Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Legendarni Keeway Hurricane  (Posjeta: 2418 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline plamenni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Stage 6 sport pro turpija by Cvele60
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Legendarni Keeway Hurricane
« : 30 Studeni, 2016, 15:31:18 »

Bas kako i naslov teme kaze ovaj skuter je poznat na vise foruma i vise drzava.Ne znam koji ce mu ovo put biti u predstavljanju jer on sam prica pricu za sebe.Neke clanove sa ovog foruma znam od ranije sa nekih drugih foruma tako da ce prepoznati zivot i rad mog velikog druga i prijatelja Ljubise Cvetkovica Cveleta vama ovde poznat pod nickom Cvele60.Upoznati ste da Cvele od 31.03.2015.god.vide nije sa nama.Secam se da sam bas za svoj rodjendan 01.04.2015.kasno popodne primio poziv od njegove kcerke Ane sa vestima da nas je napustio.Ne zelim ni da se secam tog osecaja koliko mi se svet okrenuo i izgubilo tlo pod nogama.Al Cvele ne bi bio to sto jeste da nije znao i osecao sta ce biti..Po recima njegove porodice kada vise nije mogao da se bori sa opakom bolescu koja ga je zadesila poceo je da ukazuje na mesto gde je stajao Keeway i na moj broj mobilnog telefona jer u toj kriticnoj fazi bolesti vise nije mogao da govori.Kcerka Ana to tumaci da ako se njemu nesto desi da ne brine za motor i uvek moze na mene da se osloni.Inace oni koju su ga dobro znali znaju da je imao naviku da svake zime odvoji ram od masine da bi to cistio,brisao,podmazivao i da bi imao zanimaciju kad napolju obeli sneg.Nista se ni ta godina nije razlikovala od ostalih.Ram i masina su ostali razvojeni,prenos rasklopljen sve uredno su tekli radovi kao i svake zime.Nazalost bolest ga je sprecila da te 2015 godine vrati masinu na ram i opet slusa taktove cvaje.Dok smo se osvecivali da ga vise nema motor stoji onako kako ga je Cvele i ostavio ram dole masina na stolu.I tako skoro dve godine.





Za porodicu je bilo suvise potresno da prilazi motoru i opste odlazi do njega.Cveletovo nasledje ostaje da ceka da bolni dani malo utihnu.Ovog proleca kcerka konacno skuplja snage i stupamo u kontakt da bi videli sta dalje raditi sa Keeway-om.

Offline plamenni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Stage 6 sport pro turpija by Cvele60
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Legendarni Keeway Hurricane
« Odgovori #1 : 30 Studeni, 2016, 16:21:42 »

Odluka je da skuter predje kod mene u Bg na sastavljanje i da tu i ostane da se ja dalje staram o njemu kao Cveletova poslednja zelja.Dani prolaze u dogovaranju i oranizaciji kako to oranizovati a da sve prodje bezbolno po skuter.Jer treba dopremiti jos gomilu propratnih stvari sa njim.Znamo da turija bez samo jedne sajbne ako fali ne moze da radi.Kuriske sluzbe su otpale iz opicija jer bi pola stvari pogubili i sto sta polomili.Dogovor pada da idem licno sa drugarom koji bi mi pomogao oko utovara i transporta u pick-up.Neko tmurno jutro se nadvilo nad Beogradom,rominja kisica.Krecemo put Nisa.Posle 3 sata voznje stizemo u Nis a tamo sunce sija.Kao da nas je Cvele pogledao negde odozgo.Tu se nalazimo sa porodicom koja nas je docekala kao svoje.Prisecamo se dana i lepih trenutaka sa Cveletom a svima nam se na licu vidi tuga.Odlucio sam da odem do grobnog mesta da vidim gde mi sad moj Cvele spava i smislja neke nove trikove za nove narastaje.Ostao sam nem medju jasenovima gde on spava gledajuci u tu ravnicu gde vetar duva dok mi se suza polako iskrada iz oka.tuga se svija oko nas.Oprastam se od njega ali ovaj put nosim veliku odgovornost koju mi je poverio da njegovo zivotno delo vratim u zivot.

