Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Keeway matrix prvo paljenje i jos po nesto :)  (Posjeta: 686 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Demonijak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway Fact 50
Keeway matrix prvo paljenje i jos po nesto :)
« : 22 Siječanj, 2017, 13:29:23 »
Zdravo dragi, iako me nije bilo vise od 2.5g na forumu, upravo sada uzeh sebi dvotockasa pa rekoh da se obratim i vama :D

Za realno malu lovu (300KM - 150Eura) sam uzeo Matrixa 50ccm, trajno registrovanog i mislim da je deal odlican. Naravno za tu lovu uvijek ima nesto sto ne stima i oko cega treba da se radi, ali rekoh sebi zima je, pa taman da se zabavim malo. A evo dok ispijam kafu u napola hladnoj sobi da i vama ispricam ukratko kakva je situacija sa matrixom.

Matrix je bio ukraden, te su ga momci farbali kistovima, izlomili brave itd. itd. ali policija je nakon nekog vremena nasla skuter i vratila ga vlasniku (sto je naravno potrajalo 7-8 mjeseci), plus je kod njega stajao oko 6-7 mjeseci, jer ga je momak rasklopio za farbanje i bukvalno ga nije ni provozao. U takvom stanju je i mene maloprije sacekao, rasklopljen, sa plastikama neke zuto-bijele boje i momak koji pokusava bezuspjesno da ga upali. Provalim ja da je svjecica neispravna i spakujem ja to sve i dovucem kuci, ubacim svjecicu kad gle cuda, kresne skuter iz prve (na kurblu), pustim ga da odradi koji minut, cisto da potrosi ono goriva sto je lik navuko u njega kurblajuci sa neispravnom svjecicom, ugasim i uletim u kucu. Sutra me ceka dosta posla, prvo da osposobim skuter, da on moze da radi a da se ja ne brinem neke havarije u masini pa onda sve ostalo. Volio bih da mi neko iskusniji da neki savjet na sta treba posebno da se obrati paznja prije nego sto bukvalno sjednem da vozim taj motor, s obzirom da nije paljen 2 puta u godinu dana. Trebat ce mi pomoc i oko sklapanja plastika ali to cemo kad dodje na red, ima tu pun **** sarafica i plastikica :D Volio bih da sacuvam masinu maksimalno, te da u sto sirem luku zaobidjem dodatna ulaganja. Primjetio sam i da mu kurbla nije originalna, pa cu i nju da mjenjam... I jos svakakvih sitnica ima... Koliko god stignem, pokusat cu slikama ispratim ovu "restauraciju", pa da vidimo kako je to izgledalo prije a kako poslije radova. Svako dobro!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Keeway matrix prvo paljenje i jos po nesto :)
« Odgovori #1 : 22 Siječanj, 2017, 16:51:07 »
I ja sam sebi bio kupio skuter šta cilu godinu nije bia vožen, pa sam prvih 10 dana radio ture po max. 5 km, ako stane negdi da ga mogu kući dofurat :frajer:

A za pituranje plastika ne mogu ti preporučit nijednu temu na ovom forumu, misliš da si skužio, onda otvoriš drugu i treću temu i onda vidiš da druga ekipa koristi drugačiji proces.

Definitivno ćeš morat obrusit do gole plastike, zakitat ako su negdje pukle, bacit primer pa šprickit pa boju pa lak. Između svakog postupka ide brušenje, to sam nađi kojim brusnim papirima. Za hrapave plastike ti preporučam crni bumper (bqr se u nas tako zove), dođe 20eura litra i sa njim se opituraju hrapave plastike i one budu kao nove, meni već 3. godinu traju i nisu niti malo izblidile.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!