Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku  (Posjeta: 66546 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #40 : 19 Kolovoz, 2017, 14:08:45 »
Igličasti uzimam Polini 12x17x15 jel tako?
Znam da je RunnerSukosan uzimao neku dimenziju pa je morao turpijati klip ali malo sam lijen da tražim jer se ne sjećam gdje je to napisano a tema mu ima bruku stranica  ;D

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #41 : 19 Kolovoz, 2017, 14:13:53 »
Na kit ide taj igličasti bez turpijanja,turpijat se treba za malossijev koji je milimetar širi,al stavi taj polini bez brige

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #42 : 19 Kolovoz, 2017, 22:59:00 »
« Zadnja izmjena: 10 Svibanj, 2018, 01:05:46 aragonY »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #43 : 19 Kolovoz, 2017, 23:34:59 »
Odlicno,bilo bi pametno dodati set federa kvacila,ljubicasti centralni i karbonske usisne lamele...onda si u kompletu :)
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #44 : 20 Kolovoz, 2017, 00:21:26 »
Naravno, biti će i to ali ne mogu sad sve iskeširati odjednom. Imam još stvari za uzeti pored toga, nabere se tih sitnica u eurima dok si reko keks ;D

Idem prvo odraditi razradu kita pa onda na baš baš štelung prenosa, dotad bi se novčanik trebao malo smiriti  ;D

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #45 : 20 Kolovoz, 2017, 01:11:05 »
Nisam još potvrdio narudžbu. Razmišljam da sad i karbonske lamelice uzmem samo ne znam koje.
Ako može link sa scooter attacka, bio bih zahvalan ili ako su ove ok (pošto su najjeftinije  ;D ) da uzmem njih?

http://www.scooter-attack.com/reeds-voca-racing-carbon-biaxial-0-35mm-vcr-rd132140-ca-39.html

Nadam se da nije zabranjeno objaviti link ovog tipa, ako jest izvinjavam se moderatorima  :happy8:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #46 : 20 Kolovoz, 2017, 11:30:20 »
Nije karbon ali je jos jeftinija opcija i ima istu namjenu,pa ti ostane novaca i za ljubicasti centralni  ;D

http://www.scooter-attack.com/motoforce-replacement-reed-petals-racing-piaggio-gilera-mf35-140sp-39.html





Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #47 : 20 Kolovoz, 2017, 12:34:28 »
Malossi karbonitne su se raspadale svakih 1000-2000km. Stavio Malossi karbonske (Carbonio pise na njima - zuta boja slova) i vozio preko 10.000km, a onda ih provjerio - ko nove.
Nisu jeftine, ali stavis i zaboravis, a i dobis 3 u paketu, a to sto su razlicite debljine - nema to u praksi veze, bilo koju debljinu stavio, neces osjetit razliku

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #48 : 20 Kolovoz, 2017, 13:01:07 »
@dario od cega su te, od plastike?

Zasto se ustvari prave razlicite debljine tih lamelica? Ako stavim 0.30 umjesto npr.0.40 jel to znaci da ce se ove tanje brze istrositi i puknuti ili?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #49 : 20 Kolovoz, 2017, 13:36:31 »
@dario od cega su te, od plastike?

Zasto se ustvari prave razlicite debljine tih lamelica? Ako stavim 0.30 umjesto npr.0.40 jel to znaci da ce se ove tanje brze istrositi i puknuti ili?

Razlicite debljine sluze za optimizaciju usisa ovisno o broju okretaja motora, ali u praksi, razlike su zanemarive

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #50 : 20 Kolovoz, 2017, 13:47:16 »
Stakloplastika su ove koje sam linkao.

Njihova namjera je da zastite masinu u slucaju puknuca,metalne bi napravile stetu a ove izgore.

3alfa3 je objasnio razliku i sam smatram da debljina nema nekog velikog utjecaja,pogotovo na slabijim setupima.

Osobno koristim polini 0.3mm koje sam izrezao iz ploce,preradio usis da sam maknuo srednju pregradu i odrezao granicnike,tako da se sad 1.5mm vise po strani otvaraju,odnosno do bloka koji je sad novi granicnik.

Mogu rec da je malo zivnuo skuter i dobilo se dosta na odazivu gasa.

Eto to su neke finese koje se mogu izvuci ali prava namjena kod tih slabih setupa je da ne unisti termogrupu uslijed puknuca.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #51 : 20 Kolovoz, 2017, 14:44:14 »
Hvala za objašnjenje. Ako moze link tih malossi karbonskih sto dođu tri kompleta da ne pogrijesim pa uzmem neke koje ne pašu  posto ih ima tamo vise vrsta,  valjda za vise vrsta usisa ili sta vec..

