Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku  (Posjeta: 66530 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #120 : 16 Travanj, 2018, 22:22:17 »
Kako ne mozes? Zavari se sipka za kraj i ide to van, jos ako ind fen imas, beba...
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #121 : 16 Travanj, 2018, 22:27:46 »
Ok ajd idem na tu soluciju posto nisam znao da piksa hoce cvikati na ac zupcaniku.

Kad smo vec to raspravili, sta velite da sa strane semeringa dam tokaru narezati navoj i da mi napravi saraf sa bakarnom podloskom, hoce to dihtovati?

Edit: i da li ce biti problema s tim sarafom tipa da ga necu moci odvrnuti ili da ce mi stvarati koroziju u rashladnom sistemu i slično
« Zadnja izmjena: 16 Travanj, 2018, 22:35:33 aragonY »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #122 : 18 Travanj, 2018, 08:35:24 »
Ok ajd idem na tu soluciju posto nisam znao da piksa hoce cvikati na ac zupcaniku
Kaj misliš zakaj su ljudi na BB AC masovno vadili uljnu van,a bome i nemali broj srki 150 je cvikao radi toga

Osovinu vadiš kak ti je Sukošan rekao,jedino je onda više ne možeš upotrijebit kad si je usro sa varom,zato sam si ja izradio alat kojim stegnem osovinu i ide van ko kroz putar i to neoštećena

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #123 : 18 Travanj, 2018, 16:01:19 »
Slučajno se sjetim da imam neko Hebo štelujuće kvačilo što mi skuplja prašinu na polici pa ga danas stavim na polutke i primjetim luft.
Jel bi ovo smetalo ili ne? Matica će to uhvatiti i ne bi smjelo nigdje maknuti ali ajd opet da pitam, da neće možda pojesti remenicu usljed startova iz trzaja ;D


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #124 : 18 Travanj, 2018, 16:25:08 »
Dobro je to stari...Radje gledaj jel ti lovi zvono cijelom povrsinom...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #125 : 18 Travanj, 2018, 18:19:32 »
Lamele 100% hvataju cijelom površinom, to sam provjerio.
Samo mi je kvačilo istog promjera kao što je i unutarnji promjer zvona pa ću morati malo mesa skinuti da bi to funkcioniralo (a ima ga napretek).

Ako me pamćenje dobro služi bila je rijec da razlika promjera kvačilo-zvono treba da bude oko 1.5mm jel tako? Ispravite me ako griješim.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #126 : 19 Travanj, 2018, 00:49:17 »
U pravu si.Kuplung skidas do 105.5mm iako sam ja nove mjerio oko 105mm uvijek.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #127 : 28 Travanj, 2018, 12:31:59 »
Načekao se 10 dana za pjeskarenje blokova. Ali i to je obavljeno, mislim si sad mogu početi sklapati sve. Idem prvo izvaditi onu osovinu za zupcanik uljne sto mi je tokar napravio i vidim da je sj*$@$ dosjed ležaja  :angry9: :angry9: :angry9:

Ležaji sad bukvalno upadaju u dosjed sami od sebe. Šta da radim s ovog? Bem ti svakakve tupane, još sam mu lijepo naglasio da mi dosjed ostane čitav, da uradi osovinu na promjer ležaja. Nikom se više posao ne može povjeriti :sad3:

Slike pjeskarenja objavim večeras..

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #128 : 29 Travanj, 2018, 03:05:07 »
     

Slike su tu, nisam ništa sad detaljno prikazao ali vidi se dovoljno. Na par mjesta malo fuša ima ali ništa strašno, poslikam to možda drugi put ali ne dira me previše, nisam htio gnjaviti čovjeka da opet pali kompresor i oblači ono astronautsko odijelo.

Deklo je od prije bilo polirano ali izgrebano na dosta mjesta a iznutra pokriveno slojevima boje, masnoće, prašine, zemlje i ko zna čega još pa sam i njega dao pjeskariti. Sada mi se čak i sviđa ovako ispjeskareno pa sam u nedoumici da li ga opet polirati ili pak ne. Slatke muke  ;D

Još da riješim ovaj dosjed ležaja što mi je tokar razjedinio i uzlazna putanja je zagarantovana. Pošto je lokacija krajnje nepristupačna za pokušaj bilo kakvih egzibicija mislim da imam samo dvije opcije a to su odraditi piksu ili dati priliku ovim ljepilima za cilindrične dijelove koja mi baš i ne ulijevaju povjerenje ali šta znam  :dontknow: . Piksu bi trebalo odraditi u određenoj toleraniciji naspram vanjskog promjera ležaja. Koja bi to tolerancija bila ako mi može neko reći?

