Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prolazak kroz crveno?  (Posjeta: 10216 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #20 : 17 Veljača, 2017, 00:24:57 »
prvo nije žalba vec prigovor, fino pise dole uputa o pravnom lijeku u roku 8 dana (radnih) nadleznom prekrš. sudu bla bla dostaviti u policijsku postaju/upravu


u prigovoru ne pises nista, samo stavi prigovor na taj i taj prek nalog i navedi da trazis redovni sudski postupak, nesta u tom stilu, kad te pozovu na souceljavanje tamo ces kukati, plakat,  policajac mozda dođe ali mozda i ne kao sto je balki i rekao

posto nisi kaznjavan mislim da se jos uvijek gleda u nazad 3 god, sudska praksa je da ti kaznu smanje na 1/3 i jos ti daju na rate, mozda te i ostave vozacku, reci trebao za posao bla bla

kad smo brat i ja prosli kroz crveno, njemu je vozacka ostala, meni su ju oduzeli na 3mj, kako se radilo o A kategoriji, toliko je sutkinja bila fer i konkretna da smo se dogovorili da mi vozacku oduzmu u 11.mj, a bio na sudu u proljece, zena izasla u susret kako bi se mogao jos cijelo proljece, ljeto i pola jeseni voziti na motoru :P

ugl bit price je najgora opcija je platit odmah, a nist ne poduzet, prigovor i cekaj poziv na sud  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 17 Veljača, 2017, 00:52:17 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #21 : 17 Veljača, 2017, 00:41:39 »
decki vi imate srece... mene je zahvatio novi zakon... nema pravo zalbe, nema suda, samo sjednu na racun i posalju obavijest o zastitnoj mjeri (citaj:oduzimanje b kat)...jos k tome moram na vanredni ljecnicki pregled svih kat, a fala bogu fali mi samo D... veselo ce bit
Ako moras na ljecnicki ili si napuhao preko 1.5 ili si nalizao...
A ovo kaj ti sjednu na racun ti je kad potpises onaj zapisnik kaj ti brko da i ne posaljes zalbu niti platis kaznu..

Offline firkefica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg, Stupnik
  • Moj Skuter: runner vxr 180
  • Moja Kaciga: ixs hx 1000
  • MojSetup: malossi 218, polini speedcontrol, polini bregasta
  • MojSpuh: leo vince sbk evoll
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #22 : 17 Veljača, 2017, 01:13:57 »
decki vi imate srece... mene je zahvatio novi zakon... nema pravo zalbe, nema suda, samo sjednu na racun i posalju obavijest o zastitnoj mjeri (citaj:oduzimanje b kat)...jos k tome moram na vanredni ljecnicki pregled svih kat, a fala bogu fali mi samo D... veselo ce bit
Ako moras na ljecnicki ili si napuhao preko 1.5 ili si nalizao...
A ovo kaj ti sjednu na racun ti je kad potpises onaj zapisnik kaj ti brko da i ne posaljes zalbu niti platis kaznu..
bingoooo, po novom je sad preko 1...
a nisam nista potpisivao da to napravili

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #23 : 17 Veljača, 2017, 07:20:49 »
Ako i sud presudi nakon prigovora oduzimanje kategorije onda rjesenje odneses na sud da lupe zig lravomocnosti i sam odes na mup i zatrazis provedbu ako ti pase ubrzani tajming a ne da cekas da ti ju oduzmu kad oni pozele.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #24 : 17 Veljača, 2017, 10:09:46 »
Ivano, mislim da te je steeef dobro procjenio po tom pitanju' da ni ni svjestan tezine dogadjaja.. To sto drugi prodju sa stotkom kroz crvenoi sl, tebe neopravdava nimalo. Rekao si da si krenuo na crveno 5 sekundi ranije, a tada ovima iz drugog smjera sigurno nije bilo isto tako crveno, sto znaci da je netko mogao loviti zeleno, a ti mu izlijeces ispred njega. Uizbjegavanju tebe je mogao satrti sebe u neki stup,pjesaka,bilo sto, a mogao je udariti ravno u tebe, pa mozda vise ne bi ni pisao na forumu. Sam si rekao da si bio "odsutan" sto znaci da tada nisi imao situaciju 100% pod kontrolom. To sto se, srecom, nista nije dogodilo, samo je sretna okolnost. Da sam na tvom mjestu, ne bi pisao o tome po forumu i trazio susjecanje i savjete kao da se izvuces iz prekrsaja, vec bih se pokrio usima i sam si pokusao pomoci koliko mogu.
Oprosti, ali za pijane vozace i one koji polaze kroz crveno nemam nimao suosjecanja.
« Zadnja izmjena: 17 Veljača, 2017, 10:11:38 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #25 : 17 Veljača, 2017, 12:14:06 »
A pročitaj još najmanje 3x temu pa ćeš shvatit da sam samo pitao kako ide procedura i kakva su vaša iskustva, a ne sažaljenje i da mi neko od vas plati kaznu, kako si ti vjerovatno protumačia :toothy9:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #26 : 17 Veljača, 2017, 16:16:56 »
Da, izgleda da je bas to u pitanju... Kako si shvatio svoj prekrsaj, tako si shvatio i moj post....  :(
kočnice te samo usporavaju....

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #27 : 17 Veljača, 2017, 17:02:32 »
Ivano nebrini ja sam uz tebe jer znam da nisam bezgrešan- faktor nepažnje je odradio svoje dok se faktor sreće pobrinuo da sve završi OK. Represalije te žele oguliti a tvoje je da se obraniš jer na obranu imaju pravo i žešći kriminalci:headbang:
Javi tu u temu za 6mjeseci do godinu kad se okonča kak si prošao da Karlo prestane brinuti;-)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #28 : 17 Veljača, 2017, 17:07:32 »
Ma ne brine Karlo da li ce Ivano dobiti kaznu ili ne, Karlo brine da Ivano nije izvuka nikakvu pouku iz toga, sto je veci problem. Ako je naucio lekciju iz ovoga, i sreca mu je pomogla kao sto kazes, ne treba mu druge kazne
kočnice te samo usporavaju....

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #29 : 17 Veljača, 2017, 21:31:17 »
Ma ne brine Karlo da li ce Ivano dobiti kaznu ili ne, Karlo brine da Ivano nije izvuka nikakvu pouku iz toga, sto je veci problem. Ako je naucio lekciju iz ovoga, i sreca mu je pomogla kao sto kazes, ne treba mu druge kazne

A daj nas ti prosvijetli i reci nam koju bi pouku po tebi trebao izvuć? :laughing7:

Ne razumiš da je ovo trenutak nepažnje koji se svakom vozaču dogodi sto puta u životu (jer ljudi nisu bezgrešni kao što balki kaže), samo u većini slučajeva faktor sreće odigra svoju ulogu pa sve bude bez ikakvih posljedica i prođe neopaženo. A ne nekakva bahatost tipa kad voziš 50km/h iznad ograničenja il kad popiješ pa svjesno činiš prekršaj pa možeš sebi reć nakon svega "glup sam šta sam loka i sia u auto, a znam da loše utječe na mene", "glup sam šta je ograničenje toliko, a ja svjesno vozia toliko" bla bla

Ivano nebrini ja sam uz tebe jer znam da nisam bezgrešan- faktor nepažnje je odradio svoje dok se faktor sreće pobrinuo da sve završi OK. Represalije te žele oguliti a tvoje je da se obraniš jer na obranu imaju pravo i žešći kriminalci:headbang:
Javi tu u temu za 6mjeseci do godinu kad se okonča kak si prošao da Karlo prestane brinuti;-)

Hvala brate na potpori :toothy12: uglavnom isplatila se tema, sazna sam sve šta me zanimalo i malo vidia vaša iskustva. Napisat ćemo prigovor na visinu kazne, a ne i na samo počinjenje prekršaja jer je ono evidentno bilo, pa se nadam da ću se sitit napisat ovde kad dobijem pravomoćno rješenje.
« Zadnja izmjena: 17 Veljača, 2017, 21:35:25 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #30 : 18 Veljača, 2017, 11:40:56 »
Ivano ver ar ju?  ;D




Sad bez zajebancije,moglo je bit sranja(sreća pa nije skuteraš naletio) al na sreću nije i ne treba razapinjat čovjeka pošto je dobro prošlo,može se svakom dogodit(i onom ko misli suprotno)

Žali se na sudu na plaću kak si reko,ak mogu one kockastoglave kreature koje donose zakone krast milijune,možeš onda i ti lišo proć kaj je više moguće u ovom slučaju


A ne nekakva bahatost tipa kad voziš 50km/h iznad ograničenja il kad popiješ
Nemoj osuđivat nisi u poziciji  :toothy12:

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #31 : 29 Travanj, 2017, 04:34:05 »
Ako ti je u cilju sačuvat vozačku samo, piši žalbu prolazi sigurno. Ja u zgb  jednom prošao skuterom isto tako par soma kuna i 3mj mi došlo, pisao žalbu kukao sve živo i neživo objasniko kako je to bilo slučajno zbunio se nisam iz zagreba i makli mi zabranu. Novčanu kaznu sam ignorirao, no sjelo mi za par mjeseci na račun s ovrhicom

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #32 : 12 Lipanj, 2017, 13:18:15 »
Žalba prihvaćena, vozačka ostala, novčana kazna malo smanjena.

1500kn+100kn sudskih troškova. Ako se plati u roku 15 dana, 2/3 novčane kazne, znači ukupno će me izać 1100,00kn (umjesto cca. 1450kn).

Hvala svim optimistima (balki, Tomy...) i ostalim pesimistima na pomoći :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #33 : 13 Lipanj, 2017, 19:16:16 »
To je duh :headbang:
...a sad sretno i oprezno
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature