Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku  (Posjeta: 66535 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #60 : 21 Kolovoz, 2017, 16:58:04 »
kolko se ja sjećam,svaka pedesetka kojoj sam rastavljal gertribu imala je podloške s obje strane,na srednjem zupčaniku..

Da, vrlo, vrlo tanke, koje se zbog gustog ulja lako zalijepe pa ni ne znas da su tamo  :icon_thumright:

da,a isto tak ih je lako i pogubit :zubo:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #61 : 21 Kolovoz, 2017, 17:01:54 »
kolko se ja sjećam,svaka pedesetka kojoj sam rastavljal gertribu imala je podloške s obje strane,na srednjem zupčaniku..

Da, vrlo, vrlo tanke, koje se zbog gustog ulja lako zalijepe pa ni ne znas da su tamo  :icon_thumright:

da,a isto tak ih je lako i pogubit :zubo:


jbg, kod mene u garazi sve uredno, pa i pod, pa bi ih vidio ak ispadnu  :icon_biggrin:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #62 : 21 Kolovoz, 2017, 17:06:50 »
Pisao sam mu vec za sajbice,obe su 1mm debele i pasu one koje idu na radilicu za stelanje prijenosa,ako to kome sta znaci.

3alfa3-jel to tebi poceo faliti piaggio 50 ili mi se cini?

Koji je tocan uzrok sto si sahranio prvu replicu?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #63 : 21 Kolovoz, 2017, 17:11:57 »
Pisao sam mu vec za sajbice,obe su 1mm debele i pasu one koje idu na radilicu za stelanje prijenosa,ako to kome sta znaci.

3alfa3-jel to tebi poceo faliti piaggio 50 ili mi se cini?

Koji je tocan uzrok sto si sahranio prvu replicu?


Ne fali mi, dapace, gushtam i dalje sa Z750 (drugim, prvi sahranjen u totalki, a bome i skoro ja  :icon_biggrin: )
Vozio nakitanu 50tku prije par godina (ali par godina nakon kaj sam vozio iskljucivo motor) - mislio sam da je rucna potegnuta, i to jako.....  ;D

Sahranio repliku cim sam stavio Nardo, a nisam dobro postelo karb - Nardo ne prasta greske, pogotovo na 17,5mm karbu  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2017, 17:15:39 3alfa3 »

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #64 : 21 Kolovoz, 2017, 17:23:26 »
Pisao sam mu vec za sajbice,obe su 1mm debele i pasu one koje idu na radilicu za stelanje prijenosa,ako to kome sta znaci.

3alfa3-jel to tebi poceo faliti piaggio 50 ili mi se cini?

Koji je tocan uzrok sto si sahranio prvu replicu?


Ne fali mi, dapace, gushtam i dalje sa Z750 (drugim, prvi sahranjen u totalki, a bome i skoro ja  :icon_biggrin: )
Vozio nakitanu 50tku prije par godina (ali par godina nakon kaj sam vozio iskljucivo motor) - mislio sam da je rucna potegnuta, i to jako.....  ;D

Sahranio repliku cim sam stavio Nardo, a nisam dobro postelo karb - Nardo ne prasta greske, pogotovo na 17,5mm karbu  :toothy12:

Nardo aždaja :D :D
Nije ni cudo da se svi boje Narda


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #65 : 21 Kolovoz, 2017, 17:27:22 »
Nardo aždaja :D :D
Nije ni cudo da se svi boje Narda

Moja greska, skroz.... Ali, i semering na strani variomata je bio uljav, cak je i tu zraka malo ulazilo... A skut tada imao mozda 2000km (kupio novog)....
Nakon toga stavio drugi kit (isto replika), Nardo je ostao narednih 10tak tisuca km, ali sa 21, a kasnije i 19 karbom..... Super je isao, al je u Nardu vuna gorila ko da ju je neko brenerom palio KAd mi je dopizdilo mijenjat vunu, kupio Yasuni R, ispolirao ga i vozio 20-30 tisuca km bez odrzavanja (osim vanjskog, zbog izgleda)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #66 : 21 Kolovoz, 2017, 18:51:19 »
ne fali alfi pedesetka ali izgleda mu je postako vrlo dosadno pa se vratil malo na forum :zubo:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #67 : 21 Kolovoz, 2017, 18:57:54 »
Sad opet pogledam srednji zupcanik i skužim da ima jedna podloška haha. Kao sto alfa kaze zalijepila se pa se jedva vidi da je tu. Sa strane poklopca getribe je bila podloska a prema bloku je nema i malo je sturpijan blok tako da cu na tu stranu staviti ove dvije sto sam naručio.

El ima jos koja da mi fali da znam?  ;D

Neka alfe, ne dirajte čovjeka  :icon_tongue:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #68 : 21 Kolovoz, 2017, 19:32:58 »
Jedino ispred matice od variomata 0.5mm,drugdje koliko znam nema...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #69 : 28 Rujan, 2017, 16:54:39 »
Evo mene, evo runnera, evo i dijelova sa scooter attacka nakon mjesec dana  :angry7:
Saga sa smećarskim podloškama i smećarskim DHLom se napokon završila i prije koji dan sam dobio paket. Za sve vas koji čitate a iz Bosne ste, samo da znate da HOĆETE platiti carinu i da vas HOĆE oderati ko zeca. Ispala me carina oko 30% od ukupnog iznosa pošiljke, *+''(/# mater.

Malo se saberem(al' bukvalno  ;D), donesem paket kući i onda se polako osmijeh vratio na lice  :toothy3:

 

Raspakiram tako sve dijelove, pregledam ko malo dijete svaku sitnicu.. Pogledam u ovaj zapakirani nastavak za crijevo hlađenja na glavi i mislim si, zašto se ja ne sjećam da sam imao termostat na staroj glavi :sad1: Pogledam staru glavu, stvarno nema termostata. Ma nisam ga ni skinuo, nije ga ni bilo jer se hrđa navukla nema šanse da je šta tu bilo u skorije vrijeme. Taman kad mislim da sam skoro završio sa spiskom stvari koje trebam kupiti nađem nešto novo da mi fali  :confused5: Ne znam jesam li ranije objavio, evo slika stare glave..

 

I ide još slika dijelova  :icon_biggrin: :icon_biggrin:

               

i šećer za kraj


       

I tako, jučer očistio blokove. Prvo sam permetalom skinuo što se dalo skinuti pa onda benzu u špric bocu i drot kefu pa skidaj šta se skinuti da. Disk mi je smetao jer sam bio lijen da odem do mehe da mi maticu odvrne udarnim odvijačem tako da ću to neki drugi put srediti. Sa ostatkom blokova sam jako zadovoljan. Unutarnji dio oko prenosa je bio prekriven nekakvim crnim zapečenim slojem, ne znam od čega ali jako jako teško se skida tako da sam očistio onoliko koliko mi se dalo čačkati i ispirati benzinom. Čak sam nekih 20ak minuta nalio benzina u sve šupljine sa te strane i ostavio ne bi li se otopilo ali nije djelovalo nimalo  :dontknow:

                 

Skinuo sam magnet sa svojim DIY izvlakačem. Nije htio ići dole pa sam onda idnustrijskim fenom zagrijao magnet i spao je bukvalno samo što sam ga malo povukao van.

   

Ispod magneta sam vidio jednu malu anomaliju, nadam se da ovo neće značiti da ću morati nove namotaje uzimati jer samo bi mi to još trebalo  :sad3: Naime, jedna žica je blago nagnječena, da ne objašnjavam pretjerano slikao sam koliko se dalo uslikati. Valjda vidite šta se desilo. Ne znam jesam li to ja oštetio možda jer sam šarafe previše zavrnuo u magnet ili je oštećenje od ranije. Hoće to biti problem sad ili?

   

Na plastičnom pipku za vodu je bilo toliko smeća kod o-ringa, ne znam kako nije curilo. Ali eto. Očistio sam i to i uljnu pa se sad bacam na nabavku ovih par sitnica koje mi fale pa da napokon počnem sa sklapanjem. Btw. jel ovaj zupčanik mikroremena ok? Izgleda mi ova strana koja dolazi do uljne pumpe nešto ko razvaljena ili je to ok ipak? Normalno se vrti i nema lufta kad uklopim na osovinu pumpe.

           
« Zadnja izmjena: 10 Svibanj, 2018, 01:12:02 aragonY »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #70 : 28 Rujan, 2017, 17:21:36 »
to si sj#bo najvjerojatnije sa sarafom kad si radapciger stavljal..pospricaj to sa bezbojnim lakom
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #71 : 28 Rujan, 2017, 17:40:15 »
Evo videa onog lufta sekundara o kom sam pričao. Mislim da je stef rekao da je luft normalna pojava bez poklopca getribe ali meni se ovo ne čini baš normalno, na vrh diska ima dobrih pola cm lufta sa poklopcom ili bez njega isti vrag  :dontknow:



Kad sam već uploadao ovaj, da uploadam i drugi video  ;D Pri kraju čišćenja slučajno okrenem radiilicu i čujem cviljenje, pa me malo bacilo u razmšljanje šta je sad to haha. Zvuk se najviše čuje iz usisa i nisam ga ranije čuo a vrtio sam radilicu više puta, kada stavim uho na usis najjače se čuje, dakle unutra nešto cvili. Ne znam da to nije možda prouzrokovano višestrukim natapanjem čistim benzinom pa je semering ostao bez lubrikacije i sad cvili ili nešto treće. Slikao sam semering sa strane magneta pošto se ne razumijem pretjerano oko tog, spominjalo se da možda nisu ugrađeni kakvi smećarski..

 

Sa strane variomata je crni, vidi se na prethodnim slikama šta piše na njemu..

