Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku  (Posjeta: 66517 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #80 : 28 Rujan, 2017, 22:43:39 »
Joj joj sad ste me napali s tim raskopavanjem blokova. Ajd kad ste toliko navalili ako se nekom od vas da, da mi napiše koje ležaje, koje dimenzije ležaja i semeringa mi trebaju? Što se vodene tiče, znam da se ovdje pisalo o setovima za reparaciju, ali sam zaboravio gdje. Jučer sam u jednom navratu htio skinuti namotaje ali su šarafi toliko speknuti da sam šrafciger pokvario(i nije bio neke kvalitete pa je proklizao željezni dio unutar plastične drške). Šarafi su krstasti što mi je bilo čudno, zar ne trebaju biti šarafi za gedoru tu? Mislim logičnije je jer se lakše daju odvrnuti i zavrnuti nego ovo, čas posla provrtiti glavu šarafa pa onda razmišljaj kako ga iščupati van.  :dontknow:

Za balansiranje radilice stvarno ne znam kome se obratiti, ko to uopće radi, koja struka  ???

I zupčanik vodene dodajem na spisak znači.

Vidjeti ću u kakvom je stanju osovina sekundara. Dario, si siguran da smije luftati toliko u ležaju? Od dva chinarellija kojima sam rastavljao getribu na jednom nije bilo lufta a na drugom je baš ono blago bilo lufta, ništa pretjerano opasno(sa skinutim poklopcima). Ovo mi je već extremno  ;D ovo poklopac teško da može podnijeti, mislim da će uništiti i drugi ispravni koji bih stavio. Ali da ne raspravljamo previše, vidjeti ćemo kad skinem disk šta i kako.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #81 : 28 Rujan, 2017, 22:51:55 »
Kaj će ti ljubičasti feder kontrasta,pa ne voziš ti trke  :toothy12:

A imam tu neki rally cross uskoro u blizini pa sam u planu razradu kita odraditi na stazi onako muški, malossi je malossi, mora izdržati.


@ljubo ne znam ni ja što sam se čudio za carinu, refleksna reakcija valjda..  ;D

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #82 : 28 Rujan, 2017, 23:23:40 »
Kad skines osovinu sekundara vidjet ces kako se vrti lezaj i kak to izgleda.Meni je bez srednjeg zupcanika i poklopca isto sve klaparalo,sa zubcanikom minimalno a sa poklopcem i svim komplet ni mrvu,govorim o situaciji s novim lezajem,tako da bi tako trebalo i biti.
Slikat cu ti alat za semering na vodenoj,ja sam 2 unistio dok nisam alat napravio.Sa izbijanjem nisam imao problema kao Tomi,pa nisam nista ni radio.Pazi samo kontra navoj je na impeleru,pomalo odserafljujes i pomalo tuckas da ide van.

Imas temu di je sve opisano i pisu sve mjere za upresavanje semeringa,dimenzije i sve komplet...

Na namotajima su orginal krizni serafi,istuci cekicem preko serafcigera da popuste...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #83 : 29 Rujan, 2017, 00:05:20 »
argony,kolko daješ drugima svajete čovjek bi reko da imaš malo više znanja  :icon_biggrin:
pogotovo za snać se..a vidiš i semeringe da nisu isti,tak da ovaj kod variomata je mjenjan i stavljeno smeće haha
ako je cijeli skuter u takvom lošem stanju,onda neznam kaj nisi odma pomislil da treba i blok raskopat i do kurca  :icon_biggrin:

a vidim teško je malo po forumu pogledat,sve je komšija srećko lepo napiso u jednoj masnoj temi ;)

http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,20797.0.html
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #84 : 29 Rujan, 2017, 02:02:27 »
Stef ovo mi je prvi put da radim sa vodenim hlađenjem, dosad sam šarafao samo Chinarelli i par sitnica na minarelliju, ništa oko hlađenja uglavnom. I nikada nisam raskopavao blokove tako da nikada nisam uzimao semeringe i ležaje niti sam istraživao o tome jer mi jednostavno nije bilo potrebno. Jedini ležaj koji sam promijenio jest ležaj sekundara na chinarelliju, otišao do pulta dao ljudima stari ležaj, dali mi novi ležaj, postavio stari semering i gas. Eto toliko o mojoj prošlosti sa ležajima i semerinzima  ;D


