Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250  (Posjeta: 15583 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lukonja

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: St
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan n84
Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« : 12 Svibanj, 2017, 12:36:42 »
Pozdrav svima, novi sam na forumu, ali i relativno nov u svijetu skutera. Odlučio sam kupiti skuter do 250cc te je izbor pao između tri modela – beverly250, xmax250 i nexus250. Pošto se ne razumim baš previše u skutere, molio bih vas za malu pomoć, dakle ako bi mi mogli dati poneki savjet, vaša osobna iskustva i slično. Budžet mi je do 20 tisuća kuna. Prije svega kad već kupujem skuter i dajem novce, volio bi da je udoban jer imam 190cm, uz naravno dobre vozne karakteristke. Svaka pomoć je dobrodošla.
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2017, 13:04:22 lukonja »

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2017, 13:10:33 »
Pozdrav  :hello:
Nexusa sam imao ( 300ccm ) i ako ces ga uzimat u obzir, moje preporuka je da uzmes 300 imas ih dosta za birat do te cifre koju si naveo. Razlika je u col većem prednjem točku, veći vizir ( bolja zaštita od vjetra ) i nesto malo vise snage koja se ipak osjeti pri vožnji u dvoje. Napravio s njim 15 000 km nikad problema, jedino mi se rasklapalo kvačilo sto je boljka većini 250/300 mašina. Još jedna razlika je da je 250 najnoviji 2007, dakle 10 godina minimalno star, tako da vjerujem da ces lakše naći 300 u boljem stanju.Visok sam oko 195 i nije mi predstavljalo nikakav problem u vožnji.
X max sam imao prilke vozit, nesto je udobniji od nexusa, rekao bi da je kvalitetnije napravljen, mašina jako pouzdana. Sto se tiče dizajna do 20 000 kn mozes gledat modele do 2009 godine koji su po meni kameno doba u odnosu na nexus. Ne znam koje su godine počeli izbacivat i.e. modele al svakako gledaj da bude taj a ne karburator.
Sto se mene tiče beverly nema sta tu tražit, nikad mi nije legao ni dizajn niti me oduševio sto se tiče upravljivosti ( osobni dojam ). Isto tako ako ces gledat uzmi u obzir samo i.e.
Potrošnja i održavanje je svima tu negdje 3 - 3,5 L , registracija oko 550 kn ( 300 je nesto malo skuplji jer ide u iducu kategoriju)
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2017, 13:41:01 nikola.dragicevic8 »
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline Gil70

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Metkovic
  • Moj Skuter: Gilera
  • Moja Kaciga: AGV K-4 Evo
  • MojSetup: Stage 6 StreetRace
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2017, 19:24:34 »
Pozdrav svima, novi sam na forumu, ali i relativno nov u svijetu skutera. Odlučio sam kupiti skuter do 250cc te je izbor pao između tri modela – beverly250, xmax250 i nexus250. Pošto se ne razumim baš previše u skutere, molio bih vas za malu pomoć, dakle ako bi mi mogli dati poneki savjet, vaša osobna iskustva i slično. Budžet mi je do 20 tisuća kuna. Prije svega kad već kupujem skuter i dajem novce, volio bi da je udoban jer imam 190cm, uz naravno dobre vozne karakteristke. Svaka pomoć je dobrodošla.

Kojeg god izabrao neces pogrijesit

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #3 : 12 Svibanj, 2017, 19:50:28 »
ak si 190, po meni bar bev ti nece pasati posto sam imao prilike voziti ga isto u 250 verziji, a i ja sam 190.. ugl. previse si nabijem naprijed i ako si malo visi nece ti taj polozaj biti ugodan za voznju.. nexa sam vozio isto, ali 500 i mogu reci da mi se jako dopada sveukoupno pogotovo posto si visok mislim da ce ti vise pasati

Offline stipee

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brela
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2017, 20:35:00 »
Pozdrav
Nedavno sam kupio Nexusa 250 i mogu reci samo pohvale o skuteru
Doveo sam ga iz Zagreba do Makarske,jaako udoban drzao ga na 120 po autoputu bez problema,lagan za vozit i po otvorenom i po gradu :icon_thumright:
I ja takoder imam 195cm i izvrsno mi pase sta se tice visine i udobnosti zbog visine.
Beverlyja sam se navozao ali nije ostavio nekakav dojam,definitivno Nexus izmedu ta 2 skutera
Za Yamahu ne mogu nista reci ali samo cujem za skupe servise.

