Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku  (Posjeta: 66527 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #280 : 18 Ožujak, 2019, 10:43:35 »
Ufazi ga za ljeto da preskoci ona brda ko veverica grane!
Jel znas mozda posto je kazna za voznju takvog skutera autoputem kod vas? Od Doboja do Banja Luke nizbrdo me zanima  :laughing7:
Nema kod nas to ko skontat. :)

Glavno je da platis cestarinu :D

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #281 : 18 Ožujak, 2019, 11:53:02 »
Haha, Tomi je vec zainteresiran! :toothy12:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #282 : 25 Ožujak, 2019, 21:17:13 »
Haha, Tomi je vec zainteresiran! :toothy12:
Takoder zainteresiran. Zelim da se Doppler razleti  :toothy10:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #283 : 26 Ožujak, 2019, 20:33:13 »
Jel ovo kod mene neki izuzetak ili kod novog runnera stvarno ostane rupa između prednje maske i ralice kada se sklopi?

 

Sredio sam naravno ali mi je to veliki propust i iznenadilo me kada sam vidio da zijevaju plastike kao na kakvom kinezu a nosači priljubljeni jedan uz drugi.
I tako dosadilo mi gledati raskopan skut, uzmem danas nabacim plastike onako eto samo da je u komadu da ga ne trpim više i primjetim da su mi poprimile neku čudnu boju. Ne znam, da nije od vlage možda ili šta već, nemam pojma. Ali nije toliko loše mogu vam reći, štoviše sviđa mi se  ;D

       


Jedan video, friško nakon lakiranja  :)




I jedan od danas kad sam ih nonšalantno skoro sve postavio na motor  ;D Ove ispod repa sa mačjim očima su stare polomljene koje sam prelakirao u nardo probe radi pa ako mi se svidi srediti ćemo druge koje su u komadu. Također sam i jedan par nogara suvozača iz šteka bacio u nardo sivu pa ću odlučiti koje će ostati na skutu.

« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2019, 21:00:10 aragonY »

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1059
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #284 : 26 Ožujak, 2019, 20:55:20 »
Tvornica sviđa mi se

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #285 : 26 Ožujak, 2019, 21:24:44 »
To je sad u fileru,a kad boja ide gore? :toothy12:

Zajebavam se,sad je ta Audi boja u trendu,svi ju trpaju svugdje.Svidja mi se kako je ispalo... :icon_thumright:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #286 : 26 Ožujak, 2019, 21:40:52 »
Uuuuuuuuu Mrale cestitam, ovo je za Oskara odradjeno, jako mi se svidja :icon_thumright: Mnogi su pokusali s popularnim bojama pa to nije bilo onako kako treba biti, ovo je sjelo za oskara!!

Al sto ti tako ruzno radi masina?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #287 : 26 Ožujak, 2019, 23:21:35 »
Filer je legao super, sad pucamo crvenu akril preko ovog i ko beba   ;D

A masina radi ovako ruzno jer sam vratio onaj plasticni ventilator sto je trkeljao i ranije, odvozio s njim 30km, nije se nista culo i sad je opet poceo trkeljati. Moram ga zalijepiti za zupcanik kurble.

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #288 : 27 Ožujak, 2019, 00:23:31 »
rms ventilatori redovno se cuju.. ja ih samo montiran da ona 3 zubca ne idu na rupe u ventilatoru nego da se urežu u ventilator stezanjen matice bez potribe za lipilon

inace lipo odrađena boja.. svaka cast  :headbang:
život je borba, dan mi je meč!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #289 : 27 Ožujak, 2019, 02:22:24 »
Probao sam okrenuti tako kako si napisao i pukao mi zupcanik kurble kad sam htio stegnuti maticu tako da sam odlucio da cu ga sad zalijepiti i ne bi trebalo biti frke.
Hvala  :)

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #290 : 27 Ožujak, 2019, 07:38:39 »
Ralicu stegnes sa unutarnje strane za tu bocnu. Rupa je inace dosta nezgodna , mnogi zaborave na nju.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #291 : 27 Ožujak, 2019, 11:32:07 »
Donji unutarnji nosaci jesu polomljeni ali ovo na slici je maksimalno našpanano rukom da bude sto bliže jedno drugom i dalje ne ide. Odnosno ide ali takvo navlacenje plastika ne bi mogla podnijeti, popucali bi nosaci. Skratio sam ovaj gornji unutarnji nosac prednje maske za 2-3mm i sad se poklapa, sve super.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #292 : 29 Ožujak, 2019, 15:29:25 »
Mrale ovo ti je stvarno za oskara,do sada neviđena boja na novom runneru,mada mi se crveni detalji ne sviđaju al to nije ni bitno

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #293 : 13 Travanj, 2019, 01:42:25 »
Mrale ovo ti je stvarno za oskara,do sada neviđena boja na novom runneru,mada mi se crveni detalji ne sviđaju al to nije ni bitno

Kako mi je ovo promaklo, komentar glavnog runner meistera na forumu hahah. Hvala mrale, a trakice mi ne diraj, ostaju do daljnjeg  ;D jedino me amortizer bode u oči al riješiti ćemo.

