Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja polovnog skutera. Pomoc  (Posjeta: 6472 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline x250

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • XC-300Ri
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Kymco Xciting 300 Ri
  • Moja Kaciga: zna se...Nolan
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: serijala
Odg: Kupnja polovnog skutera. Pomoc
« Odgovori #20 : 25 Travanj, 2017, 19:43:14 »
Serijala 5l i 1l ulja na 2 tanka??? Bokte pa nebi da je tenk, meni runner dr evo trosi nekih 4l moje voznje , 1l ulja nekih 1000km max al ovo nikad nisam provjeravao tkd treba uzet info s rezervom.
Da bi išao morao sam ga ganjati pun gas stalno pa je tako i trošio (sve serijala, osim mene skoro 2m visok haha) a što se tiče ulja nemoj me uzimati za 100% jer davno je to bilo i više se ne sjećam točno ali nije bilo ni blizu 1000km sa 1l ulja, znam da mi je bilo nekako puno za skuter od 50 ccm.

Offline Glavax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja polovnog skutera. Pomoc
« Odgovori #21 : 26 Travanj, 2017, 11:35:06 »

Zivim u splitu i visok sam 188. Bitnije mi je da skuter bude funkcionalan nego lijep, zaštita o vjetra mi nije bitna. A dvotakt ili cetverotakt? Hmm nije da se razumim bas ali ono sta je bolje i brze bi mi vise odgovaralo.


Šta znači bolje?

Po meni je bolji 4t, manje sranja/kvarova, manje troši, nemaš potrebe kupovati ulje za mješavinu kao kod "cvaje" 2t. Ali i slabiji je na gasu od visokoturažnog cvaje, cvajo se vrti na skoro duplo većim okretajima od 4t skutera, što znači bolje povlači i ide ali i više troši i više se habaju mašine pa shodno tome zahtijevaju i više održavanja. S obzirom da kupuješ polovan skut dobro vagni šta uzeti jer kod 50-ki su definitivno najbolji i najjači skuteri iz Piaggio grupacije (Piaggio/Aprilia/Gilera) ali isto tako i najskuplji.

Ako ćeš raditi tako malo kilometara onda nemaš potrebe kupovati čak niti skut sa vodenim hlađenjem ako možeš naći neki dobar sa zračnim (i to ti je opet kod održavanja manje iz džepa) ali to samo ovisi o tome koliko km misliš stvarno raditi dnevno s njim mada čak s obzirom da se dolje možeš voziti skoro 365 dana u godini i da je toplo skoro stalno možda ipak bolje uzeti sa vodenim hlađenjem ali evo nek ti netko drugi odgovori oko ove dvojbe jer nisam mehaničar pa nebi mogao tvrditi 100% što je bolje.

Ja sam imao novog Runnera SP50 davne 2006.g. nikad nikakvih problema samo toči i vozi (naravno bio je novi) cvajo i trošio je kao lud (dobro čitaj cca 5 litara + ulje za mješavinu 1l na cca 2-3 tanka goriva) ali je i išao za 50-ku kao lud (pun gas stalno i išao je 88-92 km/h kad sam skinuo blokade - ja sam 195 cm visok, da nebi netko mislio da ga je klinac od 140cm vozio). S obzirom na tvoju visinu sve 50-ke će ti biti male i kratke itd, tako da oko toga ne trebaš uopće brinuti.

U Splitu se isto dosta brzo vozi, sa bilo kojom 50-om ćeš smetati na većim prometnicama toga se pazi jer vozači auta te u većini slučajeva ne vide i ne doživljavaju dovoljno ozbiljno na cesti.


Jedno vrijeme sam vaozao neosa sa blokadom i isao je skroz okej pa sta mislite o njemu?
Susjed mehanicar mi je isto predlozio runnera sr 50 nrg ili malagutia- sta mislite o njima?



Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Kupnja polovnog skutera. Pomoc
« Odgovori #22 : 26 Travanj, 2017, 11:38:12 »
ako ti je neos sa blokadom bio zadovoljavajuci, onda radije kupi ovako nesto, da ne trosis previse love


Offline AutomaticA3MS

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • XT660X
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SB
  • Moj Skuter: Runner ST250
  • Moja Kaciga: Nolan N86
Odg: Kupnja polovnog skutera. Pomoc
« Odgovori #23 : 26 Travanj, 2017, 12:09:46 »
Dobar je Tomos, ali skuter je sigurno praktičniji

Offline civro

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aerox 70,zrx1200r
  • Moja Kaciga: ls2,suomy,airoh
  • MojSetup: Trophy 17.5 polini vario
  • MojSpuh: Nardo
Odg: Kupnja polovnog skutera. Pomoc
« Odgovori #24 : 26 Travanj, 2017, 13:16:33 »
Aerox sa zxom 120kmh  :toothy12:
Gone But Not Forgotten
         Aerox 70cc,SR 125,SP 180,RS 125,Aerox Team t6

Offline x250

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • XC-300Ri
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Kymco Xciting 300 Ri
  • Moja Kaciga: zna se...Nolan
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: serijala
Odg: Kupnja polovnog skutera. Pomoc
« Odgovori #25 : 21 Kolovoz, 2017, 22:08:46 »
Ajd da vidim neke prijedloge...frend hoće kupiti 50-ku za vozikanje po Puli. Frend ima 50+ godina, potrošio bi do 1k€, koji dobar polovan skut uzeti za te pare? Bez kineza (bez uvrede vozačima kineza), može cvajo, može 4t, nebitno, voziti će dnevno max 50-70km znači može i nemora biti vodeno hlađenje (iako znam da je bolje vodeno), kvalitetan skut za po gradu, za more, špeceraj i ostala sranja...

Offline Patr1k747

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 434
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: KTM
Odg: Kupnja polovnog skutera. Pomoc
« Odgovori #26 : 22 Kolovoz, 2017, 12:22:39 »
Ajd da vidim neke prijedloge...frend hoće kupiti 50-ku za vozikanje po Puli. Frend ima 50+ godina, potrošio bi do 1k€, koji dobar polovan skut uzeti za te pare? Bez kineza (bez uvrede vozačima kineza), može cvajo, može 4t, nebitno, voziti će dnevno max 50-70km znači može i nemora biti vodeno hlađenje (iako znam da je bolje vodeno), kvalitetan skut za po gradu, za more, špeceraj i ostala sranja...

klasika , piaggio , gilera , peugoet, yamaha , derbi i sl. 
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...

Offline Sake2210

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: PeugeotJetforceTSDI
Odg: Kupnja polovnog skutera. Pomoc
« Odgovori #27 : 22 Rujan, 2017, 16:17:12 »
Ajd da vidim neke prijedloge...frend hoće kupiti 50-ku za vozikanje po Puli. Frend ima 50+ godina, potrošio bi do 1k€, koji dobar polovan skut uzeti za te pare? Bez kineza (bez uvrede vozačima kineza), može cvajo, može 4t, nebitno, voziti će dnevno max 50-70km znači može i nemora biti vodeno hlađenje (iako znam da je bolje vodeno), kvalitetan skut za po gradu, za more, špeceraj i ostala sranja...

klasika , piaggio , gilera , peugoet, yamaha , derbi i sl.

peugeot samo c-tech.. niišta sa ajšpricom samo karburator