Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG mc3 by dario007  (Posjeta: 218244 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #900 : 16 Siječanj, 2018, 08:59:51 »
@runner sukosan - ovjes na fuoccu nije neko mjerilo znanja jer taj ovjes sam po sebi nije mjerilo znanja ni tehnologije hahahaha

Ide dobro skuter, cim dize na zadnji ide dobro, ali cujem neko srotanje u prijenosu? Il mi se cini...ako je serijska radilica ne treba to ni vrtit, da se ne samelje unutra na 13+ iljada

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #901 : 16 Siječanj, 2018, 10:02:45 »
Opet se prepirete,vidim da vam je stvarno dosadno u životu  ;D

Bome nrg skakuće ko veverica,samo nek ti potraje jer nema više ovakvih mašina na cesti ko nekad,nadam se da ću užicat đir na nekom meatu jer nisam dugo ispoštovao ovak nekaj veselog  :toothy9:



Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #902 : 16 Siječanj, 2018, 10:38:50 »
Srota getriba i to brutalno,na vecim brzinama zavija jace od skutera :D jos je dekl na 4 serafa pa je to jos izrazenije...
Imam komplet drugu getribu doma,mjenjao sam s Daxom,samo se razmisljam ocu kakvo produzenje staviti,pa da to sve skupa namontiram gore.

Nije serijska radilica,ta se rasipala davnih dana na malossi sportu.Gore je rms,ona s plasticnim ispunama.

Za Suhog sam krivo shvacen,ali nema veze...

Ide sad vec fino,ali nije to jos to.Start je oke ali prijenosom momenta nisam zadovoljan,osjetio sam kako treba ici,pa to gadjam.
Namjerno sam nagnut na volan,za demonstraciju sile. :toothy9:
Tomi-ako masina potraje,dzir je tvoj ;)
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #903 : 16 Siječanj, 2018, 12:31:35 »
Bitno je da si ti sretan. I imas jos igranja kao u prici tako da se neces brzo zadovoljiti, a to zna biti jako zanimljivo. Neka podesenja jednostavno traze vremena jer je potrebno pratiti i osluskivati napredak. U konacnici kad ga ufazis, to ce ici jako lijepo.

Probao sam na svom skuteru doppler vario (elystar karb), i osjeti se ona fina linearnost. Ali sta ja znam, premale su mi razlike s obzirom na optimalna ocekivanja, s tim da je na pezi jako dobar izbor posto je multivar hendikepiran. Imam osjecaj da se budes vratio na multivar ili mozda zavrsis na poliniju. Ali prvo daj sansu i vremena ovom variu.
« Zadnja izmjena: 16 Siječanj, 2018, 12:34:43 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #904 : 16 Siječanj, 2018, 13:12:32 »
Ma da ima tu dosta finesa,bas neki sitni pomak odvuce u skroz krivom smjeru,nekad se vrti ko lud a cajger stoji,dok nekad ide krvavo do 80gps-a pa upadne u rupu.Sa multivarom je bilo sitne oscilacije ali sve se stelalo tako lijepo i bez problema.Ovdje na tom yasuniu se odvija neka cudna situacija.Pazi rolice su im 15,2sirine i grebu po zidovima i vuce ih bocno po kanalima.Orginal pia su 15.5mm

Moram si uzeti cijeli dan za tu egzibiciju,komad papira i zapisivat.Sad sam vec isprobo 10ak kombinacija pa se vec gubim u pamcenju kaj valja,a kaj ne...

Cim malo zatopli se bacam u stelu.
Muke su kad je razlika malossi i polini filtera zraka da s jednim trga a s drugim nemre probit od trokiranja,eto samo primjera radi...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #905 : 16 Siječanj, 2018, 13:17:37 »
Ako mislis probavat polini imam ti ja jedan u steku.
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #906 : 16 Siječanj, 2018, 13:26:35 »
Jesi imao onaj gusci polini filter? Opcenito se te spuzvice razlikuju po gustoci ovisno o proizvodjacu.

Dobro si primjetio za te rolice, ja jos nakon duzeg vremena i koristenja nisam odgonetnuo zasto rolice od 0.1gr razlike u masi totalno drukcije opterecuju agregat. Kompletno izmjene krivulju razvijanja snage, uzrokuju pad okretaja vise od 500rpm. Generalno, kad se ugriju, stalno drze variomat u maksimumu, pa se to osjeti vec od 60kmh (rupa) i onda samo dize okretaje. Kao fiksna brzina u manualca. Odaziv na gas je tromiji.
Radi se o jednom setu originalnih rolica koje su mi zagonetne. Cak sam ih i polirao, toliko, da su bile hi-end rolice. Dosta sam truda ulozio oko te gluposti...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #907 : 16 Siječanj, 2018, 13:33:17 »
Iskren da ti budem,neda mi se toliko stelivat,jos cu tog yasunia isprobat,ako nece valjat,idem na provjereni multic.Ja sam vario uzimao jer ovaj moj nije u balansu,ostrugao je od bendix kad je radilica zviznula,pa reko idem nekaj novo isprobat.Na kraju chorak...svejedno hvala na ponudi!


Da,da razlika je izmedju polini duploga i malossi redsponge,imam cak i slike filtera tu negdje u temi.Na ovim prijasnjim setupima razlike gotovo da nije ni bilo ili jedva primjetno(tipa 2br dizne)

Da ima g#vn# od tih rolica,pa kako te dopadne.Mah sou program...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #908 : 16 Siječanj, 2018, 13:58:34 »
Ti tu uredno možeš produžit getribu,ovaj setup to i traži,samo bolje može bit

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #909 : 16 Siječanj, 2018, 18:12:18 »
Znas zasto ostane u brzini nakon duze voznje , Corector ? Jer nakon duze voznje vario je otvoren i unutar variomata svo smece sa rolica pada ravno na bolcnu. I kada zelis usporit vario se ne zatvara jer prasina stopa vario da klizne po bolcni u "nizu brzinu". Taj dio sam doktorirao  :toothy9: , dobro je staviti malo ali tek tolko mascobe na rolice da upijaju tu prasinu i to se nece desavati. Jos bolji su serijski variomati koji imaju poklopac sa gumiciom. Napacaju se rolice i gas , ste sto su svi manje vise unisteni danas ali i performanse su im lose. Jedino dugotrajnost je velika.
Ma mani se corava posla. Ostavi si Yasunia za rezervu , samo ces se nazivcirati. Samo problemi , rolice zapinju , pikse treba , cudno se ponasa, ceka se samo da pocne stekat a znam da su meni oba dopplera stekala.  :laughing6:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #910 : 16 Siječanj, 2018, 18:18:15 »
Jesi imao onaj gusci polini filter? Opcenito se te spuzvice razlikuju po gustoci ovisno o proizvodjacu.

Dobro si primjetio za te rolice, ja jos nakon duzeg vremena i koristenja nisam odgonetnuo zasto rolice od 0.1gr razlike u masi totalno drukcije opterecuju agregat. Kompletno izmjene krivulju razvijanja snage, uzrokuju pad okretaja vise od 500rpm. Generalno, kad se ugriju, stalno drze variomat u maksimumu, pa se to osjeti vec od 60kmh (rupa) i onda samo dize okretaje. Kao fiksna brzina u manualca. Odaziv na gas je tromiji.
Radi se o jednom setu originalnih rolica koje su mi zagonetne. Cak sam ih i polirao, toliko, da su bile hi-end rolice. Dosta sam truda ulozio oko te gluposti...
obzirom da su rolice te sto "prenose" silu, nije li samo logicno da sa 0.1g direktno utjeces na istu? Posto su 50ccm slabe masine svaki qrac osjete pa tako i 0.1g. Mene vise fascinira sto 1 ili 0.5 mm otvorenosti varia krade skoro pa 10km/h...
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #911 : 16 Siječanj, 2018, 19:44:27 »
Znas zasto ostane u brzini nakon duze voznje , Corector ? Jer nakon duze voznje vario je otvoren i unutar variomata svo smece sa rolica pada ravno na bolcnu. I kada zelis usporit vario se ne zatvara jer prasina stopa vario da klizne po bolcni u "nizu brzinu". Taj dio sam doktorirao  :toothy9: , dobro je staviti malo ali tek tolko mascobe na rolice da upijaju tu prasinu i to se nece desavati. Jos bolji su serijski variomati koji imaju poklopac sa gumiciom. Napacaju se rolice i gas , ste sto su svi manje vise unisteni danas ali i performanse su im lose. Jedino dugotrajnost je velika.
Ma mani se corava posla. Ostavi si Yasunia za rezervu , samo ces se nazivcirati. Samo problemi , rolice zapinju , pikse treba , cudno se ponasa, ceka se samo da pocne stekat a znam da su meni oba dopplera stekala.  :laughing6:

