Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku  (Posjeta: 66516 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #20 : 02 Kolovoz, 2017, 11:57:54 »
I meni su trakice super ali samo na vecim felgama, na 12 ili 13" mi bas i ne stoje ali sad ne mog na prednju staviti a nazad ne.. Tomi vrati trakice, ne budi takav  ;D
Kod nas se polovni puzevi krecu oko 150kn.. ima bisera naravno koji traze i vise za polovne ali vecina su tu u tom rangu. A novog imam i ovdje kupiti po toj cijeni sa linka koji si mi poslao al' eto pravim se pametan pa tražim jeftinije  :drunken_smilie:

Zasto se raspadaju ne mogu da shvatim. Ako nabacam masti unutra ne vidim razlog zasto bi se stvaralo bilo kakvo trenje koje bi uspjelo potrgati puz.  :dontknow:

Dobro ti skarabuđuješ tog runnera,valjda ćeš se uskoro i vozit,samo kad vidim u kakvom je to sve stanju ja ga ne bi platio ni 3000kn,a još nisi ni mašinu dirnuo

U potpunosti se slazem s tobom ali tuzna strana price je da su takvi svi. Najvise sto mrzim jest kada mi prodavac kaze da je sve u tip top stanju, nema greske i blabla a kada pogledam o cemu se radi dođe mi da mu sve zube izbijem. Evo moj runner je očiti primjer. Ja sam znao otprilike sta uzimam i uzeo sam samo zato sto je to za moje podrucje ispod svake cijene jer hebi ga imao sam želju da kupim i eto. Pokusavao sam jedno vrijeme naci ramu s papirima ili cak same papire ali nista od toga. Sta je tu je, idemo u nove pobjede.

Gledao sam radilicu kroz usis i vidim blago plavo obojenje na klipnjači na onom suženju tačno prije iglicastog koji spaja klipnjacu i polutke radilice. Jel to znaci da je i ona uskoro za smeća?  :hmh:

Uh, ako se tu ugrijala klipnjaca, kakva je onda bolcna.
U svakom slucaju, skini cilindar i pogledaj stanje, vjerojatno je i iglicasti predraspadno stanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #21 : 02 Kolovoz, 2017, 13:02:34 »
Definitivno cu skinuti sve pa pogledati samo eto odgađam to dok ne postavim centralnu nogaru. Kada smo vec kod centralne, jel to ovako kao na ovom linku ide sve sa nekim nosacem posto kod mene nema nista, goli je blok od ispod.

http://oem-parts.hu/en/parts/gilera/runner-50/runner-50-sp-2008-2009/frame-plastic-parts-coachwork-stand-s

Btw nije me pretjerano ni čudilo to sa radilicom nakon sto sam vidio diznu 55 u karbu sa zx-rom i iglu na najsiromasnijoj poziciji. Još mi kaže bivši vlasnik(nakon sto sam mu rekao da se pregrijava) da se vozio po 30km u komadu i da mu se nije pregrijavao, kao nije osjetio nikakav pad performansi. Mislim u sebi daj me nemoj, ja odradio 10km  i osjetilo se odmah da nije to to, plus sto na displeju sve crtice od temperature blinkaju pa nisi corav da ne vidis a ti tu meni pricas neke bajke.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #22 : 02 Kolovoz, 2017, 13:28:55 »
Je,tocno tako izgleda nogara i taj njen nosac.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #23 : 02 Kolovoz, 2017, 17:21:56 »
Kaj se tiče puža,najčešće krepa elektronika u njemu i možeš puhat,ak je ovih 260kn prava cijena to je poklon,još nedavno su bili po 500-600kn kod nas

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #24 : 03 Kolovoz, 2017, 04:00:07 »
Je,tocno tako izgleda nogara i taj njen nosac.

Hvala!

Kaj se tiče puža,najčešće krepa elektronika u njemu i možeš puhat,ak je ovih 260kn prava cijena to je poklon,još nedavno su bili po 500-600kn kod nas

Navodno je nov po te pare, tako pise u oglasu. Dok ovlasteni pia/peža servis prodaje nove za malo vise od 600kn bez dostave. Salju samo privatnim poduzecem koje naplati svojih skoro pa 80kn dostave. Kad vidim koliko košta taj njihov sport nekako mi draža opcija voziti se ovako nego istovariti tolike pare za obični puž, za mene je to ludost a sad ko voli nek izvoli.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #25 : 15 Kolovoz, 2017, 02:46:38 »
'emti ne mogu uhvatiti vremena da 4 matice odvrnem koliko sam zauzet a ljudi slažu bebe u 6 dana. Koji sam ja srećković složiti ću ga taman kad prođe sezona  :laughing7:

Pošto me izradio lik za centralnu nogaru nije mi se dalo više čekati pa sam danas nekako upetljao ruke između rame i sjedišta te počeo sa inspekcijom termo grupe. Rečeno mi je da je jednom cvikao pa je tada rađena dotična "generalka"  :icon_biggrin: Ajme meni što je glava bila zategnuta, morao sam pošteno potegnuti da otpustim sve 4 matice  :dontknow: btw, jel se može glava dotegnuti pod osjećajem ili ti ga odokativno na ruku ili mora biti baš precizno kilo ključem svaka matica podjednako zategnuta?