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #52 : 21 Kolovoz, 2017, 03:56:27 »
Zar niko nije uzimao ove Voca racing lamelice? Malossi sam upravo pretražio i nemaju ih za oem pia usis.. Ima samo karbonit a to neću niti mi treba ploča karbona od 20 i kusur ojra. Ove Voca piše da su carbon a ne carbonit, neće oni valjda slagati?

Update radova: pala je mašina sa rame. Rasklopio sam sve osim struje(sutra improviziram izvlakač) i nisam uspio izvaditi sekundar iz bloka jer je matica vraški zategnuta. Moram je udarnim odvijačem srediti, nema druge opcije. Je li moguće da se na bloku dosjed ležaja sekundara pojeo ili je ipak osovina sekundara u banani pa lufta u ležaju? Ima finog lufta, neovisno da li poklopac getribe bio ili ne bio u bloku.
I da li između polutki i poklopca getribe treba biti kakva podloška ili nešto? Također isto pitanje za kvačilo i zvono..

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #53 : 21 Kolovoz, 2017, 08:28:22 »
Puno pitanja....a sta te briga za lamelice jel pise gore števa ili malossi,ako je za orginal usis narucuj.
Vidi jel netko treba lamelice pa skupa plocu narucite,polini je darezljiv pa u svojim paketima posalju dvije ploce od 10x11cm,samo na jednoj ne pise polini :)

Nemoj samo serafcigerima i raznim glupostima skidati magnet,strgat ces ili namotaje ili blok,radapcigeri su jeftini i cijena im je oko 7 eura .

Osovina jako tesko da se pojela a za dosjed lezaja ne vjerujem,jedino onaj dosjed u poklopcu getribe ali najvjerojatnije da ti je lezaj kotaca otisao.Bez poklopca getribe to sve klapara jer je jedan dosjed osovine na poklopcu pa to sve skupa drzi na mjestu.
Lezaj kotaca ti je 6204 c3 zatvoren s obe strane s gumom.
Maticu mozes otpustiti da kroz disk i onu rupu di serafis celjust proguras serafciger pa onda probas,ako je bas krvnicki stegnuto nemoj siliti da ne otkines blok ali trebalo bi ici.
Sajbice u getribu ide na sredisnji zubcanik sa svake strane jedna od 1mm.

Ispod polutki nema sajbice,kao ni ispod kuplunga a ni ispod zvona.
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2017, 08:35:56 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #54 : 21 Kolovoz, 2017, 11:40:06 »
Ma nije me briga za ime nego za materijal. Da ne bude naručio karbonske a dobio karbonitne pa prst u uho kad se raspadnu..

Neće magnet biti skidan nikakvim glupostima ne brini, jesam fušer ali nisam toliki  ;D iskoristiti ću isti izvlakač koji sam napravio za chinarelli. Treba samo nove rupe izbušiti a pošto mi je u garaži ponestalo zdravih borera moram kupiti par novih pa ce ići magnet dolje.

Disk je baš baš krvnički zategnut a u getribi nema nikakvih šajbica na središnjem zupčaniku. Lufta je bilo i prije a ima ga i sada nakon zamjene svih ležajeva getribe pa mi je zato bilo čudno, onda preostaje samo poklopac getribe da je u banani.

     

Da mi bi znati kako se plastični ventilator istopio, pa ovo je cirkus  :laughing7:
A za podloške ispod polutki i zvona pitam jer mi izgleda da to sve struže jedno od drugo. Na poklopcu getribe ima tragova, na kvačilu ima tragova, na zvonu ima tragova, baš mi čudno bilo kada sam vidio.  :dontknow:

           

Seleni na mašini i na nosaču mašine mi izgledaju sasvim ok, a nekako zadnji točak uspijeva biti nakrivljen kada je sve sklopljeno(teško je primjetiti da li je i mašina zajedno s njim ili je samo on). Možda to ima veze s ovim luftom sekundara u poklopcu ili je stavljen neodgovarajući ležaj, vidjeti ću dok raskopam.

         

Svakih koliko se mijenja mikroremen? Mislim se i to zamijeniti kad sam već došao do ovdje, da ne picajzliram bezveze ili ipak da? oriđiđi pjađo je 11 ojra na sa, bome fina cijena za mali remenčić  ;D a motoforce je 5€, jel i on ok?