Dobar pokusaj, ali to nije rijesenje ovog problema. Nisam imao problema s prljanjem bolcne na multivaru (to kad se desi onda je gotovo). Stavis samo 0.1gr drukcije rolice i problema vise nema.
Ali to je specifican slucaj, vezan za jedn set rolica koje su mi engima. Davno sam prosao ove elementarne probleme...


Jesi imao onaj gusci polini filter? Opcenito se te spuzvice razlikuju po gustoci ovisno o proizvodjacu.

Dobro si primjetio za te rolice, ja jos nakon duzeg vremena i koristenja nisam odgonetnuo zasto rolice od 0.1gr razlike u masi totalno drukcije opterecuju agregat. Kompletno izmjene krivulju razvijanja snage, uzrokuju pad okretaja vise od 500rpm. Generalno, kad se ugriju, stalno drze variomat u maksimumu, pa se to osjeti vec od 60kmh (rupa) i onda samo dize okretaje. Kao fiksna brzina u manualca. Odaziv na gas je tromiji.
Radi se o jednom setu originalnih rolica koje su mi zagonetne. Cak sam ih i polirao, toliko, da su bile hi-end rolice. Dosta sam truda ulozio oko te gluposti...
obzirom da su rolice te sto "prenose" silu, nije li samo logicno da sa 0.1g direktno utjeces na istu? Posto su 50ccm slabe masine svaki qrac osjete pa tako i 0.1g. Mene vise fascinira sto 1 ili 0.5 mm otvorenosti varia krade skoro pa 10km/h...

Kod tog seta rolica nema logike.

Ovo za 0.5mm i vise je bas tako kako kazes, to mi je poznato, i depriminirajuce jer ne ockujes toliki pad brzine s obzirom na "mrvicu" manji promjer.


Glede osjetljivosti agregata, s tim se ne bih slozio. Tu osjetljivost sam sozivio i na BBu i na Quassaru.  A kad sam to dozivio na tim masinama, e onda sam ja postao preosjetljiv i s gustom to sve odbacio jer sam bio u jednom momentu sokiran. Pogotovo kad bih nadobudan odleprsao na more i tamo negdje u brdima osjetio pad okretaja, ponekad i ispadanje iz powerbanda... To mi je bila tragedija. Kasnije idem na popravni, s tip top prijenosom gdje je u gradu sve savrseno,na putu opet gubi okretaje kad je najzabavnije. E tu su mi veliki skuteri pali u ocima, zauvijek. Iako.su vec pali od samog pocetka jer sam imao tocne predrasude...

Drze mi je voziti 50ccm s padom od 200rpm,.nego 250ccm s padom od 700rpm.
« Zadnja izmjena: 16 Siječanj, 2018, 19:51:28 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #912 : 16 Siječanj, 2018, 20:01:07 »
Ipak se 2t vrti "vise"...znam da je 7500 na 4t isto ko 7500 na 2t ali radilici nije :)

...sry na offu ali sve je to ugrubo vezano uz temu dario  ;D
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #913 : 16 Siječanj, 2018, 20:01:45 »
Znas zasto ostane u brzini nakon duze voznje , Corector ? Jer nakon duze voznje vario je otvoren i unutar variomata svo smece sa rolica pada ravno na bolcnu. I kada zelis usporit vario se ne zatvara jer prasina stopa vario da klizne po bolcni u "nizu brzinu". Taj dio sam doktorirao  :toothy9: , dobro je staviti malo ali tek tolko mascobe na rolice da upijaju tu prasinu i to se nece desavati. Jos bolji su serijski variomati koji imaju poklopac sa gumiciom. Napacaju se rolice i gas , ste sto su svi manje vise unisteni danas ali i performanse su im lose. Jedino dugotrajnost je velika.
Ma mani se corava posla. Ostavi si Yasunia za rezervu , samo ces se nazivcirati. Samo problemi , rolice zapinju , pikse treba , cudno se ponasa, ceka se samo da pocne stekat a znam da su meni oba dopplera stekala.  :laughing6:

Dobar pokusaj, ali to nije rijesenje ovog problema. Nisam imao problema s prljanjem bolcne na multivaru (to kad se desi onda je gotovo). Stavis samo 0.1gr drukcije rolice i problema vise nema.
Ali to je specifican slucaj, vezan za jedn set rolica koje su mi engima. Davno sam prosao ove elementarne probleme...