Da ne brbljam dalje puno, radilica je rms nažalost ali otprilike sam to i očekivao, cilindar bušen na 41,5 i ima jedan blagi ris nasred usisnog porta (pod prstom se jedva osjeti ali vidi se više njih pa izgleda lošije nego jest  ;D).

         

         

     


Klip pokazuje na vrhu 41,2mm a kod bolcne 41,4-41,3mm. Ovi osigurači bolcne su mi čudni. I bolcna je jako teško išla van, ne znam da li sam možda oštetio rub dok sam osigurač maknuo pa je zato zakačila ali napatio sam se dok sam je izvadio.

Klipnjača ima luft lijevo desno a gore dole nema ni mrvu lufta što znači da je ok. Igličasti sam slikao toliko puta jer nemam pojma šta na njemu gledati, meni izgleda sasvim uredu osim što mi je čudno da se sa jedne strane češao od klip a sa druge nije ;D  U klipu stoji natpis PHIX, valja to čemu ili ne?
« Zadnja izmjena: 10 Svibanj, 2018, 01:04:07 aragonY »

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #26 : 15 Kolovoz, 2017, 08:11:27 »
slobodno stegnes matice na osjecaj, nije nuzan kilo kljuc.
ova rms radilica je oke ima ju tomi vec dosta dugo i ditek ju fura na s6 sport pro i zipac vozi ko veliki

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #27 : 15 Kolovoz, 2017, 08:37:25 »
Strava,puno puta je ovo lijepilo,sreca da je cilindar dobrog kvaliteta pa je vecina tragova na klipu.
Inace stanje cilindra i klipa bas ne mozes izmjeriti sublerom jer se tu radi o stotama.Ako uspijes ocitat da je klip 3/10 manji onda od toga svega nema nista.Mozes trpat kineske klipove posto su vec premasene piaggiove specijale ili neke viseg kvaliteta.Losi klipovi sa specijalom te kosta oko 400kn i to je kratkog vijeka.Bolji klip,busenje,honanje i dihtunzi su vec oko 700kn a novi top trophy je 108 eura.
Nemoj se zeznut ko ja pa stavit rms klip u kojem karike izgore u 3tkm.

Radilica je dobre kvalitete s njom nema problema,upitna je samo marka lezaja i nacin ugradnje ali dok valja ne diraj nista.Semerinzi mogu otkriti jel netko mario sta ce staviti pa onda mozes i pretpostaviti koji su lezaji.Uglavnom oni crni kok idu uz skart lezaje,pa pogledaj i to

Iglicasti na oko djeluje okej ali s njima nikad ne znas,tako da obavezno novog,radi 100kn se ne isplati riskirat.

Po meni je najpametnija opcija koju sad mozes napraviti je base kit i novi iglicasti,naserafit to i vozit.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #28 : 15 Kolovoz, 2017, 08:46:39 »
Taj klip je prokuhao mnogo puta i kako je od loseg materijala on se vise siri prilikom zagrijavanja pa masina pati od sindroma Zalepece na svakodnevnoj bazi i cim bolcna zacvikari to je isto znak da imas Zamorce od klipcine.



Nemoj se zeznut ko ja pa stavit rms klip u kojem karike izgore u 3tkm.

Nemoj zezat :laughing7: S tim moze biti zadovoljan netko tko ima zastopanu serijalu koju vrti do 4500rpm i godisnje prelazi 26km.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #29 : 15 Kolovoz, 2017, 09:17:03 »
Kaj je najbolje od svega serijala je isla ko sumanuta,samo su karike izgorile,na klipu i cilindru nikakvog traga nije bilo.
Nisam mjerio zazor karika ali na oko je ogroman a przila serijala s auspuhom i multicem 90+ gpsa
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #30 : 15 Kolovoz, 2017, 09:18:08 »
dobro dario i kaze, sad ti se najvise isplati neki base nabit gore i vozi. bit ce bolje i kvalitetnije nego ovo brusiti


Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #31 : 15 Kolovoz, 2017, 09:29:50 »
Ak neće kit nađe se polovnih termo grupa za sitne pare koje mogu vozit još godinama,samo stavi nove oem karike,igličasti,dihtunge i peglaj,mada bi ja tu i blokove po pola pa stavio nove lagere i vodenu

A saga ovog groblja se nastavlja i kroz mašinu,očekivano  ;D

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #32 : 15 Kolovoz, 2017, 09:51:24 »
Yoyo je prodavao za sitne pare doslovno novu termogrupu,pa odluci sta ces,mislim da je rijec o 350kn bilo.