Offline lukonja

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: St
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan n84
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #5 : 13 Svibanj, 2017, 13:38:54 »
Svi savjeti su uzeti u obzir. Ja osobno, od tri navedena modela nekako najviše preferiram nexus. Plus što mi je i vizualnoo najlipši i čini mi se nekako najkomforniji, ali trebalo bi sva tri probati pa viditi.
Imam još jedno pitanje koje se tiče samog motora. Dakle, postoji li neki optimalni broj pređenih kilometara na koji bi trebao obratiti pažnju (npr. oko 20k) ili je to isključivo do vlasnika i činjenice kako je motor vožen i održavan.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #6 : 13 Svibanj, 2017, 14:14:45 »
kilometraza nije pravilo nego odrzavanje..
da ne pricam kak sam na 2800km mjenjal na jednom klip cilindar radilicu,pa jedna generalka na 11 hilja jedna na 16 hiljada itd..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #7 : 13 Svibanj, 2017, 14:32:42 »
Odrzavanje je sve...

Trazi samo da je uredan i da ima knjizicu, ili bar da mu se zna cijela povijest...

Kilometraza je pozeljna da je sto manja, ali nemoj da ti to bude presudno, radije da ima 50.000km i da je full uredan nego 30.000 i da je  cili ofucan...

Offline lukonja

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: St
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan n84
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #8 : 15 Svibanj, 2017, 23:33:01 »
Možete mi reći malo više o dojmovima što se tiče vožnje na dužim dionicama. Meni bi motor služio prvenstveno za gradsku vožnju, ali ipak tu i tamo moram odraditi relaciju ZD-ST radi fakultetskih obaveza

Offline DiscoVolante

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tučepi
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #9 : 16 Svibanj, 2017, 00:02:51 »
Ljudi su pola svijeta proputovali na skuterima, sve se može, ali pripremi se da će ti nedostajati snage i da ti putne brzine neće biti visoke.

Mislim da ti je za taj novac uredan Nexus najbolji izbor, iako je X-Max udobniji.

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #10 : 16 Svibanj, 2017, 00:12:54 »
Ma di mu nece bit dovoljan nexus 250/300 od Splita do Zadra.. Ja sa 70tkom przim tu relaciju pa se ne zalim. Po autoputu mozda nece bit najbrzi al se da fino ic
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #11 : 16 Svibanj, 2017, 06:36:48 »
Možete mi reći malo više o dojmovima što se tiče vožnje na dužim dionicama. Meni bi motor služio prvenstveno za gradsku vožnju, ali ipak tu i tamo moram odraditi relaciju ZD-ST radi fakultetskih obaveza

pa gustati ces kao mala beba  :)

ta dionica je premala, kad dodjes u split, bit ce ti zao sto nije dalje...

250ccm je super za djir obalom do splita!


Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #12 : 16 Svibanj, 2017, 08:22:05 »
Nexus i je za otvorenu cestu,meni je taj skuter za po gradu(Zagreb) muka,govorim za gužve i dok promet stoji,a ti trebaš gmizat između

I stvarno ne vidim di bi bio problem s njim di god,ak ja mogu s 50kom obić pol obale i natuć skoro 700km u jednom danu onda može nexus i više

Offline DiscoVolante

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tučepi
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #13 : 16 Svibanj, 2017, 09:00:35 »
Ma di mu nece bit dovoljan nexus 250/300 od Splita do Zadra.. Ja sa 70tkom przim tu relaciju pa se ne zalim. Po autoputu mozda nece bit najbrzi al se da fino ic

Ljudi i sa biciklama otputuju tu dionicu pa to definitivno nije idealan način prijevoza. Sve ovisi što je vozio prije, ali na dužim dionicama toj klasi skutera fali rezerva snage i okretaji su previsoki za neku lagodnu vožnju. Ali, koliko para, toliko muzike...

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #14 : 16 Svibanj, 2017, 09:30:36 »
ma nek odrzava 80-100 na sat i milina, moze na kraj svita tako!

brze mu i ne triba (riiiiiight)  :toothy9:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #15 : 16 Svibanj, 2017, 09:33:10 »
Usporedba bicikla i nakitanog skutera koji ide 100 po gps-u je smješna,ja odem s 50kom i to komotno do mora,putem bude sporijih i na 4 kotača,da svi ljudi tak razmišljaju vozili bi se samo po kvartu,a oni koji idu malo dalje morali bi vozit hayabuse

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #16 : 16 Svibanj, 2017, 09:45:53 »
Ma di mu nece bit dovoljan nexus 250/300 od Splita do Zadra.. Ja sa 70tkom przim tu relaciju pa se ne zalim. Po autoputu mozda nece bit najbrzi al se da fino ic

Ljudi i sa biciklama otputuju tu dionicu pa to definitivno nije idealan način prijevoza. Sve ovisi što je vozio prije, ali na dužim dionicama toj klasi skutera fali rezerva snage i okretaji su previsoki za neku lagodnu vožnju. Ali, koliko para, toliko muzike...
Da, svi onda trebamo vozit r1 da imamo tu snagu o kojoj pricas :angry7:
A usporedivat 70tku s biciklom je jako plitko, ako nisi vozio ne kom, svatko ima nesto sto preferira  :icon_thumright:
Tebi je duga dionica Zd-St? Vozio sam je nekoliko puta na 70ccm bez problema i dosao za 2 sata,  sto je tu dugo!? Po autoputu nemas sta vozit preko 130 po zakonu, a opet to nijr gust na skuteru. Magistralom na 70ccm ima dovoljno snage , a kamoli na 250/300.
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #17 : 16 Svibanj, 2017, 09:56:40 »
Svatko ko sjedne sa jačeg vozila na slabije mu je sporo,uvijek je bolje imat više snage to stoji,al tu se govori jel moguće odvozit bez napora,moguće je i to komotno,nisi najbrži al se kotrljaš

Zbog takvog(čudnog) razmišljanja da bez 500ccm nemreš van kvarta većina vozača i jesu "kvartovski trkači", "natikače + očale rejseri" i sl.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #18 : 16 Svibanj, 2017, 10:44:16 »
mores ti sa cim god oces kud god oces,zavisi samo od volje koju imas il nemas..
ali ovo stoji da skuterom 250/300 po autoputu postane dosadno i to vrlo brzo pa ga pocnes terat do ibera..
magistrala il neke druge ceste,to je vec druga stvar i taman za takav skuter..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline DiscoVolante

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tučepi
Odg: Beverly250 - Xmax250 - Nexus250
« Odgovori #19 : 16 Svibanj, 2017, 12:22:11 »
Ma di mu nece bit dovoljan nexus 250/300 od Splita do Zadra.. Ja sa 70tkom przim tu relaciju pa se ne zalim. Po autoputu mozda nece bit najbrzi al se da fino ic

Ljudi i sa biciklama otputuju tu dionicu pa to definitivno nije idealan način prijevoza. Sve ovisi što je vozio prije, ali na dužim dionicama toj klasi skutera fali rezerva snage i okretaji su previsoki za neku lagodnu vožnju. Ali, koliko para, toliko muzike...
Da, svi onda trebamo vozit r1 da imamo tu snagu o kojoj pricas :angry7:
A usporedivat 70tku s biciklom je jako plitko, ako nisi vozio ne kom, svatko ima nesto sto preferira  :icon_thumright:
Tebi je duga dionica Zd-St? Vozio sam je nekoliko puta na 70ccm bez problema i dosao za 2 sata,  sto je tu dugo!? Po autoputu nemas sta vozit preko 130 po zakonu, a opet to nijr gust na skuteru. Magistralom na 70ccm ima dovoljno snage , a kamoli na 250/300.

Očito da ne razlikuješ putnu i maksimalnu brzinu. Baš tu dionicu od Tučepi do Zadra sam vozio mali milijun puta, što preko Boraje, što uz more, i 250 zna biti patnja tu, a kamo li ne 70 ccm. Nitko normalan ne može reći da je je gušt voziti se na 10 000 okr/min dok ideš 90 km/h i više gledaš u retrovizore nego ispred sebe, a glava ti puna vibracija i zvukova. Čudo gušta...

Usporedba bicikla i nakitanog skutera koji ide 100 po gps-u je smješna,ja odem s 50kom i to komotno do mora,putem bude sporijih i na 4 kotača,da svi ljudi tak razmišljaju vozili bi se samo po kvartu,a oni koji idu malo dalje morali bi vozit hayabuse

Svatko ko sjedne sa jačeg vozila na slabije mu je sporo,uvijek je bolje imat više snage to stoji,al tu se govori jel moguće odvozit bez napora,moguće je i to komotno,nisi najbrži al se kotrljaš

Zbog takvog(čudnog) razmišljanja da bez 500ccm nemreš van kvarta većina vozača i jesu "kvartovski trkači", "natikače + očale rejseri" i sl.

Nekad se i od Splita do Zagreba putovalo cijeli dan, a danas dođeš za tri i pol sata. Sjedni na 250 ccm sa suvozačicom(ili suvozačem, ovisi tko što preferira) i prijeđi šleper/autobus koji vozi 90 km/h... Traje vječnost. Pozdrav od kvartovskog trkača koji je od jutros napravio 140 km na skuteru.