A bio sam malo lijen za potražiti info pa sam odmah poletio pitati za dimenzije i to, priznajem izvinjavam se.. Odmah nakon što sam napisao ovo bacio sam se na korištenje tražilice. Trenutno čitam temu od daria, nakon mukotrpnih 15 stranica prepiranja njega, zvonkeca, suhog i ostale ekipe(hvala dečki, ima tu kvalitetnog materijala za potratiti preko pola sata života) napokon sam došao do dijela sa radilicom i raskopavanjem mašine. Ovo sam napisao prije sat vremena i nisam poslao poruku  :drunken_smilie:

I dosad niko nije otkrio razlog pucanja radilica na pia pedesetkama? Gremlinska posla  :binkybaby:
Radilicu onda nosim tokaru na balansiranje, a kad će već ići blokovi po pola da li će imati efekta na neturpijanom baseu da se poravnaju i ispoliraju kanali bloka i cilindra?

Hvala stef za dimenzije, ležajeve vidim svi preporučuju koyo i ntn japan tako da ću uzeti one koje nađem ili ako nađem oba onda idu oni koji su jeftiniji  ;D
Što se vodene tiče, vicminu ne mogu naći kod nas na internet oglasnicima, ima još jedno mjesto na kom ću pitati. Ako ne uspijem naći vidim da ditek spominje kako mu se pojela osovina na rmsovom setu, jel to samo on naletio na smeće ili?

Offline Fast Nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 487
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr180
  • Moja Kaciga: Hjc Is-17
  • MojSetup: Kb glava,multivar,s6 28 pwk
  • MojSpuh: Kucelj pm59
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #85 : 29 Rujan, 2017, 03:16:43 »
Sta se tice osovine vodene pumpe mislim da tu nema pravila jedino mozda oem piaggio set ja sam ugradivo par puta rms set vodene(OBAVEZNO BACANJE RMS SEMERINGA U ĐUBRE)i uzet cortecov plavi tako zvani dupla usna a kazem kaj se osovine tice oce se pojest ili ne je lutrija
Tetrapak cjuning

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #86 : 29 Rujan, 2017, 08:41:05 »
Evo dimenzije i mjere koji bi ti trebale pomoc

Semering koji se stavlja na radilicu strana variomata je 19x30x6.5mm
Ležaj radilice: 20x52x12mm

Semering koji se stavlja na radilicu strana magneta je 18x28x7mm   
Ležaj radilice: 20x52x12mm


Semering vodene pumpe je 8x16x10/11mm(preporuka corteco plavi sa duplom usnom)
Ležaj osovine vodene pumpe 2kom: 8x22x7mm(ako ces posebno kupovati)

Ja sam uzeo vicminu vodenu,ima ntn japan lezaje i semering s dvije usne a ima i rupu za seraf za eventualno jednostavno micanje uljne pumpe.Ako prvi put mjenjas semering vodene,moja preporuka je da si uzmes 2kom,brzopletost i nepaznja lako unisti feder ili gumu a upucava se kontra.Kod mene u temi si pogledaj alat od markera koji sam napravio.Cilj je da ne dira usne s federom,nego da knap sjeda od metalni dio semeringa kako bi ga doveo na mjeru od 24.5-25mm od ruba.

kod magneta ga upucas 12mm od ruba,ja uvijek volim ostaviti malo vise pa idem na mjeru 11.5mm(bolje malo manje,nego previse,spale se lezaji ako ga dodiruje)
kod strane variomata ides na 0.5mm od ruba,ja ga poravnam s rubom.

To ti je ugrubo to...ako di zapnes pitaj pa cemo ti pomoc...

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #87 : 29 Rujan, 2017, 10:10:04 »
Baš sam htio pitati za dimenzije semeringa vodene ali ajd reko' ne moram izmjeriti ću ovaj kad skinem. Hvala vam puno!  :headbang:

Šta kažete na poravnanje rubova bloka i cilindra, bespotrebno ili ne? Također sam mislio olakšati zupčanik vodene kao što je dario radio ali bez micanja uljne. Najradije bih složio električnu vodenu sad odmah ali ne vozi mi se skuter u kojeg moram sipati mješavinu tako da je uljna za mene must have.

Vidjeti ću onda u kakvom je stanju moja osovina vodene pa ako bude biila ok samo kupiti ležaje i semering i to je to.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #88 : 29 Rujan, 2017, 10:17:09 »
Mozes poravnat kad su blokovi raskopani,samo zagladis put smjesi da nema ostrih rubova nista previse nemoj jer se gubi na primarnoj kompresiji.Kanale prelivnih i cilindra mozes poravnati,sve su to nijanse koje u globalu donesu nesto...

Mozes ti ubacit i elektricnu pumpu a da uljna ostane u upotrebi.Izbacis impeler a sve ostalo ostavljas kako je ali nepotrebno na base setupu.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #89 : 29 Rujan, 2017, 11:12:20 »
Sve sređeno, pronašao sam sve što mi treba kod najpoznatijeg dilera dijelova u Bosni a.k.a. Stanko ;D
Idem za koji dan do njega na balansiranje radilice, pokupujem ležaje i semeringe, usput odem do frenda da isciganišem biaks, poravnam kanale i vozi Miško  :headbang:

Kad smo već kod frenda, ima centralnu nogaru od typhoona koju mi je rekao donirati, da li će mi ona odgovarati ili ne pošto typhoon fura 10" a ja imam 13icu nazad  ???

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #90 : 29 Rujan, 2017, 19:13:37 »
Ispreskakat cu ko veverica grane zadnjih 10-ak postova ppsto nisam u fazonu, ali cim sam odvrtio onu snimku s luftom na osovini kotaca,spustila mi se roletna ispred ociju.

Mislio sam da si zavrsio sa otkrivanjem tog zamorceta i da si krenuo uzlaznom putanjom,ali ajde, napredujes, ali povremeno upadnes u septicku jamu kao sto je ovaj lezaj na sekundaru. Bitno da se ne gubi volja. :icon_thumright:


Nego, bas razmisljam, j#bote imao sam ovog ljeta runnerice po par tisuca km, znaci nove, ducan stanje, 2003 godina. I sad da mi das takvog runnera, recimo da ga bas zelim kao novog, morao bih odraditi nekoliko zajebanih stvari,a gdje su jos sitnice,evo samo u grubo da navedem:
- reparacija prednjih vilica, i to samo zato sto je mast stara 14 godina, radi vilica i dalje, ali nece dugo
-izmjena svih selena
- izmjena svih gumenih crijeva od goriva

Evo to je onako u grubo, prvo sto mi je palo na pamet, i jos bi trrbao recimo kompletan servis prijenosa...





I navodno se ne smije vise koristiti ljubicasti centralni feder, zato sto je BELI ponovno IN. Kako je porasla popularnost da se ima bijeli auto, taj sindrom se prenosi i na opruge kontrasta.
A ona masa nasih budala,medju kojima sam i sam, sto je probala bijeli centralni od malossija,i skuzila da unosi oscilacije u piaggio prijenos nevezano uz setup, i da dodatno popusta dok se masina ugrije, to su sve bili lazovi. To se moze potvrditi empirijski i teoretski, malossi multivar 2000 + bijeli centralni koji dobijes uz njega = svetinja i ima da ga ispostujes inace si gadno zgrijesio.

Isto tako i ja ne mogu da ispostujem one sto izvade dizne izkarburatora koje su dosle iz fabrike :laughing7:
« Zadnja izmjena: 29 Rujan, 2017, 19:18:18 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #91 : 29 Rujan, 2017, 20:17:39 »
Bez ljutnje ali skuter je teski grob,ceg se god uhvatis ne valja...sretno sa slaganjem i nikad nemoj stavit na papir koliko te izasao, zna jako deprimirat :(

Za taj lezaj sekundara ces sve znat kad osovinu van izvadis,velim i meni je klapalo a sa videa tesko znat,dok s poklopcom ni mrdac.


Corector je u toku ali moram priznat da pricu s diznama ne znam :D,skuzit ce na tezi nacin a lijepo sam htio ljudima ustedit vrijeme i novac  :notworthy:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #92 : 29 Rujan, 2017, 20:40:09 »
I navodno se ne smije vise koristiti ljubicasti centralni feder, zato sto je BELI ponovno IN. Kako je porasla popularnost da se ima bijeli auto, taj sindrom se prenosi i na opruge kontrasta
Ljubičasti feder koriste oni koji voze utrke i koji hoće da im skuter ide 100,bela je za štedljive ljude,jer treba uštedit 4 i pol kune,a okretaji na pušten i dodan gas ko jaruga(ona u kojoj ti se skuter utuši od ispušnih plinova),a i nisu inženjeri u maloosiju vesla sisali

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #93 : 29 Rujan, 2017, 22:11:08 »
Skuter jeste grob, nemam se ja tu ni zbog cega ljutiti  ;D
Jos par dana i uzlazna putanja je zagarantovana!  :headbang:
Maloprije sam skinuo namotaje i pickup, na jedvite jade su sarafi popustili, u jednog sam glavu provrtio, ne znam ni sam kako sam ga uspio odvrnuti. Dlan se zacrvenio, valjda ga stid sto mora sarafati ovo zamorče.

Razmisljam da uzmem gedora sarafe i da ih polepim umjesto ovih jer je stvarno muka za odvrnuti kad speknu.

El to opet fore sa drugog foruma valjate ovdje?  :icon_tongue: nisam u toku ali vidim da je neka masna aksioma konstatovana i bojim se da mi ne zarazite temu sindromom zalepeće.  :sad1:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #94 : 29 Rujan, 2017, 23:22:41 »
Drugi forum who?
Samo je jedan stručan forum na ovim prostorima,ms forum

Ne trebaju ti "gedor" šarafi,ove lagano namaži s masti kad staviš nove

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #95 : 30 Rujan, 2017, 11:51:42 »
Batu Tomija za forumsku starjesinu :headbang:

Mrale ne sekiraj se za serafe pickupa, oni extremno vole tamo zapeci jer je rashladna tekucina blizu i tamo su najvece dilatacije. Kad budes vracao, nemoj jako zatezati. Rijesi onaj lezaj sekundara i semering obavezno da ti kasnije ne procuri ulje kad budes tripovo.

Ti barem slusas i napredak je neizbjezan, za razliku od starih konja koje je nemoguce nauciti da vuku kola u pravom smjeru.
« Zadnja izmjena: 30 Rujan, 2017, 11:53:13 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #96 : 05 Listopad, 2017, 21:28:36 »
Hvala svima koji su me nagovorili da blokove raskopam!  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Danas raskopani, dtanje kao i ostatak mašine, ležaj jedan malo rošta a i drugi je tu i tamo. Luftaju mi nekako previše :/ snimiti ću video ali ima tu fino lufta koliko vidim.
Osovina vodene se pojela tako da mi i to treba novo
Ležaje nisam uspio nabaviti, radilicu mi lik nije htio balansirati, zavrtio je u blokovima par puta i veli ma dobro je ovo -_- očito da mu se nije dalo raditi pa sam samo uzeo blokove i pokupio se. Bem ti svakakve majstore. Baterija mi prazna, pišem više veceras..

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #97 : 05 Listopad, 2017, 21:34:56 »
Sad samo pametno i bit ce to dobro. Ne znam sto da ti pametno kazem, mislim znam, al to nece nitko poslusati jer svi idu "provjerenom" metodom, stoga skupljaj pare za nove lezaje, vodenu, a cisto sumnjam da ti  trebati nova radilica, ako nemas pravog majstora da je provjeri onda ne riskiraj.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #98 : 05 Listopad, 2017, 22:52:39 »
Drago mi je da si poslusao savjete.Samo pamet u glavu i bez zurbe,obavezno si provjeri radilicu,onda imas sve po ps-u,sklopis i ne mislis vise...
Klaparaju svi lezaji,to nek te ne brine,probaj novog pa ces vidjet,bitno da nema zvukova i da se vrte ko ringispil :)
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #99 : 06 Listopad, 2017, 00:40:48 »
Pošto mi se baterija ispraznila i nisam pretjerano slikao danas nabacit ću update radova neki drugi put.
Ležajevi su bili SKFovci, ugrađeni prije 1000 do max 1500km. Ne znam na kakvoj je to smjesi voženo i kako su ubiveni ti ležaji ali onaj od strane variomata rošta kao što je već ranije napisano a i onaj od strane magneta je već počeo šuškati.

Kupio sam nekakav set semeringa, u njemu dođe plavi corteco za vodenu "dupla usna", jedan smeđi corteco i jedan smeđi ROLF za radilicu (ROLF je isti kao ovaj smeđi kog sada imam od strane magneta) i još par nekih semeringa + 2-3 o-ringa sam dobio u tom setu al pojma nemam od čega su.

Btw, izvadim danas ležaj iz bloka jednog typhoona. NTN japan, sa Bog te pita koliko km na grbači (sudeći po stanju blokova) i lufta ima vrlo malo, ma skoro neprimjetno što se podrazumijeva da mora imati i kada je nov. Ono što me iznenadilo jest da se ležaj ne čuje i vrti se ko lud, baš što kolega dario kaže ko ringišpil :drunken_smilie: mislim da je time sve rečeno  ;D