Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO  (Posjeta: 11016 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #20 : 16 Lipanj, 2017, 10:27:19 »
Pa da

a kad kazes da nece imati love onda se nadje jedan dusebriznik (Marin) kome to smeta...

Pa koji kukumar uope trazis savjete ako ne zelis cuti i negativnu stranu...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #21 : 16 Lipanj, 2017, 11:38:47 »
Rečeno mu je dosta negativnog al nitko ga ne može prisilit da ga ne kupi,svatko gospodari svojim parama,nisam neki ljubitelj audija al bolje da da pare za njega nego za nekog mrtvog golfa,pa onda stavi na njega felge od audija ili neke još skuplje kak znaju,pa radi selo tuning od već seoskog auta  ;D

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #22 : 16 Lipanj, 2017, 11:46:33 »
Iskreno postavio sam pitanje i na krivi forum, ali me cisto zanimalo jel tko sto zna mozda vise o tim motorima, informirao sam se i na AudiWorld forumu, americkom, gdje su popularni ovi motori, uglavnom, skupo jeste, da ide, ide.

Hvala svima na odgovorima.

Dax, pricam za Lemforder, pricamo o prednjim gornjim i donjim vilicama. redovna cijena za S je 1490€ sad su na popustu na REBOX stranici 790€.

Amortizere cu dati reparirati, opruge pljeskariti i plastificirati. Znam koliko su popravci na ovom autu, hvala bogu pa sam i sam mehanicar pa nemoram za svaki kokot ici u mehanicara.

Auto je registrirano do 28.05.2018, mene s mojim bonusom ce me izaci oko 5500HRK.

Na autu se nema sto pocet kvariti vec je sve pokvareno.  :toothy12: :toothy12:

Iskreno sto se tice price o novcima, moja stvar sto cu s njima napraviti, pa i da odlucim otic u bankrot.

Sto necu naravno, auto sam kupio jer mi se svida ta linija, Kad sam bio malo dijete, prije 18godina, ta linija je tek izasla, i otac se mislio kupiti sedan verziju Audija C5, na kraju je odustao i kupio Passata, ali sam ja kao dijete bio zagrijan za A6 C5, i sad mi se djecacki san ostvari.

Nemam namjere voziti auto svaki dan, radim u rent a caru, imam sluzbeni auto za na posao i kuci i ako sto drugo trebam, ovaj ce bit za vikend izlete sa zenom i djetetom.  :glasses9:

Samo autobahn! ne zelim uopce pomisljati na svakdasnju voznju s ovim autom po gradu, steta je za njega.

Ugl od opreme, plava koza, s line interijer, ima dual zone automatska klima, sve moguce sijalice - u kvakama, u noznom prostoru, na vratima kad izlazis, u potenciometrima ventilacije, svaka sijalica radi, ambient svijetlo, samozatamnjujuci retrovizori, otvaranje prozora na daljinsko ne znam ni ja sto jos. mislim nista suvremeno ali ovo sto sam nabrojao se da nac u svakom autu srednje klase 2017.

Quattro pogon funkcionira odlicno, kuplunga ima, vec sam se opskrbio svim uljima, 6l Castrol 5w30, ulje za servo, ulje za kocnice, nove zadnja diskove, nove sve plocice, prednji diskovi su vec novi, svi filteri, senzor tlaka turbine (pali safe mode zbog njega) naruceni i Blutooth OBD dijagnostica. Ma polako... sredit cemo ga, sljedece ide ovjes, i ako bude trebao jos koji senzor.  :icon_thumright:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Marin.1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp
  • Moja Kaciga: NoLan
  • MojSetup: Dr.Evo 70
  • MojSpuh: Yasuni Racing
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #23 : 16 Lipanj, 2017, 11:49:44 »
Stipe,imas li ti kakvih problema sinko ,on je pito za mane i prednosti a ti samo pricas lose tuda,jesi ikad vozio taj auto - nisi, procito si na internetu da se kvari puno trosi ovo ono,pa da je mislio uzet auto koje manje trosi uzeo bi golfa .I ako se oces svađat zaobiđi me

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #24 : 16 Lipanj, 2017, 12:03:19 »






Uglavno, ako zupcasti ne preskoci na ovim autima se nema sto ni pokvariti. Naravno, najgore sto mi se moze dogoditi je da rikne turbina, onda ide cijeli motor van. svakako kako ga ja vozim dosad, nece skoro. ostavim ga malo da COK odradi, i vozim ga dok se ne zagrije na radnu temp i ulje i voda. ako imam ic kracu relaciju opet cu ga vozit dok se ne zagrije, tj necu ga onda ni vozit ako nemoram.


Vidimo se za 2-3god na Worthersee-u  :glasses9: :toothy12: :toothy12:
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2017, 12:05:59 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #25 : 16 Lipanj, 2017, 12:32:49 »
Da si sve ove detalje gore napisao u prvom postu ja bi ti prvi rekao da ga uzmeš,dobro izgleda samo stvarno šteta kaj je karavan

Sad na neki dobar remap,stavit bov,pa kad ideš kroz siti wuuuš pju pju pju  ;D

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #26 : 16 Lipanj, 2017, 12:34:17 »
Sretno s autom, što se tiče općih pitanja u vezi karoserije i toga možeš se javiti na pm jer imam istog samo dizela. Uglavnom nema puno mudrolije, kad ga središ ići će koliko ga paziš, kao i svaki auto. Ne ganjaj ga na hladno i ne gasi vrućeg i nemaš straha. Slobodno ga predstavi na forumu, također možeš i na audi klubu jer nema gotovo niti jednog 2.7T.  :icon_thumright:
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #27 : 16 Lipanj, 2017, 12:54:53 »
Stipe,imas li ti kakvih problema sinko ,on je pito za mane i prednosti a ti samo pricas lose tuda,jesi ikad vozio taj auto - nisi, procito si na internetu da se kvari puno trosi ovo ono,pa da je mislio uzet auto koje manje trosi uzeo bi golfa .I ako se oces svađat zaobiđi me

nemam ja nikakvih problema, sinko   :icon_biggrin: ne brini... (koliko uopce imas godina)

i nema tu svadje nikakve, samo raspravljamo... imam pravo reci svoje misljenje, ako ti se ne svidja... fumare laganini... tko ti je kriv sto se pjenis...

on sam zna prednosti tog auta, a mane imam pravo reci... uostalom, kako ti znas jesam li ja vozio taj auto ili ne? jel me poznas?

nisam nista citao, zdrava logika mi govori sto moze ocekivati od auta starog 20tak godina...

i sad kad je napisao svoje stanje, da koristi drugi auto a ovo mu je cisto za gust, vikend auto, vec sad ima smisla zasto kupiti taj bolidich...

autich jako dobro izgleda, iskreno se nadam da ce te sluziti kako triba!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #28 : 17 Lipanj, 2017, 02:00:13 »
Da si sve ove detalje gore napisao u prvom postu ja bi ti prvi rekao da ga uzmeš,dobro izgleda samo stvarno šteta kaj je karavan

Sad na neki dobar remap,stavit bov,pa kad ideš kroz siti wuuuš pju pju pju  ;D

Jos sam zaboravio napisati da su prednji sicevi, vozacev, podesiv po visini, naslon, i potpora za kicmu podesivi na struju, suvozacev naslon i visina na struju isto osim potpore za ledja. svijetla u zadnjem redu siceva, 2 za citanje i sredisnje kao naprijed. show.  :glasses9: :laughing7:

i odgovara mi sto je karav, nisam za limuzine, imam psa zenu i dijete, u ovo bez problema stane pas, biciklo za dijete zena i potrebstine. haha slika kao iz filma.  :toothy12: :toothy12:

Bojim se ikakve prerade sada raditi, bolje rec bojim se razmisljati o tome, sto finacijski te i vezano za kilometre koje ima.

za pocetak ima puno sitnica oko motora rijesiti, senzori, sitnice koje nedostaju ili su dotrajale i glavno od sveha ovjes.

kad to rijesim ocekujem ukloniti sve greske s dijagnostike i uzivati u 230ks  :toothy10:

kasnije, za 2-3god ako ga zadrzim i sredim limarijski, poceti cu razmisljati o trubinama s S4 b5 linije, i mapiranju, cilj bi mi bio postici standardnim 250ks, i naravno zamjeniti letece lezajeve i ostale na radilici, na klipnjaci, klipove karike, bregaste provjeriti, u to vrijeme vjerovatno i kuplung lamelu, itd.. vec vidim cifre s cetiri nule.  :laughing6:


najvise mi se dopao ovaj motor jer je velik potencijal, jace verzije motora u S4 koliko sam cuo razlikuju se samo u turbinama i mapiranju, najslabija izvedba je 230ks najjaca mislim da je 296ks u RS4 b5. to sam procitao u Audijevom self-study manualu, gdje sve vezano za motor i elektroniku pise. u toj generaciji. 98-03

Ako nekoga zanimaju felge, volio bi ih prodati, felge su od mercedesa novijeg godista, 8jx17 5x112, et moram porvjeriti. ja si zelim pikirati orgiinal audijeve za nove ljetne gume.

Sretno s autom, što se tiče općih pitanja u vezi karoserije i toga možeš se javiti na pm jer imam istog samo dizela. Uglavnom nema puno mudrolije, kad ga središ ići će koliko ga paziš, kao i svaki auto. Ne ganjaj ga na hladno i ne gasi vrućeg i nemaš straha. Slobodno ga predstavi na forumu, također možeš i na audi klubu jer nema gotovo niti jednog 2.7T.  :icon_thumright:

s obzirom da mi je ovo prvi turbo auto, jos se navikavam na takav stil voznje, citao sam o i hladenju turbine nakon duzih puteva itd. ima logike.

regao sam se na audi forumu, nosam se jos predstavio, ne stignem bas od posla. skupljati cu slike pa na zimu predstaviti auto.

ima li tko EMAIL kontakt nekoga tko reparira amotizere, cuo sam da su u Rijeci dobri mestri?



cijenim i ove savjete za nekupovinu ovog auto, definitivno nije auto za svaki dan i ako se ocekuje peri deri 400.000 masina, u ovakvom stanju pogotovo kakav je, za po gradu trosi puno, a s obzirom da nije utegnut, nemas mu ni puni potencijal sto u drzanju sto u prijenosu snage.

svakako nije jeftino za uloziti, ali isto je gust, s obzirom na sve morao sam ga malo gonit autoputem iz zagreba kad sam isao po njega i vozio ga do dubrovnika, iza karlovca na autoputu, ganjanje s novijim autima (karavani u toj klasi tipa a4, a6, bmw 5 itd) s 60 do 250 u manje od 20sekundi, ima na 140kmh isto snage kao i na 180. quattro feeling je meni osobno nesto novo i zanimljivo, ne kao zadnji pogon ali ubrzanje je idealno.

svakako da sam gledao kupiti auto za do penzije, bio bi to audi b7 avant u nekoj tdi  izvedbi sa S ovjesom.

melem za oci.  :icon_thumright:

Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #29 : 17 Lipanj, 2017, 09:33:19 »
a u kukumar, prejeben je!

felge, boja, ma bas kakav je!

posto?  :icon_biggrin:

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #30 : 17 Lipanj, 2017, 10:58:50 »
Da si sve ove detalje gore napisao u prvom postu ja bi ti prvi rekao da ga uzmeš,dobro izgleda samo stvarno šteta kaj je karavan

Sad na neki dobar remap,stavit bov,pa kad ideš kroz siti wuuuš pju pju pju  ;D

svakako nije jeftino za uloziti, ali isto je gust, s obzirom na sve morao sam ga malo gonit autoputem iz zagreba kad sam isao po njega i vozio ga do dubrovnika, iza karlovca na autoputu, ganjanje s novijim autima (karavani u toj klasi tipa a4, a6, bmw 5 itd) s 60 do 250 u manje od 20sekundi, ima na 140kmh isto snage kao i na 180. quattro feeling je meni osobno nesto novo i zanimljivo, ne kao zadnji pogon ali ubrzanje je idealno.

Si zicer da od 60 do 250 ide za manje od 20s?
Mislim M4 sa skoro duplo vise konja i dosta manje kila treba 20ak s.