Zalepio  :( :

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #294 : 03 Lipanj, 2019, 22:46:40 »
Prije kojih mjesec+ dana palo je (iskreno se nadam) zadnje raskopavanje svega.
Odmah sam zamijenio selene u nosaču mašine i usput provjerio zazor karika. Ne želim da mi nosač cvika pa da moram ponovo sve čupati. Stanje ekstra, ko novo!   :headbang:

         

Dakle po tragovima na cilindru(malo se to vidi na ovoj jednoj slici) i glavi, ispostavilo se da nisam dovoljno stegnuo glavu. Tako da sam sve rastavio, stavio novi dihtung ispod cilindra, Ovaj put papirni jer je onaj stari limeni (koji je došao pogužvan) puštao vodu iako sam ga namazao diht masom. Nije to bilo ništa strašno ali je puštalo a toga ne smije biti.
Kolega Dino je donirao malossi dihtung pa sam ga ugnjavio i ukrao mu pola sata dragocjenog vremena da sklopimo termo grupu i torqamo glavu po tvorničkim specifikacijama + koji Nm da se nađe za svaki slučaj.  ;D Ali bitna je konzistencija, dakle sve matice su ravnomjerno moment ključem dotegnute što prije nisam mogao jer nisam imao tako precizan kilo ključ.

Kupljen i novi AGM LP aku od 9ah jer sam stari sahranio tako što je stop svjetlio non stop neko vrijeme a ja to nisam primjetio i eto. Al sve se dešava s razlogom valjda, jer ovaj mi je sada mnogo bolji po pitanju dimenzija a i polovi su na suprotnoj strani pa sam prebacio žice i sada to izgleda još ljepše nego prije.

 

U međuvremenu sam htio ugraditi ventilator na hladnjak i uletio mi komplet hladnjak sa ventilatorom od vxra.  :headbang:



Tokar mi je napravio od mesinga jedan T komad za sporedni senzor temperature kog sam spojio na modul koji će ujedno prikazivati temperaturu mašine a i paliti ventilator na temperaturi koju mu ja odredim. Na toj kineskoj elektronici je došao neki mini kineski relej koji mi nije izgledao nimalo obećavajuće tako da sam ga brže bolje odlemio i umjesto njega spojio drugi "eksterni" relej od 20A koji će paliti-gasiti ventilator. Također sam dodao još jedan za električnu vodenu. Tu sam malo upotrijebio mašte i postavio to sve iza prednje V maske  :drunken_smilie:

       

Usput sam mislio preventivno zamijeniti komplet sajlu gasa ali se stvar zakomplicirala i ogadila mi zamjenske dijelove za cijeli život. Naručio sa scooter attacka komplet gas sajlu sa razdjelnikom, piše da je za moj skuter, sve ok sve 5. I idem ti ja to postaviti, uštimam sve fino, opustim je na svim šarafima za podešavanje kad ono klipić se ne spušta do kraja i uljna pumpa našpanovana skoro do pola a ručica gasa stoji na nuli.  :dontknow:

Ajd može se skratiti pancir pa bi to riješio ali ta sajla je smeće kakvo nisam dotad nikad vidio. Ručica gasa je s njom imala katastrofalno otežan hod, kao da od nešto zapinje a ne zapinje, sve je postavljeno kako treba, više puta sam sve rastavljao i pokušavao naći problem ali ga nisam uspio naći. Al tu opet nije sve. Pored toga što se gas teško vrti, ne želi se sam vratiti do kraja već ga uvijek moram rukom gurnuti da bi došao na početni položaj. Brže bolje sam skinuo to g#vn% od dijela sa skutera, spakovao u onu najlonsku vrećicu i bacio da ga više moje oči ne vide. Vratio OEM sajlu, zamijenio samo onu polovicu do uljne pumpe i sada sve radi ko po loju. Samo talijan!  :headbang:

I tako, malo pomalo se rješavalo stvar po stvar, nabavljale se te sitnice koje su bile potrebne da se dođe do voznog stanja.. i došlo se napokon  ;D radilo se tu još par sitnica kao npr postavio sam aprilia zadnju felgu sa diskom i čeljusti, poturpijao klipić sa 30 na 40 itd, ne da mi se nabrajati, ako se sjetim kakvih detalja objaviti ću slike u nekom drugom postu.

url=https://postimg.cc/HjwYB0FQ][/url]     


Da bih danas napokon otišao da završim regu.. Ništa još nije naštelano ali ono glavno je odrađeno, sad su to sve finese. Skuter je sklopljen ali još se nisam pošteno provozao tako da ne mogu sa sigurnošću reći da su svi problemi otklonjeni. I dalje sumnjam da ću imati frku sa pregrijavanjem al vidjeti ćemo, čekam to lijepo vrijeme da napokon dođe i kod mene  :(