Pravi posao bi bio ko sto tomi kaze ali ja to nebi dirao.Da su i tajvanci gore sluzit ce neko vrijeme.Samo pogledaj dal su dosjedi lezaja dobri cimanjem radilice nutra-van.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #33 : 15 Kolovoz, 2017, 09:53:03 »
Ak neće kit nađe se polovnih termo grupa za sitne pare koje mogu vozit još godinama,samo stavi nove oem karike,igličasti,dihtunge i peglaj,mada bi ja tu i blokove po pola pa stavio nove lagere i vodenu

A saga ovog groblja se nastavlja i kroz mašinu,očekivano  ;D

imas ti pravo tomi, nista kit... treba BB nasarafit gore

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #34 : 15 Kolovoz, 2017, 18:23:56 »
Uh uh napisali ste se vi meni bome  ;D

Sve mi se samo reklo kada sam ugledao klip nakon skidanja cilindra. Bilo je avtomacki facepalm i "ti ženo majku". Masina definitivno ide dole, sve cu raskopati i krecemo ispocetka. Za lezajeve i semeringe cemo vidjeti dok skinem magnet i vario..

Definitivno razmišljam o kitu, kad je bal nek je maskenbal.  ;D ali ne odbacujem ni opciju serijske termo grupe u dobrom stanju ako sta naleti..

@dario izvini nisam shvatio ovo za cimanje radilice, mislis da uhvatim za klipnjacu ili sa bocnih strana od magneta i varia?

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #35 : 16 Kolovoz, 2017, 09:52:37 »
Kod varia i magneta. Nije ni bitno ako masina ide po pola,onda budes sve znao...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #36 : 16 Kolovoz, 2017, 11:51:08 »
Ako ležajevi budu ok ne planiram rastavljati blokove. Semeringe promijeniti eventualno i to bi bilo to u tom slučaju..

Nego gledam sinoc na scooter attacku kit, multivar i jos par stvari. Uglavnom narudzba bila oko 200 eura i nije mi htjelo ponuditi nikakav popust kao neki dan sto sam vidio da je neko ovdje dobio popust 20 eura na ukupan iznos  :icon_scratch:

Btw. Sinoc odaberem drzavu BiH i dobijem onaj tax discount ali dostavu mi naplate 16€. Odaberem Hrvatsku, dobijem tax discount i besplatnu dostavu pa si mislim mozda zato sto je Hr u EU. Imam prijatelja u Sloveniji pa odaberem drzavu Slo i hoce mi naplatiti tax 33€ haha ko koga tu sad...

Kit bez multija(kit + serijski vario) je muka ziva za ustelati i nikad nece biti to to, jel tako?  :binkybaby:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #37 : 16 Kolovoz, 2017, 12:00:24 »
Ustela se to bez problema samo ce ti prerano odlaziti u okretaje pa ces vrtit masinu 11 hiljada da bi isao 100.

Pa vidi tko ti je s foruma najblize pa narucis kod njega,sve se da dogovorit...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #38 : 16 Kolovoz, 2017, 14:43:27 »
E pa da, na to sam i mislio. Bilo bi prevrtavanje u krajnjoj, prevrtavanje na startu, loš start a dobra krajnja ili obrnuto i slično  ::)

Ma nije problem za tih 16 eura, ako će mi tako život biti lakši nek im bude. Znači 100% su isti drevo i top trophy? Dokad traje ova akcija na scooter attacku i bude li toga često?  ;D

Eh kad bi šta izletilo kao onom srećkoviću sukošaninu drevo za 75 ojri ne bih razmišljao ni sekunde  ;D htio sam pogledati cijene na onoj žabarskoj stranici gdje je on kupio ali koji god kit bih pogledao pisalo je da nemaju na stanju  :icon_scratch: biti će da im je onda palo par komada s kamiona pa se guralo kako bilo.


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku
« Odgovori #39 : 16 Kolovoz, 2017, 15:58:09 »
To niko ne zna do kad traje,yasuni koji sam pikirao vise nije na akciji a bio je...tako da pozuri,neces nigdje po toj cijeni nac.

U globalu su isti dr.evo i top,top jos u toj black izvedbi ima neki premaz na klipu tako da je ajmo rec jos nijansu bolji,sve ostalo bi trebalo biti isto.

Uzimaj top i multic,stvarno je povoljno
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!