:36 »
Predstavljam svog Piaggio X8 200cm iz 2004god.

Nakon sto sam odustao od projekta sa SR50R, i kupio Vespu PX 150 da bi shvatio da to nije ono sto trebam.

Daleko od toga da mislim da je vespa losa, ali jednostavno nije prakticna za moje potrebe i za voznju po magistrali nije dovoljno udubna i nejaka, a da ne spominjem potrosnju, radi bi imao vespu.

No odluka je pala na jedan od pomeni udobnijih maxi skutera iz Piaggio grupacije tog godista, imao sam i Beverly 200 i VXR ali udobnost X8ice nemogu dokuciti. Takodjer voznje karakteristike su mi skroz ok, dapace vise mi se dopada od beverlya.  :dontknow: Najvise zbog mjesta ispod sica (dvije fullface kacige bez problema i jos imam vjetrobran.  :headbang: :happy3:
I od svih X8ice sto sam nasao ova je jedina bila FULL original, bez laznih akrapovica, variomata i china xenona.  :glasses9:

Kupio sam ga za cca 850€, registriran godinu dana, nije bio u bajnom stanju,

ali odmah sam promijenio

-Remen, valjcice, klizace
-Filter ulja - Ulje 5w40 Repsol Elite
-ulje u getribi motul
-Filter zraka (proslog je pojeo dopola)
-Ocistio komplet karb + nova membrana + crijeva goriva
-nove plocice naprijed i nazad (s tim da se nisu mogli odviti imbus sarafi na prednjim klijestima)
-Pirelli EVO21/22 gume
-pozicije zamjenute led diodima
-kratko svijetlo OSRAM COOL BLUE H1

Drugih ulaganja nema, razmisljam dogodine srediti nosac masine i stavite nove amortizere naravno tad i lezajeve u vilicama i ulje zamjeniti

evoi koja slika, sto se tice vanjstine, ima nekoliko frizeva, ali ne patim na vanjstinu pa je ovo meni skroz ok, vizir je takodjer izblijedio, ali ne opterecujem se sada s njim, vidio sam da ima neki WIDE model za kupiti cca 700HRK koji bi jos bolje trebao stititi od vjetra, pa cu i njega pikirati eventualno.


« Zadnja izmjena: 25 Lipanj, 2018, 23:19:52 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio X8 200ccm 2004 DU
« Odgovori #1 : 23 Rujan, 2017, 15:17:27 »



Pocela je ugradnja Double Disc sistema  :glasses9:

Biti ce standardno, zadnja kocnica + prednja i prednja zasebno.

Takoder odmah ide i zamjena lezajava vilice volana jer je ovaj davno zaruzinavio. i druga felga je nabavljena u koju su stavljeni novi lezajevi kola. :laughing7:

moze samo pomoc kako se spaja? imaju oznake A i B na razdjelniku, na B ide zadnja kocnica a ostalo na A? ili





Nakon ovog pothvata, hvatamo se zadnjeg kraja, naruceni su Polini variomat, Polini G3 kvacilo i Polini Zvono (ono laganije od serijskog)
skupa s tim ce se promijeniti lezajevi u support armu i getribi, takodjer ako bude viska novca idu 2x Malossi amortizera od iza.  :headbang:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio X8 200ccm 2004 DU
« Odgovori #2 : 23 Rujan, 2017, 15:45:02 »

moze samo pomoc kako se spaja? imaju oznake A i B na razdjelniku, na B ide zadnja kocnica a ostalo na A? ili






nasao sam odgovor  :toothy12:

https://imgur.com/ERWVVIx
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Piaggio X8 200ccm 2004 DU
« Odgovori #3 : 23 Rujan, 2017, 20:13:12 »
Nek te dobro sluzi sretnog vazda :headbang:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio X8 200ccm 2004 DU, LOCK
« Odgovori #4 : 25 Lipanj, 2018, 23:18:32 »
Toliko o predstavljanju.

od 01.06.2018 je totalka...

a da ne govorim da sam ga 2017, sredio pic pic, od double disca, polini vario, polini 3g, polini zvono... nove gume... ahhh.  :dontknow: :glasses9:

sad sam ga sredio momacki, kad je sljedeci meet.  :glasses9:



Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34