Offline plamenni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Stage 6 sport pro turpija by Cvele60
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Legendarni Keeway Hurricane
« Odgovori #2 : 30 Studeni, 2016, 17:29:25 »
Po povratku u Beograd usledilo jet detaljan pregled masine i propratnih delova.Posle par dana rada od po nekoliko sati dnevno sledilo je spajanje da ramom i sipanje svezeg goriva.Nakon par kurblanja masina se javila i krenula da brekce.Ziv je!!Solidno prima gas pa pomislih mogla bi pasti probna voznja.U tom periodu setup je bio sledeci:
-stage 6 sport pro naturpijan
-dell 19
-stage 6 pro replica
-malossi primar 25%
-morini zadnje polutke
-kvacilo motoforce
-zvono stage 6
-koso(kinez)varijator oversize
-motoforce hpc radilica

Zagrejem motor par minuta i krecem u probnu voznju.Odmah u startu krece trzanje kvacila sve dok ne uhvati celom povrsinom pakni za zvono.Ok jasno je da su oprugice kvacila ili samo kvacilo u problemu.Odmah po ulasku replike u rezonancu krece novi problem trokiranja i neravnomernog rada,ali kad sastavi na par sekundi pocupa kao lud.Jasno je ibto da imam problem struje ili karburatora.Ajmo na levo krug i kuci pravac radionica.

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1156
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Legendarni Keeway Hurricane
« Odgovori #3 : 13 Prosinac, 2016, 17:20:30 »
zanimljivo a mozes li to popratim slikama  ;D
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline plamenni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Stage 6 sport pro turpija by Cvele60
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Legendarni Keeway Hurricane
« Odgovori #4 : 18 Prosinac, 2016, 23:23:42 »
Naravno gomila sitnica je odnela i zivaca i vremena a i novca.probao sam tada drugi cdi, bobinu, namotaje nista nije dalo rezultate. I dalje je trokirao. Spustim toplotnu vrednost svecice sa 9 na 8 kad on poce da rezi. U probnoj voznji konacno radi kako treba. Vuce kida ali posto je bila kineska obrtaljka i dosta kasni mnogo su mi bili sumnjivi obrtaji. Drzi kroz ubrzanje 10700 sto je malo i mnogo za repliku ali ne mogu da vidim stvarno stanje jer me kineska obrtaljka ubija u mozak. Kasni po par sekundi i ne meri tacno. Narucim drugu mnogo precizniju i imao sam sta da vidim. Motor ide skoro do 12000 rpm. Neki ce sad reci pa lake su rolnice. Bio je prvo na motoru dok je bio kod Cveleta multivar sa 4,1g rolnicama i bela opruga.Kasnije je stavio morini remenice i neki koso variomat(kineski oversize od 101 ili 100mm sa rolnicama 15x12) a multivar prodao.Radio je on njemu sa multivarom i 4,1 gr jako dobro ali ja sa ovim kosom nisam bio odusevljen. Rolnice u njemu 2,8 grama sa athena crnom oprugom. Koliko god ja povecavao tezinu rolnica motor ide visoko u obrtaje. Resim da se manem tog koso varia i uzmem nov multivar i zutu oprugu.Namontiram i nastelujem prenos totalno iznenadjenje. Obrtnog momomenta mnogo vise, bolji start i bolje ubrzanje. Multivar je multivar i kraj. Situacija se nije ni ovde promenila.Krajnji obrtaji jako visoki 11700 cak sa 4,7 gr. Situacija je jasna. Motor ne vuce vise preko 10600 i imam pad snage i to strmo zbog replike. Jednostavno cilindar je tako dobro nastrugan da ima snage i obrtaja ali nema na cemu to da isporuci. Mora jaci auspuh. Izbor je pao na yasuni c-16 city.

Offline plamenni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Stage 6 sport pro turpija by Cvele60
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Legendarni Keeway Hurricane
« Odgovori #5 : 18 Prosinac, 2016, 23:37:34 »
Evo sad malo slika i neki video kad je proradio onako kako treba da me ne mrzite zbog pisanja samo pa pricu nastavljamo dalje.




Offline plamenni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Stage 6 sport pro turpija by Cvele60
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Legendarni Keeway Hurricane
« Odgovori #6 : 18 Prosinac, 2016, 23:44:09 »
Da u predhodnom postu se vidi na slikama dacsam far morao da zamenim novim da ne bude zabune. Poliran nije. E sad video sa replikom