Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Speedfight 2  (Posjeta: 200 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RodrigoBorgia

• Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Sl. Brod
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: iXS HX 1000
Peugeot Speedfight 2
« : 21 Prosinac, 2016, 17:26:08 »
Evo da predstavim svoga žuću.
Kupljen sa 7500km još sa blokadama. Sa nekih 8 000km skinute blokade i beštija se probudila :toothy9:
Naravno kupljen je u full org. stanju, sa orginal gumama  ;D , Teška srca stavljene dunlop smart scoot (ipak bilo je tu još puuuno mesaaaa)...
Kod mene je skoro 3 godine, prvo je malo zahebavo...2-3 puta semering iskako, el. čok rikno, ali nakon otklonjenih dječjih bolesti počeo je da surađuje (sa nekih 11tkm na satu).
Prošle godine u ovo vrijeme je na red došla i vodena pumpa, nakon toga postao je full pitom :headbang:
Ima pokoju ogrebotnicu, ipak je to radni stroj...
Malo slika sa vožnji:

Ove sezone stavljene lakše rolice (8.5g), 2x zadnje pločice mijenjane (RMS se skurio za 2-3mj) i na 25tkm stavljen novi remen.
Rolice su već za otpis pa ovih dana (vjv sutra) dolaze BGM 8.25g i brtve da stavim auspuh bez katalizatora.
Trenutno je kilometraža na 26 800km, mora makar do 27 000km do kraja godine. 

Za nagodinu je u planu staviti DR Evo, neku rezu (ZX, TT, ali biće pregovora i za yasuni r :toothy10: :toothy10:), veći karb 17.5 ili 19, multivar...i naravno skucati 40 000km na satu :headbang:
Ako je tko imao sličan setup slobodno nabacite postavke karba i prijenosa, da li je pametno voziti DR-a na originalnom karbu za početak?
Nemoguće rješavam odmah. Za čuda, molim malo pričekati.

Offline RodrigoBorgia

• forumski skejter
  • **
  • YearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2
« Odgovori #1 : 21 Veljača, 2017, 00:37:39 »
Pežov trenutno na 27 600km, testiran na -13 :toothy12:

Pošto u zadnje vrijeme nije imao ler kada se ugrije i gušio se na malome gasu bilo je vrijeme za mali servis. Naručeni corteco semerinzi radilice, nove rolice 8.25g te novi klip sa garniturom brtvi koje sam mislio kasnije ugraditi. I tako krenio je podhvat zamjene semeringa i čišćenja karburatora (trebao je biti brzinski podhvat...)

Rastavljanje je lagano počelo, dok nisam došao do magneta i skužio da nemam pravi radapciger.

Bilo je vrijeme za kućnu radinost, prvi prototip nije urodio plodom, ali postolje termostata gorenje bojlera je bilo ko stvoreno za skiniti magnet  :laughing9:

Evo slinavca

E sada počinje problem, semering se nije dao izčupati van i nakon pola sata čistoga sesa odlučujem da mašina ide popola (da odma i klip ubacim, jel)...to uključuje i skidanje smeća sa mašine u pola 1 na autopraoni  :toothy9:

Malo lickanja, radilica se hladi, dosta za jedan dan...ipak su 3 sata, mislim da je dosta susjedima milozvuka kompresora  :laughing7:

Da bi radilica išla bez muke red je malo stol probušiti...

Makita najbolji prijatelj i naravno onaj castrol što je 120kn litra  :dontknow:

Klip ubačen, malo je teže išao, ali ja vjerujem u "OEM QUALITAT" by scooter centar

I tako mašina sastavljanje, sve sklepano nazad, motor upaljen...ma čuješ mu taktove, al stalno mene taj klip hebe, i ono ni 5 min lera samo se ugasi, kurbla tvrda...CVIK CVIK CVIK :sad3:

Malo je kasno za provjeriti zazor

Niš, nazad stari klip, sva sreća pa cilindar nije puno dobio...sutar test na cvikanje

Revolucionarna metoda odvoda izduvnih gasova :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Klip je bio BGM, biće dobra pepeljara :headbang:
Uskoro dolazi BB in da haus, možda bude stavljen i na pežova...original nosač je za cca 1mm širi od sf nosača, kakogod biće zanimljivo... 

Offline RodrigoBorgia

• forumski skejter
  • **
  • YearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2
« Odgovori #2 : 22 Veljača, 2017, 20:57:20 »
Poslao nijemcima slike klipa, ponudili se poslati klip i cilindar kao utjehu :toothy10:, ali izciganio sam dr evo za 67 evra  :toothy9: :toothy9:

Sve za skuter!!