Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Unos motora iz SLO  (Posjeta: 4339 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline road_runner

  • Tržnica : (+11)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: SR 50 r
  • Moja Kaciga: IXS HX 246
Unos motora iz SLO
« : 31 Svibanj, 2017, 11:34:17 »
Ima li netko iskustva sa spomenutim iz naslova?  :icon_scratch:

Zanima me na koje stroškove i u kojoj visini mogu računati, kakav je uopće postupak, kud sve ići s kojim papirima... ???

Ono što pišu na netu je uglavnom za nove motore, pomoću kalkuratora izračunam cifru trošarine ali kome se to i kad plaća te što još ne to ide?

Offline GrgaMrga

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Neos 50
  • Moja Kaciga: AGV stealth
  • MojSetup: polini hi speed, giannelli extra v2
Odg: Unos motora iz SLO
« Odgovori #1 : 28 Lipanj, 2017, 15:51:39 »
Kopirano s drugog foruma:

1.KORAK

-   Uplatite motocikl (naravno!!),dogovorite prijevoz ili sami organizirajte, te neka Vam na fakturi bude naznačeno da je 6% EU carine već uračunato u cijenu ukoliko je motocikl proizveden izvan EU. Zastupnik će Vam dati exportnu cijenu,u koju je uključeno tih 6% EU carine,a bez (u ovom SLO slučaju) DDV-a jer za NOVI motocikl porez /PDV MORATE platiti u Hrvatskoj. Uz novi motocikl prodavatelj vam mora izdati COC dokument koji vam je neophodno potreban za homologaciju i čuvajte ga kao oči u glavi te zatražite 4 original računa (carina,porezna,homologacija,registracija). Pažljivo prekontrolirajte broj šasije na svim izdanim dokumentima.
Prilikom transporta na SLO granici nitko me nije ništa pitao,dok sam na našoj granici tek pokazao račun (motocikl je bio na prikolici) uz krako čavrljanje sa policajcem o bajkerskim temama. Dakle...sve je prošlo glatko

2.KORAK

-   Kad ste dovezli motocikl u HR, prvo morate napraviti HOMOLOGACIJU. Motocikl morate fizički dovesti u STP koja vrši homologaciju. Morate priložiti original račun i COC dokument koji za novi motocikl nije potrebno ovjeravati kod ovlaštenog zastupnika. Motocikl će biti pregledan od strane ovlaštene osobe,prekontrolirat će broj šasije,svjetla,gume,žmigavce,sve se mora poklapati sa COC dokumentom u kojem stoji i EU norma o ispušnim plinovima na osnovu koje će vam na carini razrezati jednu od dvije trošarine. Ako je sve prošlo u redu, ovlaštena osoba u STP će vam izdati POTVRDU O SUKLADNOSTI koja vam treba za slijedeći korak i naposlijetku za registraciju. Čuvajte original !! Trebate priložiti 70 kn biljega i uplatiti 420 kn na uplatnicu koju će vam nakon odrađenog pregleda dati u ruke.  Ovo je ujedno i najdelikatniji dio cijele unosne procedure, jer tek jedno krivo napisano slovo na COC-u može vam zakomplicirati život do boli. Sve nakon toga se svodi na *DAJ LOVU* a tu smo naravno balkanski stručnjaci za jednostavnost !!
-   Sve potrebne informacije o homologaciji i STP u kojima ju možete izvršiti homologaciju možete naći na  www.hak.hr

3. KORAK

-   Odlazak sa motociklom na carinu. Treba vam original račun, Potvrda o sukladnosti izdana od strane STP i popunjeni OBRAZAC 1 – Porezna prijava za obračun i plaćanje posebnog poreza na motorna vozila koju možete skinuti na : http://www.carina.hr/Dokumenti/propisi.aspx?i=15 . Motocikl morate fizički dovesti na pregled jer carinik mora pogledati motocikl i prekontrolirati broj šasije. Tamo će zaprimiti vaš *slučaj* te će nakon kontakta sa generalnim zastupnikom od njih dobiti osnovicu za razrezivanje trošarine.Plaćaju se dvije trošarine : na kubikažu i na  EURO normu ispušnih plinova, dakle za svaki motocikl individualno. To možete lako i sami izračunati nakon dobivenih podataka od zastupnika. Carina će vam izdati rješenje o trošarini na kojem stoji razrezani iznos, IBAN, te poziv na broj po kojem izvršite uplatu u banci ili preko interneta. Sa potvrdom o plaćenoj trošarini vraćate se u carinski ured gdje vam na prije dobiveno rješenje stave zeleni pečat da je trošarina plaćena. Čuvajte rješenje,trebat će vam za registraciju



Tablice za izračun trošarine :

Obujam motora u kubičnim centimetrima (cm³)   
51   do   125   2,5 %
126   do   250   3 %
251   do   400   3,5 %
401   do   600   4 %
601   do   800   4,5 %
801   do   1000   5 %
1001   do      5,5 %

Razina emisije ispušnih plinova   %
Euro III   5 %
Euro II   10 %
Euro I    15 %

4. KORAK

-   Sa svim dosada skupljenim dokumentima odlazak na Poreznu upravu. Tamo će vam na osnovu originalnog računa razrezati 25% PDV-a uz prethodnu kontrolu iznosa/vrijednosti za dotični motocikl. S obzirom da je motocikl kupljen u auto-moto kući te da je novi, toleriraju čak i manji iznos za 10-15% od kataloške vrijednosti ( !!??). Barem je tako meni rečeno, ali kako to već kod nas ide, to ne znači da će neki drugi porezni ured / činovnik tumačiti i postupiti drugačije !!! Nisam imao nikakvih problema i PDV je uredno razrezan prema originalnoj fakturi i iznosu koji sam zaista i platio te se u potpunosti uklopio u izračun/budget koji sam radio prije unosa motocikla. U Poreznoj upravi će vam isprintati 3 kopije OBRAZAC – Stjecanje NPS (prijava za stjecanje novog prijevoznog sredstva iz druge države,članice EU).Nakon plaćanja dobivene uplatnice na jedan od ta 3 obrasca dobijete zeleni pečat da je PDV plaćen. Čuvajte ga,treba vam za registraciju

Offline road_runner

  • Tržnica : (+11)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: SR 50 r
  • Moja Kaciga: IXS HX 246
Odg: Unos motora iz SLO
« Odgovori #2 : 01 Srpanj, 2017, 13:57:29 »
Hvala na odgovoru  :icon_thumright:

no nisam napomenuo u prvom postu da bih uzeo rabljeni od fizičke osobe

Offline Patr1k747

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 434
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: KTM
Odg: Unos motora iz SLO
« Odgovori #3 : 01 Srpanj, 2017, 15:12:55 »
evo susjed prije par dana kupio skuter s njemackim papirima i rijesio . Uglavnom homologacija , tehnicki , osiguranje i nove tablice . Platio homologaciju 600 kn .
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...

Offline GrgaMrga

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Neos 50
  • Moja Kaciga: AGV stealth
  • MojSetup: polini hi speed, giannelli extra v2
Odg: Unos motora iz SLO
« Odgovori #4 : 03 Srpanj, 2017, 17:52:24 »
ja sam prije 3 godine isao po auto iz autokuce, dakle autokuca je imala proviziju od prodaje za stavljanje oglasa i drzana auta u njihovom salonu.
kupio auto, rijesio sve papire s vlasnikom, dobio tablice koje su vrijedile 3 tjedna?- ili tako nesto slicno.
doso kod nas platio homologaciju, porez, tehnicki, osiguranje i tablice.
pretpostavljam da je isto i za motor  :) :icon_thumright:

Offline Patr1k747

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 434
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: KTM
Odg: Unos motora iz SLO
« Odgovori #5 : 03 Srpanj, 2017, 21:25:46 »
da , samo za 50tke nema porez
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...