Sada se narudžba povećala  ;D dostava je sinoć nekako otišla sa 16 na 19 eura  :angry7:
Evo ovako spisak:

Top Performances Black Trophy                                     108.39€
OEM Piaggio remen                                                        15,96€
Malossi Multivar                                                             53,78€
Set dizni 60-82                                                              17,13€
Polini igličasti 12x17x15                                                   6,34€
Motoforce plastični ventilator(što ide na ventilvar)              2,51€
Polini klizači variomata                                                     1,76€
Malossi rolice 6,5g                                                           9,18€
Malossi ljubičasta centralna                                              9,24€
Voca Racing karbonske lamelice                                      13,44€
Mikroremen                                                                   11,85€
Motoforce zvono Pia/Peu                                                 11,76€
Dvije šajbice za središnji zupčanik getribe                          1,18€

Total sa dostavom:                                                       255,92€

Nikad se više nisam iskeširao za nešto što neću pojest i popiti. Golemo brate!   :binkybaby:

Čekam mišljenje za mikroremen, ako ništa ne fali ni MF-ovom onda njega uzimam i to bi bilo to. Rekao sam ako se sad ispostavi da će nešto zafrkavati pakujem ga i pravac na otpad u željezo, doviđenja zdravo prijatno!  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 06 Travanj, 2020, 14:08:52 aragonY »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #55 : 21 Kolovoz, 2017, 12:03:16 »
Majko isusova sta je ovo ugrobareno,katafakingstrofa...

Vjerovatno je lezaj primara raspadnut pa je to sve strugalo.

Mikroremen uzmi definitivno novi pa makar i motoforce,ipak neko radi za njih.

Uz multivar ti dodu i novi klizaci jedino ako si uzeo rezervu...

Normalno je da ima lufta bez srednjeg zubcanika na osovini sekundara,primar kod piaggia uvijek ima lufta to ne brini,njega drzi onaj lager u deklu pa vidi sta se od toga raspalo ako to grebe po poklopcu getribe.Provjeri i lezaje u polutki mozda je tamo kakvo sranje...

Kuplung izmjeri sublerom,105,5mm je novi,ispod 104,5 je za zamjenu ali radi on uredno do 104mm.

Posteno si se istrosio ali tako je to kad su ovima prije tebe glavni alat bili veliki i jos veci cekic :sad1:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #56 : 21 Kolovoz, 2017, 13:28:04 »
Jaoo kad se ja samo sjetim kupovine dijelova.
Ja kod Pleše u Skuter dijelovi vicem samo daj mi to to to i to, a kad mi je reko cijenu samo smo se blijedo gledali. Kaze on meni, ako si mislio da to bude sve varas se, doso budes jos 10 puta po neki sitnicu, tako je i bilo. Na kraju kad zbrojim cifru, mogo sam komotno BB-a uzet sa malom tablom i gotovo.

Jedino kaj ovo ima neki svoju draz, ozivis kako Tomi kaze "Zamorce" i koje ce ponovno peglat gro kilometara, pojede dosta zivaca ali to je taj cuning.


Sent from my iPhone using Tapatalk

postovi sa slikama se ne quotaju  :zubo:
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2017, 16:50:40 steeef »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #57 : 21 Kolovoz, 2017, 16:47:44 »
pfffffffffffff.......
Na novi NRG Power (iz ducana je vozio mjesec dana serijski, ako i toliko): Yasuni R, Malossi replica 70ccm, delta kuplung, malossi kevlar remen, federi, rolice, Malossi MHR variomat, malossi linearna polutka, PHBG19 karb, lamelice, MHR radilica koja nije dugo trajala zbog tvornicke greske (bila pretanka na mjestu di ide lager kod variomata i tamo ga je provrtila), TP radilica sa plavim polutkama koja je bila super, brdo primara, sekundara, na kraju se vratio ipak serijskoj getribi jer je i sa njom GPS lupao 110 km/h, a za tih 10tak km/h vise mi se nije dalo zrtvovat super start.... Ne sjecam se vise kaj sam jos stavio...
Trosak bitno veci od ovog, a skuter je izgledao ko serijala osim Yasuni R, al je isao "malo" bolje od serijale i natuko preko 40.000km prije nego sam ga potpuno ispravnog prodao (to kaj se kupac s njim ubrzo razbio ne pripisujem tehnickim nedostacima skutera) :icon_biggrin:

Slozio bi isti setup da se opet bakcem sa pjadjom 50. Srecom, ne bakcem se  :toothy12:




P.S.
bilo je tu jos toga, ali kratko vrijeme (prodao te dijelove): Leo Vince ZX spuh za serijski cilindar, Nardo spuh sa prvom replikom kitom koji je zaribao mojom greskom, 21 karb, multivar2000...... i jos par stvari kojih se isto ne sjecam vise :D
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2017, 16:57:06 3alfa3 »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #58 : 21 Kolovoz, 2017, 16:53:36 »
kolko se ja sjećam,svaka pedesetka kojoj sam rastavljal gertribu imala je podloške s obje strane,na srednjem zupčaniku..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #59 : 21 Kolovoz, 2017, 16:55:17 »
kolko se ja sjećam,svaka pedesetka kojoj sam rastavljal gertribu imala je podloške s obje strane,na srednjem zupčaniku..

Da, vrlo, vrlo tanke, koje se zbog gustog ulja lako zalijepe pa ni ne znas da su tamo  :icon_thumright: