Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Najnovije teorije u svijetu skutera  (Posjeta: 10531 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #40 : 22 Travanj, 2017, 10:53:16 »
Meni nije dosadan.  :dontknow:

Kome smeta zaobidje temu, demokracija brtee.

Ali kaj je je tamo na forumu i nisu bas najbistriji.  Po duljinama crta mjeriti brzinu  :laughing3:
O čemu pričamo? Kakvih bisera ima na svakom forumu, tak i ovdje, tamo itd? Tamo bar ima nekih projekata  i ljudi koji održavaju teme i sudjeluju u drugima, dok su se tu svi razišli upravo zbog ovakvih debilana koje tjerate non stop.

A na onom forumu jedini koji je iznosil neke sf teorije oko stelovanja, tjuninga i izmišljanja tople vode je bil dajtek aka korektor aka kaj sve ne.

Jedno je zajebancija koja drži kratko vrijeme, al konstantno svaka druga rečenica u svakoj temi dopizdi više.

Grale, ja ne znam kako ti to vidis, ali ima nas dosta koji vidimo (neki vide, a ne zele da vide). Znaci na mjestu gdje je sve ozbiljno i uredno, nesvjesno se sire takve smijurije da to nisu istine. I za to nema brisanja, to je sveto pismo koje se namece i mora da se ispostuje.
Isto kao da ja tebi kazem kako je zemlja plava, i ako imas nesto protiv toga, biti ces diskreditiran. Najveci problem je sto nema povlacenja i ispravljanja greski, ostaje se na tome da je zemlja plava i nema tog boga da ce se priznati od tebe argument kako je zemlja ipak neke druge boje jer je to nedopustivo, zato sto si ti broj 2 (u teoriji naravno).


Jel ti uopce pratis trendove oko skuter scene? Kod nas je vrhunac prosao i nema nazad (za 50ccm), to sto neki kaskaju za -10 god. i sto se tek sada razvija skuter scena kakvu prizeljkujes je sasvim normalno.

I o kakvoj toploj vodi pricas, jel ti imas uopce pojma na kakvoj sam ja razini kod tih agregata s direktnim ubrizgavanjem? Oni nece nikada skupiti 50 000km s direktnim ubrizgavanjem da zbroje sve takve skutere, dakle ne mora biti jedan. Ja ti garantiram to, i to je nemoguca misija, znaci nemoguca misija, ponavljam, nemoguca misija, zapamti to!
I s ovim si se ukenjao jer pojma nemas na kojoj sam razini glede tih skutera, dakle na ovakvim stvarima te citam i tu padas, i kakvo misljenje ja mogu imati o tebi glede ove tematike (znaci fokusiran sam na dijalog oko auto-moto svijeta), kao osobu te naravno postujem jer ne generaliziram, a odredjena misljenja ti ne mogu ispostovati jer se jednostavno ne slazem.

Ovdje necu ugasiti dosadu s miniwashem, a za drugo cu imati obzira, makar se to jednostavno moralo.




tolko skidanja karba da nova prirubnica mora u djubre  :laughing7:

bila je jos jedna interesantna tema,ide serijala i 110-112 gps  :icon_thumright:

http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,101191.0.html

steeef, po saaatu, po saaatu  :headbang: 103kmh gpsa je rekord zalegnut sa serijalom, a ovako svaki dan 95kmh gpsa kad hoces. Onaj tko je pametan, samo ce pogledati broj okretaja motora, i pretpostaviti ce da je remen izbacen do kraja, i kraj. Oni kojima je to nedostizno, idu dalje u rasprave u kojima gube.

Evo da se podsjetimo



Neki bi sada rekli:
Citat:
- NE to je nemoguce (a nikad nije probao).
- NE to je nemoguce, ja sam imao 70ccm i isao sam 91kmh gpsa, ili isao sam 78kmh, NEMAS TO PRAVO da ides brze od mene, LAZES, baci se u đubre!
- NE to je nemoguce, one crte uopce prolaze brzinom koja je ekvivalentna za 30kmh manje (pazi strucnjaka, bit ce da je neki vjestak za crte)
- NE to je nemoguce, setup karba koji si imao ne podrzava takve brzine, za taj pothvat moras imati 24 karb, klip 48.8mm, high end auspuh