Jesi imao onaj gusci polini filter? Opcenito se te spuzvice razlikuju po gustoci ovisno o proizvodjacu.

Dobro si primjetio za te rolice, ja jos nakon duzeg vremena i koristenja nisam odgonetnuo zasto rolice od 0.1gr razlike u masi totalno drukcije opterecuju agregat. Kompletno izmjene krivulju razvijanja snage, uzrokuju pad okretaja vise od 500rpm. Generalno, kad se ugriju, stalno drze variomat u maksimumu, pa se to osjeti vec od 60kmh (rupa) i onda samo dize okretaje. Kao fiksna brzina u manualca. Odaziv na gas je tromiji.
Radi se o jednom setu originalnih rolica koje su mi zagonetne. Cak sam ih i polirao, toliko, da su bile hi-end rolice. Dosta sam truda ulozio oko te gluposti...
obzirom da su rolice te sto "prenose" silu, nije li samo logicno da sa 0.1g direktno utjeces na istu? Posto su 50ccm slabe masine svaki qrac osjete pa tako i 0.1g. Mene vise fascinira sto 1 ili 0.5 mm otvorenosti varia krade skoro pa 10km/h...

Kod tog seta rolica nema logike.

Ovo za 0.5mm i vise je bas tako kako kazes, to mi je poznato, i depriminirajuce jer ne ockujes toliki pad brzine s obzirom na "mrvicu" manji promjer.


Glede osjetljivosti agregata, s tim se ne bih slozio. Tu osjetljivost sam sozivio i na BBu i na Quassaru.  A kad sam to dozivio na tim masinama, e onda sam ja postao preosjetljiv i s gustom to sve odbacio jer sam bio u jednom momentu sokiran. Pogotovo kad bih nadobudan odleprsao na more i tamo negdje u brdima osjetio pad okretaja, ponekad i ispadanje iz powerbanda... To mi je bila tragedija. Kasnije idem na popravni, u gradu sve savrseno,na putu opet gubi okretaje kad je najzabavnije. E tu su mi veliki skuteri pali u ocima, zauvijek. Iako.su vec pali od samog pocetka jer sam imao predrasude...

Drze mi je voziti 50ccm s padom od 200rpm,.nego 250ccm s padom od 700rpm.
Jao, ja sam na Lunji na prvom meetu prosle godine kad smo se vracali iz Plime imao brutalan pad okretaja, cak je ispadao iz powerbanda. Otkrio sam zasto, zaboravio sam staviti sajbicu od 0.5mm i bilo je 0.7mm umjesto 1.2mm, a s time je jos bila dobro sazvakana centralna opruga.Dobro to je Minarelli masina al evo, nisam jedini ko je imao takvih problema hahahah.

Nego Corectore da te pitam, imam Topov vario, onaj 100mm za Rajnera, dal se isplati ustelat s njim ili se mozda da nesto kemijat po njemu ili je najbolje uzet Multivar hahahah.
Znam da je tebi na aeroxu taj vario radio vrhunski.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #914 : 16 Siječanj, 2018, 20:03:46 »
Ti tu uredno možeš produžit getribu,ovaj setup to i traži,samo bolje može bit

Ne vjerujem da bi se nekaj dobilo s duzom getribom,iovak ide 120ak gps-a,mogu samo umrtvit start a da ga kasnije drzi u centru powerbanda.Budem jos izvidio kad postelam sve kako ce mi se ponasati.


Ne odustajem tako lako od dopplera,istresao sam pare za njega i naterat cu ga milom ili silom da radi kako treba...


Cok-nema beda,bilo kaj je bolje nego da se svadjamo...

