Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian 50cc swap na 125cc  (Posjeta: 13426 )

1 Član i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online zvonkec92

• moderator
  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: u kuči živim
  • Moj Skuter: vozim samo JA
  • Moja Kaciga: je crno bijela
  • MojSetup: - imam ih više
  • MojSpuh: više nemam,sve sam prodo
Odg: Batina 90cc oil cooled
« Odgovori #40 : 01 Rujan, 2017, 15:21:51 »
Iz namotaja ide 5 sveukupno, 3 u đeku i dvije posebno. U đeku su žuta i bijela isto kao i na 50cc i treća je zelena a to predpostavljam da je masa ( a mozda i nije ). Posebno su plavo bijela i crveno crna. Jedna od te dve je pickup a druga ide isto nekam u CDI. Predpostavljam da je to sve u redu jer masina pali normalno jedino neznam kaj je ta zelena u đeku koju 50cc inaće nema.

E sad kaje na regleru sam zaboravio a i devetka ima onaj mali kockasti kaj ima đek na sebi tak da neznam kam to nutra vodi.

Ovak kak je u leru ne puni uopce dok sa gasom dize pomalo sve do 16v, ne odma al mu treba. Probao spojit onaj veliki regler od 125 kaj ima zice iz sebe van, po bojama sve kad spojim ostane mi crna viska ali sa njim puni 18V pod gasom a u leru 14.5-15v

Probat cu vratit namotaje od 50cc ( 8 polne ) i magnet od 125 isto 8 polni pa mozda proradi :/

« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2018, 22:57:57 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.

Offline trudna tableta

• Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
« Odgovori #41 : 01 Rujan, 2017, 17:48:11 »
teoretski bi trebalo raditi ovo sa paljenjem i magnetom...ovo kaj ti fila po 15Vi više, nikako nije dobro, jer to znači da regler ustvari ne vrši svoju funkciju. Regler je dio ispravljača  koji samo regulira stabilnost napona punjenja koji ide do max 13 i nešto volti. Kada motor radi bez svjetala napon punjenja je niži, kad upališ svjetla poveća se ali nikako preko 14V( za to služi regler).  tu je nekaj krivo spojeno i to te hebe, zelena ne mora biti masa vidio sam i to... naći ćemo...sad iz inata .

Offline ljubo46

• moderator
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
« Odgovori #42 : 01 Rujan, 2017, 19:09:43 »
teoretski bi trebalo raditi ovo sa paljenjem i magnetom...ovo kaj ti fila po 15Vi više, nikako nije dobro, jer to znači da regler ustvari ne vrši svoju funkciju. Regler je dio ispravljača  koji samo regulira stabilnost napona punjenja koji ide do max 13 i nešto volti. Kada motor radi bez svjetala napon punjenja je niži, kad upališ svjetla poveća se ali nikako preko 14V( za to služi regler).  tu je nekaj krivo spojeno i to te hebe, zelena ne mora biti masa vidio sam i to... naći ćemo...sad iz inata .
Ne nego bas kontra
Kad svjetla rade napon punjenja je manji jer imas trosilo koje trosi energiju...
Samo rad!

Offline KarloDelPontiac

• forumski skejter
  • **
  • YearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
« Odgovori #43 : 01 Rujan, 2017, 19:58:07 »
Zvonkec,

125cc ima 8 polni stator i ta zelena žica ide na regler ( pogledaj schemu u prilogu). 50cc ima 6 polni i zato nema tu zelenu žicu. Nisam skroz gledao u detalje, ali ja sam to doživio kao da 50cc ( 6 polni) ima jednu fazu, 125cc ( 8 polni) dvije faze, a 150 ( 11 polni) ima 3 faze. Ovaj 11 polni ima 6 žica iz statora i zato svaki stator zahtjeva svoj regler. Ako ćeš raditi upgrade struje, preporučam 11 polni jer ćeš onda imati struje na bacanje. :)
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

• moderator
  • maxi forumaš
    • zvonkec_92
« Odgovori #44 : 01 Rujan, 2017, 20:02:33 »
Kaje najbolje ovo je 6 polni stator a ima 3 zice a 50cc svi imaju 8 polne statore.a dve zice van. Probat cu prvo ovu svoju kombinaciju sa 50cc statorom 8 polnim i magnet od 125 8polni. Mislim da bi to trebalo sljakat samo se nadam da je unutarnja strana 50 i 125 magneta istog promjera
« Zadnja izmjena: 01 Rujan, 2017, 20:05:47 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.

