Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna Speedjet - CDI problem  (Posjeta: 672 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrej1986

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedjet EVO
Luna Speedjet - CDI problem
« : 21 Lipanj, 2017, 11:44:01 »
Pozdrav ekipa, imam problema s Lunom Speedjet. Riknuo mi je otključani cdi za lunu, odnosno znalo se događati da nema teoretske šanse da skuter upali, nije imao struju uopće, i kad bi stavio tvornički zaključani cdi normalno je upalio i radio. U servisu sam uzeo drugi otključani cdi, ali s njim mi se događa da skuter jedva upali kad je hladan, upali jedva na kurblu i ugasi se nakon par sekundi, čim dam malo gasa ugasi se, i tak ga moram paliti nekih 5 min i proradi jedva. Kad upali dam mu gasa ali skuter trokira kao da ne dobiva dovoljno goriva. Nakon što se malo zagrije radi normalno. Čak ne mora biti ni hlada, dovoljno je da stoji ugašen dulje od 5 min i više ne pali na anlaser nego samo na kurblu. E sad, čim stavim zaključani cdi ti simptoma više nema, normalno pali na anlaser, čak i kad je skroz hladan i normalno radi.  Zvao sam u servis da pitam da li je to do cdi-a ili do nečeg drugog, tip mi je rekao da nemože biti do cdi-a, da dofuram skuter pa da on pogleda (da se razumijemo, nije meni do tih 100 kn pa da ga tražim da mi da drugi cdi, kupit ću drugi ak treba, samo da radi). Ja prvenstveno sumnjam na cdi, jer sa zaključanim radi potpuno normalno, čak i sa onim prvim kojeg sam zamijenio (zna se dogoditi da i on nekad proradi, ali većinu vremena ne radi), pa vas molim za pomoć, ako je netko imao sličnih iskustava. Hvala


Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Luna Speedjet - CDI problem
« Odgovori #1 : 26 Lipanj, 2017, 09:23:58 »
Imao ja tih problema dok mi je Luna bila serijska, uglavnom vozimo isti skuter.
Stavi Minarelli CDI i rjesio si se problema.
Problema sa spajanjem neces imat jer u mom projektu ovdje imas shemu spajanja Mina CDI na Lunu.

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk