Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG 50 Power 2007  (Posjeta: 882 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline S_ime

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 Power
Piaggio NRG 50 Power 2007
« : 15 Ožujak, 2021, 18:48:07 »
Pozdrav ljudi, clan sam foruma vec godinama, tu i tamo navratim, no nisam predstavio svoj skuter sve dosad.
Zelim samo napomenuti da se u skutere aposlutno ne razumijem, prije nego sto sam kupio ovog me nisu zanimali.
No trebalo mi je nesto jeftino za prijevoz, pa je uz savjet prijateljeva oca izbor pao na Piaggio NRG 50 Power iz 2007.
Motor je kupljen u rujnu 2016, te je odmah po kupnji ulozeno 1500 kn za novu straznju gumu, servis sa izmjenom svih filtera te ugradnja novog puza.
Bojao sam se da nisam dobio macka u vreci jer nije pokazivao broj prijedenih km, vlasnik je tvrdio da je presao 15,000 km, sto bi odgovaralo nekoj prosjecnoj godisnjoj voznji po gradu.
Nakon par dana sam usa u dir, i od tada se ne skidam s njega. 4 ipo godine sluzi odlicno, uz redovne servise bez problema oko 10,000 km.
Nakon sto sam prvi obavio u ovlastenog servisera, trebalo je nakon par mjeseci promijeniti jos nesto gdje su izvalili prilicnu cifru. Nakon malo raspitivanja, preporucen mi je lokalni mestar kod kojeg sam i danas.
Po meni idealan skuter dalmatinske gradove, trosi izmedu 4 i 5 litara, ovisno koliko se stisce gas, litra ulja traje ravnih 1500 km, najveca brzina na ravnici je 94 km/h po celeru, realno to je nekih 80-83 na sat. Imao sam jedan manji pad gdje sam podletio pod auto i trebalo je pokrpati bocnu plastiku. Osim toga nikakvih vanrednih intervencija.

Ovo proljece-ljeto cu ga najvjerojatnije prodati, zazelio sam se jacih motora.
Ono sto me zanima je koji model auspuha ima, receno mi je da je Gianelli, nisam uspio naci u njihovom katalogu istoga. Fali mu doduse heatshield.
Druga stvar je sto mu cep vode lagano "slini". Koliko sam procitao to je tvornicki problem sa svim modelima, koliko god namotao teflon trake nije pomoglo.

https://www.dropbox.com/sh/ohpf06l5e3sl2vg/AAA4sKnizpSSDgBDMmUP2c8Va?dl=0
« Zadnja izmjena: 15 Ožujak, 2021, 18:49:46 S_ime »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG 50 Power 2007
« Odgovori #1 : 15 Ožujak, 2021, 19:08:15 »
Nezz jesi li upucen,gore je masina sa Runnera 97.g,koliko vidim vodenjak sa dobošem iza i 12 cola felgom od Runnera.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline S_ime

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 Power
Odg: Piaggio NRG 50 Power 2007
« Odgovori #2 : 15 Ožujak, 2021, 19:15:38 »
Znam da je druga masina, rekli su mi kad sam gumu mijenjao da nije original. Nisam znao koji tocno sve dosad
To bi doduse objasnilo zasto ostavljam sve ostale 50-ice na semaforu
« Zadnja izmjena: 15 Ožujak, 2021, 19:18:55 S_ime »

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Piaggio NRG 50 Power 2007
« Odgovori #3 : 15 Ožujak, 2021, 20:22:34 »
Nije to nikakav tvornicki problem. Kupi novi originalni cep i nikakve kemije sa teflon trakom nisu potrebne niti su rjesenje problema kog imas.