Online zvonkec92

• moderator
  • maxi forumaš
    • zvonkec_92
« Odgovori #45 : 01 Rujan, 2017, 20:19:22 »
Uglavnom, dok ne dodem do radapcigera da se igram sa strujom krenuo se zajebavat sa loncem od 50cc. Otvorio ga i sj#bo pregradu da plinovi nejdu kroz 3 komore vec direkt prema izlaznoj cjevi. Svi spuhovi od 125 su preogromni, predugacki i to bi nakaradno izgledalo pa sam se odlucio za ovu kombinaciju a pase na saraf na granu od 125. Sve mora izgledati kao seriala i da se cim manje vidi da je turpija. Samo iskusno oko ce skuziti po deklu da to nije 50cc a ostala masa blage veze nema kaj je kaj. Sredio sve, ćale ga zavario nazad, namazo ga antikorozinom i sutra sljedi farbanje i montaza onog vanjskog alu plašta.

« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2018, 22:59:44 zvonkec92 »

Offline KarloDelPontiac

• forumski skejter
  • **
  • YearsYears
« Odgovori #46 : 01 Rujan, 2017, 20:48:15 »
Kaje najbolje ovo je 6 polni stator a ima 3 zice a 50cc svi imaju 8 polne statore.a dve zice van. Probat cu prvo ovu svoju kombinaciju sa 50cc statorom 8 polnim i magnet od 125 8polni. Mislim da bi to trebalo sljakat samo se nadam da je unutarnja strana 50 i 125 magneta istog promjera

Da li ti pomaže ova slika u prilogu?

Moguće da i 6 polni ima zelenu žicu, ali najvjerovatnije je tu u ulozi mase i ide na masu, dok je kod 8 polnog u ulozi jedne faze i ide na regler. Govorim to po nekom iskustvu i logici i nisam 100% ziher, ali kada bih se kladio, tako bi odigrao. :)

Magnet će ti vjerovatno pasati mehanički, ali ne i električki, odnosno neće raditi pobudu kako je zamišljeno. Probaj, nemaš kaj izgubiti.

Offline trudna tableta

• forumski skejter
  • **
  • YearsYearsYearsYears
« Odgovori #47 : 02 Rujan, 2017, 13:00:37 »
ljubo46,
ak se dobro sjećam...
baš zato što je uključeno trošilo i uzrokuje pad napona, napon punjenja mora biti veći...to i je funkcija regulatora napona...na kraju krajeva probaj na svom skuteru kak ti fila kad je uključeno i isključeno svjetlo pa javi..

zvonkec, proučavao sam sheme do kojih sam došao i zelena žica iz mašine mora biti spojena sa glavnom zelenom u instalaciji ( ja bih ju recimo spojio sa zelenom na bobini) najjednostavnije i najsigurnije bar meni se čini.... ona služi kao uzemljenje dva namota što po nekoj logici ako nije spojena uzrokuje da struja teče kroz ta dva susjedna namota i daje krive vrijednosti napona ili čega već...ostale boje odgovaraju na obje sheme od 125 i 50...jedino ova od 125 regler ima još jednu crnu žicu koja ide na bravicu  i kada je bravica u kontaktu je preko nje kratko spojena sa crvenom iz reglera :/?  .... što znači da ako spojiš zelenu iz mašine sa zelenom na recimo bobini a ostale ostaviš kak jesu po bojama bi trebalo biti to!?

Offline ljubo46

• moderator
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
« Odgovori #48 : 02 Rujan, 2017, 13:09:20 »
ljubo46,
ak se dobro sjećam...
baš zato što je uključeno trošilo i uzrokuje pad napona, napon punjenja mora biti veći...to i je funkcija regulatora napona...na kraju krajeva probaj na svom skuteru kak ti fila kad je uključeno i isključeno svjetlo pa javi..

da da, jesam probao zato i kazem..jer ja imam pokazivac punjenja akumulatora, imao sam i nekad na nexus 500cc
Samo rad!

Offline KarloDelPontiac

• forumski skejter
  • **
  • YearsYears
« Odgovori #49 : 02 Rujan, 2017, 15:50:21 »
@trudna tableta

ti razmišljaš kako bi bilo u teoriji, ali nije nikada tako, uvijek pada napon uključivanjem trošila, dobro ti ljubo kaže.

Zaboravljaš da je taj strujni krug ograničen IZVOROM struje koji ima svoj kapacitet i može dati samo onoliko struje koliko je sposoban dati, a ako ga opteretiš trošilom on se više muči da namiri potražnju za strujom i to regler ne može nadomjestiti. Reglerova funkcija je da se strujni krug ne puni sa 18+ V, koliko bi generator šibao u prazno ( bez potrošača), već da taj napon spušta na napon prikladan za instalaciju vozila ( od 13.5-14V). On ne može povećati snagu izvora struje kada se uključi neki potrošač, već samo regulirati struju koju dobiva od izvora i truditi se da to bude što bliže predvišenim granicama. Teoretski gledano, kada motor radi i proizvodi struju, uključiš svijetla i napon će malo pasti. Dodaj tom svijetlu još jedno svijetlo u paralelu, napon će padati još iako je regler sasvim ispravan. I sa svakim naredno dodanim svijetlom napon će padati i padati.
Npr. kada ti je ispražnjen akumulator na vozilu ( recimo na autu), vjerujem da nećeš odmah upaliti svijetla i ostale potrošače nakon paljenja, nego ćeš pokušati voziti sa što manje uključenih trošila da se akumulator puni što jačom strujom.

Offline trudna tableta

• forumski skejter
  • **
  • YearsYearsYearsYears
« Odgovori #50 : 02 Rujan, 2017, 16:52:38 »
j#bo ga ja sad ću morat ić mjerit :icon_scratch:   kad sam sebi složio 125cc na bobija htio sam biti siguran da mi fila i gledao video gdje frajer tako objašnjava....isprobao na svojem i bio zadovoljan što je tako msm daje išlo do 13,8V...ne znam možda sam obratno zapamtio....jbg godine čine svoje...

ionako je to nebitno za ovu temu...
dizao-spuštao on napon više ili manje činjenica da ne smije ići prek 14.5V i to je ono što sam htio reći zvonkecu u nadi da ću pomoći da složi ...

Offline KarloDelPontiac

• forumski skejter
  • **
  • YearsYears
« Odgovori #51 : 02 Rujan, 2017, 19:14:28 »
Ma zna Zvonkec da ne smije poreko 14.5V, našarafio se on toga... :)

Nego, Zvonkec, sad imaš pilu i ne trebaš se hebat s tim žičicama.. pusti to kam ide ova, kam ide ona i te gluposti.. to ti opće ne treba... sad si lijepo nabavi jedan akumulator od 75Ah, metni ga pod sic i voziš se dok ima struje u njemu... kada krepa, napuniš ga i vozi dalje... :)

Online zvonkec92

• moderator
  • maxi forumaš
    • zvonkec_92
« Odgovori #52 : 02 Rujan, 2017, 19:34:18 »
75Ah ima 25 kila onda sam došo opet na isto kao i 90cc bez takve težine :P  Ma složit ću ja to već, čekam samo da frend vrati radapciger da mogu probat sa namotajima od 50cc da vidim kaj će se dešavat. Ak bu radilo ostaje tak i to je to. U trenutnoj situaciji kako god da okrenem i koji god regler da spojim nevalja jer u leru ne puni uopče a pod gasom puni previše s tim da i dalje ostaje prisutan problem sa svjetlima. U leru ne rade nikako a pod gasom normalno.  Nadam se samo da su magneti od 50 i 125 istog unutarnjeg promjera.

Online zvonkec92

• moderator
  • maxi forumaš
    • zvonkec_92
« Odgovori #53 : 03 Rujan, 2017, 20:10:29 »
Struja složena. Namotaji orginal pašu sa 50ke na 125 blok, magnet je unutra istog promjera i jedan i drugi i to sve se savršeno uklapa i savršeno radi. I tako ja sav sretan idem isprobat to, kad ono frke osigurač nakon par sekundi, pa drugi pa treći. Da ne duljim e takva banalna glupost se desila da sam si kosu htio počupat kolko sam bio ljut. Ištekala se jedna žica skupa sa stopicom iz đeka od automata za žmigavce i naravno kurvetina se naslonila na ramu. To sam naravno skužio nakon kaj sam raskopo cjeli jebeni skuter, sve plastike i pola instalacije. Al dobro eto sva sreča rješeno je, i sve radi savršeno da bolje nemože. U leru puni 13.6 ( jer sam prethodno ispraznio aku ), pod gasom ne prelazi 14.1V   

Za sad tolko, nastavak za jedno 2-3 tjedna jer imam drugog važnijeg posla  :sad1:
« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2018, 23:04:40 zvonkec92 »

Offline trudna tableta

• forumski skejter
  • **
  • YearsYearsYearsYears
« Odgovori #54 : 03 Rujan, 2017, 22:25:04 »
bravo zvonkec, odlična vijest!!!, a da paljenje od 50 paše na 125 još bolja :happy8:
vidim kod tebe ko u boxu f1, samo što mijenjaš mašine a ne spojlere....
i sada zvonkec vozi najbrzi krug po dubravi vrijeme mu je 2.58, ulazi u box( mijenjanje motora i dolijevanje goriva traje 9 sec) i da vidimo sada kakvo ce mu sada biti vrijeme sa novim setapom!? :icon_thumright:

Online zvonkec92

• moderator
  • maxi forumaš
    • zvonkec_92
« Odgovori #55 : 03 Rujan, 2017, 23:42:19 »
hehe, sad ce batina malo pricekati. Na red je dosla renola, sutra krecem sa raskapanjem polako i cupam motor van.

Offline trudna tableta

• forumski skejter
  • **
  • YearsYearsYearsYears
« Odgovori #56 : 04 Rujan, 2017, 09:53:43 »
kaj i u njega ide jača mašina? hehe
 ništa sad dok je alat spreman odmah usput ubaci 2.0 16v i to je to :toothy9: 
sretno!

Online zvonkec92

• moderator
  • maxi forumaš
    • zvonkec_92
« Odgovori #57 : 04 Rujan, 2017, 13:41:11 »
Da bar, skupi su i nema ih bas na svakom cosku za kupit. Bio bi ja sretan i sa 1.6 16v al mi se neda sad kemijat sa tim. Ovog bum samo predihtao i nazad s njim.

Online zvonkec92

• moderator
  • maxi forumaš
    • zvonkec_92
« Odgovori #58 : 13 Listopad, 2017, 21:22:07 »
I tako renola složena, devetka isto polako napreduje. U međuvremenu kupljene nove gume, počeo slagat spuh ostalo mi još u ovom položaju zavariti drugi nosač šelne da lonac bude fixan i onda nosim Lastovčiću u Svetu Nedelju da mi napravi granu u komadu unutarnjeg promjera 27mm

Našo iza kuče nekog gvožđa pa to potokario skupa sa šesterokutnom maticom dužine 30mm, to ugurao nutra i zavario i to je nosač za koji se šarafi šelna a to se sve vari na suport arm

Neda mi se kemijat doma sa varenjem te grane to će izgledat nakaradno pa ću skinut mašinu i cjelu odnet kod Lastovčića da mi to složi

Nove briđstonke sa novim ventilima

Još sam dodatno naručio grijane ručke sa 3 stupnja podešavanja topline

https://www.banggood.com/22mm-12V-35W-Motorcycle-Electric-Heated-Handlebar-Universal-Molded-Grips-p-1111382.html?rmmds=myorder

Pošto su te ručke šuplje uzo sam neke male neprimjetne utegiće da to zatvorim

https://www.banggood.com/78inch-22mm-Universal-Motorcycle-Handlebar-Hand-Grips-Bar-End-Caps-Plugs-Slider-p-1150316.html?rmmds=myorder

