Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Debljina brtvi  (Posjeta: 6758 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Romano010

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Debljina brtvi
« : 08 Ožujak, 2017, 12:21:19 »
Pozz ekipa, kako sam i napisao u predstavljanju posjedujem beverly 250, carburator verzija, 2004god. masinu sam skinija i rastavija, usisni ventili udarili u klip (sreca da sam odma ugasija skuter kad se to desilo), razlog tog je rastegnut fazni lanac. Spaner je izasao do kraja van, jbg nisam znao da se to treba kontrolirati. Međutim posto je sve rastavljeno uzest cu nove djelove, ali me muci koje debljine brtve staviti, ima ih 0.4, 0.6 i 0.8mm. Ne znam ni koje su debljine ove koje su do sad bile na njemu, a stavio bih iste. Nemam pojma o prednosti i manama (ako ih ima) ostalih brtvi, samo da mi ne naprave stetu kakvu. Ako netko ima iskustvo sa ovim bio bih jako zahvalan

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #1 : 08 Ožujak, 2017, 12:27:06 »
Koliko km ima?

Offline Romano010

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #2 : 08 Ožujak, 2017, 12:28:23 »
29tkm

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #3 : 08 Ožujak, 2017, 12:46:26 »
bitnija ti je brtva glave,posto imas alu cilindar mora ic ona deblja,1.2mm
ispod cilindra stavi 0.6mm
kad mjenjas fazni lanac,odma zamjeni u lanac uljne pumpe..
takodjer provjeri vodilice faznog lanca da nisu potrosene
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #4 : 08 Ožujak, 2017, 12:53:55 »
kako toliko potrosene a samo 29.000km? steeef?

Offline Romano010

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #5 : 08 Ožujak, 2017, 12:56:34 »
Vodlilice svakako mjenjam jer je gornja pukla. Ima jedna limena brtva, jesi na nju mislija da bude 0.6mm
Bija sam u servisu u sibeniku, al koliko sam skuzija oni i nisu bas neki majstori, jedva da na kompjuteru nađu sta je potrebno pa mi nisu ni mogli reci sto i kako
« Zadnja izmjena: 08 Ožujak, 2017, 12:58:58 Romano010 »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #6 : 08 Ožujak, 2017, 13:08:27 »
zabrijal sam za 200cc za dihtung glave..
na 250 ide taj limeni 0.3mm a ispod cilindra stavi taj 0.6mm kaj sam ti rekel..
vodilica pukne kad se spaner lanca ne vrati na ispravan nacin nego se sili nazad bez da se nozica zatvori do kraja
(treba izvadit feder iz spanera,nozicu vratit skroz u spaner,soaner stavit na cilindar i onda tek vratit feder da naspana lanac..naravno spaner se stavlja kad se sve sastavi i masina ufazira)..

ako je pukla vodilica faznog lanca,motor nije vise u fazi i zato je klip ulovil ventile..mada nikad jos nisam videl da je vodilica pukla sama od sebe,jedino usljed gore napisanog..

@ stipe,
desi se to kad se ulje ne mjenja redovito i gazi na hladno skuter..
zato pricam da se ulje baci van nakon 4000 km,to je najjeftinija stavka a najbitnija za trajnost agregata..
bilo je nekih i sa manje km na koima sam mjenjal lance,karike itd.. na nekih 15 hiljada,al sve su to bile greske vlasnika i (ne)odrzavanja
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Romano010

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #7 : 08 Ožujak, 2017, 13:18:48 »
U pravu si, vodilica je pukla mojom greskom, nije sama od sebe. Skuter nikad nije gazen na hladno, uvik ga ostavim bar 2min na leru i onda lagano vozim dok ne digne temperaturu. Kupija sam ga prije 3god i napravija od tad 10tkm. Jednom mjenjan CDI.  To mi je prvi skuter pa i nemam pojma kad se sto servisira ni gleda

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #8 : 08 Ožujak, 2017, 13:35:27 »
ako nest neznas nije sramota pitat pa naucit tih par osnovnis stvari koje moras znati za odrzavanje..
sad kod sastavljanja pametnije treba pristupit..
tebi fazni lanac mozda ni nije rastegnut,ako si ga skinul sa cilindra bez vadjenja federa,onda se on rastegnul do kraja i to nije pravo stanje stvari..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #9 : 08 Ožujak, 2017, 13:37:24 »
imas u ovoj temi dosta slika i opis kak se sastavlja masina..je da je to 300cc al princip je isti..


http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,103438.20.html
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #10 : 08 Ožujak, 2017, 13:39:57 »
Bija sam u servisu u sibeniku, al koliko sam skuzija oni i nisu bas neki majstori, jedva da na kompjuteru nađu sta je potrebno pa mi nisu ni mogli reci sto i kako

Kod iljadice-rapo?