Ja sam se svaki dan ganjao s tim skuterom oko 100kmh gpsa. Jesam zalegao, ali sam isao toliko, dok neki 70ccm ne ide niti iz Velebit toliko. I to nabija mnogima komplekse jer im je nepojmljivo nije i dostizno. Moram priznati da sam se i ja lose osjecao kada je Dino iz Siska iznosio trocifrene brojke sa stage6 replicom. Znaci decko je ubijao brasno po pitanju krajnje, a ja sam imao 70ccm minarelli.
Ali ja ga nisam demantirao dok nisam provjerio, obicno onaj tko suti i radi postize dobre rezultate, a oni koji samo bockaju samo to i znaju. Kada sam uzeo piaggio 50, nabacio multivar i auspuh, te ustimao to kako je bog reko, e onda sam shvatio o cemu je Dino pricao. I nabio drugima to na nos, odnosno sami su ako nisu vjerovali. Jbg tesko pada, ali ako si majstor onda to nije problem.

pa o kojem 4rumu je rijec?
O najboljem na ovom bijelom svijetu, nauciti ces mnogo toga novog, samo 3Put provjeri neka saznanja.






I evo sta je bio problem od one price. Bez zezanja, znaci bolje da nisam vidio te neke teorije jer covjek se toliko optereti da ne vidi ono elementarno. Predvidio sam to da pogledam (bas pogledam jer se tako radi) kroz diznu od ove casice. Ja sam nju ispuhao, ali eto jedino nju nisam pogledao, nego sam mislio da ce prskanja rijesiti sve probleme. Ma poprskam ti teorije s miniwashem, brisem ih i kajem se sto sam cuo za njih jer postajem hendikepiran. Samo old school metode, i poneka nova tamo gdje bas treba (metoda injektora, tocno onoliko koliko treba na pravo mjesto), a ova filozofiranja provjereno nazaduju, uz prividni napredak.

Evo slika dizne, motor je savrsen nakon potpunog procepljivanja:
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2017, 11:07:12 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #41 : 22 Travanj, 2017, 11:05:34 »
meni je runner 50, cista serijala, pokazao po satu 94 a po gps-u 81

kad sam stavio gianellija, pokazao mi je 105, pa racunam da je mrvicu priko 90 po gps-u

cista serijala, samo auspuh montiran i blokade skinute

ma piaggio je zakon!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #42 : 22 Travanj, 2017, 11:09:49 »
meni je runner 50, cista serijala, pokazao po satu 94 a po gps-u 81

kad sam stavio gianellija, pokazao mi je 105, pa racunam da je mrvicu priko 90 po gps-u

cista serijala, samo auspuh montiran i blokade skinute

ma piaggio je zakon!

Eto, nista neobicno, motoric se moze rastegnuti po pitanju okretaja da to nisu istine, samo prilagodi aerodinamiku. A tih +90kmh gpsa je vec toliko puta provjereno kada se slozi tip-top piaggio 50 2T makina da vec i medvjedi na granama znaju. I covjek je dosao na Mjesec, ali ne zivi tamo. Tako je i piaggio 50 prebacio 100kmh, ali ne egzistira dugo na toj brzini, makar na dionici Popovec- Ivanja Reka bi mogao   :laughing7:
I eno ti slika koja pokazuje problem s onom pricom koja se stvarno desila jer sam se prebacio u taj zasljepljeni mod o kojem stalno pricam da ima dosta mana.
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2017, 11:13:55 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #43 : 22 Travanj, 2017, 11:15:28 »
ma necu nikad zaboraviti frendovu facu kad smo testirali runnera

frend je vozija mog runnera, ja sam vozija njegovog beva 500, a sa nama je bio jos jedan frend na fly 150ccm

kad je kazaljka presla 100 na sat, frend na fly-ju me pogledao sa takvim cudjenjem, u takvoj nevjerici da je to bilo prestrasno :D :D :D da runner 50 skoro ide kao njegov fly 150

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #44 : 22 Travanj, 2017, 11:41:22 »
boli me k**ra* za sva prenemaganja al jos uvijek znam procitat kaj pise!