Kupio takođe i ove ružne rukavice sa grijačima u sebi da isprobam jel to kaj grije ili ne, msm jebe mi se za izgled ako dobro griju ostaju na skuterčetu pa ću se vozit i po zimi, nisu skupe

https://www.banggood.com/12V-Handlebar-Heated-Heat-Gloves-Motorcycle-E-bike-Winter-Warm-p-1108442.html?rmmds=myorder

Kupio utičnicu za upaljač / punjač mobitela + punjač od BlitzWolf-a sa QC2.0 i 3.0

https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-C7-USB-Type-C-Quick-Charge-QC-2_0-33W-Car-Charger-p-1026931.html?rmmds=myorder

Kupio analognu obrtaljku

I naravno ništa nemože bez sisa proć pa je tako stigla juće baš jedna prikladna nalja

« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2018, 23:07:23 zvonkec92 »

Online zvonkec92

• moderator
  • maxi forumaš
    • zvonkec_92
« Odgovori #59 : 25 Siječanj, 2018, 00:21:55 »
Dugo me nije bilo, pomaknuo sam se sa mrtve tocke napokon. Jucer se ja i stari primili posla jer nismo uspjeli nac ni jednog auspuh majstora da mi spiga ta dva zavoja. Kupili 3m cijevi u zeljezariji za 40kn, grijali brenerom i pigali kak treba stajat, na kraju je ispalo savrseno ( ne izgledom ) vec kuteve smo dobili bas kak treba i grana ide ljepo ispod plastike ventilatora a ne pored kako inace 125 ima.

Masina je zaserafljena i sve ravno stoji, odlicno smo to povarili a ova klocna ispod je jer nema centralne nogare ( 50cc ima na bloku centralnu dok 125 nema i neznam sta cu rjesit po tom pitanju, osuden sam na bocnu :( )

Danas je montirana i briđstonka u Vulkalu. Ostalo je jos skemijat airbox nekako i to je to. Masina upaljena, ljepo se cuje sa ovim "preradenim" loncem.

U planu je jos uzet na ebayu termo traku pa omotat granu samo neznam jel to igra kakvu ulogu u temperaturi masine? negdje sam citao da se s tim digne radna temp pogotovo na ovim vazdusarima.

U meduvremenu sam 90cc cilindar i glavu prodao jer mi trebala lova pa ipak od te love kupio 72cc i sa tim se vozio eto sve do jucer. Pozalio sam kaj je 90 otiso al jebiga, zivot ide dalje. 72 nikak nije iso jer sam u tom bloku imao 17% produzenje a i svako malo me taj kineski karb zezo, to nemres nastelat da si isus.

Takoder slozen upaljac, grijane rucke i grijane rukavice. Rucke su brutalne, kad se ugriju bas je taman u kombinaciji sa onum cupavim rukavicama koje su vjetrootporne i vodootporne. Jedini fail koji mi se desio je da sam se đabe mucio sa provlacenjem instalacije za te grijane rukavice jer kad upalim grijace u ruckama i ovo + svjetla i pozicija, napon pada na 11.6v bez obzira jel skuter u leru ili na ful gasu. Bio sam takoder kod onog covjeka kaj radi reglere doma ( http://www.regler.sper.hr ) i nakon sat vremena prekapanja po instalaciji i cjelom skuteru konstatirali smo da regler cjelo vrijeme pusta maximalnu struju a namotaji jednostavno nemogu proizvest dovoljno da nadoknade to sve plus na svim mogucim zicama postoje veliki gubici u naponu i amperazi. Jbg vozim se tak kak je i nesmijem palit grijace u rukavicama, bez njih puni uredno 13.5-13.8 V. Nisam zapamtio kakvu vrstu reglera imam na skuteru al je nekaj lik reko da bi se dalo prebrikat ona dva namotaja koji su samo za svjetla da pune zajedno sa ovim ostalima al to treba puno kemije i posla sto na kraju ispada neisplativo. Jebiga kinez :/
« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2018, 23:09:18 zvonkec92 »

Sve za skuter!!