Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prolazak kroz crveno?  (Posjeta: 10222 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Prolazak kroz crveno?
« : 16 Veljača, 2017, 04:25:33 »
Stojim jučer prvi na semaforu s autom i upaljeno crveno. I nešto se zamislia i možda 5 sekundi prije nego bi se upalilo žuto, ja krenem (a i dalje je bilo crveno). I hvala Bogu, 2 auta iza mene policija i odma za menom, 2000kn + 3 mjeseca zabrane vožnje, ja potpišem onaj nalog jer je stvarno sve ispravno navedeno.

Mene sad zanima kad sam potpisa ovaj nalog jel to znači da se odmah mogu negdje žalit? Il trebam čekat da mi stigne plava koverta sa suda i tamo će pisat gdje da šaljem žalbu?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #1 : 16 Veljača, 2017, 08:50:28 »
Pise ti na nalogu, imas rok za žalbu 7 dana ili platit 2/3 iznosa.
Žalbu podnosis u policijskoj stanici, tako je bar meni bilo prije koji mjesec. I u roku misec - dva ti dođe poziv na sud.
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2017, 08:52:25 nikola.dragicevic8 »
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #2 : 16 Veljača, 2017, 08:58:36 »
A jel znaš di se može izvadit potvrda o radnom stažu i visine plaće? I jel treba to prilagat il je dovoljno samo napisat u žalbi "mala plaća" i oni poviruju?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #3 : 16 Veljača, 2017, 09:11:49 »
Ja sam napisa samo u zalbi da cu obranu iznit na sudu. Bas sam jucer ujutro isa, i tamo kukas sudcu za malu placu itd. Sad oce virovat ili nece pojma nemam. A to bi knjigovođa triba imat, pitaj u firmi ili di vec radis, oni to moraju imat negdi.
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #4 : 16 Veljača, 2017, 09:50:26 »
samo pazi da sa zalbom nebi dobil jos vecu kaznu  :icon_biggrin:
ovo je cista situacija ko dan..prije 2-3 tjedna je poznanik napravil isto i dobil istu kaznu ko i ti
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #5 : 16 Veljača, 2017, 09:56:02 »
A jbg. kriv sam.

A nisam kažnjavan do sad, radim na minimalcu ;D i imam 25 km do posla pa je potrebna vozačka. Mislim da bi mogla djelomično proć žalba.

Samo nezz di da predignem potvrdu o visini dohotka, da tražim u firmi il na poreznoj?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ditek

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1091
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Zip SP70, Nrg 50
  • MojSetup: Stage6 Sport Pro MKII
  • MojSpuh: Roost SP1
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #6 : 16 Veljača, 2017, 10:36:30 »
Imao sam slicnu situaciju prije nekih dva mjeseca.. isto 3 mj bez vozacke i novcana kazna..
uglavnom ako se misliš žalit ne plaćaj ništa jer uplatom kazne prihvaćaš krivnju i vise nemas pravo žalbe.. cekas dok ti dođe plava kuverta doma i unutra ce ti pisat postupak za žalbu.. napises žalbu i predas ju u policijsku postaju.. ja odgovor na zalbu cekam vec jedno mjesec dana tako da ako nista kupio sam vrijeme da prođu hladnoće pa se mogu prebacit na skuter kad oduzmu b kat

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #7 : 16 Veljača, 2017, 10:45:51 »
Ne stiže plava kuverta.

Imaš 8 dana za platit 2/3 kazne i oduzmu ti vozačku, a druga solucija je žalit se isto u roku 8 dana. Ako ništa ne poduzmeš u roku 8 dana, onda ti uzmu vozačku i platiš puni iznos.

Plava kuverta stiže tek u vidu rješenja na žalbu koju ću predat u policijsku postaju narednih 8 dana.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #8 : 16 Veljača, 2017, 11:14:15 »
misli da malo olako shvacas tezinu prekrsaja koi si napravil..da je neko nalitil na tebe moglo je biti poginulih,kazna za takav prekrsaj i je financijska uz oduzimanje vozacke jer ljudi ginu zbog takvih stvari..
novcano ti mozda i smanje zbog place,al vozacka ode sigurno
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #9 : 16 Veljača, 2017, 11:17:32 »
Ma je, ovima iz drugog smjera je već bilo crveno. 5 sekundi sam prerano krenia, vidit ćemo šts će bit sa žalbom :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #10 : 16 Veljača, 2017, 13:27:11 »
tak nebitno kakvo je bilo svjetlo upaljeno svjetlo ovima na cesti koja se križa s tvojom kad si ti prošel na crveno..isto tak nebitno jel si ti sekundu prije krenul, 5 il 10..inače te nebi zaustavila murja :D
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #11 : 16 Veljača, 2017, 17:00:51 »
Ako prigovoriš moraš to u roku i dobro sročiti da ima glavu i rep. Nemoraš dokumentirati plaću nego navedeš samo u prigovoru uz sve ostalo što ti ide u prilog te se pokaješ i ponizno zamoliš za milost.
(mala i neredovna plaća, branitelj (?), dobrovoljni davaoc krvi, nekažnjavan i bez opomena i kazni u prometuod (..), itd..)
Imaš dosta šansi da ti smanje i financijski i vremenski ali opet to ovisi samo o subjektivnoj volji sudkinje (rjeđe sudca;-). Rizik je ako naletiš na kameno srce onda plaćaš full iznos + cca 150kn sudskih troškova.

U prigovoru se možeš složiti sa prekršajem pa kukati (gore navedeno) ili osporavati prekršaj (u tvom slučaju slabija šansa radi okolnosti)- iako sam i to radio i prolazilo je radi nedolaska službene osobe na davanje izjave ili suočenje...