Ako cu ici s njim na more vidjeti cu, a zavrtio bi 110kmh po gpsu ziher sto bi bilo 11k rpm kad je remen dignut do kraja. Ovako uz zavjetrinu hvata stotku a ono mi je apsolutni rekord. Inace 95kmh po gpsu ide kad hocu. Po satu naravno pokazuje 112kmh, a digitala bi morala svima isto pokazivati osim ako je guma jako istrosena. Runner SP novi model.


ako je tebi mjerilo za krajnju brzinu da polegnut pod volanom hvatas zavjetrine,nizbrdice i treba ti 5km ravnice da ulovis tu krajnju,to nit je realna brzina nit je realno mjerilo u realnim uvjetima..
boli me k**ra* da ti bar ide 136gpsa

pa grale je s ditechom natukel 30 hiljada,od toga 20 dok nije nist ni drkal po njemu osim svjecicu zamjenil,nit je bil izumitelj ni inovator a ditech je iso iso iso i jos ide dok ga izvadi iz garaze  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #45 : 22 Travanj, 2017, 13:02:11 »
Ja nit sam izumitelj oko ditech /pj mašina, nit majstor il ikaj drugo.  Sve kaj sam naučil je bilo iz vlastitih greški koje sam pokrival vlastitim novcem. Okrenul sam prek 30 hiljada bez kvarova, osim onih tipičnih za morini blok. I to je bilo kolko godina prije nego ste ti i gogy uopće vidjeli pj-a, a naravno uz romane u svojim temama postali ste stručnjaci. Ne osporujem tvoje znanje oko pj, minarelli ili nekih drugih mašina, al da si izmislil svijet za pj/ditech,  nisi,  jer vjeruj mi ima puno boljih majstora od tebe koji su popravili brdo tih skutera i vitalnih dijelova, samo ne pišu hvalospjeve o tome po svim forumima u regiji i šire.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #46 : 22 Travanj, 2017, 14:32:22 »
U cemu je problem mjeriti brzinu zalegnut i zasto to nije realno ako se radio o ravnici ?
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #47 : 22 Travanj, 2017, 15:08:55 »
zato jer to nije realna brzina koju skuter more kontinuirano odrzavat..
zato jer mi nebi palo na pamet ubijat kicmu i lezat pod volanom 100 200 300 km kolko radimo dok se vozimo..
a ja ne osporavam ni tebi ni nikome da ste pod volanom zalegnuti u zavjetrinama ovak il onak postigli brzine o koima pricate,niti me to dira,respektiram svaciji trud i rad,pogotovo onome ko je spreman pomoci drugome svojim iskustvima.

meni je samo zalosno da je forum postal mjesto sprdnje i blacenje ljudi i njihova truda i rada,da se bude u svakoj temi gledalo kak se bude nekom nekaj sposralo umjesto pohvalilo..umjesto pomaganja jedni drugima,tu se koljemo ko zivotinje koje nemaju ni pameti ni razuma.

svi smo svojevremeno imali gafova,fiks ideja,greski i blesavih pitanja i odgovora,tak da je bezveze sad sprdat se s necijih drugih,izvlacit iz konteksta itd.

vama je fora natocit dizel u auspuh i dimit i smrdit po gradu,nekom nije pa vas niko zbog toga il neceg slicnog ne razapinje po forumu  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #48 : 22 Travanj, 2017, 15:13:01 »
ako je tebi mjerilo za krajnju brzinu da polegnut pod volanom hvatas zavjetrine,nizbrdice i treba ti 5km ravnice da ulovis tu krajnju,to nit je realna brzina nit je realno mjerilo u realnim uvjetima..
boli me k**ra* da ti bar ide 136gpsa

Tako je, to mi je mjerilo, i ne razumijem u cemu je problem? Ide on i 95kmh pod normalno. Ne kuzim sto tu nije jos jasno? Stefov stav nam je jasan i to je ok, u pravu si, ali eto svaka budala ima svoje veselje.


Citat:
pa grale je s ditechom natukel 30 hiljada,od toga 20 dok nije nist ni drkal po njemu osim svjecicu zamjenil,nit je bil izumitelj ni inovator a ditech je iso iso iso i jos ide dok ga izvadi iz garaze  :icon_biggrin:
Covjek je bio jedan od onih sretnika, nije ni svjestan koliko. Pa i moja 3 agregata se paralelno tako voze, s tim da sam na nekim imao poneki problem jer su to sve stare rage i trebalo mi je jako malo vremena.

Grale ti si bio jedan od sreckovica i dobro si prosao, boli te uvo.
A jel znas zasto se ranije nisam interesirao za te agregate??? Pa upravo zato sto su svi ti strucnjaci toliko pljuvali po tim agregatima da se nisam usudio prici toj masini, da bi na kraju otisao preko 10 puta do mora i nazad s tim agregatom i nikad mi nije stao. Normalno da nisam izmislio svijet, ali sam ga u nekim stvarima dopunio, kao i svatko tko se primi posla. I daj mi navedi barem 5 osoba (izuzmi steefa) kad znas za toliko brdo ljudi, slobodno mi napisi na pm jer opcenito previse lupetas, a slabo mi argumentiras, volio bih da budes malo konkretniji jer taj zestok pristup bez pokrica treba malo omeksati argumentima. :glasses9:

zato jer to nije realna brzina koju skuter more kontinuirano odrzavat..
zato jer mi nebi palo na pamet ubijat kicmu i lezat pod volanom 100 200 300 km kolko radimo dok se vozimo..
a ja ne osporavam ni tebi ni nikome da ste pod volanom zalegnuti u zavjetrinama ovak il onak postigli brzine o koima pricate,niti me to dira,respektiram svaciji trud i rad,pogotovo onome ko je spreman pomoci drugome svojim iskustvima.

meni je samo zalosno da je forum postal mjesto sprdnje i blacenje ljudi i njihova truda i rada,da se bude u svakoj temi gledalo kak se bude nekom nekaj sposralo umjesto pohvalilo..umjesto pomaganja jedni drugima,tu se koljemo ko zivotinje koje nemaju ni pameti ni razuma.

svi smo svojevremeno imali gafova,fiks ideja,greski i blesavih pitanja i odgovora,tak da je bezveze sad sprdat se s necijih drugih,izvlacit iz konteksta itd.

vama je fora natocit dizel u auspuh i dimit i smrdit po gradu,nekom nije pa vas niko zbog toga il neceg slicnog ne razapinje po forumu  :icon_biggrin:

OK steef, kuzim ja tebe, mi se tu sprdamo. I kud sad ovo vodi? Sprdanje ce se zabraniti, a "dubokoumne izjave" ce ostati kao kamen temeljac, i onda cemo mi ispasti budale?
Da se takve stvari editiraju i povuku normalno da se nebi sprdali s tim. Kad ti sebi na dragsteru spustis zadnji kraj za par cm onda cu razmisliti.

Sto se tice dizela, mi ga natocimo i dimimo, ali barem ne odvrcemo seraf smjese za pola kruga i dobivamo 4, 5kmh.
Uostalom tema je poucna i vruca.
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2017, 15:23:37 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #49 : 22 Travanj, 2017, 15:23:07 »
rekel sam zakaj mi nije mjerilo al dzabe  :icon_biggrin:
napises onda da si izmjeril niz velebit 110gps ali uspravan da ide 92  :icon_biggrin:

istina bog,nisi ni ti natukel 50 hiljada bez otvaranja,skidanja masinje samo toci vozi..al dobro,neda mi se ulazit u rasprave bezveze..
znam i za jednog ditecha koi je odvozil preko 40 hiljada bez otvaranja masine,mjenjanja pume injektora itd..
sa skutera plastike otpadaju putem,vodena mjenjana,anlaser isto tak ali agregat ko agregat vozi i dan danas..a vozi ga decko koi sam ni svjecicu nezna skinut..