 

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #295 : 03 Lipanj, 2019, 23:33:19 »
Dobro da si relej zamijenio, to je smece kinesko, vise puta su mi zalijepili i pocne stalno zatvarat krug. I pazi se te sonde jako su lose pocnu brljavit s temperaturama, pogotovo ako su stalno u vodi. Ove su odlicne, samo sto moras naci onda i za njih kontroler jer su digiitalne, poprilicno su tocne precizne i pouzdane.
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F143156473757

Inace se ovo moze ugradit u T komad s navojem da sonda nije u direktom kontaktu s tekucinom
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F132825291776
U to se onda samo ugura sonda.
Svakako dobar posao  :icon_thumright:, ja planiram isto slicno napravit nekakav kontroler brzine el pumpe ovisno o temp tekucine, samo nikad vremena uhvatit

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #296 : 04 Lipanj, 2019, 08:14:59 »
Ne znam jel to samo meni ali na mobu mi ne želi prikazati slike a na računaru rade normalno.   ::)

Ma čim sam vidio da piše na njemu 20A ili 16A na 250v ili koliko već a nemaš ga šta vidjeti koliko je mali odmah sam znao koliko je sati. Ovaj led displej sam u planu odlemiti pa ga spojiti žicama i postaviti gore ispod vizira, iznad sata. Minijaturan je i neće se puno isticati, odličan, samo moram vidjeti kako ga zaštititi od vlage.

Jedino bih još volio negdje postaviti voltmetar i jednu utičnicu od 12v odnosno "upaljač" da mogu mobitel puniti kad mi zatreba i što se struje tiče to je to mislim da mi više ništa ne treba.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #297 : 04 Lipanj, 2019, 09:25:32 »
Ne rade ni meni nesto slike :D

Da ti se ne desi praznjenje akua bog stop svjetla, kupi si ledice za stopove i onda si se osigirao.

Ti mali releji su tokiko slabi da kad na daljinsko paljenje upalim urejeta sve mi slabije svijetli i motor prekida jer nemoze provest potrebu struju za okidanje injektora haha. Pa sam ja isto radio pojacanje. Na karbu j jos OK ako nemas nikakvih dodatnih potrosaca od tvornickg :D

Nista zamjensko, bjez od toga samo si eksponencialno smanjujes pouzdanost i jos imas zezanja i oduzimanja vremena, nisu to stvari od hiljadu evra pa da nesto sparas...
« Zadnja izmjena: 04 Lipanj, 2019, 09:27:16 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #298 : 21 Kolovoz, 2019, 12:01:18 »
Ekipa, kako vi mjerite krajnju?
Stavio sam jucer 15% getribu od zipa i uspio postici 100gpsa (110 na satu) zalegnut nekih 300-400m. Sa original getribom sam postizao 107 na satu (nekad bi pokazalo 107, nekad 107 9 al nek bude da je 107 jer ga mozda puz prevari ponekad).
Meni je to slabo, sad ne znam ajd reko' opet da pitam vas mozda ne mjerimo isto.
Btw, vrti se 9500 i kada dođe do tih 110 na satu tad sam primjetio da pokazuje 9200 ali tu stoji, ne zeli prevrtiti sto mi govori da nema snage za tu getribu ili nesto ne stima.

Jos jedna zanimljiva stvar je da mi chok ne utice na rad masine  :icon_scratch: :icon_scratch: rucni je chok ali isti vrag, il bio dignut il spusten masina radi istim tempom.
Setup karba je 78 glavna dizna iz s6 seta, 32 ler, igla na prvom zubu, saraf smjese ne sjecam se na koliko, dopisati cu kasnije.
Ulaz u airbox je 19,5mm.
6,85g rolice (6,5+7.2) u multivaru, ljubicasti centralni, remen (nov oem, ima 1200km otkako je stavljen) i polutke serijala.

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #299 : 21 Kolovoz, 2019, 12:08:36 »
moj setup pise sa strane i iman isti efekt kao ti. kad je hladnije vrime i prijenos hladan uspije doc do krajnje bez pada oketaja i onda je krajnja odlicna.
trenutno vozin na 6.5g kuglicama i isto imam taj pad okretaja u krajnjoj.
Serijske polutke ocito nisu dovoljno dobre za takav posa. Moze se to rijesit stavljanjen laksih kuglica ali onda previse okretaja bi vrtilo dok se ne ugrije prijenos.

cilj bi ti bija imat stalne okretaje priko 9500. kad padne ispod toga znacajno snaga opadne

meni trenutno vrti u 9800 okretaja kroz ubrzanje kad se pregrije prijenos na tripu recimo padnu na 9000 i onda ne more po ravnome 100 uvatit.

Tribalo bi ic na ditech polutku
život je borba, dan mi je meč!