Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Purejet 2003, trokira, gasi se  (Posjeta: 2530 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sessnur

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Gilera Purejet 2003, trokira, gasi se
« : 04 Travanj, 2017, 21:00:33 »
Pozdrav, imam sljedeći skuter i zamolio bih za mišljenje i savjet:

Skuter : Gilera Purejet
Godište : 2003
Prošao: 13600km
Pumpa goriva reparirana 2x

Kvar:
•   Pali tek nakon 1-2minute, pri tome ne dajem gas
•   Kada upali kratko trokira i sam se gasi
•   Ako ne želim da se ugasi moram cijelo vrijeme dodavati i oduzimati gas
•   Zvuk pumpe goriva prilikom paljenja je tih, nije glasan kao što znao biti
•   Ulja ima : POWER1 RACING 2T fullsintetika; fullsinetika prema prepruci čovjeka od kojeg sam kupio, iako po netu vidim da se ne preporuča točenje fullsintetike jer ne uspijeva sagorjeti

Dodatne informacije:
•   Točim na frekventnim benzinskama 95icu: LukOil/INA
•   Skuter je kroz zimu garažiran
•   Već sam 2 puta dao raditi reparaciju pumpe goriva, 2015 i 2016. Uvjeravalo me se da reparacijom pumpe goriva dobivam puno(nikad konkretna informacija, ali se pouzdam u stručno mišljenje jer koja mi je druga opcija), no da sam odmah kupio novu pumpu najvjerojatnije bih se vozi danas normalno, i platio isto, ako ne i manje.

Iz vlastitog iskustva, isto ponašanje kao i u prijašnjim slučajevima kad je pumpa goriva bila problem.
Skuter je kupljen 2014( 2003 godište sa 12000km, sada 13600km ).
Nažalost nemam znanja mehanike da si sam riješim, kao  ni vremena, a ni prostora.
Nemogu reći da sam zadovoljan sa skuterom. Kada radi, radi dobro i malo troši goriva, no uopće nemam pouzdanja u njega, 50/50 šanse da ću negdje stići ili ne.

Pitanje:
U nekoliko navrata doveo me u blago rečeno nezgodne situacije, oduzimanje gasa i gubljene snage u kritičnim trenucima, do krepavanja usred ničega.
Pa me zanima, da li se može ugraditi koja auto pumpa za gorivo sličnih karakteristika ( po tlaku, po el. struji ) da bude zamjena toj igrački od pumpe goriva?
Ako nema povoljne i kvalitetnije zamjene za postojeću pumpu, jel neko ima preporuku dobrog mehaničara/firme u Zagrebu da se to riješi, normalno što jeftinije…hvala.

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Gilera Purejet 2003, trokira, gasi se
« Odgovori #1 : 05 Travanj, 2017, 09:19:34 »
Očigledno da imaš problem sa pumpom...NEMA ZAMENSKE, na žalost...kao što sve ima svoj vek trajanja, tako i pumpa...pre ili kasnije...produži sa agonija repariranjem...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Purejet 2003, trokira, gasi se
« Odgovori #2 : 05 Travanj, 2017, 20:33:22 »
Jeben neki majstor koji ne zna objasniti problem, nego nešto čmrlja i brlja, a ubija brašno u novčaniku!

S novom pumpom bi se usrećio znaš kako :laughing7:
Ajde javi se meni pa poslje napiši iskustvo da se ipak vidi kako si došao na najbolji forum  :icon_thumright:



PS u ovakvim situacijama sam razotkrio razne majstore jebivjetre, šabane i prepotentne kraljevske majmune. :laughing7:
« Zadnja izmjena: 05 Travanj, 2017, 20:44:00 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline sessnur

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Purejet 2003, trokira, gasi se
« Odgovori #3 : 06 Travanj, 2017, 20:56:03 »
Očigledno da imaš problem sa pumpom...NEMA ZAMENSKE, na žalost...kao što sve ima svoj vek trajanja, tako i pumpa...pre ili kasnije...produži sa agonija repariranjem...

Šteta da nema zamjenske, očekival sam da budu ljudi s godinama nekaj skemijali, ipak je iz 2003. Negdje sam pročital da bi kao išla neka pumpa od auta, ali da bi vukla previše el. struje  i još k tome da je tlak kod orginalne pumpe relativno visok cca. 6bar-a, ako se dobro sjećam. A jel kod drugih dvotaknih motora nema neka ozbiljnija pumpa s tako visokim tlakom...


Jeben neki majstor koji ne zna objasniti problem, nego nešto čmrlja i brlja, a ubija brašno u novčaniku!

S novom pumpom bi se usrećio znaš kako :laughing7:
Ajde javi se meni pa poslje napiši iskustvo da se ipak vidi kako si došao na najbolji forum  :icon_thumright:



PS u ovakvim situacijama sam razotkrio razne majstore jebivjetre, šabane i prepotentne kraljevske majmune. :laughing7:

Ehh neznam, čovjek mi se para ok. Ljudi traže uslugu, on nudi. Da sam znal da svaka reparacija drži jednu sezonu ne bi ju radil, jer s dvije reparacije imal bi novu pumpu(il tri reparacije,kak se cijena pumpe kreće). Na kvar nakon prve reparacije mislim si peh, a drugi put očito nije.
Kak velim mislim da je do toga da se pokušava oživiti nekaj kaj je dalo svoje ili da se pokušava oživiti na krivi način. A iskreno ni neznam jel pumpa ili ne, kak velim, neznam dovoljno da dajem neki koristan komentar.
Razočaran sam malo s tim skuterom, kad mi treba...ne radi il  jos gore ostavi me na pola puta.  :sad3:

Hvala na ponudi, no od obaveza neznam jel ću u sljedećih tjedan dva stići rješavati išta po tom pitanju.
Ako bi išao na novu pumpu, gdje da ju kupim? Link ?  212.5EUR?...hahaha polako i više budem uložil u njega nego za kolko ga mogu prodati...eee, nekak mi se čini da će ići još jedna reparacija i na bubanj. 200+EUR na skuter kojem ko zna šta još treba popraviti ili će trebati popraviti je fakat previše.

Svakak, hvala na komentarima i savjetima.