ja sam prvi rekel da nebi imal zivce ni vremena a ni volje tolko sarafit i kombinirat kolko ti po svom pj..sam kaj i tvoj skuter nije kak ga je tvornica izbacila nego si ga poslozil po svom..to ti ni ja ni niko ne osporava nit ti sere trud i poso..
ti imas svoje uvjete i mjerila kak mjeris krajnju,neko drugi ima svoje..nekad se treba slozit da se ne slazemo i toe to
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #50 : 22 Travanj, 2017, 15:25:11 »
eeee nemoj mi dragstera,imam fiksan ovjes..za spustanje straznjeg kraja kak sam rekel,izduvam gumu pa sam lowrider  :icon_biggrin:
a kad ga operem imam 5kmh vecu krajnju kad ga olaksam za tih par kila kolko ima prasine po njemu  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2017, 15:31:27 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #51 : 22 Travanj, 2017, 16:13:52 »
rekel sam zakaj mi nije mjerilo al dzabe  :icon_biggrin:
napises onda da si izmjeril niz velebit 110gps ali uspravan da ide 92  :icon_biggrin:

Pa kad se trkamo kljuc za kljuc onda je to itekako bitno  :frajer:
Moras mi jos samo pojasniti gdje sam ja mjerio 110kmh niz Velebit? Mislim da si nesto krivo protumacio jer to nisam nikada rekao niti sam bio u takvoj prilici s tim skuterom  :icon_scratch:
I ne vozimo se tako cijelo vrijeme nego to su maksimumi aka pikovi, a i netko mora odnijeti Oskara, u principu dijele se jer nas ima dosta.



Citat:
istina bog,nisi ni ti natukel 50 hiljada bez otvaranja,skidanja masinje samo toci vozi..al dobro,neda mi se ulazit u rasprave bezveze..
znam i za jednog ditecha koi je odvozil preko 40 hiljada bez otvaranja masine,mjenjanja pume injektora itd..
sa skutera plastike otpadaju putem,vodena mjenjana,anlaser isto tak ali agregat ko agregat vozi i dan danas..a vozi ga decko koi sam ni svjecicu nezna skinut..

ja sam prvi rekel da nebi imal zivce ni vremena a ni volje tolko sarafit i kombinirat kolko ti po svom pj..sam kaj i tvoj skuter nije kak ga je tvornica izbacila nego si ga poslozil po svom..to ti ni ja ni niko ne osporava nit ti sere trud i poso..
ti imas svoje uvjete i mjerila kak mjeris krajnju,neko drugi ima svoje..nekad se treba slozit da se ne slazemo i toe to

Cetrdeset i nesto hiljada ima agregat od runnera, i dalje je tu cuvam ga kao zivi primjer  (vozi se svaki dan) , na nrgu je i ponasa se upravo kao graletov i od ovog ekstrema kojem otpadaju plastike, samo kaj mu nije pukla radilica na 30tkm i pokazao se vec bolji od ditecha (Grale je tvrdio suprotno, onako vec tipicno odlucno pomalo zestoko, a ja imam zivi dokaz da je piaggio agregat dugovjecniji od ditecha jer znamo vec sto ga muci)  :headbang:
A filozofija ti je bila za najmanje dobiti najvise, i bome obistinilo se. Kako sam predvidio, tako je i ispalo.
Za uvjete oko mjerenja nema drugih, jer inace ti to dodje kao da netko vozi s onim pravim velikim vizirom, a netko bez njega.



Drago mi je da i ti primjecujes gafove kako kazes (znaci nisam, odnosno nismo budalice  :toothy9:) dakle ima istine, samo sto se ti gafovi moraju prihvatiti koliko god se ti potrgao da ih ispravis, to ne shvacam  :dontknow: reko sta je ovo steef poceo pricati gluposti, al ne denes. A i cuo sam za neku opaku primitivnu uvredu na tvoj racun, onako full nisko sto mi je nepoznanica jer ja se kacim samo na gafove koji se ne zele povuci i upotrebljavam samo argumente pa se tako mozemo natjecati. Kuzis, fair play, i iskoristavam blagodati liberalnosti jer toga na nekim mjestima nema.
A i necemo o tome jer takvim stvarima definitivno nije mjesto ovdje. Ipak su ovdje primarno samo teorije o skuterima koje ne drze bas vodu i iz njih se moze nesto nauciti.




« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2017, 16:25:44 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #52 : 22 Travanj, 2017, 16:17:03 »
Stef ti govoris da se mi izrugujemo nekome ? Vidio si i sam moju temu na SS-u. Da sam ikome ista napisao osim sto sam iznosio cinjenice koje su se i dalje izrugivale. To je tamo pre primitivan forum , komunizam jos tamo vlada tako da nema smisla ista tipkati vise osim sto sam im napisao sto ide u takve supljikave glave.