Dacerovs-mhr replica,ustelana sa tim tvojim top variom je isla losije nego s multivarom kao da je agregat 2ks slabiji,a trebalo je 1.5mm sajbica da ima start kao multivar.U vrhu je sirok 19mm,pa mu dzabe i da je 110mm ak remen nemre u vrh.

Jedino ga otokarit po ceonoj strani i omogucit da remen ide u vrh i teoretski je moguce jer je s 1.5mm sajbicom remen isao jednako visoko,ali prenosenje snage i momenta je katastrofalno a to nemres ustelat...
« Zadnja izmjena: 16 Siječanj, 2018, 20:09:18 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #915 : 16 Siječanj, 2018, 20:35:55 »
Duljom getribom neces izgubiti start jer snage imas dosta. Vidis da dize na kotac. Znaci duljom getribom bio dobio idealan start. Mogao bi odvinuti puni gas bez razmisljanja.
Meduubrzanja su ista dulja i kraca getriba.
Krajnja brzina mozda bi se i povecala. Zato ? Iako recimo ti sada nisi dosao do krajnje brzine koju tvoja getriba moze istjerat , moraš puno vise snage dodati da dobiješ vecu krajnju brzinu. Hocu reci ona je vec na izdahu. Sa duljom getribom dobit ces vjerovatno vecu krajnju + puno manje vibracija na brzini koju sad postizes.
Na karaju krajeva samo  moja getriba smije fuckati to je moj patent  :jerk: :icon_thumright:

Eto cak si dal truda ti ilustrirati svoji pogled na dulju getribu.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #916 : 16 Siječanj, 2018, 23:36:04 »
sami start jedino možeš ubit, znaći onaj dio dok lamela klizi pa dok ne ugrize zvono, kad primi dalje će ubrzanje bit još bolje. Tak je bilo i meni na minareliju kad sam imo duži prenos a tak je i sad na batini. Sami start je problem i tamo i tu, ne ispali baš ko sa kračom getribom al kad krene ubrzava bolje nego sa kračom getribom
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #917 : 17 Siječanj, 2018, 09:11:07 »
slobodno stavis duzu getribu. kak su decki i rekli, s njom mozes samo dobit.
start se rjesi sa stelanjem kuplunga, a kolko se sjecam uzeo si polini 3g i malossi zvono tak da ni s tim nebi trebalo biti vecih problema.

kaj se auspuha tice, nebi htio bit dosadan, al sam jednom prilikom naso neku englesku stranicu di je yasuni c16 city bio 140 funti i to bez ikakvog popusta. pa ak ti dode da bi htio stavit neki jaci, a nema rabljenih, da znas di otprilike trazit :hello:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #918 : 17 Siječanj, 2018, 09:44:55 »
Hvala na savjetima decki!

Dugo ja vec razmisljam o getribi,cak je bila i na popisu kad sam narucivao,pa sam je maknuo jer sam knap s lovom bio.

Moram vidjeti kako ce ispast s ovim variomatom,pa mozda u kompletu narucim i novi multic.

Auspuhe sam i ja gledao po Njemackoj,da se za 100tinjak eura stvarno pristojan auspuh naci.
Ne vjerujem da cu ovu sezonu ici na nekaj jace,mozda iduce sezone :)
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG mc3 by dario007
« Odgovori #919 : 18 Siječanj, 2018, 01:06:01 »
Zamjenih one skripajuce malossi plocice,naravno iskoristio sam ih do ibera,manje od mm mesa je ostalo.
Ubacio sam ebc s kojima sam prezadovoljan na prvom kraju,nadam se da ce tako biti i sa zadnjima.

1.Planiram jos kroz dogledno vrijeme ugraditi dodatni kiler,samo cekam malo toplije dane da vidim ima li potrebe za time.
2.kinesku cukicu da imam precizniji uvid u stanje temperature.
3.promijenit i polakirat ralicu(izbusit rupe ako ce bit potrebe za stavku 1)posto je moja ljepljena i sfusana.
4.Moram vilicu zamjenit jer mi je pojeden cementirani dio na stapovima,pa od reparacije nista
5.ustelat masinu i poserafit jos neke od dijelova koje sam narucio a nisam ugradio(ventilvar,ventilator,druga getriba(serijska),slozit kurblu konacno)

Mislim da sam sve od stavki naveo.
Sa stelanjem krecem cim ne bude kise i budem slobodan.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!