Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kinez usporio  (Posjeta: 1085 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Geopard

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sanli devil
kinez usporio
« : 21 Lipanj, 2017, 06:56:21 »
Pozdrav ekipi
Čudan slučaj mi se dogodio. Nabavio sam kineza silverstone sanli devil i već se dva tjedna vozim. Motor ide, milina. Motor sam uzeo od oca koji kaže da je bio samo na prvom servisu i da blokade nisu skidane. Na motoru je oznaka 139QMB  a ono QT-__ nisam našao pa ak neko zna bio bih zahvalan.  Motor ide max 70km/h, toliko piše a ja cca 120kg. ubrzava fantastično, brzina odlična.
E sad problem. Skinuo sam zračni filter i vidim onu cjevčicu unutra koju skinem i otvorim variomat da pogledam broj remena da mogu nabavit rezervni. Remen 729 17,5. Morao sam malo okretati remen da mi broj bude vidljiv. Sastavim sve i odem na probu a motor jedva kreće, ubrzanje koma a max brzina 45.
ŠTA SE DESILO???
Da napomenem motor je stajao 3 godine.

Zna netko?

Offline montis

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Aprilia sr50minerali
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: kinez usporio
« Odgovori #1 : 21 Lipanj, 2017, 08:17:17 »
A da vratiš cijevčicu natrag

Offline Geopard

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sanli devil
Odg: kinez usporio
« Odgovori #2 : 21 Lipanj, 2017, 08:34:59 »
Probao sam i to. Rezultat je isti tj. nikakav. Neće pa neće. Proklinjem vrijeme kad mi je sinula ideja da pogledam remen.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: kinez usporio
« Odgovori #3 : 21 Lipanj, 2017, 08:45:06 »
Nije ti to od gledanja remena,daj vidi jel membrana na fergazeru puknuta,skineš onaj poklopac na fergazeru koji je na vrhu,par križnih šarafa,skineš poklopac,izvučeš membranu i pregledaj je na svjetlu jel šuplja

I nema boga da taj skuter ima blokade ak ide 70 po satu,blokade su sigurno skinute

Offline Geopard

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sanli devil
Odg: kinez usporio
« Odgovori #4 : 21 Lipanj, 2017, 11:17:20 »
Bravo majstore Tomi_zg. Imaš pravo, pukla membrana. To nisam ni gledao jer sam došao doma, skuter je išao normalno, uzeo sam alat i počeo šarafati. Fergazer nisam ni dirao tako da mi nije ni na kraj pameti da bi mogao on biti uzrok problema. Što se tiče blokada nisam ih nigdje našao. Tražio sam po forumu za sanli devil ali nitko nije definirao gdje su blokade. Pregledao sam fergazer u potrazi za onim šarafičem ali ga nema, nema ni onog prstena na variomatu a probao sam za probu i iz cdi-a izvadit onu žicu koja se nalazi na mjestu di bi trebala biti roza ali i cdi se razlikuje. Ima samo 5 žica a kad je iščupam motor krepa. Izgleda da je to masa. Ostaje još ona mogućnost da je getriba "kratka". Ne znam da li vrijedilo kad bi stavio malo duži remen
Uglavnom hvala svima na trudu.
Daniel
« Zadnja izmjena: 21 Lipanj, 2017, 11:22:35 Geopard »

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: kinez usporio
« Odgovori #5 : 21 Lipanj, 2017, 18:41:45 »
Ako ide 70 (pa makar i po satu) sa 120 kg na ledjima odmah prestani prckat i trazit neke blokade jer imas jednog od tisucu koji to moze