Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prva registracija skutera bez carinske deklaracije  (Posjeta: 2887 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zorro128

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi Predator LC
Prva registracija skutera bez carinske deklaracije
« : 27 Travanj, 2017, 11:38:26 »
Nedavno sam dobio skuter kupljen 2000.godine u BiH.

Uz skuter sam dobio orginalni račun gdje je navedena osnovica, porez. Skuter nikada nije bio registriran.

Nisam dobio carinsku deklaraciju i pokušao sam dobiti je od tvrtke koja je prodala suter, ali nisu je uspjeli naći. Ili najvjerovatnije su nešto muljali s uvozom pa taj dokument ne postoji.

Zanima me postoji li način da ikako registriram skuter i na koji način mogu eventualno platiti carinu kako bi dobio carinsku deklaraciju?

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prva registracija skutera bez carinske deklaracije
« Odgovori #1 : 29 Travanj, 2017, 04:07:34 »
JEDINA opcija ti je ta firma koja je prodala skuter, pritisni ih, ako ne obrati se nekom nadležnom tjelu za to, nek ti naprave ako su 'izgubili', drugačije neide. Znam da sam ja imao GLAVOBOLJE ŽEŠČE kad sam kupio kineza baotiana od susjeda koji ga je kupio od peveca ali ga nije nikad išao registrirati, zaboravio sam šta je sve bilo ali dobro se sječam te čuvene carinske deklaracije. Pevec se na kraju morao isprsiti i stvorit mi papire.

Offline zorro128

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi Predator LC
Odg: Prva registracija skutera bez carinske deklaracije
« Odgovori #2 : 07 Svibanj, 2017, 00:00:31 »
Tako sam i napravio. Prijatelj s carine ce im uputiti sluzbeni dopis da mu dostave carinsku deklaraciju. Valjda nije nestala 😊