Uživo cviljenje nije toliko glasno, samo je mikrofon preblizu pa se tako čuje na snimci.

« Zadnja izmjena: 10 Svibanj, 2018, 01:12:46 aragonY »

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #72 : 28 Rujan, 2017, 17:43:26 »
to si sj#bo najvjerojatnije sa sarafom kad si radapciger stavljal..pospricaj to sa bezbojnim lakom

Može onaj Rencov u spreju?  ;D

Offline RodrigoBorgia

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 166
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sl. Brod
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: iXS HX 1000
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #73 : 28 Rujan, 2017, 17:59:53 »
Suh semering, vazeliniraj to :toothy10:
Nemoguće rješavam odmah. Za čuda, molim malo pričekati.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #74 : 28 Rujan, 2017, 18:41:34 »
neznam bas da sam za pedesetke to govoril..ima malo lufta nutra-van kad nema glavcine jer ona napne osovinu..
jel ti nisi vadil radilicu van uopce?
semering ovaj crni je smece..
blok nikad nisam pral tak dok je sve rastavljeno a radilica unutra,svakaj more uc u blok sa tekucinom..
a ako je sve prano sa cistim benzinom,normalno da si ispral lezajeve i da sad na suho cvile..fus  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #75 : 28 Rujan, 2017, 19:21:57 »
U blokove sigurno nije ušlo ništa jer sam bas pazio na to. A i morati cu ih opet isprati kada budem skidao ostatak ovog dihtunga ispod cilindra, otici ce komadica unutra sigurno.

Zaboravio sam napisati da su lezaji radilice bez mrve lufta. I mislio sam da ima negdje slika semeringa crnog izbliza ali nema pa evo nek bude ovdje

https://i.imgur.com/cxOHrFN.jpg
https://m.imgur.com/NvBk7zT

Fuš ne fuš, nije mi se dalo još i radilicu vaditi jer su ležaji ok i nekako mi je to bespotrebno. Šta sad onda promjeniti ovaj crni semering, koji uzeti? 

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #76 : 28 Rujan, 2017, 19:34:07 »
Tak sam ja bio lijen otvarat blokove pa sam onda ponavljao radnju nakon 400km kad se rasipala radilica.Na ovaj limeni dihtung obavezno diht masu.

Zuncanik vodene je mrtav,sjebat ce ti osovinu uljne.

Blokove jedino dimer pere kak treba,sve ostalo kaj sam probavao je zali boze...

Luft je normalan kad nema srednjeg zubcanika i poklopca getribe,kad njih stavis,nesmije ni mrdnut.

Semering ako ne slini ostavi ga u slucaju da bas odlucis mjenjat,trpaj smedje vitonce gore.Da se ja nalazim u tvojoj sitiaciji stavio bi nove i lezaje i semeringe i provjerio vodenu kad je sve dole ali tvoj izbor...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #77 : 28 Rujan, 2017, 21:47:58 »
Kaj će ti ljubičasti feder kontrasta,pa ne voziš ti trke  :toothy12:

Semeringa promijeni oba sa corteco smeđim slinili ili ne slinili ovi trenutno,lakše je sad dok je sve na stolu,ja bi izvukao i vodenu(bez otvaranja blokova) i napravio inspekciju osovine i lagera,semering bi stavio novi,samo to je jeben posao za nekoga ko to nije nikad radio + trebaš sam izradit 2 alata,jedan za izvlačenje osovine pomoću navoja i drugi za bezbrižno uprešavanje semeringa bez oštećenja

Lager zadnjeg kotača ti je razvaljen,to se tak ne smije klimat,razvaljen ti je i utor zupčanika vodene,i to trebaš novo
« Zadnja izmjena: 28 Rujan, 2017, 22:04:26 Tomi_ZG »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #78 : 28 Rujan, 2017, 21:49:02 »
to sam mislil,kak dario veli..ako vec ulazes tolko onda si mogel zamjenit lezajeve i semeringe,pa sve da bude novo..
da se nebi desilo sad kad bude masina utegnuta da razjebe lezajeve na radilici pa da kopas za 500-1000km (nebi bil ni prvi ni zadnji)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #79 : 28 Rujan, 2017, 22:21:50 »
takoder potvrudem sta kazu decki..na tvom mjestu bi pod obavezno radilicu van iz blokova i ugradio nove lezaje i semeringe..ako mislis vratiti staru radilicu obavezno ju daj centrirat ili balansirat i ako je ok natrag sastavit..ovi ti semerinzi ne valjaju i pitanje je kakvi su lezaji... :nono: ::)
vodena obavezno nova to bar nije neki trosak..

sretno  :icon_thumright:

i da ne znam sta se cudis za carinu kao da nisi znao da dijelovi koje kupujes van zemlje ne podlijezu carinjenju. :dontknow:
trebao si ih onda narucit na adresu kod nekoga u hr i samo ih prevezes.. ;D
« Zadnja izmjena: 28 Rujan, 2017, 22:23:25 ljubo46 »