E i da ja mjerim krajnju onako kako se vozim , a to je 80% pod volanom  :laughing7:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #53 : 22 Travanj, 2017, 16:46:43 »
jesam ja ikad rekel nest protiv piaggia?  :toothy9:
a da je piaggio pj blok i cijela masina bolja naprednija i kvalitetnija po svemu od ditech morinia znaju svi,to niko ne osporava,pa ni grale makar ima ditecha

neke stvari su se izvukle iz konteksta pa su ispale gore nego fakat jesu..

videl san sve,svacije teme i postove,ak ne komentiram ne znaci da vidim..al nisam ja sudac ni da sudim ikome..
napisal sam kaj je meni bit foruma i toe to..

a ova nazivanja nekim imenima,politickim rezimima itd smo trebali odavno prerasti  :icon_biggrin:
pa ak se vec sprdate izostavite takve nazive,jer onda fakat bude tema u smecu,a ne zato da je zabranjeno sprdanje  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #54 : 22 Travanj, 2017, 18:03:26 »
Ja mislim da meni gubi krajnju jer mi federi kvacila pocnu na 80gpsa proklizavat, sta vi mislite? Ja sam jako uvjeren da je to moguce? Moze li se tih par km nadoknaditi odvrtanjem srafa za smjesu?  :laughing3:  :laughing11:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #55 : 22 Travanj, 2017, 19:31:45 »
Ja mislim da meni gubi krajnju jer mi federi kvacila pocnu na 80gpsa proklizavat, sta vi mislite? Ja sam jako uvjeren da je to moguce? Moze li se tih par km nadoknaditi odvrtanjem srafa za smjesu?  :laughing3:  :laughing11:

Obrusi klip malo pa ce bit bolje :icon_thumright:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #56 : 22 Travanj, 2017, 20:55:29 »
ubaci kuplung bez federa  :laughing7:

in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #57 : 22 Travanj, 2017, 21:46:33 »
Predugačke postove pišeš pa uvijek zaboravim na nekaj odgovorit, tak bum vjerojatno i sad. Ne znam osobno sve majstore,  znam jednog kojeg si i sam navel. Poenta je da nije sveto pismo da se neda složit. Ja nisam majstor nit se bavim s tim, al sam par puta i pomogel u otklanjanju nekih problema članovima s foruma (osobno, ne online). Na forum sam dosel ko totalni laik oko skutera, al sam ipak većinu toga naučil sam iz svojeg iskustva i greški. Zanima me koje su to moje tvrdnje neargumentirane? I kad sam spomenul (osim možda u zajebanciji) da je morini blok bolji/napredniji od piaggia? Pa ja sam čak jedno vrijeme razmišljal da ubacim piaggio blok na ditecha (naravno ostal bi i.e.) iz razloga jer je puno lakši tjuning zbog nabavke i raznovrsnosti dijelova i svega ostalog kaj ide u korist piaggu naspram ostalih mašina.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Najnovije teorije u svijetu skutera
« Odgovori #58 : 24 Travanj, 2017, 08:50:38 »
Ja mislim da meni gubi krajnju jer mi federi kvacila pocnu na 80gpsa proklizavat
Ovo je još jedna vrh izjava koju sam skroz zaboravio

Tvrdnja da što mekše federe kuplung ima,da će na ful gasu proklizavat i tu će gubit krajnju,onaj ko to može izjavit kuži se u djelovanje centrifugalne sile ko ja u nuklearnu fiziku


Da sam ikome ista napisao osim sto sam iznosio cinjenice
Napuhnut ego,nosevi dignuti do neba da možeš kaput objest na njih,nek si vozio i zalegnut 90+gpsa,netko to ne može naprosto da veruje,jer si posramio base zamorčad koja jedva ide 78,a lepi 6X u sezoni,pa onda lažeš,lažirao si vuru,dajteh te gura s audijem,evo ti ban,nećeš bit bolji od nas

Mi smo svoje dokazali na cesti i s kilometrima,moj,tvoj i dajtehov skuter imaju skupa preko 160 000km,to govori dovoljno za sebe,dotični teoretičari to neće napravit s 15 skutera svi skupa