Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: x9 pločice diska  (Posjeta: 2565 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
x9 pločice diska
« : 29 Prosinac, 2016, 22:37:33 »
prije nego što pokušam montirat ove pločice, desna vrsta pločica(na prvoj slici) je bila do sad na skuteru, da li će ova lijeva normalno sjest u kliješta? za njih je navedeno da odgovaraju x9 zapm2300, rupa je na istoj visini, jedino su lijeve pločice za nijansu šire i imaju malo veći ovaj dio ispod rupe,ako je neko imao iskustva,hvala

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 29 Prosinac, 2016, 22:45:35 mate321 »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #1 : 31 Prosinac, 2016, 09:06:48 »
pasu te plocice mada izgledaju drugacije,bitno je da su dimenzije iste tj da stanu u kljesta..
ugradjivale su se 2 vrste celjusti,brembo na ranijim modelima i hengtong kasnije..tak da po tome treba gledat
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #2 : 31 Prosinac, 2016, 09:28:32 »
a ima onaj limic protiv vibracija?
ako on stane

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #3 : 31 Prosinac, 2016, 16:08:01 »
pasu te plocice mada izgledaju drugacije,bitno je da su dimenzije iste tj da stanu u kljesta..
ugradjivale su se 2 vrste celjusti,brembo na ranijim modelima i hengtong kasnije..tak da po tome treba gledat

ajde odlično, uzeo sam na akciju preko mstrgovine 3 pakovanja, tamo je navedeno da odgovaraju za x9 evo 250ccm, pa sam kontao da je isto i na x9 200, kad su došle vidio sam da su nešto drukčije, ove što su bile na skuteru su navedene da odgovaraju na x9 500.
« Zadnja izmjena: 15 Siječanj, 2017, 16:03:35 mate321 »

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #4 : 15 Siječanj, 2017, 16:03:02 »
pasu te plocice mada izgledaju drugacije,bitno je da su dimenzije iste tj da stanu u kljesta..
ugradjivale su se 2 vrste celjusti,brembo na ranijim modelima i hengtong kasnije..tak da po tome treba gledat

ipak pločice ne stanu u kliješta, 1.5 milimetra možda koliko su šire je dovoljno da ih ne mogu ugurat u kliješta, a čak i rupa je preuska za onu malu šipkicu koja drži pločice za kliješta, tako da sam bez veze kupio 3 para pločica sa kojima sad ne mogu ništa :redface:, pretpostavljam da se nemože napravit povrat ili zamjena sa ms trgovinom?? :'(,mada lijepo piše na pakovanju da su pločice za x9 kao i na web stranici, ako kome trebaju ove pločice na slikama 3 para za 160kuna, ja sam ih toliko platio, neka pošalje pm.......................... a ufff

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #5 : 15 Siječanj, 2017, 16:56:54 »
zato sam rekel da trebas gledat kakva kljesta imas na skuteru jer se nije ugradjivala samo jedna vrsta..
valjda si kupil ove plocice koje su za hengtong kljesta



a ti imas brembo celjusti pa ti idu ove plocice





kontaktiraj ih,reci kaj se desilo pa pitaj dal mozes zamjenit,jbg..
trebal si otvorit temu prije nego si narucil,na slici izgledaju ko da bi pasale cak ali ocito nist od toga
« Zadnja izmjena: 15 Siječanj, 2017, 17:01:58 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #6 : 15 Siječanj, 2017, 17:18:01 »
zato sam rekel da trebas gledat kakva kljesta imas na skuteru jer se nije ugradjivala samo jedna vrsta..
valjda si kupil ove plocice koje su za hengtong kljesta



a ti imas brembo celjusti pa ti idu ove plocice





kontaktiraj ih,reci kaj se desilo pa pitaj dal mozes zamjenit,jbg..
trebal si otvorit temu prije nego si narucil,na slici izgledaju ko da bi pasale cak ali ocito nist od toga

a da jbg, pokušat ću pitat za zamjenu, mada ne vjerujem, a valjda će ih neko kupit, stavit ću na njuškalo....
trebao sam ove uzet
http://mstrgovina.hr/hr/Kocione-plocice-za-Aprilia-RS-50-CPI-GTR-Peugeot-Speedfight-3-4-Piaggio-Beverly-X9-Suzuki-Burgman-125-150?search=plo%C4%8Dice&page=10
a uzeo sam ove
http://mstrgovina.hr/hr/Kocione-plocice-organic-za-Gilera-RC-500i-Piaggio-MP3-X8-X9-Vespa-GTV?search=plo%C4%8Dice&page=6
mislim da bi im opis koji proizvod ide za koji skuter ipak trebao biti kvalitetnije napravljen :angry7: :angry7:, ipak je navedeno x9 i za jednu i drugu vrstu pločica.
« Zadnja izmjena: 15 Siječanj, 2017, 17:21:10 mate321 »

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #7 : 15 Siječanj, 2017, 18:51:01 »
znači ove koje idu na moj skuter su navedene da odgovaraju za x9 500, dok ove koje sam greškom uzeo pašu na x9 250, kojem broj šasije počinje isto ko i mome ??? ??? ???

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #8 : 15 Siječanj, 2017, 19:11:53 »
broj sasije ti znaci nist i to je zadnja stvar koju trebas gledat i oslanjat se
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #9 : 15 Siječanj, 2017, 20:49:30 »
broj sasije ti znaci nist i to je zadnja stvar koju trebas gledat i oslanjat se

dobro sad sam ih uzeo jbg, evo još jednom ako kome treba nek se javi, valjda ima ljudi ovdje šta sami mijenjaju disk pločice i kojima će ove odgovarat, dam ih za 160kuna,toliko sam ja platio, pa da mogu sebi uzet ove što pašu, ove znači bi trebale odgovarat na sljedeće skutere
Gilera
Fuoco 500ie LT ZAPM831
Fuoco 500ie ZAPM611
Piaggio
Beverly 500ie -05 ZAPM341 Beverly 500ie Cruiser 08-12 ZAPM345 MP3 250ie LT ZAPM641 MP3 250ie ZAPM472 MP3 300ie LT Hybrid ZAPM721 MP3 300ie LT ZAPM641 MP3 300ie MIC ZAPM633 MP3 400ie LT Sport ZAPM642 X8 250ie ZAPM364 X9 250 Evo ZAPM230 XEvo 250ie ZAPM364
Vespa
GT 125 ZAPM31 (Leader) GT 200 L ZAPM31 (Leader) GTS 125 ZAPM31 (Leader) GTS 125ie Super 10- ZAPM45 (Quasar) GTS 250ie ZAPM45 (Quasar) GTS 300ie Super ZAPM45 (Quasar) GTV 125 ZAPM31 (Leader) GTV 250ie ZAPM45 (Quasar) GTV 300ie ZAPM45 (Quasar -

Offline sime

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: Piaggio X9
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #10 : 29 Svibanj, 2023, 19:31:50 »
Meni su iste plocice kao kod ovog forumasa, medutim znaju klapati unutar klijesta kad se vozi preko rupa. Jeli postoje kakvi limici koji drze plocice. Kod mene nema nikakavih limica.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #11 : 29 Svibanj, 2023, 19:53:02 »
Najcesce klepetarenje je jer su potrosene na pola ili vise pa imaju lufta dok se klip uvuce u celjust.
Ili kupis nove ili mozes napraviti trik, skines poklopac kocione tekucine i napumpas kocnicu zadnju ok drzi super tvrdo, onda montiras opet poklopac tanka i smanjis uvlacenje klipica s time dobis malo manje lufta i manje klepetarenja.
Inace u auto djelovima se moze kupiti protuvibracijske gumirane plocice i onda se na mjerilo narezu i zaljepe na plocicu pa se to rjesi.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #12 : 29 Svibanj, 2023, 20:18:18 »
Najcesce klepetarenje je jer su potrosene na pola ili vise pa imaju lufta dok se klip uvuce u celjust.
Ili kupis nove ili mozes napraviti trik, skines poklopac kocione tekucine i napumpas kocnicu zadnju ok drzi super tvrdo, onda montiras opet poklopac tanka i smanjis uvlacenje klipica s time dobis malo manje lufta i manje klepetarenja.
Inace u auto djelovima se moze kupiti protuvibracijske gumirane plocice i onda se na mjerilo narezu i zaljepe na plocicu pa se to rjesi.

Kako klipic moze znat koliko mesa imaju plocice?
Pa klipic se mora malo uvuc, ako klepeta, onda ili fali limic, ili je plocica malo premala dimenzijama, svakako ne smeta osim sto moze nervirat zvuk za razliku od klipica koji ne odvaja plocicu od diska pa se cak moze desit da se pregrije u voznji, tekucina zbog temperature nabi pritisak i kocnica blokira, rijetko se dogadja, ali bilo je i takvih slucajeva.
« Zadnja izmjena: 29 Svibanj, 2023, 20:20:12 3alfa3 »

Offline sime

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: Piaggio X9
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #13 : 30 Svibanj, 2023, 00:07:00 »
Ma da ovo gore je glupost. Klipic je samostelajuci i on se uvijek isto uvlaci bile nove plocice ili skroz potrosene. Da nije tako onda bi ti hod rucice ovisio i potrosenosti plocice a nije tako.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #14 : 30 Svibanj, 2023, 18:47:52 »
Citat:
Kako klipic moze znat koliko mesa imaju plocice?
Pa klipic se mora malo uvuc, ako klepeta, onda ili fali limic, ili je plocica malo premala dimenzijama, svakako ne smeta osim sto moze nervirat zvuk za razliku od klipica koji ne odvaja plocicu od diska pa se cak moze desit da se pregrije u voznji, tekucina zbog temperature nabi pritisak i kocnica blokira, rijetko se dogadja, ali bilo je i takvih slucajeva.

Vakum membrana ti potegne klipic nazad dobra dva milimetra i to ti klepetari.
Probaj napraviti sta sam ti reko pa ces vidjeti, ili napumpaj kocnicu bez plocica pa gledaj sta se desava dok pustis kocnicu i koliko membrana razvlaci.
A ako znas rjesenje onda samo izvoli igraj se.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #15 : 30 Svibanj, 2023, 23:26:37 »
Citat:
Kako klipic moze znat koliko mesa imaju plocice?
Pa klipic se mora malo uvuc, ako klepeta, onda ili fali limic, ili je plocica malo premala dimenzijama, svakako ne smeta osim sto moze nervirat zvuk za razliku od klipica koji ne odvaja plocicu od diska pa se cak moze desit da se pregrije u voznji, tekucina zbog temperature nabi pritisak i kocnica blokira, rijetko se dogadja, ali bilo je i takvih slucajeva.

Vakum membrana ti potegne klipic nazad dobra dva milimetra i to ti klepetari.
Probaj napraviti sta sam ti reko pa ces vidjeti, ili napumpaj kocnicu bez plocica pa gledaj sta se desava dok pustis kocnicu i koliko membrana razvlaci.
A ako znas rjesenje onda samo izvoli igraj se.


Poanta i je da se klipic minimalno uvuce nazad u celjusti kad nema pritiska na rucicu kocnice jer to tako i mora bit na ispravnim kocnicama.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: x9 pločice diska
« Odgovori #16 : 08 Lipanj, 2023, 10:55:28 »
I poante jeste ga slozili, daj pokazite kak ste rjesili problem da i mi drugi naucimo