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #31 : 17 Lipanj, 2017, 11:07:24 »
Sretno sa autom
Kupio si ga i sad samo ganjaj
Ako trebas sta oko auta i popravaka slobodno javi
Kum je u dubravi i samo radi audi i vw koncern,a ima i djelova
Naravno da se mozes i pridruzit na audi forum
Poz i sretno
Ako si u zg mozemo i na neku cugu da vidim pilu

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #32 : 17 Lipanj, 2017, 11:18:47 »
Si zicer da od 60 do 250 ide za manje od 20s?
Mislim M4 sa skoro duplo vise konja i dosta manje kila treba 20ak s.
Zaj#bo se "malo"  ;D

Ovaj nabuđen na 420ks treba preko 25s



Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #33 : 18 Lipanj, 2017, 01:24:54 »
a u kukumar, prejeben je!

felge, boja, ma bas kakav je!

posto?  :icon_biggrin:

Nesto priblizno tome bar 10.000€ minimalno rekao bih. Evo sto sam nasao, da je najblizu S-u.

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-avant-3.0-v6-tdi-quattro-oglas-19822272

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-avant-3.0-v6-tdi-oglas-22764776


Sretno sa autom
Kupio si ga i sad samo ganjaj
Ako trebas sta oko auta i popravaka slobodno javi
Kum je u dubravi i samo radi audi i vw koncern,a ima i djelova
Naravno da se mozes i pridruzit na audi forum
Poz i sretno
Ako si u zg mozemo i na neku cugu da vidim pilu
Hvala na podrsci.

Od dijelova sto mogu smislit da nedostaje je, - prekidac podesavanja retrovizora i -ventilator, tj propeler koji se zasarafi na osovinu remenice kompresora klime.  :dontknow: to ili neradi ili nedostaje.

Pridruziti cu se audi forumu.

Nisam u ZG auto je samo kupljen u ZG, Dovezao sam ga iz Zagreba u Dubrovnik, auto je original iz Italije, gradic izmedu Venecije i Milana, tocno 1000km od Dubrovnika,  :happy6:

Da si sve ove detalje gore napisao u prvom postu ja bi ti prvi rekao da ga uzmeš,dobro izgleda samo stvarno šteta kaj je karavan

Sad na neki dobar remap,stavit bov,pa kad ideš kroz siti wuuuš pju pju pju  ;D

svakako nije jeftino za uloziti, ali isto je gust, s obzirom na sve morao sam ga malo gonit autoputem iz zagreba kad sam isao po njega i vozio ga do dubrovnika, iza karlovca na autoputu, ganjanje s novijim autima (karavani u toj klasi tipa a4, a6, bmw 5 itd) s 60 do 250 u manje od 20sekundi, ima na 140kmh isto snage kao i na 180. quattro feeling je meni osobno nesto novo i zanimljivo, ne kao zadnji pogon ali ubrzanje je idealno.

Si zicer da od 60 do 250 ide za manje od 20s?
Mislim M4 sa skoro duplo vise konja i dosta manje kila treba 20ak s.

Vjerovatno sam pod dojmom zabrijao da je oko 20s bilo. No uzimajuci da sam bio na autoputu u zaletu, vjr nije bilo 60, nego 80-100kmh iz zaleta u zavjetrini dvojice u koloni ispred mene, preticali smo kolonu u desnoj traci s oko 100km, ubrzavajuci do 180 i nakon kolone oni su se makli a ja sam nastavio pun gas. Nisu lovacke price, ali uzimajuci u obzir da je bila zavjetrina, iz zaleta s oko 100kmh mozda cak blaga nizbrdica? 100-250 oko 20s  :toothy3: :toothy12:

Nebitno, uspio sam napuniti 250 sto jos ni jedno moje auto moglo, pa isao sam jednom s BMW 520d s oko 180ks 2016 godina, u zagreb i auto niej micao povise 220, vjr zablokiran ili?


Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: AUDI 1999 S6 2.7T QUATTRO
« Odgovori #34 : 19 Lipanj, 2017, 00:12:32 »
Čuo sam dosta pohvala što se tiče amortizer servisa ABV koji se nalazi na škrljevu. Osobno nisam nikad reparirao amortizere tako da nemam iskustva iz prve ruke.
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q