Cudno, ja san prijasnjeg beverlyja kod njih servisirao i uvik su korektni bili... prilicno sam zadovoljan sa njima...

Offline Romano010

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #11 : 08 Ožujak, 2017, 13:44:11 »
Ma lanac je rastegnut, vidi se koliko se savije, bas rastegnut. Spaner sam izvadija van prije, jer sam po uputama na internetu nasa podatak da se vidi koliko je izasa, izvadija sam oprugu i potom vadija spaner, bija je izvucen skroz. Znam sad da sam triba te stvari prije pratiti, al jbg ne znas pa i ne ides za tim. Vidim da ste ekipa koja ima znanja i volje za pomoci i hvala vam za to.

Offline Romano010

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #12 : 08 Ožujak, 2017, 13:46:31 »
Bija sam u servisu u sibeniku, al koliko sam skuzija oni i nisu bas neki majstori, jedva da na kompjuteru nađu sta je potrebno pa mi nisu ni mogli reci sto i kako

Kod iljadice-rapo?

Cudno, ja san prijasnjeg beverlyja kod njih servisirao i uvik su korektni bili... prilicno sam zadovoljan sa njima...
Gazda je umra, on je bas drzao red i bija korektan. Navodno to sad zena drzi, brine za papirologiju i slicno. Mestri su mladi decki, jedan za bicikle drugi za skutere. Valjda ima i jedan iskusniji mestar al nije bija tamo kad i ja

Offline Romano010

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #13 : 09 Ožujak, 2017, 11:05:47 »
Da li je ovaj poklopac obavezno za mjenjanje ili se mjenja samo ovaj gumeni dio? Ne znam jel postoji mogucnost da bi moglo pustat ulje ako ga ne zamjenim

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #14 : 09 Ožujak, 2017, 11:29:15 »
po service manualu taj poklopac se nakon svakog skidanja mjenja,tj stavlja se novi
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #15 : 09 Ožujak, 2017, 11:45:46 »
...i treba alat za to

Pazi kod stavljanja da ti ne ispadne feder sa semeringa sa druge strane tog poklopca, i ako mijenjas lanac pumpe ulja (a trebao bi), svakako zamjeni i o-ring radilice koji se nalazi ispod zupcanika pumpe ulja (na radilici).
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Romano010

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #16 : 11 Ožujak, 2017, 11:33:50 »
Decki s cim "upresate" ovaj poklopac? U utorak idem naruciti djelove tek pa se baciti na posao sastavljanja

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #17 : 12 Ožujak, 2017, 12:31:13 »
cul sam da se more nabit s jelovom dascicom  :dontknow:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Romano010

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #18 : 09 Svibanj, 2017, 14:18:14 »
Evo dijelovi su stigli odavno, al bio sam odsutan zbog posla pa nisam mogao raditi. Posto sam masinu rastavio ima skoro 2mjeseca pa sam neke sitnice zaboravio. Kao npr ovaj zupcanik koji ide na radilicu (prije magneta) na sebi ima otisak kao da je podloska tu bila, stvarno se ne mogu sjetiti jel je ili nije. Trazio sam po paketu gdje sam ostavljao djelove, ali nema nigdje. I ovaj O-ring sto je kolega gore spomenuo cu isto staviti novi, ali nasao sam jos jedan O-ring u paketu, malo deblji, identicnog promjera, a nemam pojma gdje je bio. Vjerovatno netko od vas ovo ima u malom prstu pa da mi kaze

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Debljina brtvi
« Odgovori #19 : 09 Svibanj, 2017, 17:36:37 »
slikaj ti to sve..
podloske iza zuocanika na magnetu nema
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)