Sretno i u buduće opreznije;-)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #12 : 16 Veljača, 2017, 18:49:31 »
Ma nebi osporava, kad sam kriv kriv sam. A nemam puno izbora, platiti 1500kn i 3 mjeseca bez vozačke il pokušat se izvuć iz toga i najgore mogu dobit 2000kn i bez vozačke ostat. Znači žalba u najgoru ruku može odnit dodatnih 500kn, a u najbolju nadam se donit puno više.

A imam ovih nekoliko olakotnih činjenica pa ćemo vidit, samo ću još sutra malo vidit jel ima smisla slati poreznu karticu kao potvrdu plaće il ću samo navest u tekstu, pa nek mi vjeruje na riječ ako želi :binkybaby:

Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivan salinovic sr sale

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • Ivan Šalinović
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Sp 125,Beverly 500
  • Moja Kaciga: Schubert S1 Pro
  • MojSpuh: Serijala bez katalizatora
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #13 : 16 Veljača, 2017, 19:04:17 »
prije nekih dvije godine,prošao sam kroz crveno radnim vozilom,dobio poziv na sub,bacio sutkinji kukavicu da mi treba vozačka za posao,kaže ona ostavit ču ti vozačku,počeo ja kukat i za novčanu,nakraju platio sudske troškove 100 kuna i milina

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #14 : 16 Veljača, 2017, 19:18:48 »
prije nekih dvije godine,prošao sam kroz crveno radnim vozilom,dobio poziv na sub,bacio sutkinji kukavicu da mi treba vozačka za posao,kaže ona ostavit ču ti vozačku,počeo ja kukat i za novčanu,nakraju platio sudske troškove 100 kuna i milina

Samo da ne dođe žalba u ruku nekog tko ima stav sličan štefu, tad sam na#eb% :laughing7:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #15 : 16 Veljača, 2017, 19:36:44 »
ja to gledam i s sruge strane,nebi mi bilo smijesno da mi neki izleti preko crvenog i skuca me..a posto nam je vozacka kultira na cestama nikakva onda nema druge nego kaznjavat..isto ko i pijance za volanom..i one koi ne nose kacige..
ja sam naj#bo tak jer mi je budala oduzela prednost i satrala me s autom i ostal sam invalid,sad isto zbog toga cekam operaciju tak da da,imam takav stav kakav imam i uopce mi nije smijesno
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline spark

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: yamaha neos
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #16 : 16 Veljača, 2017, 21:36:28 »
Pozdrav !
Napisi zalbu i predaj je u roku , a kod sudca za prekrsaje objasni situaciju i da s obzirom da prije nisi bio kaznjavan ako ti moze za to dati ukor. Provjeri kod nekog konkretnije da li je to moguce izvesti za takav tip prekrsaja, s time da narednih godinu dana ne bi smio napraviti niti jedan jer u protivnom ti se naplacuju oba.


Offline firkefica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg, Stupnik
  • Moj Skuter: runner vxr 180
  • Moja Kaciga: ixs hx 1000
  • MojSetup: malossi 218, polini speedcontrol, polini bregasta
  • MojSpuh: leo vince sbk evoll
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #17 : 16 Veljača, 2017, 21:41:43 »
decki vi imate srece... mene je zahvatio novi zakon... nema pravo zalbe, nema suda, samo sjednu na racun i posalju obavijest o zastitnoj mjeri (citaj:oduzimanje b kat)...jos k tome moram na vanredni ljecnicki pregled svih kat, a fala bogu fali mi samo D... veselo ce bit

Offline ivan salinovic sr sale

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • Ivan Šalinović
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Sp 125,Beverly 500
  • Moja Kaciga: Schubert S1 Pro
  • MojSpuh: Serijala bez katalizatora
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #18 : 16 Veljača, 2017, 21:59:32 »
prije nekih dvije godine,prošao sam kroz crveno radnim vozilom,dobio poziv na sub,bacio sutkinji kukavicu da mi treba vozačka za posao,kaže ona ostavit ču ti vozačku,počeo ja kukat i za novčanu,nakraju platio sudske troškove 100 kuna i milina

Samo da ne dođe žalba u ruku nekog tko ima stav sličan štefu, tad sam na#eb% :laughing7:
a u neku ruku ga razumijem jer je to okusio na teži način,ali ima nas svakakvih,i više načina prolaska kroz crveno tj situacija

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prolazak kroz crveno?
« Odgovori #19 : 17 Veljača, 2017, 00:05:53 »
Pa to i oću reć da ima više situacija prolaska kroz crveno i da je glupo trpat to sve u isti koš. Nije razumno da se isto kazni kad prođeš "na žuto" kroz semafor il kao ja jučer, gdje je ugroza ostatka prometa mizerna i kad neko sa 100 proleti kroz debelo crveno, iako sve 3 situacije idu pod isti prekršaj.

Pozdrav !
Napisi zalbu i predaj je u roku , a kod sudca za prekrsaje objasni situaciju i da s obzirom da prije nisi bio kaznjavan ako ti moze za to dati ukor. Provjeri kod nekog konkretnije da li je to moguce izvesti za takav tip prekrsaja, s time da narednih godinu dana ne bi smio napraviti niti jedan jer u protivnom ti se naplacuju oba.

A prolazak kroz crveno je jedan od težih prekršaja, nema tu ukora. Ukor ide za pojas, pričanje na mobitel, sitno prekoračenje, ne nošenje kacige... di god ima kaznenih bodova i novčane kazne preko 1000kn, nema tu opomena
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!