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #129 : 29 Travanj, 2018, 09:01:48 »
Na radilici je 3/100 jaca mjera od lezaja,tako i na dosjedima.Kod pumpe mozes 2/100 raditi da nije problem ugraditi.

Brezone od vrha do ruba bloka zaserafi na mjeru od 89mm,vidim da su ti razlicito naserafljeni.

Dobro je ispjeskareno,samo moras smisliti sta ces s deklom.Najbolje plastifikat...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #130 : 29 Travanj, 2018, 10:46:44 »
Puno hvala za info  :headbang:
Brezoni su zašerafljeni rukom samo da su tu na okupu kako se ne bi izgubili po garaži pa su zato različite dužine..

Centralnu nogaru sam definitivno mislio dati na plastificiranje a za deklo ne znam ni sam, odlučiti ću to usput.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #131 : 29 Travanj, 2018, 10:48:28 »
Nema na cemu...

Ma odma i njega plastificiraj i dokurca,ko' bude to stalno lickao i pazio?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #132 : 30 Travanj, 2018, 01:09:42 »
Šteta da nisi tu pitao prije te kemije sa zupčanikom jer sad imaš sranje sa tim dosjedima,možda je najlakše lagere namazat nekim ljepilom za tu namjenu,normalno ak nije preveliki luft

Blok izgleda super ispjeskaren,jedino kad se pjeskari u svim dosjedima se ostave stari lageri i semerinzi da ne ohrapavi,nadam se da ti i prijenos sad nije grub da ne dere remen

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #133 : 30 Travanj, 2018, 13:55:31 »
Šteta jest ali gotovo je sad. Bio danas kod tokara, uzeo godišnji nema ga do srijede. Valja mi čekati  :dontknow:

Kako misliš da ce mi derati remen  :icon_scratch: nije ovo ništa spešl grubo, ventilvar ću blagim šmirgl papirom srediti sa unutarnje strane a zadnje poputke nisu dirane iznutra, samo vanjska strana ispjeskarena.

Gledao sam dok je pjeskario i naglasio sam mu da mi dosjede ležaja ne pjeskari ali opet mu je uspjelo pomalo preletiti preko dosjeda pa ima blago hrapavosti i po njima ali nije strašno, 2-3 poteza sa P1000 i opet će postati glatko.  ;D

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #134 : 07 Lipanj, 2018, 13:23:48 »
 

Malo zagladio sa P320 usis i prelivne. Da li je bolje ostaviti ovako ili da ispoliram i ostatak unutrašnjosti blokova? Nisam htio previše dirati jer ne znam koliko ću "mesa" skinuti dok budem šlajfao šmirgl papirom odnosno koliko će to uticati na primarnu kompresiju što smo spominjali ranije kada je bila riječ o poravnanju prelivnih sa kanalima cilindra. Šta vi velite?
Ova oštećenja što se vide su od ranijeg rasipanja karike, iglicastog ili lamelica koji je proletio kroz sve moguće dijelove blokova i cilindra i svugdje se "potpisao".  :dontknow:
Dosjede ležajeva 2-3 puta prešao sa P1000 i bombona, ne osjeti se hrapavost uopste.

Btw i rupu vodene sam začepio te zalio tečnim metalom(vidi se gore na slici). Mislim da sam taj dio posla obavio sasvim pristojno, sve kritike i pohvale su dobrodošle.

 

Dosjed lezajeva vodene sam odlucio ostaviti ovako, samo zaliti sa Locite 638 pri montazi. Luft nije ogroman tako da cu pruziti sansu ljepilu pa ako to ne uspije onda idemo na opciju pikse.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #135 : 07 Lipanj, 2018, 20:51:48 »
I kad je slapanje? Vjerujem da ce osovina uljne s lezajima biti cvrsta posto nije neko opterecenje. U krajnjem slucaju ako nastupi zlo,mozes opusteno preci na mjesavinu zbog elektricne vodene, ili pak rijesiti elektricnu uljnu  :icon_biggrin:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #136 : 08 Lipanj, 2018, 00:18:09 »
Ne znam,meni se ne dopada to čak ni lagano glađenje s hiljadarkom po dosjedima,a ni kaj su sve dodirne točke na blokovima pjeskarene makar i lagano sitnim pijeskom,al daj bog da neće bit problema

Za ubuduće,kad se blokovi pjeskare,uvijek nek budu spojeni veliki i mali blok sa svim šarafima koji ih spajaju,sa starim lagerima i semerinzima radilice gore,te starom vodenom pumpom sa semeringom,jedino je tada 100% sigurno da neće bit problema

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #137 : 08 Lipanj, 2018, 02:09:10 »
Ma daj ne budi pesimist bit će to sve uredu  ;D

Sutra bi blokovi trebali biti na okupu zajedno sa radilicom i lagerima. Nakon toga čišćenje i reparacija frge pa nastavak slaganja.
Pošto mi je mrale Corrector obećao donijeti električnu vodenu morati ću njega sačekati za prvo paljenje. Dakle ovo ex zamorče bi uskoro trebalo otkucati svoje prve taktove  ;D mislim da je red da se i to doživi, dovoljno se čekalo  ;D

ili pak rijesiti elektricnu uljnu  :icon_biggrin:

Baš je to moguće na karbosu?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #138 : 08 Lipanj, 2018, 06:46:31 »
Mrale, prije ce doci vodena nego sto ces imati potrebi upaliti skuterce meni se cini  :icon_biggrin:

Za uljnu je tocno, peugeot skuteri koriste Dellorto elektroniku koja upravja elektricnom uljnok, pa bi se to dalo skarabudziti.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #139 : 09 Lipanj, 2018, 03:28:34 »
 

Zaletio se večeras do člana dino73n i kod njega sa uvlakačem ugradili radilicu bez frke, bukvalno 5 minuta posla uključujući i mazanje diht mase i traženje šarafa po radioni  ;D Ležaje sam ja prethodno postavio kod sebe tako sto sam dobro zagrijao blok i samo spustio lezaj bez da smrzavam bilo koji od njih. Onaj u malom bloku je kliknuo iz prve samo sto sam ga ispustio iz ruke  ;D dok je ovaj u velikom bloku ostao da viri 1mm i nije htio ici dalje pa sam ga morao malo kucnuti preko starog lezaja po vanjskoj ivici. Razlog tome je vjerovatno sto veliki blok ima vise mesa pa ga se treba dobrano zagrijati da bi se dovoljno raširio. Ja sam ga grijao industrijskim fenom na najjače nekih 3-4 minute. Dakle falilo mu je jos malo grijanja ali tad je vec gotovo, nisam ga htio kuckati da izađe nazad da ne bih pogoršao situaciju  ;D uglavnom par laganih udaraca preko starog lezaja okolo i sjeo je do kraja.

   

Kada smo sklopili blokove radilica se vrti super i nema mrve lufta. Reklo bi se da je to to ali nije. Vrti se odlično, bez problema ali otišli smo korak dalje i ispitali luft sa komparaterom. Lufta je bilo pa jedva da ima jednu stotu. A po manualu piše da na zagrijane blokove treba imati luft oko 12 stotih. Onda smo ju "otkočili" sa po jednim udarcem čekićem sa svake strane i ponovo postavili komparater. Tada je pokazao luft cca. 6 stotih i blago se osjetilo pod prstima da ima onog "zdravog lufta" gore-dole. S obzirom da je to bilo na hladno nismo htjeli nista vise dirati.

Dakle koliko god se nama činilo da je to sve sjelo na mjesto i da je sve po ps-u, ipak nije bilo. Lageri su ipak bili nategnuti i potreban im je taj udarac sa svake strane kako bi se oslobodio pritisak odnosno kako ih radilica ne bi držala našpanovane jer se naslonila na ivice dosjeda a nije sjela full ravno kroz centar.

Blokove sam ja malo upropastio sa papirnom trakom koju sam ostavio par dana zalijepljenu po ovim ivicama oko variomata i sada je onaj ljepljivi dio ostao na aluminiju logično. Ali rijesiti cu to dok postavim termo grupu i semeringe i zatvorim usis jer ne želim da mi kvarcni pijesak dođe u kontakt sa cementacijom internih komppnenti mašine :icon_biggrin: picajzla sam, znam. Ali blokovi moraju biti uredni to je pod muss.
Sutra nastavak radova :headbang: a za koji dan stižu nadam se i posljednji dijelovi koji su mi potrebni za full sklapanje u vozno stanje. Stay tuned, u sljedećem updateu ću ilustrirati ugradnju svih mogućih kitova na ovu mašinu, neće men niko govorit kako ću ja svog karbosa opremit.